Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mai gyerekek kontra mi gyerekkorunk fórum

Mai gyerekek kontra mi gyerekkorunk (beszélgetős fórum)


110. Channa* (válaszként erre: 102. - Napsugár8)
2021. okt. 8. 18:17

Az összes viselkedési formát, amit felsoroltál, elleste a szülőktől;)

Nem megörökölte, hanem eltanulta.

109. Piroska52 (válaszként erre: 108. - A4e7cf9021)
2021. okt. 8. 16:10
Neked nagyon komoly problémád lehet.
2021. okt. 8. 14:53

A gyerek, meg a serdülő mindig a kisebb ellenállás irányába megy, a gyenge jellemű embereket pedig egyszerűen bedarálják.

Lehetnek jó szülei, de ha rossz társaságba kerül, akkor csak a Jóisten mentheti meg őt.

107. cilabogyó (válaszként erre: 104. - 71ddaa07fa)
2021. okt. 8. 14:46
Mi is kiprónáltunk dolgokat fiatalon. Még sem dohányzom, nem lettem alkoholista. Van három felnőtt gyerekem, ők is jöttek haza enyhén ittasan, de annyi volt. Egyetemet végeztek, dolgoznak, és vannak barátaik stb
106. vigyefene (válaszként erre: 105. - 00dfb24292)
2021. okt. 8. 14:37
Talán mert férfi és nő. (?)
105. 00dfb24292 (válaszként erre: 104. - 71ddaa07fa)
2021. okt. 8. 14:35
Az öcsémmel a vérmérsékletünk hasonló, apánkra ütünk, de a felfogásunk ég és föld, pedig ugyanazt láttuk otthon. Van, ami öröklődik.
104. 71ddaa07fa (válaszként erre: 97. - A4e7cf9021)
2021. okt. 8. 14:16

Semmi köze a genetikához! A gyerek azt csinálja, amit otthon lát a szülőktől.

Nem mondom a fiatalok egy része lehet kipróbál ezt azt úgy 15-20 éves kora között, de ha normálisan van nevelve tudja milyen utat kell járnia.

Illetve az esetek többségében olyan barátokat keres, akik vele azonos gondolkodásúak.

103. unom (válaszként erre: 97. - A4e7cf9021)
2021. okt. 8. 14:04

Nem voltak barátaid, és most azt hazudod magadnak, hogy jobb így?

Nem látod, mennyire a lejtő alján vagy?

102. Napsugár8 (válaszként erre: 97. - A4e7cf9021)
2021. okt. 8. 14:00
De szerintem a jellem egy része is genetikai alapon alakul. Van ismerős, aki hirtelen haragú, elég gyorsan felmegy a pumpa nála, de alapjaiban egy nyugodt, kiegyensúlyozott ember, mondhatni "angyali teremtés". A párja alapjaiban rosszindulatú, irígy, és állandóan viszályt keltő. A közös gyermekük csendes, nyugodt, angyali léleknek tűnik. De esetenként mint az áspis kígyó, akire megharagszik ott tart be neki, ahol csak lehetséges... vagyis szembetűnően örökölte mindkét szülőjének egy-egy jellemző tulajdonságát.
101. tumbo2 (válaszként erre: 99. - 5d8fd6c5cb)
2021. okt. 8. 12:19
apám,anyám sötét hajú volt,sötét szemű.mi ketten olyan kékes szemű,ketten fekete.a nagyapámnak nagyon szép kék szeme volt.
100. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 98. - Cilabogyó)
2021. okt. 8. 12:11

teljes mértékben egyetértünk...

én pontosan ezt állítom.

99. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 97. - A4e7cf9021)
2021. okt. 8. 12:09

a kék szem és a barna haj az a genetika...


a JELLEM: az amit a szülői háttér biztosít gyermekként és teenager kortól pedig a haverok alakítják, formálják azt.

98. cilabogyó (válaszként erre: 96. - 5d8fd6c5cb)
2021. okt. 8. 12:01
A szülői háttér mellett a szülői minta is nagyon fontos. Amit a gyerek lát otthon, elsősorban azt veszi mintának. Később már jobban befolyásolható.
97. a4e7cf9021 (válaszként erre: 96. - 5d8fd6c5cb)
2021. okt. 8. 11:52

Nem függ a genetikától a jellem? Az, hogy valaki kék szemű, vagy barna hajú az is genetika.


Egy gyerekre, vagy még inkább egy serdülőre sokkal nagyobb hatással, befolyásolási erővel bírnak a kortársai, a haverok stb.... Mindenki a népszerűek közé akar tartozni, senki nem akar lúzer lenni.


A barátság oltárán sokmindent feláldoznak, mert sokan tévesen azt a konzekvenciát szűrik le, hogy a legrosszabb, ami egy gyerekkel történhet az, hogyha egyedül marad.


Korántsem ez a legrosszabb pedig, a legrosszabb ha rossz társaságba kerül, mert onnantól megy lefelé a lejtőn.


Főleg tiniként, a dackorszakban amit mond a szülő, egyik fülén be, a másikon pedig ki. Tapasztalatból írom ezeket.

96. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 95. - A4e7cf9021)
2021. okt. 8. 11:29

Badarság!

az erős vagy gyenge jellem nem függ a genetikától.


de Channa jól írta: az első 15 év a szülők dolga!


az alapokat a szülői háttér adja.

95. a4e7cf9021 (válaszként erre: 94. - Channa*)
2021. okt. 7. 22:06
Az, hogy erős, vagy gyenge jellem valaki, az elsősorban genetika. De nyilván szülőktől is függ vaskosan.
94. Channa* (válaszként erre: 91. - A4e7cf9021)
2021. okt. 7. 21:57

Igen, és pont a szülők dolga, hogy a gyereküket erős jellemre neveljék.


Hm?

93. 71ddaa07fa (válaszként erre: 81. - A4e7cf9021)
2021. okt. 7. 21:54

Ez nem teljesen így van. Ahogy minden gyereket engem is próbáltak azok a barátok, akik fogyasztottak alkoholt, vagy cigiztek, megkínálni. Azonban határozottan kijelentettem, hogy nem és elfogadták. Mondjuk az is igaz, hogy általában a hozzám hasonló emberek társaságát kerestem. Sosem jártam olyan körbe, ahol, alkohol függőek lettek volna. Előfordult, hogy a barátok egy-egy jeles esemény alkalmával becsiccsentettek, én viszont soha nem emeltem az üveget a számhoz.

Ugyanúgy, ahogy a munkahelyemen sem közösítettek ki, mert nem ittam és nem voltam bulikirály. Mindig elfogadtak olyannak amilyen voltam.

92. Piroska52 (válaszként erre: 90. - Channa*)
2021. okt. 7. 21:52
Nem jó felé halad ez a világ az biztos.
91. a4e7cf9021 (válaszként erre: 89. - Channa*)
2021. okt. 7. 21:52

A nagy akaraterejű és erős egyéniségű embereket nem tudják betörni, azonban a megingatható, gyenge jellemű, labilis embereket tudják manipulálni, befolyásolni.


És sajnos 5/4 ember enged a csordaszellemnek, mert gyenge jellem és megy a birkanyáj után. Nem mer ellenszegülni, mert akkor pedig halálraszekírozzák.


Egy erős jellemű, vasakaratú ember tud csak szembeszegülni és ellene menni a tömegnek és nem hagyja, hogy madzagon rángassák őt.

90. Channa* (válaszként erre: 88. - Piroska52)
2021. okt. 7. 21:46

Elhiszem!

Én azon is felhúzom magam, amikor az utcán azt látom, hogy anyuka nyomja a telót és közben a gyerek akar valamit mondani és csak annyi jön ki belőle, hogy anya! és anyuka ráripakodik, hogy nem ér rá, most hagyja...

89. Channa* (válaszként erre: 84. - A4e7cf9021)
2021. okt. 7. 21:44

Még mindig nem értek veled egyet.

Ha egy gyerek úgy van nevelve, akkor a kortársai befolyásoló hadművelete csak az ingerküszöbig jut el és tud nemet mondani bármire, bárkinek.


Ha valamelyik gyerek pusztán azért drogozik, iszik, cigizik, stb., mert különben nem haverkodnak vele, akkor a szülők valamit elrontottak.


Megint én: sosem dohányoztam a wc-ben a többiekkel, sosem drogoztam és nem szívtam füvescigit, akkor sem, ha a többiek tették. És bár lehet, hogy volt néhány megjegyzés, hogy gyáva vagyok, nem vagyok benne a buliba, stb., de soha nem tudtak zavarni ezek a cikizések, hiszen tudtam, hogy én csak az egészségemet védem. A cikizés abbamaradt, elfogadtak úgy, hogy én vagyok az aki sosem dohányzik velük sunyiba a klotyóba:D, de ugyan úgy barátkoztak velem.


Erre otthon tanítottak és én ezt adtam tovább a gyerekemnek, aki olyan, mint mi. Nem fog azért drogozni, mert 10 srácból a többség ezt teszi, mert tudja, hogy függő lehet és/vagy belehalhat. A piával ugyan ez a helyzet és mindennel.

A lényeg, hogy csak azt csináljuk, amihez kedvünk van és nem ártunk magunknak és másoknak.

88. Piroska52 (válaszként erre: 86. - Channa*)
2021. okt. 7. 21:38

Persze hogy van. Nem is kaptam volna fel a vizet, ha nem látom meg a gyereket a hátsó ülésben. Mert ha egyedül esik el, hát így járt.

De ha a gyerekkel, na az már más.

87. 00dfb24292 (válaszként erre: 84. - A4e7cf9021)
2021. okt. 7. 21:38
Szerintem Channa is volt gyerek, és nem csak ő. 😄 Az ad ennyire a haverok véleményére, és csapódik hozzá bárkihez, akinek nagyon rossz a kapcsolata a szüleivel, és otthonról menekül ezekhez. Ez a szomorú valóság.
86. Channa* (válaszként erre: 85. - Piroska52)
2021. okt. 7. 21:36

Igen, értettem;)


Csak gondoltam leírom, hogy azért van normális bicajos is, ahogy van normális gyalogos is:D

85. Piroska52 (válaszként erre: 79. - Channa*)
2021. okt. 7. 21:34

Te egy rendes biciglis vagy,és a fáma nem is erről szól, hanem arról amit én láttam ma. Itt is van kerékpár út, amit naggyából tiszteletben tartanak.

Itt az a szörnyű, hogy egy gyerekkel a háta mögött balkézzel kormányozva, jobbal a telefont nyomkodva, azt se tudja merre megy. Ha nem állok meg,simán nekem jön.

84. a4e7cf9021 (válaszként erre: 83. - Channa*)
2021. okt. 7. 21:34

Hidd el, egy gyerek, de méginkább egy serdülő sokkal inkább ad a kortársai, barátai véleményére, mint a szüleiére.


Ezért is alapjaiban meghatározóak a kortárskapcsolatok. Jobban befolyásolják egymást. Ilyen korban egy gyerek mindent megtenne azért, hogy barátai legyenek, ezért is befolyásolhatók annyira.


Senki sem akarja, hogy kiközösítsék, vagy kiutálják őt a csapatból, társaságból. Senki nem akar az osztály lúzere lenne. Ezért inkább hozzácsapódik egy igénytelen, alkoholista, drogos, rossz társasághoz, semmint hogy egyedül maradjon.


Ilyen korban nagyon befolyásolhatóak, mert sok gyereknek nincs kellő önismerete, nincs kialakult személyisége és jelleme.

83. Channa* (válaszként erre: 81. - A4e7cf9021)
2021. okt. 7. 21:24

Én azért a kortársakra nem fognék ennyi mindent.

Engem se tudtak belevinni olyanba, ami számomra elfogadhatatlan volt és nem is közösítettek ki, és a fiam is hasonló helyzetben van.


Max. olyat csinálunk, hogy akik szokásai zavaróak számunkra, azokkal nem járunk egy társaságba...


Jellemzően nem egyedül van az ember, azaz olyan nincs, hogy 10 emberből 9 drogozik és 1 nem, hanem kettő tuti van, így azok külön csapatot fognak alkotni;)

82. Érdekes73 (válaszként erre: 78. - Globus)
2021. okt. 7. 21:19
Önkormányzathoz is nekem kellett mennem téves ebadó miatt alsósként :)
81. a4e7cf9021 (válaszként erre: 80. - Channa*)
2021. okt. 7. 20:25

Igen, a szülők hibája is, meg a kortársaké is. Ugyanis ebben a korban a baráti társaság jellembeli befolyásoló tényezője talán még a szülőkétől is nagyobb.


Ezt látják a kortársaiktól,barátoktól,hogy inni, meg drogozni kell, meg bulikázni,mert az menő. Ha nem megy velük, akkor kiközösítik, könnyen a társaság és a hierarchia peremére kerülhet és innen már csak 1 lépcsőfok, hogy piszkálni, szekálni fogják, ő lesz a lúzer gyerek.


Még ha tökéletes szülei is vannak a gyereknek, ha rossz közegbe, rossz barátok közé keveredik, akkor aztán a Jóisten se állítja meg szerencsétlen gyereket a lejtőn lefelé.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook