Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Második baba-para fórum

Második baba-para (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
19. 94c13d8e1e (válaszként erre: 17. - Manduli)
2009. jan. 26. 11:57
Manduli, igyekszem, sőt biztosan meg is fogadom a tanácsodat!
2009. jan. 26. 11:56

Dogiz, köszönöm!!!! :)


Marcsi, hajrááá :) mi is legalább 3 gyereket szeretnénk, számomra onnantól igazán család a család :)


Correct, gondolom nem illik ilyet mondani, de most én is kislányt szeretnék... De nagyon. Annyira félek (ha már itt a paráimat taglaljuk) hogy csalódást éreznék ha fiú lenne, pedig tudom, hogy nagyon fogom szeretni így is vagy úgy is... csak nehogy megbántsam az első pillanatban ha az uh-n más derül ki... Amúgy nagyon laza anyuka vagyok, aki nem aggályoskodik mindenen, ezek a kérdések nyugtalanítanak egyedül.

2009. jan. 26. 11:54

Szia!

Én is rengeteget aggódtam! Sokszor nem is aludtam mert mindig ezeken a dolgokon járt az agyam! Biztos nagyon fogod szeretni nálunk két év a korkülömbség. Én mindig odafigyeltem arra hogy a nagyobbik közeledni akar akkor azt nagyon pozitívan fogadtam még ha nem is olyan finomam nyúlt a kistestvéréhez. Nagyon szeretik egymást! Ma is meg van az az idő mikor csak a nagyobbik kislányommal foglalkozom ne érezze azt hogy ő csak másodlagos!

Sok boldogságot és kitartást és rengeteg türelmet a picikhez!

16. marcsi28 (válaszként erre: 11. - 94c13d8e1e)
2009. jan. 26. 11:40

Lesz harmadik!! De csak 3-4 év múlva szeretnénk.:-))

Azután majd meglátjuk. Lehet, hogy hamarabb... ki tudja..

15. correct (válaszként erre: 3. - 94c13d8e1e)
2009. jan. 26. 11:38

Ez így is van, megmásfélszereződik pontosabban. És, hogy bírjuk :)))

Nekem egy kislányom van, 4 és fél éves.

2009. jan. 26. 11:32

Ha sokat van/vannak fent éjjel, akkor nehezebbek a nappalok mert fáradtabb vagyok, és türelmetlenebb...

De lassan talán átalussza a pici is az éjszakát!Még mindig megébred 2-3 körül cicizni! De 3 éve éjszakázom, ha nem ébred fel, akkor én automatikusan felkelek:)

13. kostyi79 (válaszként erre: 11. - 94c13d8e1e)
2009. jan. 26. 11:31

Nem tudom, hogy mennyit ertenek belole, de mindig szoktam mondani nekik, hogy itt a baba anya pocijaban. A fiamat nem igen lelkesiti a dolog, mindig csak unott keppel hallgatja, viszont a lanyom meg van veszve a babakert, ugyhogy o orommel mutogatja a hasamat, es mondogatja, hogy baba baba.

Sokat jarunk jatszocsoportokba, ahol kisbabak is vannak, barataim babait sokszor latjak a kezemben. Nem zavarja oket. Inkabb elvezik, ha megkerem oket, hogy hozzanak jatekot, cumit stb. a babanak.

12. dogiz (válaszként erre: 1. - 94c13d8e1e)
2009. jan. 26. 11:26

Szia! Ugyan így aggódtam én is, nálunk 4 év különbség volt, de nem lesz gond, mikor megszületik, elmúlik az aggódásod:)

Sok szerencsét és boldogságot!

2009. jan. 26. 11:22

Csupa pozitív anyuka, köszönöm :) Marcsi, harmadik baba? :)


Kostyi, gratulálok, fantasztikus vagy hogy így birod. Egyébként jól hangzik, hogy lefoglalják egymást... Mert az é fiam is állandóan a jelenlétemet igényli. mennyire beszélted meg velük a kistestvér dolgot? megértik?

10. kostyi79 (válaszként erre: 4. - Zsandrea)
2009. jan. 26. 11:20
Szerintem nalunk azert nem volt ilyen problema, mert annyira kicsi a korkulonbseg. A fiam nem hiszem hogy emlekszik, hogy milyen egykenek lenni.:D
2009. jan. 26. 11:18

Zsandrea, nagyon édes az a szivecskés történet, fantasztikus anya lehet a barátnőd. Nálatok hány éves a gyerkőc? Másfél éves lesz a fiam, mikor jön a pici, fogalmam sincs mennyire tudom majd bevonni és beavatni a dologba.

Koppanya, köszönöm a biztatást, sokat segít!!!

Zsu, energiával hogy bírod? :)


Hopp és még valami. Az első születése után a párommal nehezen rázódtunk bele az új életünkbe, sok volt köztünk a feszültség, ami (az új baba jövetele is mutatja), mára teljesen normalizálódott. A második baba után még van ilyen, vagy már könnyebb, mert kialakult az apa-anya szerepkör és felállás?

2009. jan. 26. 11:17

En a harmadikat varom 3 even belul. A fiam es a lanyom kozott 14 honap volt, most a kicsi es a lanyom kozott 20 honap lesz.

En mikor terhes voltam az miatt paraztam, hogy hogy fogunk boldogulni. De mostmar tudom, hogy az egesz szervezes kerdese. A fiammal megvolt a napi rutinunk, csak arra kellett ugyelnem, hogy a lanyomat is ebbe beleszoktassam. Nem volt egyszeru, eleg hatarozott szemelyiseggel rendelkezik a kiscsaj, mar most megvannak az elkepzelesei.:)

Az elejen nagyon nehez volt, foleg, mert kulfoldon elek, a csaladom nem tudott segiteni, a ferjem pedig heti 7 napot dolgozik reggel 5-tol este 6-ig. Sokszor meg a mosogatas is kihivast jelentett. Szoval kellett a strategia.:D Viszont onnettol, hogy a lanyom elkezdett maszni, arany eletem van. Szuperul eljatszanak egyutt. Allitom konnyebb, mint mikor csak egy volt, es az allandoan igenyelte a jelenletemet.

Raadasul ugyan az erdekli oket, nagyon konnyu a programszervezes is. Remelem, a harmadikat is beveszik majd a bandaba minden nehezseg nelkul.

2009. jan. 26. 11:16

Szia.

Nálam 21 hónap a különbség a két kislányom között és imádják egymást. Amikor még a kicsi a pocakomban volt a nagyobbiknak mindig mondtuk, hogy nemsokára ketten lesznek és már alig várta, hogy megszülessen a kistestvére. Azóta sem változott a helyzet.:-) Igazából egy nagyon pici irigység van benne, de az is csak a csajos dolgai iránt( nyaklánc, szájfény, stb...). Ő egyébként most volt 4 éves decemberben a kicsi pedig szeptemberben 2..

Ne aggódj, csak mindig mondogasd neki, hogy nemsokára kistestvére születik, biztos várni fogja.

2009. jan. 26. 11:11

Szerintem ez mindekiben felmerül!Vagy legalábbis gondolom! A fiaim között pont két év van! Szerintem sokkal nehezebb az első babát várni, mert nem tudod, hogy egyáltalán milyen lesz maga az anyaság. Másodiknál már rutinos az anyuka. Mindenki azt mondta, nehéz lesz az elején a picikkel. Nálam úgy működött, hogy akkor kezdett a nagy féltékeny lenni, mikor 3-4 hónapos lett a pici, mert akkor már többet van fent, többet kell vele foglalkozni...De ez is gyerekfüggő!

Mindig legyen idő külön a nagyra is!Amikor csak vele foglalkozol.

Nálam az az érzés, hogy anya vagyok a szülőágyon jött...Addig csak babát vártam, de amikor megszülettek, akkor váltak "igazivá". remélem nem voltam túl zavaros:)

2009. jan. 26. 11:11

Én sem tudtam elképzelni, hogy tényleg jut szeretet majd a másodiknak is, de aztán megtapasztaltam. Ne aggódj a szeretet nem feleződik 2 felé hanem szorzódik.

Sok boldogságot nektek! Majd meglátod, hogy felesleges volt pánikolnod, de én is ebben a cipőben jártam.

2009. jan. 26. 11:08

Nálunk még csak tervezőasztalon van a második, de már sok példát láttam arra, hogy az első mennyire megsínylette a második érkezését. Nekem azt tanácsolták, hogy az elsővel foglalkozzam többet, mert neki lesz szokatlan, hogy már nem egyke, a másodiknak már természetes, hogy ketten vannak.

Azt is tanácsolták, hogy már a terhesség alatt avassam be a várakozásba. Az egyik ismerősömnél az első kislánya adta a nevet a másodiknak. Imádja a kistestvérét, és mindig ha nincs együtt a család a barátnőm a kezére rajzol filccel 4 összekapcsolt szívet, hogy a kislány érezze, hogy ha nincsenek is együtt, ők egy család. Náluk nincs is testvér háború.

2009. jan. 26. 11:07
:D most olvastam egy gyönyörű mondatot: az anyai szív nem megfeleződik, hanem duplájára nő. Neked hány gyerkőcöd van?
2. correct (válaszként erre: 1. - 94c13d8e1e)
2009. jan. 26. 11:04

Ne aggódj, biztosan fogod majd szeretni nagyon, most ezek kezdeti gondolatok :)

Ha már így is úgyis várandós vagy és szeretnéd Őt, akkor emiatt ne aggonizálj, vedd úgy, hogy majd ha érezni fogod az alapját miután megszületik, akkor gondolkodj ezen. Egyébként nem vagy csodabogár csak mindenre gondolsz :)

2009. jan. 26. 11:01
Második babámat várom, másfél év különbség lesz a kicsik között. akinek van tapasztalata: tényleg lehet ugyanúgy szeretni? Egyáltalán, milyen lesz így az életünk? Nagyon boldog vagyok, nagyon várjuk már, de félek is, mi van ha olyan nagyon mégsem tudom őt majd szeretni, mint a kicsi fiam? jájjjjj... meg ugye ez a törődés... remélem egyikük sem fogja megsínyleni a dolgot. Segítsetek! van/ volt ezzel így még valaki, vagy én vagyok a csodabogár?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook