Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Meddig tarthat egy ilyen házasság? fórum

Meddig tarthat egy ilyen házasság? (beszélgetős fórum)


1 2
33. Titkoskert (válaszként erre: 32. - Michelle.r)
2023. okt. 3. 13:39
Erre mondják, amíg lószar van, veréb is van.
32. michelle.r (válaszként erre: 28. - Liliom10)
2023. okt. 3. 13:33
Ki az ördög akarna megszerezni egy munkamániás, állandóan félreqró pasit, aki ráadásul olyan igénytelen, hogy évekig éldegél a posványban?
2023. okt. 3. 12:14

Ismerek ilyen családot.

3 gyerek, csak apuka dolgozik.

Anyuka otthon növeszti az amúgy sem kis seggèt. 35 èvesen egy perc munkaviszonya sincs.

30. TamThor (válaszként erre: 28. - Liliom10)
2023. okt. 3. 09:48
A szerető.
29. Karmol (válaszként erre: 28. - Liliom10)
2023. okt. 3. 05:50
Ki?
28. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 21:20

Ki indíthatta a fórumot ? Se a feleségről, se a férjről nem tudom elképzelni. Ki tud ennyi mindent róluk ? Pláne azt, hogy nincs szex otthon ?

Nem tudjuk, mekkorák a gyerekek, de egy 3 gyerekes anya ha nem jár el pénzért dolgozni, attól még van elég dolga otthon és a házzal, kerttel, gyerekneveléssel. Ki mondja, hogy utál dolgozni ?

A férj sokat dolgozik az 5 tagú családjára. Ha van otthon szex, akkor is félrelép sok férj.

Egy 3. ember lehet a fórum indítója, és én egy nőre gondolok, aki örülne, ha ez a házaspár elválna, és majd ő megszerezné magának ezt a férjet.

Még egy gondolat megfordult a fejemben : esetleg a férj anyja, egy gonosz anyós, aki nem szereti a menyét, és szét akarja választani őket.( De ki köti az anyja, anyósa orrára, hogy nincs otthon szex ? ) Sajnos, ismertem valakit, akinek azt mondta az anyósa, hogy nem nyugszik addig, még szét nem választja őket.

27. Angelique2 (válaszként erre: 26. - Smaragdzöld 🐉)
2023. okt. 2. 20:48

Ugyanezt mondtam én is: a gyerekek az egész történet legnagyobb vesztesei.


Lehet, hogy a fórumindító ironizált, hogy anyagilag minden megvan, amiről az emberek azt vélik, hogy ezek a boldogság kulcsai?


Nekem is ez a benyomásom: kényszer, látszatházasság. Lehet, hogy mindketten egyformán rabnak érzik magukat, de kiút nincs.

2023. okt. 2. 20:37

Te vajon ki vagy a történetben? Szépen belelátsz a család életébe, a jelek szerint jól informált vagy.


Mit takar az, hogy van minden, ami kell a boldogsághoz? Mert ez láthatóan nem boldogság.


Ami pedig a címet illeti, hát épp elégszer hallunk olyan történetet, hogy kényszerből maradnak a házastársak a látszatházasságban. Tehát sírig tartó szerelemről szó sincs, attól még a házasság tarthat életfogytig.

Szegény gyerekek, itt is ők a legnagyobb vesztesek.

25. Karmol
2023. okt. 2. 20:30

Nemreg valaki lakhatast keresett, nekem meg kell osztani a lakasom.

Es egy nap a felesege berobbant ejfel utan a 100 kilos tesojaval. Kopni-nyelni nem tudtam.

Meg utana kuldtem.


Honapokkal kesobb a csaj visszajott bocsanatot kerni egy doboz bon-bonnal.


Ez a faszi egy csalfa kva es nekem is hazudott.

Egy kanapen beszelgetesig jutottunk, es torbe csaltuk.

Sajnalom a csajt, aki meg segitett is nekem uj melot talalni.

Olyan nehez ezt latni, mert gyerekeik vannak. De maga is bevallotta, hogy ez evek ota igy van.


Ebbe nem mentem bele, mert vallasi okok miatt: elvetetni.


A szuleim eleg ateistak, de katolikusok megtartani egy gyereket.

Es en 2 het mulva stelizaltatom magam, amit meg mindig nem mondtam meg az anyamnak. Pedig lassan 40 leszek.


Egy hazzassag addig tart, amig egy kepletes tortat tudunk a masik kepebe tolni. Es tudjuk miert.

24. Angelique2 (válaszként erre: 15. - Karmol)
2023. okt. 2. 20:28

Érdekes sztori! Ismertem egyébként olyat, akit katolikusnak kereszteltek, református suliban érettségizett, viszont később evangélikus istentiszteletre járt :)

Az nem egyértelmű számomra: akkor nagyszüleid hittek is a vallásban (illetve a papád igen, a mamád nem?), és hogy Te magad végül is hiszel benne? Gyakorlod jelenleg valamelyik vallást?

(Én nem vagyok megkeresztelve, nem is hiányzik, de szoktam olvasni sokféle vallásról. Érdekes, hogy jó, építő dolgokat mindenhol találni, megfontolandó ötleteket is, akkor is, ha az ember nem hisz benne, vagy nem ég a vágytól, hogy megtérjen mondjuk dzsáinistának, szikhnek vagy akármi másnak.)


Szerintem itt befejezem az offolást, nem szeretném az eredeti beszélgetést elterelni!

23. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 20:10
Bármeddig
22. Titkoskert (válaszként erre: 21. - Amaunet)
2023. okt. 2. 19:31

Szinte biztos vagyok benne, ő a harmadik személy a történetben.

A nő aki lusta, nem írná ezt magáról, a pasik sem dicsekednek, hogy 3 gyerek, feleség mellett félrejárnak.

A szeretők veszik be ezt a maszlagot, hogy lusta a feleség, na és ugye soha nincs szex, a 3 gyerek szűzfogantatással jött erre a csodás világra.

21. Amaunet (válaszként erre: 17. - Titkoskert)
2023. okt. 2. 19:27

Jó kérdés!

A fi-ről nem tudjuk melyik szerep az övé.

20. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 19:09
Eltérő világnézettel egyáltalán hogyan jöhetett létre a házasság, és a 3 gyerek? Szerintem ez itt a legnagyobb gond.
19. Főnix3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 19:04
Döntés kérdése csak. Hogyan döntesz?
18. 3066f49f9a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 17:20
Nem is rossz, ha összehoztak három gyereket. Meddig tarthat? Örökké. 😄
17. Titkoskert (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 17:03
Te vagy akivel a férj félre jár? Szeretnéd, ha már ott hagyná azt a lusta perszónát?
16. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 17:01

Gondolom, belefutottatok abba a zsákutcába, ami a mai fiatal családok előtt nyitva. Lakáshitel, hitel fejében gyerekvállalás. Anyuka évekig otthon, elszokik munkától, apuka pedig megpróbálja fizetni a hitelt és eltartani a családot.

Hogy meddig tarthat? Míg valamelyik fél meg nem unja a láncait és veszi a fáradtságot a bürokrácián végigverekedje a válási folyamatot.


Azt nem értem, hogy mire alapoztátok ezt a házasságot?

15. Karmol (válaszként erre: 12. - Angelique2)
2023. okt. 2. 16:51

En gotogkeletinek vagyok keresztelve, de a megyeben 90 km-re van a legkozelebbi templom, az ocsem a plebaniak megegyezesevel egy romaiban volt keresztelve.

Gyerekkoromban vasarnap menni kellett, es romai misekre. Es hittan ora volt, ahol alig volt 6-7 ember valami kezdokkel. idegeltuk ot. Masok lent jatszottak.



10 evesek voltunk.

Aztan a hittan kotelezo lett, es utana evangelikus kozepiskolaba jartam.


Felso altalanosban mar nem annyira pattogtam, mert belattam, hogy az utalasok a bibliai szemelyekre hasznosak.


A nagyapam, aki melyen kereszteny, soha nem mondott rosszat rolam. Meg a Mama elotte sem.


Doldozott Del-afrikaban, es nem mindent volt szep

14. Sirga (válaszként erre: 10. - PöttyösPanka)
2023. okt. 2. 16:28
Tökéletes meglátás. :)
13. Karmol (válaszként erre: 10. - PöttyösPanka)
2023. okt. 2. 16:22

A munkaundoron biztos nehez tovabblepni.

Volt ilyen ismeros par a kornyezetemben. De legalabb kioktatni tudott a csaj.


Pofara eses volt, mikor a ferjet lecsuktak.

Eloszor a rezsire nem telt, aztan hiaba volt valami az o nevere iratva, azokat is elkezdtek vinni az adohatralek miatt. A kamu melok is sarosak voltak. Es megsem volt zseni a konyvelo.

A vicces az egeszben, hogy o azt kezdte tanulni. En utana jartam a suli ujrakezdesenek, es meg tudta volna csinalni. De just a volt.

12. Angelique2 (válaszként erre: 9. - Karmol)
2023. okt. 2. 16:10

Szívemből beszélsz. Az eltérő világnézet szerintem eleve kizáró ok, akármennyire is dúl a csöpi-csöpi a szelerem szirupos hajnalán.

Ha az egyik fél mondjuk meggyőződéses ateista, a másik pedig templomjáró görögkeleti, akkor már önmagában véve ez elég sok energiát követel, hogy tolerálják egymást.

Hát ez... elég sok gondolatom van. Munkamániásnak lenni nem jó dolog - normális, egészséges az, ha az ember szeret dolgozni, szereti hasznossá tenni magát, de a munkaholizmust egészségtelennek találom. Talán a rossz házasságból menekül a munkamániájába, jó ürügy, hogy minél kevesebb időt kelljen zasszonnyal tölteni, akivel alig bírják egymást elviselni? Vagy a munkahelyi kötelességeit használja ürügynek arra, hogy hűtlenkedhessen? Nem tudni.


Ez a másik kérdésem, nekem is. Egy gyerek után már valószínűleg nyilvánvalóvá vált, hogy ez a házasság így nagyon nem begyere. Talán úgy vélték, hogy ha még két gyerek lesz, akkor majd biztosan javul ettől a helyzet? Nem értem. Nagyon nem.

11. Karmol (válaszként erre: 5. - Hattori)
2023. okt. 2. 16:06
Az angol tudosok szerintem csak 67,54
2023. okt. 2. 16:04
Ezek a feltételek teljes mértékben elégségesek egy házasság hosszútávú fenntartásához. A feleség ha akar sem tud lelépni három gyerekkel és egy fél hitellel. Esetleg a férj otthagyhatja őket. Bár mivel máshol kényelmesen megkapja azt, ami otthon hiányzik, így nem feltétlenül áll szándékában dobbantani.
9. Karmol (válaszként erre: 7. - Angelique2)
2023. okt. 2. 16:02

Az eltero vilagnezettel mar nem ertem a hazassagot. Ha a fo iranyelvek nem okek, nem azonos es osszepasszolo az eletvitel, mit lehet varni?

A celok valtozhatnak, azt megertem.

Ha az egyik munkakerulo, a masik manias, meg ossze is illenek egy szinten.

De ha nem toltenek egyutt idiot, abbolt nem csoda ha csalas lesz.

Lett egy gyerek, a kapcsolat ilyen. Akkor minek meg ketto?

8. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 15:47
Akár a sírig.
7. Angelique2 (válaszként erre: 4. - Karmol)
2023. okt. 2. 15:44
Jó kérdések! Bennem is felmerültek.
6. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 15:44
Te melyik vagy? A férj vagy a feleség?
5. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 15:43
77 év
4. Karmol (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 2. 15:43
Nekem inkabb kerdes, hogy jott letre, es miert sullyedt lejjebb.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook