Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Makrobiotikus étrend fórum

Makrobiotikus étrend (beszélgetős fórum)


9. 55Judit (válaszként erre: 1. - 8f1ddc2679)
2021. aug. 30. 09:18

Táplálkozás szempontjából talán a legfontosabb irány, de biztos kevesen követik, mert nem olyan egyszerű.


Örülök hogy kiírtad a témát. Egyszer már nekirugaszkodtam az ismerekek megszerzésének, de abbamaradt. Most ismét elkezdtem olvasni róla, előlről. :) Most és itt kezdem:

[link]


Perze a legegyszerűbb ha elmegy az ember egy makrobiotikus élelmezési tanácsadóhoz, de sajnos ez nem csak abból abból áll, hogy mit eszek.


Engem érdekel a dolog, remélem most nem hagyom abba, és másoknak is kívánok sok sikert. E mellett örömmel olvasnék itt én is egyszerűen elkészíthető ételeket.

2021. aug. 30. 08:35

"MAKROBIOTIKA... Elmesélem, hogy hogyan kerültem kapcsolatba vele, mik az előnyei, miért biztonságosak a makrobiotikus ételek, vagy hogy miért jelent megoldást számos betegségre.

Már gyerekkoromban elkezdődtek a problémáim

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

10 évesen volt az első vesegörcsöm, emellett folyamatos szorulások és emésztőrendszeri panaszam voltak, amihez idővel hozzájött a menstruációs fájdalom is. A sorozatos görcsök, a különböző gyulladások, urológia és bélpanaszok, az állandó rossz közérzet, valamint az akkor még szokatlan diagnózisnak tűnő endometriózis csillapíthatatlan fájdalmakkal járt. így éltem évtizedeken át. 4 várandósságom is sikertelen lett. Sok mindennel próbálkoztam, de a helyzetem nem javult.

Így találkoztam a makrobiotikával

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

46 éves koromra az évtizedes emésztőrendszeri panaszaim már kezelhetetlenné váltak és a végleges megoldást kerestem. Barátnőm, aki már makrobiotikus életmódot élt, javasolta ezt az étrendet és így találkoztam egy makrobiotikus táplálkozási tanácsadóval. Kaptam tőle egy gyógyító étrendi javaslatot.

A makrobiotika az okokat szüntette meg

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Visszaemlékezve látom a fő problémát: nem tettem semmit azért, hogy a kiváltó okok megszűnjenek. Az OKOK megszüntetésével Hippokratész görög orvos gyógyított makro-biosz műveivel, azaz makrobiotikával. Erre a tudásra volt szükségem a felépüléshez.

Elkezdtem tanulmányozni a makrobiotikát

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Ahogy megkaptam az étrendi javaslatokat azonnal elkezdtem tanulmányozni a makrobiotikát. Rá kellett jönnöm, hogy ez a tudás nem szerezhető meg néhány nap alatt. Arra is rájöttem, ha ugyan azt csinálom, amit korábban akkor nem várhatok el semmi jó eredményt, hanem a régi életmódnak megfelelő rossz állapotot. Az akkori tudásomnak megfelelően egyszerű makrobiotikus ételeket készítettem, majd elkezdtem tanulmányaimat Hollandiában, Amszterdamban egy nemzetközi intézményben. Itt megtanultam természetes alapanyagokból finom, és a szervezetem számára tápláló ételeket készíteni.

Felépültem és végre egészséges lettem

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Leggyorsabban az évtizedekig tartó emésztőrendszeri panaszaim javultak látványosan és szűntek meg végleg. El sem akartam hinni, hogy egy hét alatt mekkora változást lehet elérni. A szervezet öngyógyító, megújuló képessége hatalmas erő. Majd elkezdett a többi betegségem és problémám is elmúlni. VÉGLEG! A korábbi szomorú és depresszív hangulatom is átváltozott optimistává és derülátóvá. Ez a testi és lelki egészség azóta is kitart, és az állapotom nem gátol semmiben, hogy bármit megtegyek: aktívan dolgozom, sportolok és sokat kertészkedem.

Összegzés

- - - - - - -

Megtapasztaltam azt, amikor az ember folyamatosan beteg, súlyos egészségi problémáktól és panaszoktól szenved. Ezáltal pontosan tudom, hogy betegség esetén ki min megy át, milyen fájdalmai vannak, hogy érzi magát. Azonban a makrobiotika segítségével meggyógyultam, és saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy működik ez a táplálkozási módszer és életmód. Ezért tudom mindenkinek ajánlani."


Sebestyén Szilviától idézve,ha a képeket is láthatóvá lehetne tenni,még inspirálóbb lenne!

2021. aug. 29. 15:33
Sziasztok 🙂Ezt mèg nem próbáltam . Miket észtek ?
6. 51683d1c00 (válaszként erre: 5. - 8f1ddc2679)
2021. aug. 29. 15:02

[link]


Őt ajánlanám,és rengeteg könyve van.

Én eleve nem reggelizek,sőt ebédnek sem mondanám,Időszakos böjt szerint étkezem,délután kettőtől este 6-ig eszek,eleve húsmentesen,de már a tejtermékeket sem nagyon fogyasztok,és a cukros(édesítőszer főleg nem) lisztes dolgokat is kerülöm,ezek folyamatosan változnak,mivel nem direktbe csinálom,ja és a gluténes étkeket sem szívesen eszem,hál Istennek amúgy bármit ehetnék,de ha egy valamit elhagysz,jön a többi szépen sorba ahogyan tisztul a tested lelked.Kívánod a természetes,egyszerű ételeket,főleg én aki meg is teheti,hogy szinte bio zöldség gyümölcsöt,mert minden van a kertben.

5. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 4. - 51683d1c00)
2021. aug. 28. 18:47

Miket eszel? Pl reggelire, ebédre, vacsorára?

Én reggelire köleskását, ebédre barnarizst zöldségekkel.

4. 51683d1c00 (válaszként erre: 3. - 8f1ddc2679)
2021. aug. 28. 16:48
Folyamatban van, igen!
3. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 2. - 51683d1c00)
2021. aug. 28. 08:08
Te követed?
2. 51683d1c00 (válaszként erre: 1. - 8f1ddc2679)
2021. aug. 28. 04:28
Lassan mindenkinek azt kellene követni,hogy ne legyen ennyi beteg ember és,hogy erősödjön az immunrendszer.
2021. aug. 27. 21:00

Sziasztok! Követ itt még valaki makrobiotikus étrendet? Jó lenne megosztani a tapasztalatokat.

Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook