Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehetséges, hogy túlaggódom a terhességem első felét? fórum

Lehetséges, hogy túlaggódom a terhességem első felét? (beszélgetős fórum)


14. szneszabonoja (válaszként erre: 1. - Nyusza93)
2021. febr. 22. 11:18

Kedves Nyusza93!


Mi a második babánkat várjuk, mégis hasonló érzéseim voltak. 12. hétig babonából nem vettem semmit, aztán meg azon rettegtem,mi van ha valami gond ledsz/van... DE minden a legnagyobb rendben és próbálj csak a jó dolgokra összpontosítani, mert a Babuci megérzi ha feszült vagy!


Boldog babavárást! :)

13. 0eb4047bf5 (válaszként erre: 12. - 0eb4047bf5)
2021. febr. 22. 11:05
Úgy értettem a kérdést hogy kiváncsi lennék hogy alakult a terhességed további része mert ugyanezt érzem csak egy évvel később :)
12. 0eb4047bf5 (válaszként erre: 1. - Nyusza93)
2021. febr. 22. 11:03

Most hogy vagy?

Én már a 21. Hétben vagyok, de a sok vérzés miatt meg mindig nem merek semmit venni, vagy tervezni :(

11. Nyusza93 (válaszként erre: 10. - Ágio8405)
2020. jan. 29. 07:58
A méhlepény a hátsó falon mélyen tapad. Azt mondták lehet ettől.
2020. jan. 29. 06:58
A 3*1 Mg nem is sok. Sokan szednek 3*3-at az a max adag ami mehet. Az más hogy ez főleg annak kell aki keményedik, görcsöl. A vérzés kiderült mitől volt? Pl haematoma gyakori ok. Nem maradsz le semmiről ha még nem vásárolgatsz. Tehetetlennek meg ne érezd magad. Most ez van. Gondolj bele akinek tényleg feküdni lehet csak és csak wc-re kellhet fel meg fürdeni...Vissza fogod sírni a pihenést ha megszületik 🤣 addigis kitartas
9. delbuk (válaszként erre: 6. - Nyusza93)
2020. jan. 28. 22:24
Nekem ket het fekves volt, utana kontroll, es akkortol mar lementem setalni, de velem a ferjem szigoru volt, itthon semmit sem csinalhattam. Zavart, de tudtam, hogy ha nem tartom be, es gond lesz, akkor magamat okolom akkor is, ha nem amiatt van, ugyhogy inkabb kibirtam.
8. Nyusza93 (válaszként erre: 7. - Asgardi)
2020. jan. 28. 16:41
Annyot mondott h nem mondja h szigoru agynyugalom de sokat pihenjek
2020. jan. 28. 15:57

Na hát ez egy jó kérdés. Doki mit mondott, tudunk valamit?


Esetleg keress rá itt másik babavárós fórumra, hátha ott bölcsebbek. Nem hinném pl., hogy boltba ne mehetnél el és lépcsőzhetnél vissza a lakásba, persze én nem vagyok szakember. :)

6. Nyusza93 (válaszként erre: 5. - Asgardi)
2020. jan. 28. 15:06
Mennyi séta megengedett sztetek? Lépcsőzes?
2020. jan. 28. 13:19
Fogd fel úgy, hogy most "ez a dolgod". :)
4. Nyusza93 (válaszként erre: 3. - Delbuk)
2020. jan. 28. 12:53
Csak ez a sok pihenés engem h is mondjam idegesit. Tehetetlennek érzem magam.
3. delbuk (válaszként erre: 1. - Nyusza93)
2020. jan. 28. 11:59
Nálunk totál ugyanez volt. 8-9 hét környékén pár csepp vér, aztán 3-4 hét fekvés, plusz progeszteron pótlás, és rémület. Két éve vártuk a babát, csináltattunk Nifty-t a 13-ik héten, még ott sem tudtunk megnyugodni. Utána még hetekig vadul nézegettem a wc papírt, hogy nem rózsaszín-e. Kb. a 20. hét környékén vettük meg az első babacuccokat (babakocsi, légzésfigyelő, hordozó), de csak azért mert a black friday akciók épp akkor voltak, egyébként én még simán vártam volna. Most a 34-ik hétben vagyok, annyival jobb, hogy már tudom, hogy életképes lenne kint is. :) Szóval vleg igen, paramamik vagyunk, de ha van valami bibi, akkor könnyen arra fókuszál az ember, szerintem ez természetes.
2020. jan. 28. 09:02

Kedves Nyusza!

Én még nem tartok életem ezen szakaszában, szóval igazi okossággal nem tudok szolgálni. Mikor mész legközelebb vizsgálatra? (Talán ott meg tudnak nyugtatni, hogy minden rendben, és onnantól Te is mantrázhatod majd ezt!)

Ügyes vagy, hogy sokat pihizel, próbálsz magadra figyelni, szeded, amire megkértek. Mindent megteszel azért, hogy elkerüld a bajt, és úgy tűnik, ez sikerül is, hiszen a probléma megoldódott.

Szerintem teljesen normális emberi reakció, hogy visszavettél a lendületből (tudatalatti önvédelmi mechanizmus, ha úgy tetszik), mivel minél jobban telik-múlik az idő, annál jobban magadénak érzed a magzatod, annál szorosabb a kapocs, és annál inkább aggódsz érte. Pár picológus nem vagyok, de a nagy ijedelem, féltés lehet az oka annak, hogy ezt érzed. Vásárolni ráérsz később is még, ezen ne kesereg pluszban! Inkább próbáld meg tudatosítani magadban, hogy minden rendben lesz, nem vérzel, meg tudtátok állítani, kontrollálod a tested, vagy bármi hasonló pozitív töltetű gondolat... Kérlek szépen, ne szorongj, ne keseregj, szeresd a kis manót és próbáld meg pihenve és higgadtan elfoglalni magad a kövi dokilátogatásig! <3

2020. jan. 28. 08:36
A 12.heten s a 14.heten is bevereztem a terhesség alatt. Külső mehszaj nyitva. Második terhesség. Doki magneziumot írt fel napi 3x1et plusz sok pihenést. Azota sokat fekszek pihenek. Mist a 16.hetem járok. Normális az h eddig vártam azt h mikor vásátolhatok a kicsinek mist a vérzések után viszont nem? Egyszerűen vmi belső hang mindig megakadályoz. Valamint állandóan azt képzelem h vérzek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook