Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Meg lehetne műtetni már 17 évesen a szememet, hogy ne kelljen szemüveg, vagy muszáj várnom még 1 évet? fórum

Meg lehetne műtetni már 17 évesen a szememet, hogy ne kelljen szemüveg, vagy muszáj várnom még 1 évet? (tudásbázis kérdés)

17. Awela (válaszként erre: 16. - Emagdi)
2009. márc. 24. 18:40
Nekem az a bajom, hogy rossz helyen van az ideg, ezt kellene műteni.
16. emagdi (válaszként erre: 13. - Awela)
2009. márc. 24. 17:35
mitől ilyen magas az esélye, hogy megvakulnál? van valamilyen súlyos szembetegséged? vagy mit mondott az orvos, miért?
15. Awela (válaszként erre: 14. - 222ed6c486)
2009. márc. 24. 17:33
A kontaktlencsét én se bírom, egy ideig hordtam, de ez így túl kényelmetlen. A szemüveg se jobb, igaz, -8-as a szemem, úgyhogy van mit kifizetni egy-egy szemüvegcsere alkalmával, de inkább vállalom és látok.
14. 222ed6c486 (válaszként erre: 13. - Awela)
2009. márc. 24. 17:01
Én már próbáltam a kontaklencsét is de az meg folyton bökte a szememet ,de végülis inkább hordok szemüveget minthogy megvakuljak.
13. Awela
2009. márc. 24. 16:47

Szerintem érdemes jól átgondolni a műtétet. Ha jól tudom, csak akkor csinálják meg 18 év alatt, ha muszáj, utána is csak akkor, ha megállt a szem romlása, ami tovább is eltarthat sajnos. És persze érdemes kiderítei, mi okozza a szem romlását, mert ha pl. rossz a beidegződés, akkor hatalmas kockázattal jár egy műtét.

Nekem is ajánlották, aztán már mikor éppen belementem volna, voltam egy szemorvosnál és úgy mellesleg elmondta, hogy nálam legalább 50 százalék az esélye, hogy megvakulok. Ezek után inkább maradok a szemüvegnél. Kényelmes és szép is.:)

12. Yulia4 (válaszként erre: 8. - Era06)
2009. febr. 18. 20:40
Én sem nagyon értem. Két doki is megvizsgált és ugyanolyan a két szememre a lencse. Minuszos a szemem és nincs rajta cylinder. Most írtam annak aki megvizsgált azt mondta menjek be hozzá. Szóval hétvégén kiderül.
11. emagdi
2009. febr. 11. 17:47

szerintem meg a legjobb befektetés, ha az ember megműtteti a szemét.

csak az értheti meg, hogy mennyit ér, hogy nem kell szemüvegezni vagy kontaktlencsézni, akinek már volt rossz a látása.


persze szükséges, hogy az ember előtte elvégeztesse a megfelelő vizsgálatokat, dehát anélkül úgysem csinálják meg. akinél bármi kockázat is van, azt nem fogják elvállalni (ha normális helyre megy az ember).

10. era06 (válaszként erre: 5. - 222ed6c486)
2009. febr. 11. 16:13
Kolleganőmet műtötték. Éjjel nem tud vezetni, farkasvakság miatt. Mostanában divat szemüveget hordani, Sima üveget rakatnak bele, hogy divatosak legyenek.
2009. febr. 11. 16:13
A rövidlátás akár 25 éves korig is romolhat, nem beszélve arról, ha közben gyereked is lesz! Úgyhogy szerintem várj még, mert ha aztán tovább romlik, pénzkidobás volt az egész.
8. era06 (válaszként erre: 7. - Yulia4)
2009. febr. 11. 16:04

Nem igazán értem. Ha nem egyforma rossz a szemed, akkor hogyan kaptál egyforma lencsét?

A rossz lencsétől, vagy szemüvegtől fájhat a fejed, főleg ha rosszúl van becsiszólva. (tapasztalat)Homályos látás mástól is lehet, én is homályosan látok. A minusz lencseére még cylinder is kell. Vagyis hiába cseréled a -2 egy -4 re nem lesz jobb.

2009. febr. 11. 15:44
Sziasztok! az lenne a kérdésem hogy annak ellenére hogy a két szemem nem egyforma mértékben rossz mégis ugyanolyan kontaktlencsét hordok. Ezt észre is veszem napközben mert zavar és ha letakarom egyik másik szemem akkor jobb szemre lencsében homályosabban is látok. Sokat fáj a fejem mostanában, lehet ez annak az oka? nem kellene a jobb szememre erősebb lencsét hordanom? köszönöm!
6. 923b9fc8b4 (válaszként erre: 5. - 222ed6c486)
2009. jan. 26. 19:20
Nem, 18 év alatt nem műtenek
2009. jan. 25. 09:58
Hát azért még átgondolom.De nem kell megvárni a 18 éves kort?
2009. jan. 25. 08:36
csibész-jól gondold meg, mert minden műtétnek van kockázata.Én is vállalkoztam egy rutinműtétre.Száz embernek sikerül,egynek nem. Én voltam az az egy.Műtét közben leszakadt a retina, hazaküldtek, s mire viszamentem kontrollra, már nem volt mit tenni.Ezzel a tapasztalattal meggondoltam volna a műtétre jelentkezést.Olyan szép szemüvegek vannak. Némelyeknek meg kifejezetten jól áll.Persze nem törvényszerű, hogy bekövetkezzen a baj,meg nem egyformák a beavatkozások sem, de ha nem muszáj, akkor jobb elkerülni a lehetőséget is.
2009. jan. 25. 07:51
attól függ,milyen gond van a szemmel.ezt látatlanban senki nem fogja tudni megmondani,még egy szemorvos sem,ahhoz el kell végezni a vizsgálatokat.
2009. jan. 25. 03:37
Persze hogy meg lehet mûteni. Menj el a szemészetre, a doki ott mindent elmond ezzel kapcsolatban. Ha jól tudom a szülôknek is alá kell írniuk hogy beleegyeznek a mûtétbe. Egy barátnômnek is megcsinálták kb. két éve, neki jól sikerült.
2009. jan. 24. 23:44
17 éves vagyok nagyon fontos lenne ,hogy ne kelljen szemüveget hordanom,mert már nagyon unom.A kontaklencsét meg nem bírja a szemem.Meg lehetne e műtetni már 17 évesen a szememet vagy MUSZÁJ várnom még 1 évet??????????????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook