Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megéri Ausztriába költözni? fórum

Megéri Ausztriába költözni? (tudásbázis kérdés)

16. michelle.r (válaszként erre: 14. - Cirmoscicajaj)
2013. júl. 14. 19:41
Még igaz is lehet. Van egy ismerősöm, fél évig szívott Angliában, egy csirkefarmon. Azt hitte, konyhai munkát fog végezni, faramuci az angol nyelv, a kitchen és chicken szavak olyan hasonlóak :DDDD
15. michelle.r (válaszként erre: 6. - 5c52abd0ff)
2013. júl. 14. 19:38
Nagyon egyszerű, mert Bécsben akarunk élni.
2013. júl. 12. 10:21

igazából nekem csak át kell ismételni a németet,én ovis koromtól egész 20 éves koromig németet tanultsm,de ha az ember6 évig nem használja,bizony felejt.nem is kicsit.

És persze,nem is érteném meg mert ott nem is úgy beszél németül az ember,mint ahogy azt itthon tanítják.

Tegnap találtunk egy oldalt,igaz,Angliai munkák vannak benne,és nem szükséges nyelvtudás.de a túl szép,hogy igaz legyen kategóriába tartozik...

13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Cirmoscicajaj)
2013. júl. 11. 10:48

Én előtte nem kezdeném az biztos, igaz volt rá példa, hogy valaki nyelvtudás nélkül ment valahova, de már beszélt más nyelvet, vagy nagyon jó nyelvérzéke volt és sikerült munkát is tanulni.

Én most 9 hónapot tanultam idegen nyelvet, heti 10-15 órában, lehet én vagyok a nagyon béna, de éppen összetudok rakni tő mondatokat. Az osztályból összesen ketten kaptak 5-ös érdemjegyet. De úgy, hogy mindketten már nekikezdtek máskor is.

Nyelv nélkül nehéz boldogulni, igaz nem lehetetlen. Bárhova mész, bármit intézni nem elég, hogy nem ismered a helyi szokásokat, még meg sem érted, illetve meg sem tudod értetni magad.

Persze, ha van egy jó ismerős, aki nem érzi úgy, hogy a nyakán lógtok minden lehetséges.

2013. júl. 10. 12:38

akkor addig nem is érdemes keresni,míg nincs egy alapszintű nyelvtudás?

csak mert mi jövőhéten kezdjük a tanulást.Akkor ha már befejeztük a sulit,akkor kezdjük el a munkakeresést?

2013. júl. 10. 12:24

Ha van legalább alapszintű nyelvtudásotok, érdemes elhelyezkedni szállodában, ott ingyen van akkor a szállás-ellátás, vagy kis levonásért.Viszont együtt nem könnyű elhelyezkednetek, hacsak nem pincér, szobaasszony vagy mosogató a meló.

Én ügynökségen keresztül találtam munkát, de az pénzbe kerül.Viszont van munkám, előtte egyedül nem sikerült.

2013. júl. 9. 17:55
Hát én nem tudom, de szerintem könnyebb lakást találni, mint munkát.
2013. júl. 8. 23:13
Igazából attól tartottunk,hogy azért nem fognak felvenni sehova dolgozni,mert nincs ott lakásunk.
2013. júl. 7. 14:53
Először kell munkát keresni, utána közelben az albérletet. Mert lehet, hogy lefoglaltok egy albit, de a környékre nem tudtok menni dolgozni.
2013. júl. 7. 09:53
Nem értem, miért akartok kiköltözni addig, amíg nincs munka. Ezzel csak elveritek a megtakarított pénzeteket. Miért nem keresgéltek itthonról, aztán ha megvan az aláírt munkaszerződés, lehet albérletet keresni, és általában a munkáltató is segít, ha mással nem, információval. Amúgy meg lakást se fogtok olyan egyszerűen találni, ha megtudják, hogy egyikőtöknek sincs munkája.
6. 5c52abd0ff (válaszként erre: 5. - Michelle.r)
2013. júl. 7. 09:41
de ha dobtál egy hátast miért akartok mindenképp Bécsbe költözni?
2013. júl. 6. 21:14

Bécsben semmiképpen, mi oda költözünk, már elkezdtünk lakásokat keresni, dobtam egy hátast az áraktól :S.


De esetetekben szerintem inkább a munkakeresésre kellene először a hangsúlyt fektetni, és jobb ha előbb kimegy az egyiktek, aki munkát kap és összegyűjtitek a kezdeti költségeket.

2013. júl. 6. 21:08

köszönöm az infókat!

Még az lenne a kérdésem,hogy Ausztria melyik részén kellene ahoz lakást nézni,hogy ne menjen rá a gatyánk is?

2013. júl. 6. 20:24

ausztriában túlkínálat van bevándorlókból. nyelvtudás elengedhetetlen szerintem. mivel tudnak válogatni a munkáltatók, és hát nyilván azt veszik fel, aki jobban tud németül. de megéri kint lenni. én fél év alatt durván 1 millió ft raktam félre egymagam úgy, hogy mindig egy csomó pénzt elcsesztem azzal, hogy havi 2-3x hazajártam!!!

a kaució sok nagyon, általában 2-3 havi bérleti díjnak megfelelő. bár ahogy előttem írták, függ attól is, hogy az ország melyik részén nézelődtök. na meg sok a közvetítői díjas lakás nagyon. azokat kerüljétek. szerintem első körben próbálkozzatok szezonmunkával, ott szállást és kaját is adnak. ha csak ketten vagytok, akkor először ezt próbálnám.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Cirmoscicajaj)
2013. júl. 6. 18:48

Szia, kezdő szinttel nem az lesz a problémátok, hogy milyet érdemes, hanem milyen helyre vesznek fel.


Általában kauciót kell letenni, és az nem kevés, igaz attól is függ az ország melyik részén fogtok munkát kapni.

2013. júl. 6. 18:44

Úgy volt,hogy a páromat felveszik egy céghez.Júl.1.-vel.Már 95%-os volt a meló,ezért eljött közös megegyezéssel a régi cégénél.Jún.30.-án megy Pestre,aláírni a szerződést(csak az volt hátra,adatokat előre elkérték a szerződéshez)erre közlik,h más kapja a melót.Nem maradt más választásunk,megpróbálnánk Ausztriában.Jövő héten megyünk elsőnek német tanárhoz.kb. még 3-4 hónapot kell maradnunk itthon,nekem jogsi stb.

A kérdésem az lenne (ha valaki esetleg tudna segíteni),hogy mire figyeljünk,hogyan találhatnánk munkát.Hogy kell albérletet keresni?Mi mondható olcsó,és drága albérletnek?Kezdő német szinttel,milyen munkakört érdemes betölteni?Hogy zajlik a munkába állás?A címre való bejelentkezés?stb.Mert 60000 ft.-ért(amit én keresek)azért nem érdemes itthon maradni.

Annyi pénzünk van a bankban,hogy ha 4-5 hónapig nem találunk munkát,szűkösen meg tudunk lenni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook