Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mai gyerekek kontra mi gyerekkorunk fórum

Mai gyerekek kontra mi gyerekkorunk (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
20. ,zumba (válaszként erre: 16. - Cilabogyó)
2021. okt. 5. 14:34
Igen, a tollasozásra a legjobb hely volt az utca. De ma olyan forgalom van még falvakban is hogy veszélyes.
19. Sirga
2021. okt. 5. 14:34

Ha valakihez elmentem játszani/beszélgetni, szüleimmel mindig megegyeztünk, hányra érek haza. Figyelni kellett rá, mert nem volt telefon, hogy hazaszóljak. :) Megfigyeltem, hogy amióta kezünkben a telefon, sokkal kevesebb dologra figyelünk, többmindent elfelejtünk.

Kamaszként a környékbeliekkel nyugodtan kint lehettem sötétedés után.

Nosztalgikus érzés, de nem jobb volt, csak más. És igen: arany középút. :)

18. ,zumba (válaszként erre: 14. - 5d8fd6c5cb)
2021. okt. 5. 14:29
Sajnos volt az előttünk járó generáció gyermekkora, akiknek nem jó, hanem a rossz jutott. Szerencsésnek mondhatjuk magunkat, hogy nem volt olyanban részünk.A családban meséltek az ilyen történetekről is.
2021. okt. 5. 14:26

A mai fiatalok többségének a buli, szex, drogok stb... az etalon, a mának élni, ellenben a hagyományos értékek nem érdeklik őket. Virtuális zombik (Facebook, Insta, Tiktok), ha nincs új Iphoneod az gáz, ha hétvégén nem iszod le magad a sárga földig, akkor lenéznek, megvetnek. Ha nem állsz be a sorba.


Mai fiúknak páva frizura, bezselézett haj, tökmindegy, hogy életképtelen nyomorék, csak, a haja legyen jól beállítva. Úgy néznek ki, mint a transzfesztiták, csak pávatoll kéne a s*ggükbe. A lányok közül sokan könnyűvérűek, ugyanúgy leisszák magukat, mint a fiúk.


Buli, pia, drogok, lehetőleg ne kelljen dolgozni, se a többszázezres fizu kell és persze vezető pozíció, meg BMW. Ez jól reprezentálja a mai fiatalságot.

16. cilabogyó (válaszként erre: 15. - ,zumba)
2021. okt. 5. 14:11
Mi mindig az utcán játszottunk sötétedésig. Nagyon szerettünk "gumizni". Télen mindig volt hó, szánkóztunk, játszottunk a hóban. Nem volt sok játékunk, mégis jó volt. Átjártunk egymáshoz babázni. Hétfőn nem volt Tv, de hétköznap is inkább csak este. Elég volt a köpős macit megnézni, utána olvastunk.
15. ,zumba
2021. okt. 5. 14:03
Hogy mit szerettünk annak idején?1970-es éveket írtuk: sokat együtt voltunk s játszottunk:bújócska, számháború, hintázás,malmozás, társasjátékok, olvasás, amik fejlődésünkre is jó hatással voltak. Tollaslabdázás, lányok "babáztak", télen a tél adta szórakozások voltak. Együtt voltunk, sok közös élményt szereztünk.Pl:tivoli játék? Igen jó az új, csak sokszor azt látom túlzásba esnek vele.
14. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 13. - Csillagszem38)
2021. okt. 5. 13:45

romok,bombatölcsérek, éhség, fűtetlen falak,

nélkülözés mindenben.

ez is egy gyerekkor...

13. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 5. 13:05
Szerintem minden újtól "fél" a régebbi generáció. Pedig mindig az arany középutat kell megtalálni. Akár 1990-et, akár 2021-et írunk.
12. tumbo2 (válaszként erre: 8. - Papája)
2021. okt. 5. 13:02
az biztos.az ötéves unokaöcsém jobban értett a számítógéphez,mint én 60 évesen.
11. tumbo2 (válaszként erre: 10. - Papája)
2021. okt. 5. 13:01
mi a gyárban néztük.mikor volt a Tenkes,akkor már volt tévénk.
10. papája (válaszként erre: 9. - Channa*)
2021. okt. 5. 12:39
Én is ültem volna a TV előtt, de nem volt se TV, se műsor benne. Ettől még nagy élmény, hogy a Tsz irodába beállítottak egy készüléket. Ott tolongtunk szombat esténként megnézni a Tenkes kapitányát és Mazsolát.
2021. okt. 5. 11:33
Én szívesen ültem volna a TV előtt, de nem volt benne semmi:DDDD
2021. okt. 5. 10:46

Szintén az 50-60-as években voltam gyerek. Akkor még voltak gyereke és közbiztonság. Utcán összegyűlt 15-20 különböző korú gyerek és egymással játszottunk. A nagyok vigyáztak a kicsikre. Együtt jártunk a holtágra fürödni, télen korcsolyázni. Soha egy felnőtt ránk nem nézett, mégsem volt semmi baj. Nem volt kütyü, de még TV sem. Az viszont tény, hogy az akkori gyerekek, de még a felnőttek tudása is mélyen a mai gyerekek szintje alatt volt.

A mai gyerekek okosak, tájékozottak, mert a kezükben van a tudás eszköze, csak jól kell élni vele.

2021. okt. 5. 10:43
70-es születésű vagyok. Mióta emlékszem volt telefonunk (Apu olyan helyen dolgozott, hogy kellett). Nyaraltam falun, ahol igen csak petróleum lámpa volt, a vizet meg az artézi kútról hordtuk. Persze ez gyerek fejjel jó buli volt. :) De tudtam játszani Commodor64-en Szuper Máriót :)
6. tumbo2 (válaszként erre: 2. - Semleges)
2021. okt. 5. 10:42
hogy lehetne.volt a domboldalon egy csúszda,azon csúsztunk le,a fenekünk kék,zöld,volt.mikor volt eső,ott mászkáltunk a langyos pocsolyában.mikor a nagyapám testvéréhez mentem,senkinek nem jutott eszébe,hogy akárki is bánthat.egy lelket nem láttam az egy órás út alatt.
2021. okt. 5. 10:35

Az 50-60-as években nálunk már volt villany, de nagyiméknál valóban csak a petróleum lámpa.

Nyáron a ház előtt a vízelvezető árok oldalában megnőtt hatalmas fűben bukfenceztünk, labdáztunk, ugróköteleztünk, vagy éppen fogócskáztunk. Télen a vaskályha által kibocsátott fény mellett "agytekervény-bővítő" játékokat játszottunk: fekete-fehér... Amerikából jöttem... és hasonlókat, miközben morzsoltuk a kukoricát...

4. 00dfb24292 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 5. 10:21
Én több időt töltöttem kint, mint bent.
2021. okt. 5. 10:15

Attól függ ki hány éves.

Én még petróleum lámpánál tanultam írni olvasni.

A játék mint olyan, nem is volt.

2021. okt. 5. 09:49
Én azt gondolom, hogy nem lehet összehasonlítani a generációkat. Merőben más világ van.
2021. okt. 5. 09:35

Sok helyen olvasni, hogy a mai gyerekek kezében telefon, tablet van vagy épp a gép előtt ülnek.

90-es évek gyerekei kezében tetris volt és ültek a tv előtt a szuper marioval.

Az szerintem ugyanaz volt.

A telefon mégis sokaknál kiveri a biztosítékot míg a szuper mario nosztalgikus mosolyt csal az arcukra.

Ti mit gondoltok?

Azt tudjuk hogy a mai gyerekek mivel szórakoznak, de ti mit szerettetek anno?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook