Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddőség kezelése ICSI-vel, gyertek beszélgessünk! fórum

Meddőség kezelése ICSI-vel, gyertek beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


1 2 3
14. Remény35 (válaszként erre: 13. - Bcicus)
2012. máj. 2. 15:37
Rendben,szia
13. Bcicus (válaszként erre: 12. - Remény35)
2012. máj. 2. 15:19
MAjd este leírom, most mennem kell.
12. Remény35 (válaszként erre: 11. - Bcicus)
2012. máj. 2. 15:15

Szia!

Engem igazából az érdekelne,hogy mi volt a menete.

Gondolom teljes kivzsgálás,hormongyógyszerek,meg ilyenek érdekelnének.

Mennyi időbe telt mire a beavatkozás megtörtént attól a pontól kezdve,hogy közölték csak igy lehet baba?!

Ilyenek érdekelnének,hogy mire is számitsunk.

11. Bcicus
2012. máj. 2. 15:04
Köszi a gratulációt. Mire vagytok kiváncsiak. Amniot én sem csináltattam, de integrált teszt mindenképpen ajánlott, illetve ha valaki 35 felett van annak úgy is amnio lesz.
10. Remény35 (válaszként erre: 9. - 67c772efc3)
2012. máj. 2. 14:42

Szia!

Köszönöm,hogy megosztottad velünk a tapasztalatodat.

Ha nem muszáj én sem csináltatnám az amniot,minden féle vizsgálatot igen.De először el kellene oda jutni.

2012. máj. 2. 14:06
Lányok, nekünk is ICS babánk van, de tudtommal ez egy tévhit, hogy nagyobb az esély a beteg babára! A mi meddőségis dokink szintén amnioval indított, más orvossal konzultálva pedig nem indokolt csak azért, mert nem a természet választotta ki a katonát. Ugyanis, ha valami miatt beteg baba fogan meg, nagy valószínűséggel a baba nem marad Veletek, vagy nem fejlődik rendesen. De egy erős, egészséges baba, csak azért, mert ICSI.... Nem kell feltétlen megkockáztatni a vetélést. Hiszen ugye az amniocentázis vetéléssel járhat... Mi pl megcsináltattuk a létező összes genetikai vizsgálatot vérből. Mivel jók lettek az eredmények, nem volt indokolt további invazív eljárás. Nem is tettük meg. Annyi volt, hogy pl. én elmentem fizetős, alapos genetikai UH-kra, ennyit a nyugalmam megért... órán át vizsgálták a gyereket, minden porcikáját, még a kisujjának a terceit is, mert az is utalhat downra. Minden rendben volt. Persze 10000%-ra akkor nyugodtam meg, amikor kipottyant, de én a helyetekben optimistán látnám a megfogant babát, megcsináltatnék mindenféle genetikai vizsgáaltot, ami nem jár vetéléssel és csak akkor, ha indokolt, na akkor lépnék. Mert persze a dokik nagyon ügyesek az invazív eljárásnál, kevés a "baleset", de ne Ti legyetek azok. Szerintem rosszabb megtudni, hogy egészséges baba lett volna..... Mert mondjuk rosszul sült el a vizsgálat.... :(
8. Remény35 (válaszként erre: 5. - B7a7c81ade)
2012. máj. 2. 08:37

Szia!

Annyira még nem mélyültem bele a témába,de minden képpen olyan orvossal szeretnék beszélni aki ért hozzá,és nem feltátlenül összeolvasni mindent a netről,mert néha igen rossz dolgokat tud meg az ember.

Ezért jó,hogy itt olyan nők is vannak akik már ezt végig csinálták.

7. Remény35 (válaszként erre: 4. - Bcicus)
2012. máj. 2. 08:35

Szia!

Gratulálok a kisfiatokhoz!

HA van időd írhatnál a folyamatáról.

6. b7a7c81ade (válaszként erre: 4. - Bcicus)
2012. máj. 2. 06:20

gratulálok a kisfiúhoz :)))

sajnos erről olvastam, hogy az ICSInél nagyobb a betegség esélye. Ettől kicsit megijedtem...(sérült gyerekekkel foglalkozom, úgy hogy így is elég sok mindent tudok az előfordulható komplikációkról). Az biztos, hogy minden vizsgálatot meg fogunk majd csináltatni, ha már ott tartunk.

5. b7a7c81ade (válaszként erre: 3. - Remény35)
2012. máj. 2. 06:16
akkor kb. azonos cipőben járunk...mi is mostanában tudtuk meg. Sajnos a férjem nek nagyon rossz lett a spermavizsgálata, és az orvos egyből ezt javasolta. Előző héten készen lettek az én hormoneredményeim is, és azok sem valami szuperek. Igyekszünk minél hamarabb bekerülni egy meddőségi klinikára és elkezdeni a dolgokat. Tudsz ezekről a vizsgálatokról valamit:genetikai vizsgálat kariotipizálás és Y kromoszóma mikrodeléciós vizsgálat? Az orvos mondta, hogy ezeket a vizsgálatokat a férjemnél mindenképpen meg kell csinálni, azt hiszem csak egy vérvétel. Tudom, hogy azért, nehogy átörökíthessen valami betegséget, de pontosan melyiket?
2012. máj. 1. 23:20

Sziasztok!

Nekünk így lett a kisfiunk. Akinek nem lehet máshoyg jó megoldás. Azt tudni kell, hoygha teherbe esel, érdemes minimum integrált tesztet csináltatni, de van amelyik doki amniot kér, mert icsinél nagyobb a betegség esélye valamivel.

3. Remény35 (válaszként erre: 2. - B7a7c81ade)
2012. máj. 1. 20:37

Szia!

Sajnos még nem.A múlt héten derült ki,hogy csak így lehet gyerekünk és erről szeretnék több mindent megtudni és olyan párokkal beszélgetni akik szintén ebben a cipőben járnak!

2012. máj. 1. 20:18
szia. mi júniusban megyünk a klinikára és már most biztos, hogy ICSI-vel lesz lombikunk. Sajnos nem igazán tudok erről semmit, most gyűjtöm az infókat...ti már elkezdtétek?
2012. máj. 1. 18:50

Sziasztok!

Olyan lányokat,asszonyokat várnék ide,akik ICSI-vel vettek részt a "lombik" programban,vagy most fogják elkezdeni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook