Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Már több mint egy éve halogatom a foghúzásomat! fórum

Már több mint egy éve halogatom a foghúzásomat! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
56. New(l) (válaszként erre: 55. - De82bd5a12)
2022. nov. 9. 09:17
Pár éve ugyanígy jártam, kis darab letört a tömött fogamból, gondoltam életemben először elmegyek a "céges" fogsordoktorhoz. Közölte, hogy max. kihúzni tudja. Hogy mi?? Visszamentem szépen magánba, ahol gyönyörűen rendbehozták. Mikor meséltem, hogy ez a kolléganője szerint húzásérett fog volt, majdnem lenyelte a szemüvegét.
2022. nov. 8. 20:02
Én két hete voltam fogorvosnál, a fogam tömve volt, alászuvasodott és letört belőle egy darab. Fájni nem fájt, szerencsére nagyon jó a fogorvosom, megmentette a fogamat és még gyökérkezelni sem kellett.
54. nadjamami (válaszként erre: 53. - Liliom10)
2022. nov. 8. 20:00

Jól hangzik:)


Már totál egyben vagyok töri, irodalom és biosz dogára készülök a gyerekkel, nincs idő lazsálni:)

53. liliom10 (válaszként erre: 52. - Nadjamami)
2022. nov. 8. 19:50
És megnyugodtál ? Gondolj arra, hogy nemsokára 10 évet letagadhatsz, vagy ha eddig is, akkor ezentúl 20-at ! :)
52. nadjamami (válaszként erre: 51. - Liliom10)
2022. nov. 8. 18:39

Nagy nehezen megérkezett, itthon pihenek már.

Még kétszer kell menni és a teljes felső készen lesz.

51. liliom10 (válaszként erre: 50. - Nadjamami)
2022. nov. 8. 17:52
Hívtál másikat ? Mi lett ? Otthon vagy már ?
2022. nov. 8. 16:56
Nem sajnos, húzáson túl, de állok egy maszkban és várom k...va taxit, aki megszivatott
49. liliom10 (válaszként erre: 48. - Nadjamami)
2022. nov. 8. 16:23
Már biztos otthon is vagy, és lassan megnyugszol. :) Jobbulást, gyors sebgyógyulást !
2022. nov. 8. 15:06
Most kedvetlen és Tompa lettem, így érzem magam, 30 perc és kezdődik..🥶😬
47. liliom10 (válaszként erre: 46. - 06c8ce1f66)
2022. nov. 8. 13:35
Az Ultracain nagyon hatásos, jól zsibbaszt !
2022. nov. 8. 13:20
Enis ezer rettegek majd ha kell húzni vagy bármi nagyobb kezeles úgyanis nem kaphatok nagyon adrenalinos injekciot a masik meg szart sem er mindent erzel vele
2022. nov. 8. 13:15

Ma megyek a húzásra kb 2 hete rettegek, bevettem 1 sedacur fortét és citromfű tea, remélem hatni fog.

Annyira túlszeretnék rajta már lenni.

44. globus (válaszként erre: 43. - VendrinerPiroska)
2022. nov. 4. 17:29

Számla szerint koronát. Nem tudom, mi a különbség.

Jó sokáig fogínygyulladásom volt, most kezd elmúlni, szeptemberben végeztem.

43. VendrinerPiroska (válaszként erre: 39. - Globus)
2022. nov. 4. 13:29
Ne is mondd! A legutolsó komolyabb fogászati beavatkozásom egy gyökértömés volt az egyik metszőn. Azóta már sajnos nagyon látszik a színkülönbség. Neked koronát raktak rá vagy héjat?
42. nadjamami (válaszként erre: 41. - Liliom10)
2022. nov. 4. 13:06

Köszi az infót, mindenképp kérni fogom, hogy alkalmazza.


Megkérdezem a kenőcsöt is.

41. liliom10 (válaszként erre: 34. - Nadjamami)
2022. nov. 4. 11:56

A Lidocain kenőcs olcsóbb, mint a spray, de kérdezd meg a patikában !

"A Lidocain-EGIS spray alkalmazható minden olyan esetben, ahol a bőr vagy a nyálkahártya érzéstelenítése szükséges.

Például kisebb műtéteknél a műtéti felület érzéstelenítésére, injekció beadásakor az injekció beadás helyének érzéstelenítése céljából.

Használható fogászati és szájsebészeti beavatkozásoknál,..."

A fogászatokon szokott lenni Lidocain spray, sőt, már vannak finom érzéstelenítő zselék is, csak nem mindenki használja.

40. nadjamami (válaszként erre: 38. - Tumbo2)
2022. nov. 4. 10:47
Most már én is egy faluban élek 2 éve, itt van egy helyi fogorvos, de finoman szólva sem kedves....
39. globus (válaszként erre: 16. - VendrinerPiroska)
2022. nov. 4. 10:42

Ugyanígy...eredetileg a két metszőt szerettem volna azonos színbe hozatni. Készült rtg, kiderült, hogy hátul van gyulladás, ami nem fájt. Na jó, csinálja meg, aztán ezt is, azt is, végül kicserélték az összes amalgámot, és pótlást.

Szép lett, most azt mondom, nem bánom.

38. tumbo2 (válaszként erre: 35. - Nadjamami)
2022. nov. 4. 10:39
ez itt nem sztk,hanem egy falusi fogorvos.de tényleg minden megvan-
37. tumbo2 (válaszként erre: 35. - Nadjamami)
2022. nov. 4. 10:35
itt nálunk időpontot adnak,van röntgen,szóval jó.
36. tumbo2 (válaszként erre: 35. - Nadjamami)
2022. nov. 4. 10:33
nem tudom,mellettem egy kis cigánylány ült,hogy helyrehozzák a magán által elbakkerolt foghelyemet.mondom nem kell félni,közben majd összecsináltam magamat.
35. nadjamami (válaszként erre: 33. - Tumbo2)
2022. nov. 4. 10:16

Én most magándokihoz járok, sztk-ban történő foghúzások kapcsán horror élményeim vannak. Totál lekezelés, leginkább egy mészárszék hangulat volt a Szentkirályiban, az ott lévő közönség nagy részéről és stílusáról nem is beszélve.


Magánban valahogy komfortosabb kicsit, empatikusabbak, nekem ez nagyon sokat számít. Meg mindig minden akkor és időben történik, ahogy előre megbeszéljük, nincs várakozás. Pontos és részletes a tájékoztatás, el lehet mondani, hogy totál nincs fájdalomtűrő képességem és legutóbb bizony elsírtam magam, amin meglepődött, majd azt mondta, hogy nem baj, vannak ilyen gyermeklelkű felnőttek. :D

34. nadjamami (válaszként erre: 30. - Liliom10)
2022. nov. 4. 10:12

Igen, ezért szorongok, az előzőnél nem voltam olyan ideges, mert már nagyon régen volt foghúzásom, így kevésbé paráztam, most viszont, hogy friss az emlék, nő a stresszfaktor.

Ok, beszerzem a sprayt és elviszem, megkérem, hogy fújja be előtte és beszerzek valami gyógynövényes nyugtató bogyót is.

Kivételesen nem biciklivel megyek, mert az előző húzás után is eléggé megviselt állapotban voltam, úgy nem vicces 14 km-t tekerni.

Mondjuk bringával azért jó járni, mert jól levezeti a stresszt. :)

33. tumbo2 (válaszként erre: 4. - Mimóza07)
2022. nov. 2. 16:05
a miénk itt a faluban nagyon príma.minden van,ami egy városban,kivéve a szájsebészetet,de ott azt is bezárták,nem tudom kinyitották-e már.
32. tumbo2 (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 2. 16:01
nekem gyökérkezelést csináltak,soha az életben többé.akkora lett a fejem, mint a dinnye,ketten fogták,mert végül ki kellett húzni,és a fájdalomcsillapító nem használt.egy évre rá begyulladt,az sztk-ban vésték ki a benne hagyott gyökeret,aztán összevarrták.hát megérte a kalap pénzt.
2022. nov. 2. 15:50
A fogorvosoktól is félek, ezért ritkán járok. Nagyon megértem a szerzőt.
30. liliom10 (válaszként erre: 29. - Nadjamami)
2022. nov. 2. 15:33

Azért szorongsz, mert még ki kell húzni 2 fogadat ? Próbálj arra gondolni, hogy milyen jó, hogy már csak kettőt kell kihúzni ! :)

A Lidocain spray jó a tűszúrás helyének érzéstelenítésére. Rá szokták fújni egy vatta darabra, azt odakenik a tűszúrás helyére, és elég jól elzsibbad. Elég neki fél-egy perc, aztán mehet a szuri.

Szerintem ezért ne hívd fel a dokit, ott a rendelőben is megkérheted, hogy érzéstelenítse a tűszúrás helyét.

Esetleg egy Valeriánát bevehetsz 1 órával a fogászat előtt. Nyugi ! :)

2022. nov. 2. 15:00

Sziasztok!

Belekezdtem egy elég nagy fogászati szeánszba, ehhez kellett felül is húzni, azon már túlestem, oda hidat tesznek majd, de alul is kell még kettőt.

Ma mondta, pedig azt hittem már csak a végleges korona és a szépészeti dolgok vannak hátra.

Sajnos totál rástresszeltem, pedig eddig aránylag jól bírtam, enyhén depresszív hangulatot és totál rettegést okozott a hír.

Van tippetek hogyan lehet előtte a szorongást és a félelmet oldani?

Gyógynövényes nyugtatóra gondoltam és hogy felhívom a dokit, tudna-e valami lidocain sprayt alkalmazni mielőtt a kellemetlen injekciókat betolja...


Köszi, ha van tippetek! :)

Jövő kedden lesz :(

2022. szept. 25. 17:26
Én a helyedben elmennék.
2022. szept. 25. 16:21

Szerintem, érdeklődj körül, kit ajánlanak az ismerőseid. Velem is megesett, hogy más csinálta volna a fogamat, mint, akihez bejelentkeztem, mert a fogorvosom nyugdíjba ment, és átadta a praxist másnak. Csak pénteken szóltak, hogy hétfőn mást csinálná a fogamat, mert a fogorvosom "szabin van". Gyorsan lenyomoztam mi történt, és nem mentem el az új fogászhoz, mert nem tartottam etikusnak az egészet.

Viszont, lehet, hogy te találnál olyan fogorvost, aki betömné a fogadat, mert lehet, hogy a tied nincs olyan technikai szinten, hogy bevállalja. Mindenképpen kérd ki más fogorvos véleményét.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook