Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Második baba-para fórum

Második baba-para (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
49. kostyi79 (válaszként erre: 47. - A714b8cd10)
2009. jan. 27. 10:09

A fiam nem kulonosebben foglalkozott a kicsivel, amig nagyon kicsi volt. A szopizas sem zavarta, elotte mindig ot ellattam, megetettem, pelenkaztam, ellattam jatekkal, hogy ne akkor jusson eszebe, amikor a kicsit etetem. Nem is nagyon foglalkozott velunk, neha volt csak, hogy o is odabujt, de csak ovatosan, soha nem turta ki a kicsit.

Amikor meg mar elkezdett forgolodni, maszni a lanyom, akkortol mar igazi jatszotarskent kezelte, nagyon jol el voltak/vannak egyutt. Szervezes kerdese az egesz.:)

48. manduli (válaszként erre: 47. - A714b8cd10)
2009. jan. 27. 10:07
Én még most is nagyon nehezen tudok szoptatni! Mert eltereli a picinek a figyelmét! De több jó oldala van szerintem!
2009. jan. 27. 10:03

És hogy jönnek ki a picik egymással?Nóri a lányom imádja a babákat a nagyobbakkal tud is mit kezdeni mert puszilgatja őket kinozza stb stb:D

Én csak attól félek hogy hogy fogom összhozzni a szopizást mármint nem lesz e féltékeny lesz e annyi időm az elsőre!!??:S

46. Szuzan (válaszként erre: 42. - A714b8cd10)
2009. jan. 27. 10:03
Az én gyermekeim között 10 év van!Sokan kérdezik nem sok-e?Nekem így hozta az élet folyamatosan költöztünk,mindig volt valami ami miatt tologattuk az időt.Nem bántam meg ,mert a lányom nagyon szereti a kicsit és mint igazi testvér ,/néha mint az anyukája/foglalkozott vele.Viszont most megint szeretnék egyet nagyon,és szerintem meg direkt jó hogy két kicsi felnő egyszerre,mert valljuk be őszintén ha a lányom 20 éves lesz a fiam 13 ,már nem biztos ,hogy a tesó fogja érdekelni a lányomat ,ezért is jó lenne egy másik .És szerintem ha ha ti nagyon szeretnétek akkor pont jó lesz egyszerre felnőnek.Nem fogod megbánni biztos vagyok benne.Nekem a harmadik lenne én csak ezért gondolkodom ,de a kettő az kell nagyon!
45. kostyi79 (válaszként erre: 42. - A714b8cd10)
2009. jan. 27. 10:01

Szia!

Nekem 14 honapos volt a fiam, amikor a lanyom szuletett. Most 14 honapos a lanyom (pont, mint a tied:)), es felidos terhes vagyok a harmadikkal.

Ha engem kerdezel, nem korai.:D

44. manduli (válaszként erre: 42. - A714b8cd10)
2009. jan. 27. 10:00

Szia Manócska!

Az első időben biztos nagyon nehéz lesz! Deszerintem úgy jó ha nincs olyan nagy korkülömség!

43. Szuzan
2009. jan. 27. 09:56
Szia Manócska
2009. jan. 27. 09:54

Szép jó napot mindenkinek!


Mi is mostanában tervezük a másodikat de én félek mert a kicsi most fogja tölteni a 14honapot és nem tudom hogy nem lenne e korai a beválalása!!??Mind a ketten szeretnénk a párom már azt se bánná ha most az lennék de ............ én töprengek bár ha most nem jövöre szeretnék és akkor is kicsi még az első!!Bocsi hogy fárasztottalak benneteket!!:D

2009. jan. 27. 09:54
Az én lányaim Jázi 2,5éves, Fanni 0,5 éves
40. Szuzan
2009. jan. 27. 09:52
egyébként szia!Bocsánat!
39. Szuzan
2009. jan. 27. 09:52
3 és 13
38. manduli (válaszként erre: 37. - Szuzan)
2009. jan. 27. 09:43

Szép jó napot!

Hány évesek a gyerekeid?

37. Szuzan
2009. jan. 26. 16:42
Persze ,nincs is mit gondolkodni ,de az élet nehéz ,és szeretném ha nyugalomban békességben nőnének fel ,és a tőlem telhetőt meg is adom nekik.Remélem tényleg hálás lesz ő is és a testvérei is.A két gyermekem is nagyon szereti egymást .Szerintem sokkal rosszabb helyre is szűletett már gyerek és lehet nem is akarták ,és mégis felnőtt.Ezzel én tisztában is vagyok .
36. 94c13d8e1e (válaszként erre: 35. - Szuzan)
2009. jan. 26. 16:33
Akkor min gondolkoztok még? :) ahol kettő ott három is... az a kicsi hálás lesz az életéért, akkor is, ha nem brendonos ruhákban fog feküdni.
35. Szuzan
2009. jan. 26. 16:26
Nagyon szeretném ezt a gyereket ,lehet azért is mert félek ugye az idő múlik ,mindig idősebbek leszünk ,félek ha most nem válalom be később megbánom.Az első gyermekem 13éves, ő nagy már a második az most múlt nemrég 3 .De mindenképpen úgy gondolom ,hogy kell nekünk még egy harmadik.Még egy pici . A Lányom is nagyon szeretné.Igen lehet hogy nehezebb lesz ,de nem lehet tudni.A férjem is imádja a gyerekeit ,viszont ő ovatosabb ,fél a jövőtől!De attól függetlenűl szeretné ő is.
2009. jan. 26. 16:22
Mivel én még elég fiatal vagyok (22 éves) ezért most 3 babát szeretnánk kis korkülönbséggel, majd 16-18 év múlva még 2-t. Férjem 34, de ugye ott kevésbé lényeges a kor. Igazi Mamma szeretnék lenni, jó kis zsibongó olaszos nagycsaláddal :)
33. manduli (válaszként erre: 28. - Szuzan)
2009. jan. 26. 16:15

Szia!

Nekem nincs még három gyerekem csak kettő de sokan mondják hogy látják bennem a harmadikat! Ahol kettő felnő ott a harmadik is fel fog nőni! Mi négyen vagyunk lány testvérek és szerintem sokkal kevesebb lenne a világ ha valamelyikünk nem születhetett volna meg! Persze sokat nélkülöztek miattunk, és mi sem kaptunk meg mindent amit szerettünk volna de ma ezek már csak jó beszédtémák és kellemes emlékek!

2009. jan. 26. 16:12
Az ajandek otlet nekem is nagyon tetszik. Szerintem ki is probaljuk hamarosan.:)
31. kostyi79 (válaszként erre: 27. - 94c13d8e1e)
2009. jan. 26. 16:10

Igen. Es en nem tudom hogy voltatok vele, de nekem az elso mikor megszuletett, tiszta panikban voltam. Olyan erzesem volt, hogy soha nem lesz vege, mar soha nem leszek kepes "normalis" eletet elni. Aztan persze egyre konyebb lett.

A masodiknal az ember mar latja a fenyt az alagut vegen, tudod, hogy az elejen az a par het, amig osszerazodtok kemeny lesz, de aztan ismet megy minden tovabb. Gondolom pont ezert, en a masodikkal jobban kielveztem a "babazast", mint az elsonel.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy vmelyiket is jobban szeretnem a masiknal. Csak a tapasztalat massa tette a kezdetet. Legalabbis nekem.

30. manduli (válaszként erre: 27. - 94c13d8e1e)
2009. jan. 26. 16:07
Azt sosem tudhatod igazán hogy kit is vársz valójában! Az biztos hogy egy csöpp kis élőlényt, de azt nem tudhatod hogy milyen lesz! Én a második kislányommal voltam így! Egy kicsit sem erre számítottam! Valahogy arra vártam,hogy minden olyan lesz mint először de nem így lett minden sokkal jobb volt!! Az ajándék pedig nálunk is bejött ö babát hozott a testvérének aminek a nagyobbik lányom nagyon örült és sokáig el sem akarta engedni!
29. Szuzan
2009. jan. 26. 16:05
Imádom a gyerekeimet ,és a férjem is!
28. Szuzan
2009. jan. 26. 16:04
És mi ujság a harmadikkal?Én nagyon szeretném,sőt valószínűleg terhes is vagyok,Lehet kezdek már idősödni ,de úgy érzem ezt a gyereket nagyon szeretném! A körülötem levők mindig paráznak, a mai világban lehet három gyereket szülni?De én nagyon szeretném!Mit tegyek?
2009. jan. 26. 15:55
Julimami, ezt az ajándékozós ötletet én is bezsebelem :) Furcsa amit írsz uracsvivi, érdekes dolgot vettem észre én is magamon. Azaz, hogy intenzívebben élem meg ezt a terhességem. Az elsőnél szinte végig fel sem fogtam, minden az újdonság varázsával lebegtetett magasan a Föld fölött. Most is úszok a boldogságban, csak valahogyan mélyebben, intenzívebben élem meg. Talán mert már TUDOM, hogy "KI sül ki ebből"...
26. drnéni (válaszként erre: 8. - Kostyi79)
2009. jan. 26. 12:56
A húgom 12 hónappal fiatalabb nálam, és anyukám ugyanazt mondja, mint te: ti. hogy kettőnkkel könnyebb volt boldogulni, mint az én leénykámmal egyedül, mert a tesóm fél éves korától kezdve nem kellett minket külön szórakoztatni, mint az én kis egykémet (egyenlőre). Más téma, hogy az én lányom akaratosság dolgában felveszi a versenyt a vadöszvérrel is.
2009. jan. 26. 12:50
Ha állandó a munkaviszony, kalkulált GYED-et, ha határozott volt, és közben lejárt, csak GYES-t. Tudtommal jár a TGYÁS is az első esetben. Onnan tudom, hogy mi is így szerettük volna, de nem jött össze... :-(
2009. jan. 26. 12:48

Tudom, hogy ez nem ide passzoló téma lesz, de ti biztosan meg tudjátok válaszolni a kérdésemet.

Terveink szerint amikor a kisfiam 2 éves lesz, szeretnék ismét teherbe esni.

Ugye akkor lejár a gyed, utána mit kapok? Természetesen senki pénztárcájába nem akarok turkálni, nem összegre értem, hanem %-ra.

Köszi

23. 26c9a8950c (válaszként erre: 20. - 09e7548a84)
2009. jan. 26. 12:39
Ez az ajándékozós ötlet nagyon tetszik. Szerintem én is be fogom ezt vetni, ha eljön az idő.
2009. jan. 26. 12:14
Jujj hogy írtam?
2009. jan. 26. 12:14

Ne aggódj nekem is voltak ilyen félelmeim de ugyanúgy szertem mind a kettőt.Sőt a másodiknál méllyebben elértek a

z anyai ösztönök.

2009. jan. 26. 12:09

Ezen a kérdésen én is sokat gondolkodtam a második babát várva. Amikor az idősebb lányom néhány hónapos volt, akkor úgy gondoltam, nehéz lesz olyan nagyon szeretni még egy lényt, mint őt. Most itt van a húga, és nagyon szeretem. (Anita három és fél éves, Maja hét hónapos) Szerintem minden anyában fölmerülnek ezek a kérdések. A kicsi születése után hetekig érzelmi zűrzavarban éltem. EGyszerre csak egy gyerekre tudtam koncentrálni szeretet ügyében. Ne dobjatok rám követ, persze szerettem mindig a másikat is, de nem tudtam összehangolni az érzelmeimet. Közel három hónap kellett ahhoz, hogy minden a helyére kerüljön. Csak nem kell agyonmagyarázni magunkat. Engedd meg te is, hogy maguktól alakuljanak az érzelmeid. Biztosan egyformán fogod őket szeretni. KÉrdeztem az anyukámtól, ő is annakidején hasonló érzelmekkel és kérdésekkel küzdött. Semmi sem új a nap alatt. És a húgommal sohasem gondoltuk azt, hogy különbséget tesz köztünk. Nálunk a három éves korkülönbség megadta azt az előnyt, hogy tudtunk beszélni az idősebbnek a jövevényről. AZt mondtuk neki, hgoy a húga őt fogja szeretni a legjobban a világon és már alig várja, hogy találkozzanak. Szülés előtt vettem két egyforma ruhácskát és a kórházból hazajövet beletettük a hordozoóba, amiben a baba feküdt, azzal, hogy azt a Maja hozta ajándékba. Volt is nagy öröm. Kapott még csatokat, csokit, dinnyét. Ez anyukám ötlete volt és igazán bejött, mert egyenlőre az idősebb is mindent megoszt a kicsivel. Na majd meglátjuk, később mi lesz.

Élvezd az anyaságot örömeivel és bánataival, szépségeiveel és gyötrelmeivel együtt!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook