Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddőség kezelése ICSI-vel, gyertek beszélgessünk! fórum

Meddőség kezelése ICSI-vel, gyertek beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


1 2 3
44. Mucika7 (válaszként erre: 42. - Kiwi08)
2012. máj. 4. 10:45
A kaáliban is említettem de leráztak azzal, hogy ez lehet kromoszóma rendellenesség előfordul az ilyen, főleg ebben a korban 41 éves vagyok.Igen persze, csak azt miért nem zárhatjuk ki, hogy a rossz spermakép nem-e genetikai rendellenesség miatt van? A nődokim azt mondta elvileg nem kell beutaló magánban is lehet menni ilyenre,(Pest, Pécs) de írhat beutalót is majd ha megyek a szövettanomért megbeszéljük. Állítólag csak egy vérvétel az egész. Én mindenképpen meg akarom csináltatni mert akkor nyugszom meg, hogy legalább én mindent megtettem, aztán a természet majd úgyis eldönti.
43. kiwi08
2012. máj. 3. 21:01

Pont előttem van a stimus papír:

Mi valahogy a 7. napon kezdtük a stimulálást. Gonapeptyl szuriból egyet első nap, aztán felet a leszívásig. Gonal-F tollból volt mindenféle adag a 75-150-ig, attól függően hogy mit látott a doki UH-n. Ha problémátok van a tollal kérdezzetek nyugodtan, mert a tájékoztatója túl körülményes.

Tüszőrepi Ovitrelle volt, ez is előtöltött fecsiben pici tűvel. Aztán 20. napon punkció, 22. napon transzfer. 14 nap múlva volt vérvétel.

Eygéb gyogyik: Magne B6 3*2, E-vitamin 2*1, Aspririn protect 1, Letrox (TSH-m miatt)

Beülti után: utrogestan, medrol, kalium-r, sumamed, divina, femibion, crinone gél

Azt hiszem most teljes a repertoár :)

42. kiwi08 (válaszként erre: 36. - Mucika7)
2012. máj. 3. 20:52
Sajnálom :( Genetikát hol csináltatsz? Kitől kérsz beutalót?
41. kiwi08
2012. máj. 3. 20:50

Sziasztok!

Egy lombik van a hátunk mögött. Mi még tavaly júniusban voltunk konzultáción, akkor novemberre írtak be. Nagyjából az Andi-Nyuszi által leírtakat kérték, de nekünk már volt máshol 5 sikertelen inszemünk.

Végül egy fránya ciszta miatt februárban volt a beültetés. Sajnos akkor is lett egy ciszta, így aztán 3 petesejt lett, ebből 2 megtermékenyült.

Aztán két hét múlva 0 lett a Hcg-m, és még aznap meg is jött.


Én korábban minden vérvételen hátast dobtam, de már most simán végignézem. Múltkor az IR miatt 4-szer szúrtak, de már ment rutinosan.


A szurizástól és is paráztam, volt hogy fél órát ültem felette, mert képtelen voltam harakirit elkövetni. De már most megtanultam, hogy a legjobb határozott mozdulattal gyorsan túllenni rajta, mert akkor meg sem érzed.


Anyagilag ha csak a gyogyikat nézzük olyan 100 ezer környékén voltak. Az injekciók nagyon drágák, de egészségpénztárra elszámolhatóak.


Úgy tudom lehet igénelni utazási költség térítéses papírt is.

2012. máj. 3. 18:46

Sziasztok!

A ma nap egyetlen jó hire az,hogy a Clamydia szűrésem negativ lett.

A dokim azt mondta,hogy haladjunk a dologgal,így beszél majd egy meddőségi központtal.

39. Bcicus (válaszként erre: 35. - Zsike88)
2012. máj. 3. 15:38
pcos-t mindig ir okozza.
38. krisztacskaaa (válaszként erre: 36. - Mucika7)
2012. máj. 3. 15:13

sajnálom :( erre csak azt tudom mondani amit biztos már hallottál hogy természetes úton is megtörténik. de azért jobb elvégezni a plusz vizsgálatokat hátha meg lehet előzni.


mindenkinek aki már túlesett a lombikon: érdekelne hogy hány petesejtetek volt és abból hány termékenyült meg? és ha nem titok hány évesek vagytok? köszönöm

37. krisztacskaaa (válaszként erre: 35. - Zsike88)
2012. máj. 3. 15:07
akkor nemsokára belevágtok. sok sikert kívánok és dupla csíkot. írd meg hogy haladtok
2012. máj. 3. 14:15
Sziasztok! Nekem februárban volt ICSI-s beültetésem, a múlt héten pedig missed ab. Sajnos a 6. hétben elhalt a terhesség. Párom spermaképével van a gond, mennyiség rendben viszont alig mozognak. Velem elvileg minden rendben.Várjuk a szövettant (bár abból megtudni semmit nem lehet) de utána genetikai vizsgálatot szeretnék, sajnos a lombik előtt nem csináltak, sőt az intézet szerint most sem szükséges, de anélkül semmiképpen nem merek újra belevágni. Tapasztalatból mondom, hogy az intézetek nem kellőképpen vizsgálnak meg mindent, ezért legyetek erőszakosak és magatok járjatok utána dolgoknak. Én is a netről okosodtam és hasonló fórumokon kaptam segítséget, csak már későn.
2012. máj. 3. 10:58

Sziasztok! Csatlakoznék hozzátok! Mi is most akarjuk elkezdeni. A vizsgálatokból már csak egy vérvétel van hátra és a párom spermavizsgálata. Nekünk ekg-t nem mondták, csak kérdezték h volt-e gond vele valaha. Meg h tüdőszűrőn volt-e gond. De mondtam h nem és nem írták föl. Átjárhatóságit viszont nekem azt mondták, hogy lombik előtt mindenképp kell. Mammografiát sem mondtak, azt mondták elég egy emlő uh. Nálunk a férjemnek 2millió körüli spermaszáma van, mozgékonyak, de nem célirányosan mozognak. Ehhez jön még az én magas prolaktinom (erre már szedek gyógyit), PCO és majd még most lesz IR vizsgálatom. De gyanítom, hogy IR-es is leszek. Ennek ellenére remélem mihamarabb el tudjuk kezdeni. Sok sikert mindenkinek.

Bcicus Boldog Szülinapot a kisfiadnak!

34. Bcicus (válaszként erre: 31. - Krisztacskaaa)
2012. máj. 3. 10:04
Köszi. Ma van a szülinapja.
33. krisztacskaaa (válaszként erre: 32. - 67c772efc3)
2012. máj. 3. 08:40
Elhiszem, de biztos megéri :) én a mindennapi szuritól félek, magamnak nem hiszem hogy be tudnám adni, kicsit tűfóbiás vagyok, de ha nem nézem mikor csinálják akkor alig érzem. Nekem egy egész hosszú listám van a vizzgálatokról, nem is tudom mindegyiket hogy micsoda. Átjárhatósági nekem nem kell szerncsére.
32. 67c772efc3 (válaszként erre: 30. - Krisztacskaaa)
2012. máj. 3. 08:08

Szívesen! :)

Valóban nem hangzik rosszul, de tény, az egész lombikig, és alatta, összesen 15 vérvételem volt... A vénám már kikészült. De túl lehet élni, és konkrétan a stimuláció, transzfer már sétagalopp az előtte lévő papírbegyűjtéshez képest.


Ja, eszembe jutott, mammográfia is kell!

31. krisztacskaaa (válaszként erre: 26. - Bcicus)
2012. máj. 3. 07:57
szép fiad van, gratulálok!
30. krisztacskaaa (válaszként erre: 27. - 67c772efc3)
2012. máj. 3. 07:50
Ez nem is hangzik olyan szörnyűnek, én is köszönöm a részletes beszámolót
2012. máj. 2. 21:38
Így van, így kell hozzálátni a baba érkezéséhez :)
28. Remény35 (válaszként erre: 27. - 67c772efc3)
2012. máj. 2. 21:01

Szia!

Köszönöm,tényleg nagyon sok infót kaptam tőled.

Remélem hamarosan lezavarjuk a dolgokat!

2012. máj. 2. 20:53

Ha kimondták, hogy lombik, akkor elmentek egy meddőségibe.

Női vizsgálatok: vérvételek (hormon 3., 21. napi, HIV, szifilisz, Hepatitis, toxoplazma, rubeola...), átjárhatósági/méhűrvizsgálat/laparoszkópiás méhvizsgálat, tüdőszűrő, belgyógyászati szakvélemény, EKG

Férfi: andrológia (vannak helyek, ahol elfogadják a hozott eredményt, van ahol helyben is megcsinálják újra), spermatenyésztés, vérvételek (HIV, szifilisz, hepatitis)


Remélem sikerült mindent összeszednem. Ha időkre is kíváncsiak vagytok, mi június végén, július elején mentünk meddőségibe, már vittünk egy pár lelet, de hátra volt a méhvizsgálat és egy jó pár vérvétel, belgyógyászat, EKG..., mi nagyon hajtottuk a dolgokat, így szeptember elején kezdődött a stimuláció. Ha minden ok mindenhol, azaz pl. nem szorulsz gyógyszeres kezelésre, akkor hamar sorra lehet kerülni ott, ahol nincsen várólista.


A stimuláció: megjön, elmész a mensi alatt UH-ra. Megnézik, minden ok-e odabent. A megjöveteltől számított 5. nap kezded a szurikat. 2 naponta UH, hogy nézzék, hogyan fejlődnek a tüszők, ha kell közben variálják a hormonokat. Félidő körül punkció, azaz leszívás. Bódításos, így a kb. 10 perces leszívást boldogan éled át. A leszívás napján reggel apa leadja a legfrissebb adagot. Ha nem elég a katonák száma, akkor van, hogy elküldik újabb mintaadásra, addig, amíg nem lesz elegendő katona. Addig anyát megműtik. Dél körül összepárosítják ICSIvel a sejteket. Másnap lehet telefonálni, hogy elindultak-e a babók. Intézet függő, de leszívástól 2-5 nap van a visszaültetés. Az már 20 perc, semmit nem érzel. Utána 20 perc pihi és lehet menni növeszteni a babókat :)

26. Bcicus
2012. máj. 2. 20:53

Amit mindenképpen érdemes megnézetni. Hormonlabor, here uh (here viszér nagyon ronthat a dolgon), d vitamin szint vizsgálat.

Nálunk sokáig tartott, mi speciális eset vagyunk.

Elvileg pár hónap alatt megvannak a vizsgálatok, ha a nőnél nincs gond. Semmiben nem más mint egy sima lombik.

25. krisztacskaaa (válaszként erre: 21. - B7a7c81ade)
2012. máj. 2. 18:49

nekünk mindezek megvoltak mégse találtak semmit :( vagyis az FSH hormon kicsit magasabb de azt mondták az nem lehet az oka hogy ennyire alacsony a szám


nálam csak az alap volt, picit magasabb a prolaktin de azt mondta az orvos az nem gond

24. Remény35 (válaszként erre: 23. - B7a7c81ade)
2012. máj. 2. 18:47

Majd kiderül,a hormonjaim aránylag rendben vannak,igaz nem túl fényes de nem régen hagytam abba a fogamzásgátlót,ami bekavart.

A dokim elküldött cervix tenyésztést Clamidiára mert az okozhat meddőséget,na majd kiderül.

23. b7a7c81ade (válaszként erre: 22. - Remény35)
2012. máj. 2. 18:43
biztosan nincs benned hiba...:))) nálunk úgy volt, hogy először elmentem orvoshoz, mert furán menstruáltam (keveset, de 8 napig), és szinte biztos voltam benne, hogy a hormonjaimmal gondok vannak. Akkor mondta az orvos, hogy a férjemet is ki kellene vizsgálni, és az is kiderült, hogy van több cisztám is. A vérvételem eredményét előző héten kaptam meg...sajnos, progi hiányom van és ösztrogéndominanciám. (de szerintem ezek már nem is olyan nagy gondok)Szóval, mindketten defektesek vagyunk. :)
22. Remény35 (válaszként erre: 21. - B7a7c81ade)
2012. máj. 2. 18:34

Még nem tudom,mert a dokim először a páromat akarta kivizsgálni mert az az egyszerűbb.

Ezek után,lehet hogy bennem is van hiba.

2012. máj. 2. 18:33
mi is magánban voltunk. nekünk is javasolt még, vagyis a férjemnek hormonvizsgálatot, here UH-t, meg minden félét, összeadtam, hogy ez így mennyibe kerülne és nagy összeg jött ki. Amúgy nálatok Lányok minden rendben van?
2012. máj. 2. 18:29
Szeretném ha simán menne de nyilván ha nem akkor ugye az ICSI marad csak,de meg kell várni az ismétlést a jövő hónapban.
19. krisztacskaaa (válaszként erre: 17. - Remény35)
2012. máj. 2. 18:18
Minket is az urológus küldött hormonvizsgálatra+ spermavizsgálat ismétlésre. Mikor visszamentünk megvizsgálta és mindent rendbe talált. Azt mondta nem tudja mitől olyan kevés a szám, ismételjük megint meg. Akkor nekem betelt a pohár, nem értem minek kell ismételgetni, 2-szer csaknem hibázik a labor? Persze minden alkalommal elkérte a pénzt. Pár hónappal később a meddőségiben azt mondták még annál is kevesebb van, csak ICSI jöhet szóba. Most vitaminokat szed+ maca vibe
18. krisztacskaaa (válaszként erre: 9. - 67c772efc3)
2012. máj. 2. 18:07
Én is úgy tudom hogy nem nagyobb a kockázat mint a spontán terhességnél
17. Remény35 (válaszként erre: 16. - Krisztacskaaa)
2012. máj. 2. 18:06

Szia!

Ahány ház annyi szokás.

Nálunk az urologus spermavizsgálat után közölte ezt a tényt,és utána mondta hogy egy hormonlabor sem ártani,plusz egy ismétlés.Kicsit elfogult vagyok,hiszen magánba csinálja,minél többet megyünk vissza,annál jobb neki és lehet hogy nincs semmi baj.

2012. máj. 2. 18:04
Sziasztok! Sajnos mi is ebben a cipőben járunk. Remélem nyár végén/ősz elején lesz a lombikunk, ICSI-vel ha valami csoda folytán nem lesz több katona. Eddig csak hormonvizsgálat volt mindkettőnknek, de egész listát kaptunk hogy milyen vizsgálatokat kell elvégezni.
15. b7a7c81ade (válaszként erre: 12. - Remény35)
2012. máj. 2. 16:34
sziasztok...igen, igen. pontosan ezek érdekelnének engem is. Mennyi idő mier eljutunk odáig, milyen vizsgálatokra számíthatunk. De jó, hogy tudtok segíteni!!!:)))
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook