Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig aludjon a gyerek egy szobában a szüleivel? fórum

Meddig aludjon a gyerek egy szobában a szüleivel? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. jún. 11. 21:34

Akkor gyorsan ki kell találnom valamit.:) Külön szobájuk megvan, abban most inkább játszanak.

Az éjszakát már 10 hetes, ill. 6 hetes koruk óta végigalusszák, de többször előfordul, hogy felébrednek és bújnak.:)

2009. jún. 11. 21:15

szerintem a 2,5 évesnek már a saját szobában a helye. Próbáld meg valamivel érdekessé tenni . Csináljatok neki különleges ágyikót- balldahin, érdekes lámpa, mesefigúra az ágyneműn , falakon amit kedvel. És legyél következetes!! Már nem kis baba. Szerintem akár erőszakos is lehetsz egy kicsit.

Nálunk általában a kistesó születéséig voltak a nagyobbak a szobánkban, de max 1,5-2 éves korukban kilakoltattuk őket. Ha már nagyjából átalusszák az éjszakát érdemes külön tenni- addig meg szerintem az anya mellett a legjobb (éjszakai szoptatás, etetés, felkelés így jóval egyszerűbb)

6. c19f5f79fa (válaszként erre: 5. - Ncilány)
2009. jún. 11. 20:45
:D 20 éves elmúlt és így emlékszel:)) Ez jó!!
5. Ncilány (válaszként erre: 3. - Naildi81)
2009. jún. 11. 20:42
Így igaz! Ha lahet a hazahozatal után mindjárt külön. Igaz nekünk nem lehetett, mert anyóséknál laktunk. 4 hónapos volt amikor elköltöztünk, azóta saját szobájába aludt. Persze azóta 20 éves is elmúlt....
2009. jún. 11. 20:38
Legkésőbb 3-4 éves kor!
2009. jún. 11. 20:37

Szia!


Nálunk mind2 gyereke a hazahozatal óta külön szobában vannak. Ezt én fontosnak tartottam, hogy így legyen. Így sem vagyunk "messze" egymástól, de mégis külön. Az ágyunkba meg szintén nem akartam beszoktatni egyik gyermekemet sem, mert legalább annyi magánszféránk legyen a párommal.

2. 707655fba1 (válaszként erre: 1. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 11. 20:36
Szerintem vagy mindkét gyermeket "kilakoltatod" a hálóból, vagy egyiket sem!
2009. jún. 11. 20:34

Szeretném, ha a 2,5 éves lányom már a saját szobájában aludna, de nem akar. Persze erőltetni nem akarom, kényszeríteni sem, hiszen a huga is velünk egy szobában alszik és féltékeny lenne.

Mikor ideális az átszoktatás? Vagy már születésekor másik szobába kellett volna kerülnie? (sajnos ez utóbbival már elkéstem)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook