Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sterilizáció után terhesség lehetséges? fórum

Sterilizáció után terhesség lehetséges? (beszélgetős fórum)


12. nagymaya (válaszként erre: 11. - 7823df1f23)
2013. okt. 24. 20:26

Az első öt beavatkozás ingyenes, de a gyógyszereket, szurikat ki kell fizetni, ami annak ellenére, hogy van rajta támogatás, kb. 100ezres összeg. Nem tudom, hogy a ti esetetekben ingyenes-e a lombik, de szerintem igen. Bátran hívd fel bármelyik központot, biztos adnak felvilágosítást.

Nem csak pesten van. Ha beírod a keresőbe, hogy ivf központok, akkor láthatod mennyi helyen csinálják. Vannak magánklinikák is, ahol persze minden fizetős. A Kaáli Intézetekben bizonyos vizsgálatokért kell fizetni. Az állami intézményekben minden ingyenes, "csak" a szurikat kell fizetni.

2013. okt. 24. 20:00

sajnálom,hogy nem sikerült...

megkérdezhetem,hogy erre igényelhetünk valami támogatást???

ezt csak pesten csinálják meg???

10. nagymaya (válaszként erre: 7. - 7823df1f23)
2013. okt. 24. 19:50
Nem biztos. Van spontán ciklusos lombik is, amikor csak progeszteront kell szedni, de nem kell szurizni. Persze akkor csak egy petesejtet tudnak leszívni, ami spontán megérik. Hormonkezelésnél pedig több petesejt van, így nagyobb az esély, hogy megtermékenyül valamelyik, vagy több is, aztán arra, hogy szabályosan osztódik, amit, vagy amiket beültetnek a méhbe. Aztán pedig még meg is kell tapadniuk. Szóval nem olyan egyszerű dolog ez. Én már kettőn is átestem, de baba sajnos nem lett belőle.
9. 7823df1f23 (válaszként erre: 6. - Nagymaya)
2013. okt. 24. 19:46
:)
8. 7823df1f23 (válaszként erre: 2. - Ee1dc9ba06)
2013. okt. 24. 19:46

nincs változás,csak nem kell védekezni..ennyi a változás..donor???nem szeretnék ilyesmit.a férjem tőlem szeretne gyereket és nem egy idegentől,akinek a sejtjeit a testembe teszik..akkor csak félig a gyerekünk..ennyi erővel örökbe is fogadhatnánk...neeeeeeeeem..ilyesmire biztosan nem kerülhetne sor...

van pete ovuláció..nagyon is érzem...

2013. okt. 24. 19:43
szerintem is le tudják szívni valamilyen módszerrel..pete érés van,érzem minden hónapban eléggé..szerintem ezzel nem lenne baj..az lenne a kérdés,hogy vajon ugyan azt a protokollt végig kell csinálni,mint az "igazi" lombikosoknak???
6. nagymaya (válaszként erre: 5. - 103cacdfd2)
2013. okt. 24. 16:40

Neeem! Hüvelyen keresztül a keresik meg a petefészket, és úgy történik.

Itt egy jó kis animáció hozzá.

[link]

5. 103cacdfd2 (válaszként erre: 3. - Nagymaya)
2013. okt. 24. 13:20
nem a hasfalon keresztul szivjak le??
4. 103cacdfd2 (válaszként erre: 1. - 7823df1f23)
2013. okt. 24. 12:08
Itt a hoxan olvastam egy anyukarol, akinek tavaly marciusban sterilizalas utan megszuletett a 4. kislanya... hirtelen a nickneve nem jut eszembe; talan a borcsikahoz hasonlo...
2013. okt. 24. 09:49
Lombikkal tuti, hogy lehet próbálkozni. A petesejteket a hüvelyen keresztül érik el, tehát nem kell hozzá petevezeték.
2013. okt. 23. 23:16
Ha jól tudom, a sterilizálással hormonális változás nem következik be a szervezetedben, csak a petevezetőket zárják el. Ha lombikkal akarsz teherbe esni, akkor viszont petesejt(ek)et kell produkálnod, amit elzárt petevezetőkkel nem tudom, hogy lehet elérni. Mit mondtak, hogy ez visszafordíthatatlan? A méhed valószínűleg alkalmas a baba kihordására. Ha saját sejted nincsen, gondolom kaphatsz donortól petesejtet.
2013. okt. 23. 20:39

2 éve sterilizáltattam magam.Közös döntés volt az akkori párommal,aki azóta már a férjem és akivel nagyon szeretjük egymást.Nekem már van már két lányom,akiket a férjem nagyon szeret,de bele fészkelte a gondolat a fejembe magát,hogy jó lenne egy picike,aki a mi közös bébink lenne:). Eddig mindig azt mondta,hogy nem szeretne,és én sem akartam,de most,amikor rákérdeztem,akkor azt mondta,hogyha szeretném,akkor találjunk megoldást.Úgy tudom lombikkal még meg történhet a terhesség.

Valaki valamit tudna erről mondani??A neten szinte semmi sincs.

Ez még csak terv,lehet,hogy nem lesz belőle semmi,mert én vérzékeny vagyok és trombózis hajlamos,ami a sterilizáció után derült csak ki és nagyon ritka.

Mind két császárom után tüdő embóliám volt.Az első alkalommal hiába kértem,hogy csináljanak valamit,mert meg fulladok,senkit nem érdekelt.Ráfogtam,hogy pszihés okai voltak,de a második császárnál ugyan azokkal a tünetekkel 7 évvel később már kivizsgáltak.Tüdő embólia.

Tehát nem lenne egyszerű és kockázatoktól mentes sem.Minden képen orvosi konzultáció szükséges lesz...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook