Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Magyar vagy japán lonc örökzöld kúszónövény hogyan szaporítható? fórum

Magyar vagy japán lonc örökzöld kúszónövény hogyan szaporítható? (tudásbázis kérdés)


2012. máj. 31. 20:24
köszönöm szépen a segítségeteket!
3. batarine (válaszként erre: 1. - Stella1989)
2012. máj. 31. 15:58
Dugványotással is lehet,kora tavasszal leválasztassz egy új hajtást,beleteszed a földbe,cserépbe,teszel rá egy befőttes üveget,vagy nylon zacskót,kb. 4 hét alatt gyökeret ereszt,a z öntözéssel vigyázz,ne locsold túl,vagy lehúzhatsz egy hosszú ágat,földet teszel rá és legyökerezik,a kövtkező év tavaszán már elválaszthatod az ágtól,és külön kis növénykéd lesz,nekem is van,sőt rózsaloncom és tarkalevelű loncom is és így gyökezetettem
2012. máj. 31. 15:45
Úgy kell szaporítani (én rengeteget szapoírtottam így) hogy egy ágat leraksz a földre vízszintesen, és betemetgeted, hogy a levelek legyenek csak ki, az ág a földben. És a leveleknél fog gyökeresedni. Nagyon gyorsan megy
2012. máj. 31. 15:22

Lonicera japonica 'Halliana' - Kúszó lonc.

erre gondolok pontosabban.

Nekem van iylen gyönyörű és szaporítani szeretném. Irták a neten hogy dugványozással bújtásal szaporítható.De hogy pontosan hogy gondoltál nem irták..irtak mindent hogy hú de könnyű de hogy most a fás ágát vágjam le és dugjam földbe(mert ez lenne a dugványozás)

vagy bujtással hogy a zöld ágát ne vágjam le csak földbe dugjam és kigyökerezik?szóval aki már csinálta kérem irja le pontosan hogy is csinálta.

kisárletezni nem szeretnék, minél előbb szeretném szaporítani.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook