Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mediterrán táplálkozás fórum

Mediterrán táplálkozás (beszélgetős fórum)


2011. dec. 30. 09:22

oliva olaj,oliva,sok paradicsom,salata.............de a sajttal csak ovatosan,mert hizlal.


egyetertek kira88-al ,mert tokre igaza van.en is olasszal elek s ha levest akarok enni akkor bizony kulon fozok.igaz ok hust is keveset esznek,erre eleinte nehez volt hozzaszoknom hisz mi magyarok husevo nemzet vagyunk,de megszoktam.

15. Kira88 (válaszként erre: 12. - B47c18c942)
2011. jan. 4. 15:20

A krumpli az olaszoknál egyáltalán nem jellemző, ha már nem tészta, akkor inkább különféle rizottókat esznek.

Ami még nagyon hiányzott nekem, míg ott laktam, az a leves. Ők előételnek főleg salátákat esznek.

14. Kira88
2011. jan. 4. 15:17

Én az olasz táplálkozáshoz tudok hozzászólni, mindenki azt hiszi, hogy az olaszok kövérek a sok tészta miatt, de ez óriási baromság. Egyrészt ők csak durumtésztát esznek - tojásos változatot is lehet kapni, de szinte senki nem veszi, éppúgy mint az étolajat sem, csak olívát vesznek - másrészt mennyiségileg sem esznek annyi tésztát amit mi elképzelnénk.

A tésztán felül pedig abszolút egészségesen esznek: kevés hús és húskészítmény(ha esznek, akkor jó minőségűt pl. sonka)sok-sok hal és tenger gyümölcsei, rengeteg zöldségféle, a desszert többnyire gyümölcs.

Az egyetlen valóban hízlaló dolog az olaszoknál a gelato, azaz a valódi olasz főzött fagyi :) (de azt meg bűn kihagyni, olyan jó!)

Szóval összességében sokkal egészségesebben táplálkoznak, mint mi magyarok.

13. zsizsmizs (válaszként erre: 12. - B47c18c942)
2010. szept. 17. 15:19
Persze hogy jó a reggelim, most voltam vérvételen, és vizeletvizsgálaton, minden eredményem tökéletes. A reggeli wc-zéssel sincs gondom, pedig egy hónapja terhesvitamint is szedek, ami soknak szorulást okoz. Ráadásul a koleszterinszintem is magas volt régebben, most az is tökéletes.
12. b47c18c942 (válaszként erre: 10. - Zsizsmizs)
2010. szept. 17. 15:09
Szerintem jó ez a reggelid. Igen nem diéta, hanem életmód.Azt hiszem a háború után kezdték el a dél-olasz parasztok étkezési szokásait vizsgálni mert feltűnően kevesebb volt náluk a mindenféle érrendszeri, daganatos stb. betegségek előfordulása mint Európa többi részében. Persze őket a szegénység vitte rá, hogy így kajázzanak, csak jól sült el. Sok tésztát, meg gabonát esznek, csak durum lisztből csinálják a dolgokat. Úgy látszik az ennyit számít. Gondoloma kruplit sem chips formájában eszik.
11. zsizsmizs (válaszként erre: 9. - B47c18c942)
2010. szept. 17. 15:02
Egyébként ez lehet hogy nem is annyira diéta, mint inkább egy táplálkozási mód. Mert a burgonya, a rizs meg a sajtok nem az a kifejezett kalóriaszegény táplálék. Mondjuk az tény hogy kevés elhízott olaszt láttam. :) Úgyhogy biztos tudnak valamit. Az tuti hogy több zöldséget, gyümölcsöt esznek mint mi.
10. zsizsmizs (válaszként erre: 8. - Abarta)
2010. szept. 17. 14:53

Minimális a rosttartalma a teljes kiőrlésű, natúr zabnak? És a zabot nem azért említettem mert mediterrán, hanem mert gabona.

Egyébként ennyi erővel ne egyen semmit az ember, mert a gyümölcsbe sok a cukor + permetezik, a csonthéjasokba az olaj, a zöldség nem friss, a hal fagyasztott, a hús zsíros ráadásul tápszeren nevelték az állatot. Ja, és a tejtermékeknek a zsírtartalma ugyan alacsony, de mennyi tartósító szer van benne, hogy hetekig elálljon. Ne igyál csapvizet mert ki tudja mi van a vezetékekben, és ne igyál palackos vizet, mert vesekövet kapsz stb. És ezt még lehetne sorolni oldalakon keresztül.

Egyébként szerintem minden a mennyiségen múlik 150 ml tejhez adok kb. 60 ml zabpelyhet, 1/2 szem almát reszelve, meg 2 szem diót összetörve. Semmi cukor, semmi méz.

9. b47c18c942 (válaszként erre: 8. - Abarta)
2010. szept. 17. 14:47
De a mediterrán diéta alapja a sok zöldség, gyümölcs, gabona, burgonya, rizs. Kevés sajt, joghurt, csirkehús, nagyon kevés vörös hús, sok hal. Tojást heti 4-t enged és nagyon fontos az olívaolaj. Szerintem talán a tejet leszámítva ez a reggeli jobban megfelel ennek mint az omlett. Szewrintem a hós nem hangsúlyos a mediterrán étrendben.
2010. szept. 17. 14:38
A zabkasa nem hiszem hogy medditerran. A zab mint gabona es a gyumolcs a magas gyumolcscukor tartalommal + a magfelek mind-mind magas szenhidrattartalmu etelek. Gyakorlatilag ez a reggeli egy bomba a hasnyalmirigyednek. Megfejelve egy kis tejjel (tejcukor) hamar a cukrosok taboraban ebredhetsz. A reklamok altal sugallt gabonafalatok+tej egyaltalan nem egeszsegesek, rosttartalmuk pedig minimalis. Szerintem az idealis reggeli boven tartalmaz feherjet sajt, hus formajaban, korpas teljes orlesu pekarut es zoldseget paprikat stb. pl zoldseges omlett. Az idealis szenhidratbevitel pedig mondjuk 25-20-60-20-35 gr vagyis nem a reggelin a hangsuly.
7. b47c18c942 (válaszként erre: 5. - Zsizsmizs)
2010. szept. 17. 14:35
Hát ez már nagyon jó. Én sajnos még teljesen hagyományosan kajázom. Bár olívaolajat használok, de nagyjából ennyi. Arra gondoltam, hogy áttérek a barna kenyérre, durumtésztára, sok zöldség, gyümölcs és jó lenne beiktatni a halat is, bár azt nagyon nem szeretem.
2010. szept. 17. 14:35
Ja, és szoktam kölest is főzni, bár ezért a párom nem nagyon rajong, én azonban imádom. Nagyon jó köleses recepteket lehet találni a neten :)
2010. szept. 17. 14:28
Én reggelire már 2 hónapja zabkását eszem aszalt vagy friss gyümölccsel, és mindig teszek hozzá pár szed diót vagy mandulát is.
4. b47c18c942 (válaszként erre: 3. - Zsizsmizs)
2010. szept. 17. 14:25
Ez igaz. Ráadásul ha nem otthon főzöl minden nap, szinte lehetetlen kivitelezni. Talán az is jó megoldás ha csak a fő elveit megpróbáljuk követni.
2010. szept. 17. 14:21
Szia! Én is szívesen kipróbálnám. Csak sajnos itthon kicsit nehézkes/drága beszerezni a (friss) hozzávalókat. :(
2010. szept. 17. 14:17
Hallo, hát senki sincs?
2010. szept. 17. 13:53
Olvasgattam az egészséges táplálkozás témakörében és számomra a mediterrán típusú táplálkozás a legszimpatikusabb. Szeretném magamon is kipróbálni és érdekelne, hogy van-e itt esetleg valaki aki így táplálkozik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook