Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Más vegák mit esznek napközben? fórum

Más vegák mit esznek napközben? (beszélgetős fórum)


1 2 3
76. 3ceaf21574 (válaszként erre: 72. - D1e807c461)
2014. aug. 1. 12:33
:))))))))
75. d1e807c461 (válaszként erre: 74. - Csgybzs)
2014. aug. 1. 12:32
nagyon köszönöm. :>
74. csgybzs (válaszként erre: 72. - D1e807c461)
2014. aug. 1. 12:27
Gratulálok eme (talán viccesnek szánt?) hozzászóláshoz...
73. Guruljka (válaszként erre: 70. - Gribedli***)
2014. aug. 1. 02:16
...és azóta is szokta kérni, a múlt héten háromszor volt! :D
2014. aug. 1. 02:15
malacot
71. gribedli*** (válaszként erre: 68. - Guruljka)
2014. júl. 22. 12:01
Igy utolag is, orulok, hogy sikere volt!:)
70. gribedli*** (válaszként erre: 69. - E07cacf186)
2014. júl. 22. 12:00
Ez jo, mert ideneztem, lattam, hogy valaki irt ebbe a topikba es en is most lattam csak, hogy Guruljka fia 2 pofara ette, de 3 honappal ezelott!:)))
2014. júl. 17. 21:04
Egyébként, tudom jókor reagálok, de köszönöm a még több receptet! Az édes bundás kenyérre érdekesen néztem, de tetszett!!! :D
68. Guruljka (válaszként erre: 66. - Gribedli***)
2014. ápr. 22. 19:32
Örömmel újságolom, hogy a fiam is imádja az édes bundást. :-D Megkóstolta, és utána két pofára ette, majd 4 szelet után kinyögte, hogy "ez nem is emlékezetet a bundás kenyérre, nagyon finoooom!"
67. Guruljka (válaszként erre: 64. - Fügemadár)
2014. ápr. 22. 19:30

Mikor én egyáltalán nem ettem húst, azaz úgy 85-89 között, már lehetett szóját kapni, de ennyi féle fűszert és más dolgokat még nem.


De bennem fel sem merült, hogy a húst helyettesítsem, hiszen éppen hogy kerülni akartam. Nem ettem szóját, mert egyszer megkóstoltam, és az akkor kapható fűszerekkel nem sikerült ehetővé tennem. A szomszédasszony viszont azzal keverte a darált húst, így kiadósabb lett.


Most sem készítek húsételeket nagyon gyakran, de remek ízeket fedezek fel. Bulgur, hajdina, köles...sárga lencse, zöldséglevesbe főzve például...

Szóját nem veszek, minek? :-D

Tele tudok lenni fehérjével anélkül is.

Testsúly-kg-onként 1 gramm fehérje bőven elég egy egészséges embernek, akinek nem írtak elő diétát.

Kuszkuszt nem vettem még, de az egyféle tészta. Búzadarához hasonlóból készített száraztészta, tarhonya, csak többféle szemcsemérettel készítik.

66. gribedli*** (válaszként erre: 63. - Mazsinka)
2014. ápr. 18. 15:42

A kuszkusz nagyon jol passzol meg a csicsriborsohoz (hagyma, kaliforniai paprika, fott csicseriborso, cukkini, repa , petrezselyem, kuszkuszhoz keverni, kesz:)))


Es komplett feherje igy egyutt.

65. Fügemadár (válaszként erre: 63. - Mazsinka)
2014. ápr. 18. 12:56
Be is jelöltem kedvencnek ezt a fórumot :)
64. Fügemadár (válaszként erre: 62. - Gribedli***)
2014. ápr. 18. 12:53

Köszi :)

A gyerekem a vega, Ő eszi a szóját... nekem nem kéne, még ha fizetnének sem... :P

2014. ápr. 18. 12:51

Múltkor vettem kuszkuszt, egész keveset. "Megfőztem", ketté osztottam. Az egyik lett sós, a másik rész édes. A sós verzióhoz hagymát pirítottam, rá cukkini kockákat dobtam, került rá még gomba, répa, paprika (nem nagyon néztem, mi mivel passzol, csak ami volt itthon, mindből egy keveset dobtam a serpenyőbe). Roppanós puhára hagytam, majd összeforgattam a kész kuszkusszal. Ízesítettem. 10-15 perc.


Az édeshez xilitet szórtam, került bele mazsola, aszalt gyümölcs is. Megvolt az ebéd desszerttel együtt. Csak egy ötlet. :)

2014. ápr. 18. 12:39

[link]


Egy babos csilis tortilla recept.


Én tettem volna bele ugyanúgy paprikát, hagymát, babot, csiliszószt, viszont a receptben csak hagymát, babot és csiliszószt használ, reszelt sajtot is szór rá és ezzel tekeri fel a tortillát.

61. gribedli*** (válaszként erre: 59. - Fügemadár)
2014. ápr. 18. 11:59

Nem, de nem rontanám el szójával, egyszerűen csinálj csilis babot hús nélkül (létezik ilyen), és csak zöldségek és bab lesz benne:))))


Mondjuk nekem húsos a csili, de ha helyettesítenem kellene valamivel, inkább semmivel, minthogy szójával, ami nem illik bele.

2014. ápr. 18. 11:39
Azt még nem, de paradicsomos húsgombócot, stefánia vagdaltat igen, tökéletetsen szuperál, csak kevesebb kell belőle, mint a húsból.
2014. ápr. 18. 10:31
Csinált már valaki szójagranulátummal - a darált húst kiváltva - chilis babot?
58. csgybzs (válaszként erre: 57. - Gribedli***)
2014. ápr. 17. 18:15
És milyen igazuk van. Szerintem is az a legfinomabb.
57. gribedli*** (válaszként erre: 56. - Guruljka)
2014. ápr. 17. 18:13

Hat az igazi pizzan nincs is, de tenyleg! Az igazi pizza csakis Margherita vagyis paradicsom es mozzarella, vagy Marinara, ami csak paradicsom.


Nem szokas mast tenni ra, de az europai es mas kulturak ranyomtak a belyeget erre is es elkezdtek mindenfelet kerni hozza, ezert lettek kitalalva a tobbi izesitesek de a legtobben meg mindig a Margheritat eszik, mármint az olaszok

56. Guruljka (válaszként erre: 54. - Gribedli***)
2014. ápr. 17. 10:07

Erről jut eszembe (angolról), hogy kijegyzeteltem a múltkor a viking pizzát a Sütünk, tesó? adásból.


Sok minden van benne, de hús nincs. Sóska és túró van a tetején, és párolt lila hagyma.

Tönkölylisztből készül, amihez őrölt mogyorót kell hozzágyúrni. Mogyorót viszont a lidliben láttam múltkor, majd veszek.


(Én nem tudok angolul, csak pár szót megértek, és szótárazok. Ezt a receptet is megtaláltam a youtube-n, ott a hozzávalókat ki is írják, és megállítom, míg szótárazok...)

2014. ápr. 17. 09:17

Én tegnap vegán pásztor tarhonyát csináltam, savanyúval ettükt. Ma zöldséglevest főzök majd, a hétvégén pedig szerintem valamilyen főzelék lesz.

Plusz figyel a hűtőmben egy zacskó spenót, neki kell állnom a zöldturmixnak... csak ne szeretném ennyire a spenótot.. :)

2014. ápr. 16. 19:15

Akit erdekel egy jó kis lencse burger recept, nezze meg ezt a videot(kicsit lejjebb gorgetni, mikor kinyitja):


[link]


Tojas nelkul keszul, tojas helyett lenmagliszt van benne, plusz a fo alkotoelemek gozolt lencse, gozolt cekla, hagyma, fokhagyma, mustar, so, bors.


Sult krumpli helyett sult edeskrumplit készít a csaj hozza, amit nagyon keves olivaolajjal tepsiben süt ki, Mondjuk sztem kicsit odaegett:)


Angolul van, de a kepek magukert beszelnek es ha valaki nem ert rajta valamit, szoljatok, leforditom!:D

53. gribedli*** (válaszként erre: 52. - Guruljka)
2014. ápr. 10. 18:08
:) orulok, hogy izlik!
52. Guruljka (válaszként erre: 46. - Gribedli***)
2014. ápr. 10. 17:19

Jelentem, éppen eszem életem első meleg és édes reggelijét.


Fele mennyiséggel és saját sütésű napraforgómagos kenyérrel.

Szilikon gyümölcstortaformába fektetve a fél szeletkéket, sütőben sütöttem.


Isteni finom, köszönöm a receptet!!!

51. Guruljka (válaszként erre: 50. - Gribedli***)
2014. ápr. 9. 18:53

Már én sem, de még fánkot vagy hasonlót sem sütök.

Rántott húst más sütöttem sütőben. Jól is sikerült, bár magamnak biztosan nem sütök. Ritkán eszem húst, akkor sem sokat.

50. gribedli*** (válaszként erre: 48. - Guruljka)
2014. ápr. 9. 18:29

Ja, persze, olyan hagyományosat én is régen ettem, olyan 15 évvel ezelôtt:DDD


Nem is szeretnek budositeni itthon es nem akarok egy hirtelen epegorcsot kapni. Felre ne erts, nem felek annyira a zsiroktol csak az ilyen olajban uszo, rantott bigyokat mi nem esszuk.

2014. ápr. 9. 18:25

Töltött padlizsánom:


[link]

48. Guruljka (válaszként erre: 46. - Gribedli***)
2014. ápr. 9. 18:09
Köszönöm szépen, feltétlenül gyártok pár szeletet én is. Pont a zsírosság miatt ettem már elég rég bundás kenyeret. De így egészen más! :)))
2014. ápr. 9. 18:06
Es ma totltott padlizsant csinalok mert kaptam 3 padlizsant anyostol, ez is olyan, hogy igaz, en koretkent fogom enni, de vega etelkent is tok jo, mint feltet rizs melle. A toltelekben, ahogy en csinalom, semmilyen allati eredetu cucc nincs (csak a padlizsan belseje, hagyma, foghagyma, kaliforniai paprika, fuszerek).
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook