Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Más is volt, vagy van ilyen helyzetben? Véleményeket várnék..... fórum

Más is volt, vagy van ilyen helyzetben? Véleményeket várnék..... (beszélgetős fórum)


1 2 3
42. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 40. - Baby39)
2011. jún. 30. 12:10

Szerintem egyetlen ffi nem érzi magát jól állástalanul, sőt.

Nekem ez a véleményem.

41. K-né Zsóka (válaszként erre: 37. - 47c83fb9f3)
2011. jún. 30. 12:10
Meglepődnél ha tudnád, hogy a mai fiatalok között hányan nem akarnak dolgozni. Tudod, nagyon sok a diplomás és egyszerűen elborzadnak a gondolattól, hogy a 8 órás öltönyös munka mellett valami mást is csináljanak. Sőt volt olyan , aki nem ment el dolgozni, mert az ajánlott munkahely nem volt a végzettségének megfelelő. A felesége meg hajnalig varrt, hogy valahogy a számlákat tudják fizetni.
40. baby39 (válaszként erre: 36. - 47c83fb9f3)
2011. jún. 30. 12:08

20 éve vagyok a férjemmel és mindig is többet kerestem mint a férjem,úgyhogy tudom miről beszélsz!

De minden lehetőséget megragadott ahhoz ,hogy jobb legyen!

A baj ott kezdődik ha nem is akarja valaki,hogy a másiknak is könnyebb legyen!

39. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 35. - Baby39)
2011. jún. 30. 12:02
Ha adott egy férfi, tudja mit tud, mennyit tanult/dolgozott azért amit tud, akkor nem fog 30eFt/hó-s(mert ilyen is van) állásért elmenni.
38. baby39 (válaszként erre: 34. - K-né Zsóka)
2011. jún. 30. 12:00
:))))) de egyre gondoltunk!
37. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 34. - K-né Zsóka)
2011. jún. 30. 11:59
Olyan nincs, hogy nem akar. A férfiak alapjáraton is nehezebben élik meg a munkanélküliséget, mint mi nők-szerintem.
36. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 33. - Reload)
2011. jún. 30. 11:58

Van amikor két ember közül az egyik szerencsésebb periódusát éli, a másik bármennyire is igyekszik az adott szakmája nem olyan kifizetődő, mint a másiké.pl.

Én nem szioktam csak a jót elvenni, a bajban meg "mosni kezeimet". Örülk ha a jót megoszthatom, a bajban meg ott vagyok-ahol lennem kell.

35. baby39 (válaszként erre: 32. - 47c83fb9f3)
2011. jún. 30. 11:57

Ha a fórumindítónak azért kell családfenttartónak lenni mert a férje nem talál munkát akkor igen! De ha "csak" azért mert nem is akar ,akkor talán igaza van a felháborodásának!

Azért az nem mindegy!

34. K-né Zsóka (válaszként erre: 32. - 47c83fb9f3)
2011. jún. 30. 11:56
De feltételezem,hogy ha a párod azért nem dolgozna mert nem akar, az neked sem esne jól. Azt gondolom, hogy ha valamit el akar érni az ember a mai világban, akkor oda kell tenni magunkat és dolgozni, mert másképp nem fog menni. Nem tudnám nézni, hogy a párom másodállást is vállal , én meg csücsülök otthon. Ez nem helyes. Úgy érzem ezzel te is így vagy. Ezért gondolom, hogy a fórum nyitónak is jól esne ha a férje úgy állna a dolgokhoz ahogy ő. Együtt könnyebb lenne.
33. reload (válaszként erre: 31. - 47c83fb9f3)
2011. jún. 30. 11:48
Ezek szerint mondjuk téged annyira nem zavart ez a helyzet, mint a fórum indítót...
32. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 29. - Baby39)
2011. jún. 30. 11:45
De 9 év után, 9 hónap meló nélküliségért akkor sem csinálnám a cirkuszt, ha kaja is alig lenne.Mert az ember nem csak a jóban áll a másik ember mellett, hanem bajban is-de akkor úgy mint a cövek:)
31. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 29. - Baby39)
2011. jún. 30. 11:44
igen beszált negyedannyi fizuval(bár lette a fizetését):D Ezért voltam én a családfentartó éveken keresztűl..
30. reload (válaszként erre: 26. - Kobagabi)
2011. jún. 30. 11:42
Lehet tényleg az a baj, hogy te megoldasz mindent. Értem én, hogy ha abbahagyod akkor nagy a baj, de valahogy rá kell ébreszteni őt a dolgokra.
29. baby39 (válaszként erre: 21. - 47c83fb9f3)
2011. jún. 30. 09:59
)))) hát elég szomorú! Ennyi idő alatt nem igaz,hogy alkalmi munkát sem lehet találni.Ha meg volt ilyen akkor már ő is csak beszállt a családi kassába!
2011. jún. 30. 07:13
Hát...én célozgatnék neki tuti arra, hogy ezzel az erővel nélküle is boldogulok a gyerekekkel (persze csak elméletben, nem hagynám el)...
27. *Mimmi* (válaszként erre: 26. - Kobagabi)
2011. jún. 29. 23:15

Na igen, ez most nézőpont kérdése, hogy ki álljon ki mellett. ;-) De most komolyan, neki kellene melletted állnia!

Nem tudom mit lehetne vele csinálni, hogy észbe kapjon. Mert nyílván nem teheted meg, mint írtad is, hogy nem veszel kaját vagy nem fizeted ki a számlát...

Pedig megoldást kell találni mert ezt hosszú távon nem fogod bírni, sem fizikailag, sem lelkileg.

Én sem szeretem, hogy a férjem is noszogatni kell mindenért, mindenre én találjam ki a megoldást... Nálunk szerencsére nincsenek nagy gondok, de éppen elég a sok kis apróság is.

Kitartás! :-)

26. kobagabi (válaszként erre: 23. - Reload)
2011. jún. 29. 22:47

Beszélgettünk nyugodtan, higgadtan levezetve mindent- nem jött be. Majd kiborulósan, de ez sem jött be. Ordibálva, de ez sem jött be:(

Egyébként én is azt mondanám jóban-rosszban. És most vannak a rossz éveink, tehát akkor mellettem kellene álljon. Nem várni azt, hogy én mindent megoldok. Mert igen én megoldom mindig. Soha nem késtem számlával, mindig megoldottam, és enni is volt mit. Épp ezért azt gondolja szerintem, egyedül is képes vagyok rá. Csakhát mindent közösen vállaltunk. Lakást, gyerekeket. Mégis a bajban nincs mellettem:(

25. kobagabi (válaszként erre: 24. - *Mimmi*)
2011. jún. 29. 22:44
Ezt teszem fél éve, nógatom, szinte naponta... De amíg a saját bőrén nem érzi kevés amit tesz (pl. nem veszek kaját, amit azért nem tennék, de gondolom érted, miért írom ezt, vagy nem fizetném ki a vízszámlát, és elvinnék az órát...stb). Értsd jól, ha az én másodállásom nem lenne, egész hónapban enni nem tudnánk, és vagy 6-7 számla nem lenne kifizetve. Nem csak 1. Szóval nehéz. Abbahagyni nem fogom a munkát, mert akkor vége mindennek. De ezalatt a nyomás alatt elég nehéz élni, hogy rajtam áll minden.
2011. jún. 29. 22:25

Azért engem is kiakasztana, ha nő létemre húzom az igát mint az állat, a férjem meg kényelmesen elvan a 8 órás kis állásában...

Ha jól értem lehetősége lenne a plussz munkára csak nem akarja csinálni mert nem bírja.

Nem tudom mit kéne vele csinálni. Ha nem zavarja, hogy Te tartod el a családot... Főleg, hogy megbeszéltétek, hogy most mind a ketten odateszitek magatokat...

Nógatni kell az ilyet, nincs mese!

23. reload (válaszként erre: 22. - Kobagabi)
2011. jún. 29. 21:51

Nyugodt körülmények között beszéltél már vele erről, vagy csak vita van??


Számomra mondjuk elég fura ez az egész, mi a férjemmel MI vagyunk jóban-rosszban-ahogy valaki már írta is-, fel sem merülhetne ilyen probléma...

22. kobagabi (válaszként erre: 19. - Reload)
2011. jún. 29. 21:47
Látja, de valamiért nem tesz semmit. Pedig tavaly, belekezdett (persze én találtam neki) valamibe, 4-szer volt is nem kevés pénz belőle, de ott is én csináltam a háttérben a 3/4 munkát, így 3 munkát már nem bírtam....
21. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 16. - Baby39)
2011. jún. 29. 21:46
Tényleg? Hát, én nem 9 hónapot birtam, családfentartóként. Hanem 12 évet.
2011. jún. 29. 21:46
Az én másodállásomon áll vagy bukik minden...:( Ha nem csinálnám, akkor nem lenne mit enni, ház úszna. De emellett, még kicsik a gyerekeim szeretnék velük lenni, de nem tudok, emiatt. És sokszor kapom a szemrehányást, hogy annyit dolgozom. De ha nem tenném, akkor nem ennének, és vége lenne mindennek. Mondtam neki, hogy fordítva kellene ennek lennie. Egy anyának a gyerekek mellett a helye...
19. reload (válaszként erre: 17. - Kobagabi)
2011. jún. 29. 21:43
De ez ő nem látja????? Vagy mindegy neki, hogy lesz-e házatok??? Akkor lehet mégiscsak egy pszichora van szüksége.....
18. reload (válaszként erre: 15. - Kobagabi)
2011. jún. 29. 21:41

áááá, tehát kevesebbet keres nálad, és te vállalsz másodállást. Így más a dolog...szerintem.


Voltak évek nálunk is, mikor a dupláját kerestem a férjem fizujának, de sose dörgöltem az orra alá és fordítva sem volt soha. A csekkek és egyéb kiadások meg közösek, nem én nem tudom kifizetni adott esetben, hanem Mi nem tudjuk kifizetni.


Szóval visszavonom amiket az előbb írtam, most kicsit másképp látom a helyzetet...

17. kobagabi (válaszként erre: 13. - Reload)
2011. jún. 29. 21:41
Van munkahelye!!!! De sajna abból keveset kap. Tudta jól egy éve megbeszéltük, csak úgy mehetünk ki a sok adósságból, ha mindketten odatesszük magunkat és 2 állásunk lesz... Én ezt csinálom 2 éve, hogy szinten maradjunk, ne ússzon a ház, amit felépítettünk, ne kerüljünk utcára. De ő fél és után nem bírta a két állást együtt, és azóta csak én szenvedek. Ha abbahagynám, csak 1 munkahelyem lenne, minden úszna. Ezen áll vagy bukik minden és ezt a nyomást nem bírom tovább.
16. baby39 (válaszként erre: 11. - 47c83fb9f3)
2011. jún. 29. 21:39

Két év alatt fél évet dolgozott! Ebbe azért bele lehet fáradni!

Neked biztos nagyon jó dolgod van!

15. kobagabi (válaszként erre: 10. - 47c83fb9f3)
2011. jún. 29. 21:38
Nem fél év... Van munkája. Nekem is. De én mellette 2 éve másodállásban is dolgozom. Ő is belekezdett egybe, de fél évig bírta... Tehát fél éve megint egyedül tartom el a családot, és előtte is évekig:( Nemcsak fél év!!!
2011. jún. 29. 21:37
Tudjátok minden hónapban elmondom neki mit kell kifizetni, levezetem, és rádöbbentem, hogy a fizuja a felét se éri el ennek. Na én kifizetem a számlák 3/4-ét, meg etetem a családot, meg csinálok ballagást a lányomnak, veszek szemüveget a fiamnak, és mikor jön a vízelszámolás, meg a kocsi biztosítás, és jelzem nem tudom kifizetni, ő furán rám néz? de miért nem!" kérdéssel... Olyan mérges vagyok néha és szétrobbanok, mert valamiért nem akar semmit tenni. Pedig állítja szeret minket, de elnézi, hogy küszködök....
13. reload (válaszként erre: 8. - Kobagabi)
2011. jún. 29. 21:37

Gyorsan "meginterjúvoltam" a férjem :D

Szerinte lehet beszélni kéne egy pszichoval, mert lehet depis a férjed vagy ilyesmi. Nem tudom az előző munkahelye hogyan maradt abba, de lehet fél egy újabb elutasítástól, sikertelenségtől...



Próbáltál vele "normálisan" beszélni erről, vagy csak a vita van?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook