Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megcsalás-túldramatizálás fórum

Megcsalás-túldramatizálás (beszélgetős fórum)


92. ittmost (válaszként erre: 78. - Ef7b486c67)
2013. okt. 9. 18:02

Én is azt gondolom,hogy ritka az olyan pár,akik akár több 10 éven keresztül nem is akarnak másra nézni.vagy csak egy 10 éven keresztül.

A hűség nálam is döntés kérdése.Tudnék másra nézni,de nem akarok.

2013. okt. 9. 18:00

Most nem tudok veled egyet érteni.

Én nem hiszem, hogy a szex a mozgatórugója (mármint a házasságnak, tartós kapcsolatnak ... sokkal inkább egy szexkapcsolatnak, de most nem arról van szó.)

A szerelem elmúlhat, vagy fel - fellángolhat, minden kapcsolatnak van dinamizmusa ... de felváltja a mély szeretet, tisztelet, megbecsülés, törődés, figyelem ... amikor a köd már nem borítja el mindezt ... :) - ha mindez létezik, nem fér bele a hűtlenség. Szerintem.

90. Krisz42 (válaszként erre: 82. - Bd55e3f068)
2013. okt. 9. 17:59
Hát ha a társadalmi elvárásokba nővók bele,akkor főleg az itthoni példa alapjân,kiszolgâlnâm a hímsoviniszta férjem.Kb.mindenhol ezt láttam gyerekként,de mégis úgy képzeltem,h az én kapcsolatom nem ilyen lesz.A megcsalásról mint írtam,nem érdekel,mit gondol a társadalom,az a lênyeg,h nekem mi a véleményem,ebben nem befolyásol az,h mit gondol a szomszéd vagy bárki.Én átéltem,kaptam,adtam èrzéseket,igen,boldog párkapcsolatban élek és ha meg tudom élni azt,h nincs szükségem másra és nem a tükör vagy a párom irânti tisztelet miatt,hanem mert megkapom azt,ami boldoggá tesz,sőt töbet,mint amit egy másik,akár futó kapcsolat adhatna.Ezek után nem kell,h a társadalom befolyàsoljon.Egyébként rengeteg dolgot nem úgy látok,ahogy társadalmilag helyes lenne.
89. ittmost (válaszként erre: 68. - 34f65b2028)
2013. okt. 9. 17:58

Na ezt az oldalát még nem is gondoltam végig.

Azt sem gondolom,hogy a megcsalót kéne pártolni,egyáltalán nem.

Az egész témának nem kéne ekkora fontosságot tulajdonítani-ezt általánosságban írom,és nem azért,mert én már megvalósítottam..Állítom,hogy egy csomó energiát levesz a legtöbb emberről,vagy az,hogy feldolgozza a megcsalást,vagy az,hogy elkerülje,akár foggal-körömmel..

88. bd55e3f068 (válaszként erre: 76. - Krisz42)
2013. okt. 9. 17:58
Szerintem a jó pár valahol közép úton van. Az alapok legyenek azonosak, hogy egy úton tudjanak járni, de amúgy kiegészítik egymást, mint a génörökítésnél. Pl. TV előtt fekvésnél maradva: az egyik lustább, a másik meg folyton túlhajtja magát, és együtt megtalálják a középutat. Az egyik álmodozóbb, a másik racionális.
87. ef7b486c67 (válaszként erre: 84. - 3b1a5ec920)
2013. okt. 9. 17:55
A hűtlenség is:)
86. ef7b486c67 (válaszként erre: 81. - Ca728c0145)
2013. okt. 9. 17:54
A szex a mozgatórúgója...alap..Aztán a közös érdeklődési kör...Persze kell a szerelem..de ne felejtsük..azért az idővel átalakul..Azért nem jó ha elborít a rózsaszín köd...ha meg tisztul ,előjönnek a különbségek..Elmúlik a tolerancia..nekem két kapcsim volt ..egy tíz éves és egy 14 éves..Mindkétszer rosszul választottam..de ezt nem kenem másra ..az én hibám..A hűtlenséget az első páromtól tanultam...Azt gondoltam ha én sem vagyok hű ..nem sérülök...pedig igen...csak kevésbé..
85. ittmost (válaszként erre: 76. - Krisz42)
2013. okt. 9. 17:52

De az odaadást,a hűséget,és a szeretési képességet asszem mindenki elvárja a párjától.Ezek alapjóságok,amiről beszéltem alább.És már erre sem képes szerintem nagyon sok ember,tehát egyáltalán nem biztos,hogy valaki talál jobbat az aktuális rossznál.Ezzel együtt én is azt mondom,h érdemes próbálkozni,legalábbis azoknak,akik úgy gondolják,hogy ők is tudnak nyújtani valamiket a másiknak.

A többiben igen,persze,hozzáillőnek kell lenni.

2013. okt. 9. 17:50
A huseg dontes.
83. ittmost (válaszként erre: 70. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 9. 17:48

Van a szép része az életnek,amíg még be tudjuk tartani a szabályainkat,és büszkén nézhetünk tükörbe.Utána jöhet egy rázósabb rész,szerencsére tán az emberek többségének nem lesz iylen szituáció

(((pl.depresszió,amikor a tükröd van bepiszkítva..akkor mások lesznek a normák belül,de ebbe nem mennék bele))

Túlélést kellett volna írnom,az pontosabb.

Mondjuk,ha valaki egy nagyon elromlott kapcsolatban él,de még nem tud kilépni belőle mondjuk anyagilag függő,és nincs hová mennie gyerekekkel,akkor én megértem ,ha kintről meríti magának energiát ahhoz,hogy képes legyen elviselni,amit,amíg még muszáj.

82. bd55e3f068 (válaszként erre: 67. - Krisz42)
2013. okt. 9. 17:47

"Én nem azért tekintem bűnnek a megcsalást,mert a társadalom is annak tekinti"


Gondolom, nem a pusztában nőttél fel egyedül, így egyértelműen a társadalmi elvárásokba nőttél bele.

81. ca728c0145 (válaszként erre: 1. - Ittmost)
2013. okt. 9. 17:42

Ami a bejegyzéseddel kapcsolatban legelőször megfogalmazódott bennem, az az, hogy szerintem különbség van a nők és a férfiak között abban is, hogyan élik meg a hűséget - hűtlenséget.

Nagy általánosságban lehet mondani (amit nagyon nem szeretek, hiszen minden ember egyedi a maga örömével és bánatával), hogy a férfiaknak sokkal kevésbé van szükségük a szexet lelki síkon is megélni, mint a nőknek.

Éppen ezért a nők nem is a testi hűtlenséget élik meg fájdalmasan, hanem a lelkit.

("Úgy ölelte, mint engem, azt suttogta neki, mint nekem ... " stb.)

Ezért nem lehet mondani, hogy a "szex köré van csoportosítva a házasság", legalábbis én szeretném azt hinni, hogy nem így van:)

80. bd55e3f068 (válaszként erre: 59. - Ittmost)
2013. okt. 9. 17:42
Szerintem egyértelműen mindkét ok nyomós volt, talán annyi eltérés lehetett a dologban, hogy a kórokozók terjedését később látták tisztán, mint a fogantatást.
79. ittmost (válaszként erre: 72. - Krisz42)
2013. okt. 9. 17:38

"ezek érzelmileg vesznek el az emberektől,valakit ez tönkre is tehet,lehet,h egész életében boldogtalan lesz,"

Pont ez az..hogy sokan hagyják,hogy a megcsalás tönkretegye őket..mert eköré képzelik el a boldogságot,illetve azt gondolják(mert ez a külső elvárás is),hogy ha ez sántít,akkor minden más gázos.


Nyugodtan elítélheted,mindenkinek joga van a véleményéhez.Egyébként tőled ez a hiteles:)

78. ef7b486c67 (válaszként erre: 69. - Ittmost)
2013. okt. 9. 17:38
Hát köszi:))Jöttem, mert érdekel mások motivációja..Ki miért..teszi..vagy nem..De ..le kell írjam megint ..nem hiszem,hogy az ember monogámiára született...Bár kétségtelen vannak párok..akik egymásnak születtek...De nagyon nehéz megfelelő párt találni..Olyat akiért érdemes volna...
77. ittmost (válaszként erre: 67. - Krisz42)
2013. okt. 9. 17:35

Adtam konkrét választ,hogy én KB mit éreznék,asszem Miss Sárikának írtam.

De egyébként nem tudom,mit éreznék,azon kívül,hogy nyilván fájna.

Én nemcsak érezni,hanem gondolni is szeretnék akkor valamit,mert azt szeretem ,ha az eszem vezérli az életemet.

Ezért teszem fel mindig a fura kérdéseimet,hogy ne egy sablon legyen az álláspontom valamiről,hanem valóban sok érvet ismerve tudjak dönteni,ha kell.


"Mi az,h életeket borogatunk fel azzal,ha a megcsaltat elhagyjuk?" erre nem emlékszem,h iylet írtam volna.

"bocs ha nem tolerálom,h másnak ad,nem nekem"-ezt nyilvánvalóan nem is kell tolerálni.ha másnak ad,és neked nem,akkor nyilván tényleg nem szeret.de az átlag megcsalás nem iylen.


Az alapban meg teljesen igazad van,leírtad az ideális párkapcsolatot,ahol van szerelem,és van elég szex is.és boldog családi élet.

76. Krisz42 (válaszként erre: 69. - Ittmost)
2013. okt. 9. 17:33
Tévedsz,nem mindenkinek kell jónak lennie,mindenkinek a hasonlòt kell keresnie.Pl.aki a tv előtt heverészik,az ilyen párt keressen.Ja,h akkor ki szolgálja ki?Na itt bukik el a dolog;sokan nem hasonlòt keresnek,hanem olyat,amilyen pl.kényelmes,esetleg társadalmi elvárás,stb.véletlenül se olyat,akivel tényleg kiegészítenék egymást,akármilyenek.
75. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 71. - Ittmost)
2013. okt. 9. 17:31
Ebben van igazság, de én részemről nem követem a társadalmi elvárásokat. Úgy neveltek legyek önmagam, lehet pontosan azért, mert mindig megbíztak bennem már a szüleim is, zavart volna, ha csalódást okozok, hogy visszaélek a bizalmával bárkinek is. Nálam csak a nyílt lapokkal való játék az elfogadható, ezt adom és ezt várom el.
74. Miss Sárika (válaszként erre: 65. - Ittmost)
2013. okt. 9. 17:31

Akik valóban szeretik egymást, azok a hűséget nem érzik nyomasztó elvárásnak...abban az esetben magától értetődő dologgá válik oda-vissza.


Miden esetben kitűzött célunk legyen "embernek maradni" minden körülmények között...:o)

73. ittmost (válaszként erre: 67. - Krisz42)
2013. okt. 9. 17:28

Maga a topik az elvonatkoztatás:)

Az az elvonatkoztatás,ha nem magamról,vagy a nézeteimről,és nem egy konkrét történetről beszélek,hanem összességében nézem a történeteket,és abból próbálok kihámozni valamit,és véleményt alkotni.Objektíven,amennyire lehet.

2013. okt. 9. 17:27
Ja igen,a szex valakiknek annyira intim,h még beszélni se szeretnek ròla,na ezt az intimitást beviszi máshova is.Én senkit nem âllítok pellengérre,de igenis elítélem,mert ezek érzelmileg vesznek el az emberektől,valakit ez tönkre is tehet,lehet,h egész életében boldogtalan lesz,de az nem számít,mert nem fenyegeti az éhhalál,igaz?Csak ha valaki felelősségteljesen gondolkozik,plussz van egy kis érzelmi intelligenciája,akkor nem csinál ilyet.Bocs,de egy ilyen car alakot miért ne ítélnék el?
71. ittmost (válaszként erre: 66. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 9. 17:26

Pedig biztos vagyok benne,hogy nagyon sok ember nem tud elvonatkoztatni attól,hogy hogy fognak rá nézni,mint fognak róla mondani a család,a baráti kör,ha pro vagy kontra benne van egy megcsalós történetben.

Sőt megkockáztatom,a legtöbb közösségben ez a legerősebb..öö..téma,amiről nem fognak egykönnyen leszakadni,és ezzel keserítik a benne levők életét.

70. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 65. - Ittmost)
2013. okt. 9. 17:24

"De aztán következik a valóság,Mikor pl már nem olyan fontos,h bele tudjunk nézni a tükörbe,hanem csak az,h valahogy létezni tudjunk."


Ezt nem értem,egyetértesz vele, hogy az ember beletudjon nézni a tükörbe?........de jön a létezés időszaka.

Ez a létezés mit jelent számodra? Egészség-betegség, nehéz anyagi körülmények, kihűlt kapcsolat?

69. ittmost (válaszként erre: 63. - Ef7b486c67)
2013. okt. 9. 17:24

Örülök,hogy jöttél szakérteni:)

Rólad jut eszembe- nem azért,mert veled pont ez történt! mert annyira alaposan nem olvastam a topikodat- hogy van az a fajta kacifántos helyzet,amikor az ember párját nem is érdekli,h meg van csalva,mert neki jó vele.és egyébként minden más oké.Innen is borzasztó nehéz lehet kimenni-és uyge ez volna az elvárás.


És hiába mondják sokan,szerintem az is csak sablonszöveg,hogy mindenki megtalálja a párját,meg mindenki találhat jobbat.

Ha ez így lenne,akkor ehhez eleve egy csomó jó embernek kéne léteznie a Földön:odaadónak,hűségesnek,szeretni tudónak..stb.de ez koránt sincs így,h annyi lelkileg ép,és szeretni tudó ember volna.

68. 34f65b2028 (válaszként erre: 50. - Ittmost)
2013. okt. 9. 17:22
Igen ez szerintem is így van.Sőt manapság az van,hogy aki a megcsaló az a szegény,mert biztos ezer meg nem értett oka volt rá,aki pedig a megcsalt az az aki húzza össze magát, érezze rosszul magát,mert egy olyan személy aki kockára tehető, aki nem elég jó és biztos megérdemli hogy megcsalták...piszok sok ilyen negatív ítélet forog ekörül, lehetne sorolni,és bizony akit megcsalnak valóban ezektől iszonyat pocsékul érezi magát.Pedig sokszor caak egy kémia...egy hangulat, egy adrenalin vagy egy kaland éhség...bár azt hiszem pont ezekből tud tovább fejlődni az,amikor már rendszeres szeretői viszony és a másik alázása.
67. Krisz42 (válaszként erre: 56. - Ittmost)
2013. okt. 9. 17:20
Szerintem teanbyira belelovalod magad ebbe a társadalom témába,h nem is tudsz elvonatkoztatni.Érdekes,h konkrét váladzt nem adtál arra,h mit is èreznêl,ha megcsalnának.Engem nem köt elvárás,de....Már sokszor írtam,nem azért nem kellene megcsalni a máikat,mert becsüljük,stb.hanem mert nincs rá igény.Mi az,h életeket borogatunk fel azzal,ha a megcsaltat elhagyjuk?Hurrâ,mi nem szâmítunk,hordozzuk a sebeket,bizalmatlanságot,alázottságot,csak nehogy a másiknak rossz legyen.Na ez viccnek is rossz.Mi lenne,ha mindenki olyan párt keresne,akibe tényleg szerelmes és megszünik a probléma.Én nem azért tekintem bűnnek a megcsalást,mert a társadalom is annak tekinti,viszont gondolom nem véletlen,h annyi ember elítéli.Manapság csak azét került előtèrbe,mert a nők most már nem kell,h tűrjék,esetleg asszisztàljanak hozzá.Csak sokan nem hajlandòak arra sem,h normális párkapcsolatot alakítsanak ki.Egyébként a szex igenis fontos,bocs ha nem tolerálom,h másnak ad,nem nekem,mert akkor legyen vele.Nem a tulajdonom,de ha engem szeret,akkor egymásnak adunknem a szomszédnak,tehát a megcsalás tökéletes kivetítése a másik irántam való ézelmeinek-nem szeret.Akkor ezt miért tolerâljam?
66. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 54. - Ittmost)
2013. okt. 9. 17:18

Nem árt eljátszani a gondolattal, nem is kell megfelelni senkinek, aki ilyenen csámcsog, hogy jajj azt megcsalták, szót sem érdemel.

De szerintem olyan dolog ilyenen agyalni, mint milyen lesz a gyerekem, ha megszületik, hiszen lehetnek elképzeléseink, de mindig akkor és ott dől el minden az adott pillanatban.

65. ittmost (válaszként erre: 57. - Miss Sárika)
2013. okt. 9. 17:18

De igen,a hűség elvárás,azért van iylen kemény megítélése a hűtlenségnek.Ha nem lenne elvárás,akkor senkit nem érdekelne,h ki hogyan éli a magánéletének ezt a részét-és nem szólna ennyi topik a megcsalásról. Ha vki nem hűséges,vagy ha elviseli,hogy a párja hűtlen hozzá,az pellengérre van állítva.

Ami pellengér mögött persze ott áll egy csendesebben-hangosabban mormoló tömeg,akivel ez már pro vagy kontra megesett,és már nem ilyen egyértelműen ítélik meg a pellengérezés szükségességét.

Akik pedig csalják a párjukat,azok így vagy úgy rosszul érzik magukat-persze ettől még csinálják..-,és maguk felé,és /vagy kifelé magyarázkodási kényszert éreznek.


"Azért marad hűséges valaki, hogy emelt fővel tudjon a másik szemébe nézni, és a tükörbe! "

Ezt én is pont így gondolom.


De aztán következik a valóság,Mikor pl már nem olyan fontos,h bele tudjunk nézni a tükörbe,hanem csak az,h valahogy létezni tudjunk.

64. Miss Sárika (válaszként erre: 54. - Ittmost)
2013. okt. 9. 17:12

Igen.. Minden ember másként éli meg a helyzetet..

Valaki csak lazán szakít, valakinek pedig ez jelenti a világ végét.. Nem vagyunk egyformák!

..de mint mindent az életben, ezt is meg kell tanulnunk kezelni!

63. ef7b486c67 (válaszként erre: 1. - Ittmost)
2013. okt. 9. 17:11
Szerintem a hűtlenség önmagunk arculcsapása is..De mérlegelni kell...és néha, nagyon néha magunk felé esik a mérleg nyelve..nem biztos ,hogy a hűtlen fél megkap otthon mindent...De borítani nem tud ..vagy akar..vagy csak kényelmes így..Vagy egyszerűen olyan fajta..Viszont egy idő után ..valóban tudni kell dönteni..Nem szabad évekig hűtlenségben élni...Nagyon sok kárt tesz...

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook