Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megéri fenntartani 2 számítógépet? fórum

Megéri fenntartani 2 számítógépet? (beszélgetős fórum)


2011. aug. 13. 00:32
Míg a családi fészekben tengettem napjaimat kiépítattam egy hálózatot. 2 öcsémnek, apámnak és nekem külön gépünk volt... ez 5 gép 6 főre /anyámnak nem kellett pedig kérhette volna/... Mikor a barátnőmmel éltem 1 gépünk volt kettőnkre amin vígan megosztoztunk... Szóval a válasz a kérdésre; igen, ha az egyének igénylik a saját PC-t, ha 2elfértek" 1-en akkor minek...
2011. aug. 13. 00:26
Nekem laptopom van, a páromnak PC-je, meg a céges laptopja. Előző gépem anyumnál van, ha ott vagyok néha azt használom, az azelőttit meg anyum használja. Továbbá itthon van még szekrény tetején egy gép, meg a szekrényben is egy. A több éves gépek alkatrészei szanaszét mindenféle dobozokban...
2011. aug. 12. 08:00
Nálunk egy van... most a fiam kap egy laptopot, az asztalit eladjuk monitorostól. Én otthon inkább a varrógép mellett ülök mint a számítógép mellett. A két gyereknek is simán elég volt az egy gép, beosztották az időt... mindegyiknek a barátai tudták, hogy mikortól van ő gépnél, soha nem okozott gondot. Nagyon szomorú lennék, ha otthonra személyenként kellene egy számítógép... és nem éppen az anyagiak miatt.
14. o.andi
2011. aug. 12. 07:41
mindenképpen ha netfüggök élnek a lakásba
2011. júl. 24. 16:04

Ma láttam laptopot, de azt egyenlőre még azért nem merem megvenni mert a gyerekek már a boltban azt nyüstölték, akkor mi lenne ha itthon lenne a gép az asztalon.

Majd 1-2 év és le kell cserélni úgy is a mostani gépet is, akkor majd laptopot veszek.


A mobilszolgáltatóknál nem is tudom mien lehet a mobil net laptoppal megvásárolva.

Ez is volt már a gondolataimban.

2011. júl. 24. 07:26

Egyébként pedig egyáltalán nem kell monitorostul eladni a gépet. Az asztali gépben levő legkisebb biszbaszokat is el lehet adni külön, pláne egy egész konfigot. Én még 12 éves pci-os scsi kontrollerkártyát is eladtam (pedig el es tudtam képzelni, kinek kéne), jó, nem vagyonokért, de hamar jelentkeztek érte.


Szóval nem muszáj a monitort meghirdetni vele, csak jó helyen kell feladni a hirdetést, ahol géphez értők vesznek alkatrészeket, gépeket.

2011. júl. 24. 07:23

én egyedül élek, és négy van :)


"fenntartani", az csak az áram. ápolni, frissíteni a gépeket, az inkább munka és odafigyelés, mint pénz.


de azért pénz is kell: anyagok biztonsági mentéséhez, mert nagy bosszúság, ha elvesznek a képek, dokumentumok... és manapság bővíteni is előfordul, hogy kell, ha mást nem, memóriát, másik videókártyát, stb (pl ha a gyerek olyan játékokat igényel, amikhez kell a "kakaó")


családban, ahol nincsenek megszabott gépezési idők a gyerekeknek - pl heti 2x 2 óra -, hanem szabadon döntenek a gépezésükről, ott mindenképp saját gépet javasolnék. (bár egyet nem értek 16 éves kor alatt a gyerek felügyelet nélküli internetezésével, de látom, hogy ez a gyakorlat.)

10. mmacus
2011. júl. 24. 06:52
Nekünk két asztali van, a gyerekeknek pedig laptop. Nem azért mert "megéri", hanem mert ennyire van szükség.
2011. júl. 24. 06:19
Laptopra én is gondoltam már de azt apu nagyon ellenzi mert szerinte nem annyira előnyös.
2011. júl. 23. 23:51
Személyenként kell-ene egy gép.Mi 3-man vagyunk és van 3 laptop, + egy asztali.
7. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1. - 9e36cbb27b)
2011. júl. 23. 19:30

Eeeeegy gép per háztartás???Meg is halnék...:D

Jajj,nagyon is megéri fenntartani személyenként egy gépet!

2011. júl. 23. 19:29

Hát annyit róla hogy anyu eléggé beteg, most is kórházba van.

A fiam gépét mindenképp el kell adni mert az még régebbi lévén a alaplap ha tönkremegy nem éri meg javíttatni. Azt lehetne eladni lcd monitorral.

Ennek az árából meglenne a kerítés.

És amit a már eladott gépből kaptam pénzt, abból mindenképp kell vennem egy gépet. 28000-ért láttam 6 hó garival a helybeli infó boltban.

2011. júl. 23. 19:17

nekünk 3 gépünk van :) egyiken dolgozunk, másikról töltünk, a 3. meg egy kis netbook, erről netezek :)

mondjuk nekem szerintem fontosabb lenne a kerítés, ha a munkai gépet nem nézzük, egy géppel is ellennénk. de ezt nektek kell tudnotok, mit engedhettek meg magatoknak

2011. júl. 23. 19:10

Itt már nagyobbak, elmúltak már 7 évesek is. Kicsi most megy 1.-be a nagy meg 2.-ba.


Nagy a csábítás, mert pont annyiba kerül a gép ha az eladott árából ismét veszek egy 2.-at mint a kerítés ára lenne amit meg akarnánk csinálni.


De tényleg ha jön a tél... öldöklés lesz belőle.

2011. júl. 23. 19:01

mi külön külön laptopokat használunk a gyerek meg a milyenket püföli, igaz ő még csak 7 hónapos:)

mi nem tudnánk elleni közös géppel

2011. júl. 23. 18:58
Nekünk 4 van. Megéri. Nincs soha vita, hogy ki gépezzen, ráadásul nekem a férjemnek munkaeszköz.
2011. júl. 23. 18:57

Eladtuk egyik számítógépünket. Most nagyon gondolkodunk rajta hogy 30.000-ért vegyünk e helyette másikat is vagy maradjon most az a gép ami korábban a gyerkőcé volt külön.

Ha a gyerkőcét eladnánk és vennénk egy modernebbet akkor azt lcd monitorral kellene eladnunk.

Vagy elég egy gép és a pénz másra menjen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook