Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Másnak is feltűnt, hogy Angliában minden rossz? fórum

Másnak is feltűnt, hogy Angliában minden rossz? (beszélgetős fórum)


1 2 3
38. Piroska52 (válaszként erre: 37. - Tulipán***)
2021. márc. 22. 14:24
Csak úgy csendben megsúgom, én mindkét változatot megtaláltam, na pááááá.
37. tulipán*** (válaszként erre: 34. - Piroska52)
2021. márc. 22. 14:15
nem hinném. Én bölcs vagyok úgy ahogy vagyok, ezért neked is adok egy jótanácsot. :D Ha legközelebb okoskodni próbálsz, legalább helyesen tedd azt :D. Amit próbáltál írni az helyesen úgy szól, hogy "Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna" 😂😂 - de ne is törődj vele ... 😂
36. vivo44 (válaszként erre: 35. - Vivo44)
2021. márc. 22. 14:04
*Trafalgar
35. vivo44 (válaszként erre: 33. - NomNom)
2021. márc. 22. 14:03

Én New Romney-ban dolgoztam és éltem.

Ott nem tapasztaltam, kizárólag a tömeg-közlekedésben azt amit FI leírt.

Ha neki okádék a fish and chips, akkor süssön szalonnát a Trafalger Squre-n:D:D

Természetes, hogy egy olyan városban ahol annyian élnek, mint Mo.-n ott a bűnözési, drogozási ráta is nagyobb, ezen semmi meglepő nincsen. Londonnak is vannak nyugisabb és nem nyugisabb területei, ahogyan egy országnak is területei.

Én nem bólogatni jöttem és szapulni egy olyan országot, ami volt, mikor megélhetést biztosított. Véleményt formálni.

34. Piroska52 (válaszként erre: 32. - Tulipán***)
2021. márc. 22. 14:02
Csendben maradtál volna, bölcsebb maradtál volna.
33. NomNom
2021. márc. 22. 13:51

Esetleg akkor valami építő jellegű hozzászólás...?

Ilyen esetben mit lehet mást tanácsolni, mint hogy váltson?

Anglián belül én sem élnék Londonban, de azért Anglia elég nagy és vannak sokkal kellemesebb részei is. Bármikor visszamennék Devon/Cornwall környékére.


De ha a cél csak az volt, hogy hasonlóan elégedetlen embereket találjon, akkor elnézést

32. tulipán*** (válaszként erre: 31. - 7af8e3c9a1)
2021. márc. 22. 13:51
😂😂😂✌👍
2021. márc. 22. 13:49
nehéz vitatni :)
30. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 30. - Tulipán***)
2021. márc. 22. 13:34
:DDD
29. barbylove (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 22. 12:49

Nagyreszukkel egyetértek. Viszont gondolom neked is van olyan dolog, ami tetszik kint. Szoval van jo es rossz oldala is.


Ugyanakkor azt kell mondanom, hogy szerintem nagyon sokat változott Anglia. Es nem jo iranyba. Sokan félnek, hogy mi lesz itt.

A tehetosebb angol vagy vidékre menekül a kuriajaba vagy elmegy Ausztráliába. Angliában pedig ittmarad a "vegyes felvagott".


Csak miota en kint élek a kozbiztonsag olyan szinten leromlott, hogy nem szívesen megyek ki este egyedül. A legtöbb fiatal fuvezik vagy tol vmilyen drogot.


Viszont ennek ellenere is vannak még biztato jelek. Akár a megelhetes vagy egy online ugyintezes. Az idojaras pedig oke, hogy lehangolo, de télen nincs -20 fok.


Aki pedig azt tanácsolta a FI-nak, hogy menjen Ausztráliába, oda sajnos vízum kell és onnan nem tud csak ugy az ember hazaugrani a csaladjahoz.

28. vivo44 (válaszként erre: 7. - NomNom)
2021. márc. 22. 12:20

Pontosan!

Mindenben-mindenhol lehet kifogást találni.

Mo.-n is lehetne sorolni a végtelenségig, ahogyan Németországvan, vagy bárhol máshol.

Ott is van import gyümölcs, még magyar is.

Inkább a beilleszkedni nem tudás, ami kiválthatja a negatívumokat.

2021. márc. 22. 11:31

De akkor mit vársz ettől a fórumtól, hogy mit írjunk? Az emberek általában próbálnak tanácsot adni, ha valaki feltesz egy kérdést...


Hogyha meg mindenki azt írja, hogy igen, tényleg szar, a britek suttyók, mi is utáljuk azt a hülye esőt meg a hideget, attól mi lesz jobb? Legalábbis én ettől csak még nyomorultabbul érezném magam. Próbálj meg olyan dolgokat keresni, amit szeretsz. Én mondjuk még sosem éltem külföldön, de szerintem Magyarország is épp eléggé nehezített terep ilyen szempontból, és még a fizetés se valami jó. :D Aztán mégis itt vagyok, mert ahogy írod is, nem olyan egyszerű a váltást meglépni. Viszont Angliába is kimentél valahogy, akkor lehet hogy máshová is sikerülne. :)

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - NomNom)
2021. márc. 22. 11:18

Ez tény de nem szeretnék a világ másik felére költözni. Emiatt szerintem nem kellene megkövezni az embert.


Olyan szintű nyelvtudás elsajátítása amivel a jelenlegi munkámat végezni tudnám minimum 5 év. 8 éves korom óta angol tanultam, egyetemen is azt az idegen nyelvet választottam, tehát kellett egy jópár év mire anyanyelvi szinten ment az angol.


Tudom, bármilyen nyelvet meg lehet tanulni, csakhogy akkor az életszínvonalam nagyot esne mert talán évekig alacsonyan jövedelmező munkát kellene végeznem más országban.


Nem olyan egyszerű a kérdés, hogy kész nem tetszik akkor tipli.


Rengeteg a bizonytalanság egy ország váltáskor és az ember gyakran hajlamos kapaszkodni a biztos rosszba mint a bizonytalan jóba.

25. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 22. 10:45

Én csak a Londoni éjszakában voltam. A tiszteletlenség, neveletlenség nem is érdekelt volna. Veszélyes volt. Nem is kicsit.


Sehol máshol nem tapasztaltam ilyet.

Igaz Salvadorban vagy Caracasban még nem voltam. :)

2021. márc. 22. 10:37

Kedves FI!


Vagy megszoksz vagy megszöksz. Ha ennyire nem jó, válts. Már sehol nincs kolbászból a kerítés. Az élet manapság sehol nem könnyű.

23. NomNom (válaszként erre: 15. - Ariana)
2021. márc. 22. 10:33
Nem csak Angliába lehet angol tudással boldogulni. Én is olyan helyen élek ahol nem az az anyanyelv, mégis találtam munkát és tanulom a helyi nyelvet. Ha valami nem jó, nem rimánkodni kell hanem változtatni.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - 7af8e3c9a1)
2021. márc. 22. 10:31

Nem csak London ilyen.


Az angol “kultúrában” a szórakozáshoz hozzátartozik a berúgás majd a kocsmai verekedés, hangoskodás, vandálkodás. A fiatalok elképesztően neveletlenek, tiszteletlenek és mindenre feljogosítva érzik magukat.


A brit embereknek valami súlyos jellembeli problémáik vannak, mert minden ország panaszkodik arra, hogy milyen ocsmányul viselkednek a brit turisták. Szóval ezt nem én találtam ki.

21. Lávli* (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 22. 10:31
Ez bizony így van. 🤣
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Ariana)
2021. márc. 22. 10:29
Az őszinte embereket nem szeretik sehol!
19. tumbo2 (válaszként erre: 17. - A364b6393b)
2021. márc. 22. 10:28
Berlin is mindig toleráns,szabad volt,míg el nem jött a sátán.
18. Auróra2010 (válaszként erre: 15. - Ariana)
2021. márc. 22. 10:22
Mehetett volna Ausztráliába.
2021. márc. 22. 08:47

bocsánat, a hozzászólásom nem a britekre vonatkozik.

Én csak a német világról tudok beszélni..


Nekem megadott mindent amire valaha is vágytam..

16. a364b6393b (válaszként erre: 4. - Vivo44)
2021. márc. 22. 08:40

teljes mértékben egyetértek a véleményeddel.


én a fél életemet máshol éltem, nyugdíjasként jöttem ide vissza.

a német társadalom teljesen elfogadó, de nincs összehasonlítási alapom, hogy mi lett volna, ha itt maradok...

Nekem kellett alkalmazkodnom hozzájuk, de ez egy percig sem volt nehéz..

a felnőtt barátaim meg ottaniak, soha nem éreztem, hogy más lennék, mint ők.

én inkább egy két magyar szokást érzek számomra idegennek...

15. ariana
2021. márc. 22. 08:38

Miért kell egyből lehurrogni a FI-ót? Vette a bátorságot, és elhagyta a hazáját egy jobb élet reményében.Angol nyelvet is megtanulta.

A pénz miatt ment ki, és mivel csak angolul tud, nem volt sok választása. Más még angolul se beszél.

Leírta a tapasztalatát, és véleményt kért.Miért kell támadni?

14. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 22. 08:28

Én is csak turistáskodtam, így nem tudok a leírtakról érdemi véleményt alkotni.


Viszont a Londoni éjszakai életet kifejezetten veszélyesnek találtam. Átlag nyári szombat este volt. 5 percenként szirénáztak a mentők vagy a zsaruk. Ázsiaiak kötekedtek arabokkal és fordítva. Késelések és verekedések. Nem vagyok ijedős típus, de a budapesti éjszakai élet babazsúr ahhoz képest amit ott tapasztaltam.

2021. márc. 22. 08:12
Felkötötted, kongassad ennyi, ha nem tetszik változtass.
12. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 22. 07:50

Nem volt jó itthon, nem tetszik ott.

Te vagy az a típus, akinek semmi sem jó, mert alkalmatlan vagy rá.

Tegyél érte és ne rinyálj, ne várj sajnálatot.

Minden ember a maga sorsának a kovácsa.

11. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 22. 07:16

De tényleg,minek a rimánkodàs?Saját hibád,hogy nem vagy képes változtatni.Egy olyan országban élni amit útálsz...

Könnyebb rinyálni,minthogy megtanulj egy másik nyelvet ugyebár.Aki nem képes változtatni a silány életén,az meg is érdemli a sorsát.


Én is külföldön élek,éveim vannak ledolgozva,nekem is a f@sz kivolt a hülye kollégáktól,de így 2kicsi gyerek mellett is,elhatároztam,hogy sulit végzek és új munkába fogok.


Változtatni kell,merni nyitni az új dolgok felé,pláne ha az a te boldogságod ára.

10. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 22. 07:14
Költözz el.
2021. márc. 22. 06:06
Nem tűnt fel, igaz csak turistaként voltam 10 évvel ezelőtt. Ha ennyire rossz miért vagy ott? Hiába jó a pénz ha nem vagy elégedett és pozitív.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook