Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Meditációval kezdem a napot. Bár elméletben már sokat... fórum

Meditációval kezdem a napot. Bár elméletben már sokat... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
54. tumbo2 (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 9. 11:26
a szomszédom egész nap a dobot hallgatja.megőrülök tőle.
53. tumbo2 (válaszként erre: 48. - ,zumba)
2022. okt. 9. 11:23
reggel iszom kávét,utána nem,a gyógytea sem.biztos valami pszichológiai oka van,mert,ha a lányom itthon van,akkor gyorsan elalszom.már olyan 10 óra körül.kérdezem,alszol,ha nem válaszol alszik.
52. tumbo2 (válaszként erre: 48. - ,zumba)
2022. okt. 9. 11:19
én már mindent próbáltam.magyart,kínait ,zenét,ami elaltat.marad az altató.
51. tumbo2 (válaszként erre: 48. - ,zumba)
2022. okt. 9. 11:17
gyerekkorom óta rossz alvó voltam.a lányomék bezzeg tudnak aludni.az esküvő utáni bulijukról is elkéstek.másnap mentek egy szülinapi bulira.ki voltak teljesen,utána meg Genfbe,mikor hazaértek a nászútról csak feküdtek,meg is betegedtek,a lányom covidos lett,de hálistennek karantén meg ilyen nem volt.utána a vejemnek voltak gyomorpanaszai,kellett nektek a nászút.
50. globus (válaszként erre: 49. - ,zumba)
2022. okt. 8. 18:37
Próbálkoznak, de nem biztos, hogy megkapják😁
49. ,zumba (válaszként erre: 29. - Globus)
2022. okt. 8. 10:08

Nagyon szeret a munka Téged, csak benned bízik:D

Szerencsére engem így nem követ, volt néhány alkalom, hogy kerestek tf-onon, de rövidre zártam: már letelt a munkaidőm. Bent ott vagyok, elérhető vagyok, de ha kiléptem a portán-vége. Az a néhány perc elég az átállásra, amíg hazaérek.

48. ,zumba (válaszként erre: 28. - Tumbo2)
2022. okt. 8. 10:03
Ha rendszeres a rosszabb minőségű alvás, akkor lehet valami a háttérben ami okozza. Valami gyógyteát esetleg megpróbálni fogyasztani. Én nem kávézom, kólázom, energia italozom. Próbálok rendszerességet alkalmazni az alvásban. Leteszem a könyvet, nem böngészek a neten tovább, mert fontosabb az alvás.
47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Napsugár8)
2022. okt. 5. 16:18
Én elég kreatív vagyok. Ötletem van bőven, csak lennének hosszabbak a napok! Na meg hát a saját időm is fogyhatna lassabban. :)
46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - Tumbo2)
2022. okt. 5. 16:16
Miben? Nekem csak arra kell, hogy jelezzen valami mikor letelik az időm. A zene erre nagyon jó, mert elhallgat egy idő után.
45. Napsugár8 (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 5. 14:38

Mert az a bizonyos belső hang megmutatta az utat, merre is menjek tovább az életben, mit kell tennem. És elindultam, és láss csodát, csak úgy pörögtek az események, csak mentem és csináltam... de a kapcsolatom a mai napig meg van, ha úgy érzem, hogy szükségem van rá, elég csak rágondolnom.

Nyugdíjasként talán ismét rá lehetne, kellene szokni, hátha van még valami ötlete, tanácsa, mivel is tudnám hasznosabban eltölteni az előttem álló időt. :))

44. tumbo2 (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 5. 14:30
próbáltam,az sem segített
43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Napsugár8)
2022. okt. 5. 12:17
És miért hagytál fel a meditációval?
42. Napsugár8 (válaszként erre: 34. - Janszi)
2022. okt. 5. 11:42
Ahogy írod! Ezért akartam kapcsolatba kerülni a saját belső énemmel, és az ő vezetését, segítségét, válaszait keresni, kérni. Mert a belső énünk mindig a nekünk kijelölt útra igyekeznek terelni (és segíteni) minket. Más útját nem járhatjuk végig, csak a sajátunkat. De mint tudjuk: Minden út Rómába vezet!
41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - Michelle.r)
2022. okt. 5. 11:19
Ez jó ötlet, köszönöm. Ez a zene az erősebb dob ütések miatt nem annyira jön be, jó lenne valami lágyabb zene. Ha egész csendesen hallgatnám, megfelelő lenne.
40. michelle.r (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 5. 10:44

Sehonnan. A lényeg, hogy megszűnik az idő, keress a youtube-on egy olyan lazító zenét, ami 20 perces, de nincs szövege.

Pl. ezt: [link]

39. michelle.r (válaszként erre: 22. - Tumbo2)
2022. okt. 5. 10:02
Mert senki nem tud rajtad segíteni. Csak te magad. Mindenki más csak eszközöket tud mutatni/adni hozzá.
38. michelle.r (válaszként erre: 20. - Globus)
2022. okt. 5. 10:01
Én azóta nem futok négyfelé, amióta rendszeresen "meditálok". Azért az idézőjel, mert amit én csinálok, az nem szó szerint meditáció, inkább csak egy kis energetikai rendrakás, ráhangolódás a napra.
2022. okt. 5. 08:01
Nincs más ötletem, mint időzítőt beállítani. Valami nagyon lágy hangot, ami nagyon lassan hangosodik. Felerősödő tengermoraj vagy ilyesmi.
2022. okt. 5. 07:51
Nem érzem közben az idő múlását, és ez feszültséget okoz már előre. Feszkósan nem lehet meditálni. Nem nézegetem közben az órát. Volt amikor sokkal tovább maradtam meditatív állapotban mint szerettem volna. Meg is lepődtem mert elszállt az idő.
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Janszi)
2022. okt. 5. 07:46

Köszönöm a tanácsokat. Évekkel ez előtt már elkezdtem a meditálást, de egy rémülettől abbamaradt mint írtam.

A témáról sok-sok anyagot összeolvastam már, próbáltam vezetettet is és van elképzelésem hogyan csináljam.


A kérdésem még mindig az, hogy meditáció közben honnan tudjátok mennyi idő telt már el. Ha 20 percet akarok meditációval tölteni, hogyan lehetek biztos abban, hogy akkor kijövök majd belőle.

34. janszi (válaszként erre: 33. - Napsugár8)
2022. okt. 5. 07:20
Feltétel nélkül bármikor eredményes alkalmazni.Viszont fontos az energiához való hozzáférés.Egyedi a belső világkép és eszköztár is,jól mutatja az álom,amit szeretne megfejteni az ember,de mást jelent kiscicával játszani nekem és neked,ezért nincs egyetemes álomfejtő kódex,amit Krúdy már akkor tudott...
33. Napsugár8 (válaszként erre: 32. - Janszi)
2022. okt. 5. 07:10

Ez jó, amit írsz: erdő mélyén egy tisztás, csak fény, napsütés és a madarak csivitelése, vagy még az sem...

Nekem volt egy hasonló: tenger közepén kiemelkedik egy hegy, annak a tetején ülök. Este van, és a tenger vizében a csillagok és az égen levő csillagok, és nem látok mást, csak mindenütt a csillagokat. Lehet, hogy érdemes lenne ismét visszatérni a meditációhoz?

32. janszi (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 5. 06:47

Van olyan vezetett meditáció,ahol egy rét a tett színhelye,szeretet meditáció a témája emlékeim szerint.Neked hasonlót kellene létrehoznod,a csend,a biztonság és nyugalom helyét,ami a legkedvesebb nyugodt hely az életedben,lehet a múltból akár.Ahova a napi gondok megoldása után mész,mert minden elvégezve,itt a pihenés ideje.Feltétlenül legyen jelen a természet,az életenergia ami körülvesz,elkápráztat szépségével,illatával,bujaságával,mert fel is tölt,energizál.


Eszközként kell tekinteni a világ dolgaira és jelenségeire,csak így szolgálhatja az életed.Aki elutasítja,annak nem terem virág.


Még egy fontos dolog van,tedd,vagy ne tedd,de ne próbáld!

2022. okt. 4. 15:54
Ani nem árt, hátha használ. Lehet hogy 2 dl pálinka i9s kiütne, de nem szeretem az ízét.😂
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Tumbo2)
2022. okt. 4. 15:53
Pont ezért próbálkozom most a meditációval. Sok praktikát kipróbáltam már, ez a soron következő. Próba - szerencse!
29. globus (válaszként erre: 27. - ,zumba)
2022. okt. 4. 15:53
Nálam nem így van, jön utánam a munka minden csatornán 🙂 Legfeljebb nem veszem fel, nem olvasom el. Legvérmesebbek számát elmentettem "neveddfel1", "neveddfel2" 😁
28. tumbo2 (válaszként erre: 27. - ,zumba)
2022. okt. 4. 15:28
tudod,hogy irigyellek?én senkit a házáért,a ruhájáért,ékszeréért,csak a jó alvásért.
27. ,zumba (válaszként erre: 20. - Globus)
2022. okt. 4. 15:23
Mihelyt nyögdíjba vonulunk, mindenre lesz időnk-lehet erőnk nem. Amíg haza sétálok, már elfelejtem a benti dolgokat. Nagyon jó alvókám van,(maradjon is így) leteszem a fejem és végig alszom az éjszakát. Biztos jó a meditáció, de nem vágyom rá.
26. Napsugár8 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 4. 14:57
Amit írtam a 18. hsz-em legvégén, a falióra mutatóinak megjegyzéséről, azt nem próbálod meg?
2022. okt. 4. 14:39
Nem tudom, hogyan lehet időhöz kötni. Viszont nekem az a tapasztalatom, hogy kezdőként nem az okoz problémát, hogy elszáll az idő, hanem az, hogy csak rövid ideig tudsz benne maradni. Nekem gyakran kb. 10 perc után bedob az elmém egy random gondolatot, amitől azonnak repülök vissza. De mondjuk kezdhetsz egy megfelelő hosszú vezetett meditációval. Ha egy darabig azt használod, akkor utána nélküle is érezni fogod, mikor szokott letelni az idő.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook