Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megfázott a baba fórum

Megfázott a baba (beszélgetős fórum)


1 2
47. BlueJasmine (válaszként erre: 46. - Szegedi Krisztina)
2014. júl. 16. 19:23
Köszi,már régen meggyógyult :)
2014. júl. 16. 16:38
Csak egyet tudok érteni az előttem szólókkal. A spray-t várd meg míg hat egy kicsit és utána nem túl hangosra állított porszívó mellett szívjad ki a váladékot. Sajnos ez egy makacs dolog tud lenni, de hajrá nektek!
2014. jún. 19. 14:34
Én addig nem szívtam, akkor lehet ez a baj... Tulajdonképpen mindig csak rövidebb ideig felváltva. :S
44. youlcsi (válaszként erre: 43. - Mkriszti81)
2014. jún. 19. 13:39
Áronom is 2 évesen tanulta meg fújni. a bölcsiben már azt mondta neki a dr.néni, hogy aki így fújja, annak nem is kell többet szívni :)
43. mkriszti81 (válaszként erre: 41. - Youlcsi)
2014. jún. 19. 13:26
mi nem is használtuk már vagy egy éve (most 3 éves), mindig kifújja ügyesen
42. mkriszti81 (válaszként erre: 40. - Youlcsi)
2014. jún. 19. 13:25

én is addig szívtam, míg köhögött, de ez nálunk csak pár másodperc volt :)


És igen, nálunk is elég azóta megemlíteni az orrszívót, már fújja is ügyesen :)

41. youlcsi (válaszként erre: 39. - BlueJasmine)
2014. jún. 19. 13:16

még nem fél tőle :)


majd fog ;)

aztán meg m ajd megint nem :D

40. youlcsi (válaszként erre: 37. - Mkriszti81)
2014. jún. 19. 13:16

pedig jó sokáig kell szívni. egyik orrluk befog... és a gyerekdoki szerint akár köhögésig is szívni kell, mert akkor jön ki a trutyi az orrmandulák mögül is...


nálunk ez sajnos kivitelezhetetlen volt, ha így csináltam, hányt tőle :( viszont megtanulta baromi hamar kifújni az orrát, mert csak annyit kellett mondanom, hogy máris hozom a porszívót!

39. BlueJasmine (válaszként erre: 37. - Mkriszti81)
2014. jún. 19. 13:10
Hát igen, ő sem élvezi túlzottan,nekem meg persze megszakad a szívem. :( Nem közben tekergettem, hanem magamon próbálgattam :D Aztán az alacsonyabb fokozaton nincs is olyan iszonyatos hangja, habár nem fél meg nem is félt eddig se a porszívótól. Na remélem a következő takarítást nem fogja végigordítani :D
38. mkriszti81 (válaszként erre: 36. - BlueJasmine)
2014. jún. 19. 13:10
biztos valami makacs vírus... szedj komplex vitamint, c-ből akár 8-10ezret is nyugodtan egy napban elosztva, meg D is jó, napi 1-2000 NE
37. mkriszti81 (válaszként erre: 35. - BlueJasmine)
2014. jún. 19. 13:09

Ha bontatlan, akkor alapból eláll nagyon sokáig nem?

Biztos nemcsak 2 hónapig, az csak a bontottra szokott érvényes lenni.


Őszinte leszek, én eddig nem próbáltam tekergetni a porszívót közben :) A gyerek így is-úgy is ordít, igyekeztem mihamarabb kiszívni neki, amíg jött cucc,addig felváltva raktam a két orrlyukába. Sokáig sosem szívtam egyik orrlyukat, mert akkor valóban a fülében/szájában lehet érezni, az biztos kellemetlen... Szerintem állítsd a porszívót közepesre, aztán addig szívd, míg jön cucc. Ha nem jön, de nem kap levegőt, akkor csak el van neki dugulva, azon segíthetsz az említett illóolajokkal.

36. BlueJasmine (válaszként erre: 34. - Mkriszti81)
2014. jún. 19. 12:57
Azt csinálom, de elég brutál a helyzet... Nem voltam szerintem vagy 3 éve ilyen beteg :(
35. BlueJasmine (válaszként erre: 32. - Mkriszti81)
2014. jún. 19. 12:52
Lehet kipróbálom, most cseppentettem az orrába abból,amit még régebben írt fel a gyerekorvos, habár alapból 2-t írt, és az egyik fel sem volt bontva. Magamon kipróbáltam, hát semmi extra, de jobb se lett tőle... Megint porszívóztam az orrát, és ha úgy finoman vesz levegőt nem hallom hogy lenne benne valami, ha meg elkezd olyan erőteljesebben levegőt venni, akkor meg hallom... Vegyem erősebbre a porszívót? Lehet hogy bizonyos erő után leszabályoz,de szinte ameddig tekerem,addig érzem hogy erősebb...
34. mkriszti81 (válaszként erre: 31. - BlueJasmine)
2014. jún. 19. 12:51
ó, jobbulást neked is! Te edd a C-vitamint is magas dózisban, napi több ezer mg-ot ;)
33. mkriszti81 (válaszként erre: 30. - BlueJasmine)
2014. jún. 19. 12:26
jaj... ehhez nem tudok hozzászólni, nem ismerem a terméket, aloe vera önmagában biztos nem árthat, de így akkor inkább ne próbáld ki, vagy te tudod :)
32. mkriszti81 (válaszként erre: 29. - Chelsey)
2014. jún. 19. 12:25

Megnéztem, nem borsmenta, hanem eukaliptusz van benne és amit írtál, ilyen súlyos veszély nincs a betegtájékoztatóban...csak ennyi:


"A készítmény hatására vonatkozó, a koraszülötteken és 6 hónapos kor alatti csecsemőkön végzett vizsgálatok nem állnak rendelkezésre, ezért alkalmazása ezen életkorban nem javasolt." /tehát csak azért nem javasolt, mert nem kísérleteztek kisebb gyereken/


"Milyen nem kívánt hatást válthat ki a balzsam?

Túlérzékenységi reakciók (bőrgyulladás, kontakt ekcéma) ritkán előfordulhatnak, hörgi asztmában a hörgők görcse fokozódhat." /tehát csak az asztmásoknál okozhat állapotromlást; egészségesnél max bőrreakciót!/



Amúgy igazad van, nem is írtam egyértelműen, hogy használja, úgyis az ő döntése lesz. De az tény, hogy tök mindegy, hogy egy 5 vagy egy 6 hónapos gyerekkel futsz-e kórházba.

31. BlueJasmine (válaszként erre: 27. - Mkriszti81)
2014. jún. 19. 12:23
Köszi,arra gondoltam Én is, de mindenki azt mondja, hogy semmit sem ér... :S Azért egy próbát még megér :) Most /pillanat 40 fokos lázam van nekem is, remélem Apa gyorsan hazaér, és segít mind a kettőnkön :D
30. BlueJasmine (válaszként erre: 28. - Mkriszti81)
2014. jún. 19. 12:22
Azt hogy mi van benne, azt Ő sem tudja, de nagyon jó! :D Hát nem vagyok előrébb... :D Múltkor foggélt is adott az ínyére,ami úgy behabzott a gyerek szájába,hogy majdnem sírva fakadtam,köpte a habot vagy 5 percig... Szóval már félek ezektől :D
29. Chelsey (válaszként erre: 14. - Mkriszti81)
2014. jún. 19. 12:11

A borsmenta az arra érzékenyeknél görcsös, fulladásos köhögést is kiválthat!


Én biztosan nem használnám korábban, mint amit ráírtak és akkor is csak abban az esetben, ha a környéken senkinek nem volt soha asztmája vagy allergiája.

28. mkriszti81 (válaszként erre: 26. - BlueJasmine)
2014. jún. 19. 12:08
akkor kérdezd, aki adta :)
2014. jún. 19. 12:08
homeopátiás szerek között is nézz körül, akár hozzáértő gyógyszerészt kérdezve, a nagyon kicsiknek úgyis szerencsésebb ilyesmiket adni erős gyógyszerek helyett, s ha használnak, akkor te is nyugodtabb lehetsz, hogy egészséges szerekkel tömted :)
26. BlueJasmine (válaszként erre: 24. - Mkriszti81)
2014. jún. 19. 12:07
Az a baj,hogy nincs ráírva semmi. Csak hogy aloe vera... És fogalmam sincs mi van benne
2014. jún. 19. 12:06
igazából itt nincsenek nagyon szabályok, sokmindent érdemes kipróbálni, melyik gyereknek melyik szerek válnak be, s ami beválik, azt kell otthon tartani, hogy betegség esetén már célzottan tudd otthon kúrálni
24. mkriszti81 (válaszként erre: 23. - BlueJasmine)
2014. jún. 19. 12:05
Nézd meg az összetételét, leírását stb... ha sima gyógynövényes, illetve ha valami házi készítésű, akkor biztos adhatod korhatár nélkül.
23. BlueJasmine (válaszként erre: 22. - Youlcsi)
2014. jún. 19. 11:59
Én is gondoltam rá, elvileg nem megromlik, csak ninc s már tulajdonképpen hatóanyaga... Párom anyukája nagyon nyomatja az aloe verát... Abból hozott vmi orrcseppet, kipróbáltam magamon, mert engem is eléggé elkapott a takonykór, és jobb lett, de nem tudom neki lehet-e meg mennyit meg hogy :S
22. youlcsi (válaszként erre: 21. - BlueJasmine)
2014. jún. 19. 11:34
nem akarlak a rosszba belevinni... de én 2 hónapos orrcseppet simán használnék még... de ez én vagyok :)
2014. jún. 19. 11:29

Köszi mindenkinek! :)

Nekünk is írt fel még kb 2 hónapja a gyerekorvosunk, de az már lejárt, a helyettese meg nem is tudta miről beszélek! :( Mondjuk akkor nem volt a végén semmi baja, 1 napig szipogott,az nem tudom mitől volt, de el is múlt másnapra...

2014. jún. 19. 11:26

Orrcsepp mindenképp kell.Nasivin napi 3x vagy ha már tudsz feliratni,nem tudom merre laksz és ott van e de a Heim-pál-os orrcsepp nagyon jó,mert abba helyileg ható antibiotikum van.11hónapos a kisfiam gyakorlatilag mindig beteg,szóval van tapasztalatom..sajnos..Ha elkezdene köhögni mert visszacsorog a váladék Stodal szirupot adja neki.

Jobbulást!

19. youlcsi (válaszként erre: 18. - BlueJasmine)
2014. jún. 19. 11:25
attól még a kálciumtól baja nem lesz, max nem használ... én adnék neki... én adtam az enyémnek minden egyes taknyolós betegségnél.
18. BlueJasmine (válaszként erre: 17. - Youlcsi)
2014. jún. 19. 11:20
Szerintem megfázás, mert Apa elég klimaxos :D Állandóan nyitogatja az ablakokat, mikor már megfagyok,neki akkor is melege van, és szerintem egyik éjszaka icipicit nyitva hagyta az ablakot... :( Azóta persze mindent enged becsukni... Ajjj :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook