Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan szaporítható a lilaakác? fórum

Hogyan szaporítható a lilaakác? (tudásbázis kérdés)


2011. nov. 1. 17:09

nyelesdugvány megvan?

v csak 1xűen ledugod az éves vesszőt...de mindkettőt Ősszel!

2009. júl. 15. 14:10
Már ki is emeltem a földből azt a magról kelt aranyos kis példányt. Kb. 15-20 cm magas. Beleültettem egy cserépbe. Hétvégén visszük anyuékhoz, remélem szépen megmarad ha elültetik.
2009. júl. 15. 00:24
Köszi a tanácsokat mindenkinek. Remélem jó lesz az, ami magról kelt ki. Azért a törzsénél is ások ki hajtásokat.
2009. júl. 14. 17:57
Magról is, tőről is.Üdv.:Csürdöngölő
5. Pné Veronika (válaszként erre: 2. - Lady Blakeney)
2009. júl. 14. 16:00
Hülyeség...Magról is szaporítható, de min. 3-4 év kell neki, hogy virágozzon...Okos sógor csak irigykedik... :-))
2009. júl. 14. 15:59
Szia anyósomnak is van, ő azt mondta hogy a törzsénél jönnek majd hajtások közvetlenül a földből. Azokat kell kiásni és gyökeresen elültetni. Én így hallottam.
2009. júl. 14. 15:58

Szia.


A lilaakác tavasszal, vagy nyáron bujtással szaporítható, a szépen növekvő dúsabb példányokról. Elvirágzás után közvetlenül 15 cm-esre kell visszavágni az az évi oldalhajtásokat, és a hervadt virágokat is le kell szedni.

2009. júl. 14. 15:54
Van az udvarunkon egy szép lilaakác. Anyukámnak annyira megtetszett, hogy szeretne ő is ültetni. A neten olvastam, hogy elég egy ágat vízbe állítani. Sajnos nekem nem jön be, csak elrohad benne. Kelt a nagy növény mellett egy picike, gondolom lepotyogott a mag. Sógorom viszont azt mondta, hogy ami magról kelt, az nem fog virágozni. Ez igaz?
2009. júl. 14. 15:51
Hogyan szaporítható a lilaakác?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook