Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan győzzem meg a 6 éves, nagyon félős kislányom, hogy külön szobában aludjon? fórum

Hogyan győzzem meg a 6 éves, nagyon félős kislányom, hogy külön szobában aludjon? (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 5. 19:29

Egyszer csak nagy lány lesz és akkor Ő mondja hogy ez az Én szobám itt akarok egyedül aludni. 8 évig igényelte a fiam hogy Vele aludjak. Egy előadáson voltam, pszihológus tartotta azt tanácsolta hogy simán csak csukjam rá az ajtót:( mikor megkérdeztem, hogy a lelkivilágára hogy hat majd ez azt válaszolta hogy nincsen Nekik:( Hát majdnem elküldtem a pitlibe:)

Vallom és tapasztalatból mondom: mindennek eljön a maga ideje!

Türelem:)

12. hte23
2009. okt. 16. 21:04

A kicsi lányom 8 éves. Velünk alszik. Fél. Beszélgettünk sokat erről, próbál a szobájába aludni , ami néha sikerül. Minden tanácsotokat végigjártuk már. Igaz a nagyfiam (17) is velünk aludt 8 éves koráig. Akkor maga döntött. Igaz utána is sokszor volt, hogy az én helyemen aludt el, utána átvittem. Természetesen tudta, hogy igy lesz. Máig szeret a mi helyünkre bujni, ha apa dolgozik éjjel, odabujik a helyére és ott alszik.


Igy a kicsi lányom is hamarosan dönteni fog, nem aggódok.

Azért kiváncsi vagyok a tanácsokra.

2009. okt. 16. 20:53
Nem hiszem, hogy jó ötlet, hogy nálad alszik el, és után viszed át... Tanácsolják is, hogy ne változtassuk a helyét alvás közben. Ettől megint csak félhet, hogy ki tudja hol kel fel legközelebb... A lámpa segíthet, meg az is, hogy anya eleinte ott marad vele kicsit... vagy a mese...én is ilyen cipőben fogok járni pár év mulva, az én fiam 4 éves, és még velem azaz velünk alszik... a jó tanácsokat szívesen fogadom én is.
2009. jún. 3. 14:59
Nem tudom segít e, de amikor nekem kiskoromban rémálmaim voltak, akkor én is a szüleimnél aludtam. Egyszer anyukám megkérdezte, mitől félek. Állítólag egy boszorkány akarta bántani anyát, úgyhogy kézenfogott, körbevitt a lakáson, hogy saját szememmel lássam, minden zárva van, a boszi nem tud bejönni. Amikor tovább erősködtem, hogy de be tud jönni, anya annyit mondott, hogy "jó, akkor ha látod, hogy bántani akar, húzz be neki egy nagyot!" Többet nem mentem be hozzájuk éjszaka.
2008. dec. 17. 16:32
Szia!Az én kislányom 6 és fél éves.A bátyjával alszik egy szobában,/aki 8 és fél éves/és még együtt is volt,van hogy félnek.Mindig hagyom nekik égni egy kis lámpát éjszaka,és minden lefekvésnél külön-külön hozzájuk bujok.Persze nem volt mindig elég ennyi.Én ugy szoktattam rá, hogy elénekeltem neki 5 éneket,a végén már együtt énekeltünk.És mindig várta már hogy ágyba kerüljön,és kezdődjön a hangverseny! :D De persze nem akart csak ugy elengedni,mert utána nem akart egyedül aludni..De azt mondtam neki, hogyha nem alszik egyedül,akkor nem lesz holnap éneklés..Ez hatott.:)Igaz ma már nem énekelgetünk,de hozzájuk bujok,és beszélgetünk szép dolgokról,de max 10 percig..Szerintem probáld ki,fokozatosan sikerül majd az ágyában tartani.Inkább te buj őhozzá addig amig igényli,és lassan de határozottan legyél vele kevesebb időt lefekvésnél..Tudom sok türelem kell majd hozzá,de minél korábban elkezded,annál hamarabb megszokja az uj helyzetet! Sok szerencsét kívánok! ;)
2008. dec. 17. 12:44

az,én fiam januárba lesz8éves,és olykor igényli ,hogy vele aludjak.

én,mindig bekapcsolom,neki a tv-t és ellalszik.

2007. szept. 11. 15:51
En vettem nekik uj agyhuzatot ( amit ok valasztottak ki) es egy-egy kis ejjeli lampat. A kislampat eleinte egesz ejjel egve hagytam, most mar eleg csak addig, amig elalszanak.
6. emagdi (válaszként erre: 5. - 9778ca1817)
2007. júl. 2. 14:25
az:) kattints rá:)
5. 9778ca1817 (válaszként erre: 4. - 9778ca1817)
2007. júl. 2. 12:55
miért íródott pirossal az, hogy "film"? ez valami mágikus szó?:))
2007. júl. 2. 12:54

Szerintem elsősorban azt kellene megtudnod, hogy mitől fél. Ok nélkül egyik kisgyerek sem fél! Én pl a vizilovaktól féltem és Belfegortól (titokban meglestem azt a filmet ami nem nekem való volt) De olyan nagyon féltem, hogy még a lábujjamat sem mertem kidugni a takaró alól!(és ez jó pár évig így volt!!)

Szóval, beszélgess el a kislányoddal!

2007. júl. 2. 08:15
Elösször elalvás után átvittem.
2007. júl. 1. 21:28

Szerintem fontos,hogy meglegyen a bizalma!Ha valamit megígérsz neki(pl.kicsit kinyitod az ajtót,vagy nyitvahagyod az éjjeli lámpát) az legyen is úgy.

Egyébként egy 6 éves gyerek már elég sok mindent megért,próbáld neki az ő szintjén elmagyarázni.Valamilyen kompromisszumot nem ajánlottál fel neki?Ha félős,akkor tényleg sokat segít a kis lámpa,én is olyan voltam,még a szekrény alá is benéztem...Ha iskolába megy,akkor esetleg lehetne azzal érvelni,hogy ő most már egy nagylány,és ehhez hozzátartozik a külön a alvás is.Vagy esetleg nem érdeklődtél még a barátainál-óvatosan-hogy ők külön szobában alszanak-e már,mert ha igen,esetleg egy zsúr,vagy ovis öltözés során közösen bátoríthatnátok is.

2007. júl. 1. 19:22
Szerintetek, hogyan győzzem meg a kislányom aki 6 éves, hogy külön szobában aludjon? Nagyon félős

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook