Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » "Magassarkúban lófrálok egész délelőtt a lépcsőházban" fórum

"Magassarkúban lófrálok egész délelőtt a lépcsőházban" (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
72. syria (válaszként erre: 67. - Gribedli***)
2017. aug. 3. 19:15

A kertes házban is kell hallgatni mások zaját, bár biztosan nem annyit, mint mondjuk panelban.


Még otthon éltem gyerekként, amikor az egyik szembeszomszéd nem tudott aludni, vagy nem tudom mi, a lényeg, hogy nyáron, amikor nyitott ablaknál aludtunk, rendszeresen ébredtünk hajnali 4-kor az ő bömbölő rádiójára. Hiába volt a kérlelő szép szó (anyukám nem is tudott máshogyan beszélni), maradt a szenvedés. Pár év múlva meghalt. Alig élveztük a nyugalmat pár hónapig, hétvégenként, amikor lehetett volna kicsit tovább aludni, a szomszéd 3 éves unokája úgy visított reggel 6 körül, mint egy sziréna. Nem tudták kezelni, meg kellett várni, amíg kinövi.

71. massalhangzo (válaszként erre: 70. - Bözsi néni)
2017. aug. 3. 19:10

szerintem nem azt kerdojelezte meg, hogy valoban bomboltette-e a zenet. ilyen mindenhol akad. csak nyilvan nem mindennap reggeltol estig honapokon keresztul


engem az sem zavar, ha idonkent buli van, vagy fiatalok bomboltetik lakasban, autoban. ennyi tolerancia azert kell


de csomo olyan eset van, mikor valaki kiakad, mas miert a haz melle parkol a hangos autojaval, ot zavarja este, mikor megerkezik, es reggel, mikor elmegy. vagy miert az o ablaka alatt beszelgetnek, mikor o aludna (delutan). vagy miert szirenazik a mento hajnali 5 orakor, mikor alig vannak az uton. ez az atlagember, akik hasonlo esetekert hiszteriaznak. vagy mert valami zaj tobb mint fel oran at tart


olyan esetek sokkal ritkabbak, amikor tenyleg elviselhetetlen a szomszed folyamatosan, heteken, honapokon keresztul. es az a legrosszabb, mert nehez barmit is tenni, intezkedni hivatalos uton. pont azert, mert altalban szive-joga, es ha at is hag szabalyokat, azok nem olyanok, amiert egy rendor egy figyelmeztetesen kivul barmit intezkedne

70. Bözsi néni (válaszként erre: 68. - Gribedli***)
2017. aug. 3. 19:00

Örülök, hogy konkrétan meghazudtolsz. Eljössz a házunkba megkérdezni a többi lakót, hogy igazat írtam-e?


Igen, bömböltette a zenét, ha hiszed, ha nem! Attól, hogy te még nem találkoztál ilyen taplóval, még vannak sajnos!


Sőt, képzeld, mikor megkértem, hogy halkítsa le, hozzám próbálta vágni az ócska, régi magnóját, mert éppen félrészeg volt.


Meg olyan bunkó, neveletlen állatok is vannak, hogy mindent ledobálnak az emeletről. Szemetet, ételmaradékot, mindent.


Az "azt csinálok, amit akarok" jegyében!

69. andi6020 (válaszként erre: 57. - Piroska52)
2017. aug. 3. 18:59
Esetleg megtanulhatna repülni.
68. gribedli*** (válaszként erre: 63. - Bözsi néni)
2017. aug. 3. 18:55
Pl ezt sose tettük mert nem okozok szánt szándékkal halláskárosodást a saját gyerekemnek, ahogy más szülők sem teszik, ez a bömbölő zene amolyan urban legend lehet. Persze, mindenki bömbölteti a zenét egész nap, ugyan már...
67. gribedli*** (válaszként erre: 61. - Guruljka)
2017. aug. 3. 18:52

De ki akarja ezt??? Te mindennap falat akarsz fúrni? Vagy szerinted van, aki mindennap fúrja a falat? Egyébként akár lehetne is, ha egy bizonyos decibel alatt van, viszont bizonyos decibel felett meg lehet engedélyt kérni és akkor is lehet.


Bocs, biztos én fogom fel hülyén, volt egy szomszédunk, aki pincérkedett, éjjel kettőkor western csizmában felkajtatott az emeletre, ajtó becsap, hugyozás, okádás, köhögés, még okádás, budi lehúz, kis kevergés még a lakàsban és alvás.


Minden éjjel. Persze én jó alvó vagyok, és ha fel is ébresztett ezzel, utána úgyis visszaaludtam. Soha egy szót, soha egy cédulát nem érdemelt az eset, hogy rinyâljak rajta, sőt, mi kertesben vagyunk már, úgyhogy nem is érdekel, de nekem szomszédokkal bajom még nem volt. De próbált volna beszólni, hogy délelőtt hajat szárítok vagy ugat a kutyusom néha vagy futkàrozik a gyerekem. Élünk. Én tudomásul veszem, hogy ő éjjel jár haza csont részegen, ő meg tudomásul veszi, hogy mi nappal nem járunk lábujjhegyen.


Azért elvárni, hogy fényes nappal mások ne végezhessék a munkájukat mert a fórumindìtó éjszakás volt, szerintem óriási túlzás. Nem az övé a lépcsőház, de tudod mit, jó ötletnek tartom, hogy szóljon valakinek! Legalább körberöhögik és észreveszi magát.

66. Bözsi néni (válaszként erre: 64. - Massalhangzo)
2017. aug. 3. 18:52

Na, igen, az sztem nem szabályozható. Max. az, hogy mikor fúr valaki. Pl. nem veszem jó néven, ha hétvégén reggel 7-kor kezdi...


Karácsony első napján jutott eszébe a felső lakástulajdonosnak lakásfelújítást kezdeni. Merthogy új bérlője lesz.


Mondtam leszarom, karácsonykor ilyesmit csinálni végképp nem lehet!

65. 6c68b969df (válaszként erre: 63. - Bözsi néni)
2017. aug. 3. 18:42
elköltözött 😄
64. massalhangzo (válaszként erre: 61. - Guruljka)
2017. aug. 3. 18:42
a falfuras nem eppen jo pelda, kivancsi lennek, annak a termeszetes hangjat hogyan tompitanak :D :D
63. Bözsi néni (válaszként erre: 61. - Guruljka)
2017. aug. 3. 18:40

Így van. Azért van a hangerőszabályzó gomb, hogy halkítani is lehessen, ne csak hangosítani. Meg a fülhallgató - már ha csak az üvöltő zenét kedveli valaki.


Sajnos, a mi társasházunkban is lakott egy ilyen "nappal azt csinálok, amit akarok" család, a családfő majdnem max. hangerőn bömböltette a lakodalmas rockot, nyitott ablakoknál. Nyáron nem volt egy nyugodt hétvége sem tőle, hosszú hétvégére elmenekültünk inkább.


Hiába hívtunk rendőrt, amint elmentek, újra ordított a muzsika nála. Szerencsére elköltözött az örök vadászmezőkre. Mert az italt is igen kedvelte.

62. Piroska52 (válaszként erre: 59. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 3. 18:35
azért ahol 6-emelet van ott lift is van vagy nem
61. Guruljka (válaszként erre: 50. - Gribedli***)
2017. aug. 3. 18:34
Nem konkrétan a címbeli esetre célzok, de délután 2-kor sem lehet elvileg úgy bulizni/falat fúrni/ordítozni stb, hogy az egész környéken hallatsszon.
60. Piroska52 (válaszként erre: 58. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 3. 18:33
pont ezzel kezdődött az egész hogy éjjel dolgozik és nappal nem tud aludni a cipősarok kopogástól,de erre nem találtunk megoldást marad a jó kis füldugó,nagyon hasznos találmány
2017. aug. 3. 18:24

Én folyamatosan arra gondolok, hogy milyen jó feneke lehet annak, aki annyit képes magassarkúban a lépcsőn flangálni, hogy ez már tartósságában valakit zavar... Már ha ugye feltételezzük, hogy egy hölgytől származik a zaj..


Én sportos gyerek létemre azért ha mondjuk kétszer megmászom a hatodikot, harmadszorra nincs hozzá sok kedvem..

58. 4c1a787e8f (válaszként erre: 54. - Piroska52)
2017. aug. 3. 18:22

Az éjszakai mozdonyvezetésre viszont csak annyit sajna, hogy erre akkor kell gondolni, amikor mozdonyvezetőnek megy valaki. Neki az az extrém terhelése, hogy akkor alszik, amikor nappali zajok vannak.. Ezért nem lehet a porszívózást, az építkezést, a gyerekzsivajt máskorra átprogramozni.. Erre csak egy nappal is csendes ingatlan a megoldás, vagy a füldugó..


Sok érvet el tudok fogadni, de az "én éjszaka dolgozom" sajnos nálam nem érv, bármennyire elhiszem, hogy rossz.

57. Piroska52 (válaszként erre: 55. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 3. 18:21
nem, arról van szó aki lépcsőházban közlekedik, járjon mezítláb hátha valaki alszik
56. Piroska52 (válaszként erre: 48. - 124637ff9b)
2017. aug. 3. 18:18
,,,imádni való,,, jószomszédok itt is vannak
55. 4c1a787e8f (válaszként erre: 54. - Piroska52)
2017. aug. 3. 18:18
Itt nem egy ilyen jól körülhatárolható jelenségről van szó..
2017. aug. 3. 18:13
mi is laktunk olyan lépcsőházba ahol 12 lakás volt,nagyon örültünk amikor a 2-ik emeleten lakó 7 gyerek le-fel rohangált a lépcsőházban miközben én levittem a gyerekeket a játszótérre,hogy az apjuk aki egész éjjel mozdonyt vezetett tudjon aludni,ennél az volt a jobb mikor az apjuk hot részegen végig üvöltötte a lépcsőházat,majd végig verte a kölyköket,már 34-éve családi házban lakunk és hihetetlen nagy élvezet főleg ilyen hőségben ,mikor az erre szédelgő kutya miatt az összes környéken lakó meg a saját kutyánk is egyszerre ugat,éjjel nappal, marad a füldugó, mert a kutyának az a dolga hogy ugasson ha arra jár valaki vagy valami ennyi
2017. aug. 3. 18:00

Szivesen ajanlanek a szomszedba kovacsot;

netalan egy tubast vagy ustdobost a radiozenekarbol;

aki egy bizonyos zajforrasra fokuszal, ott felerosik az erzekeles es szinte csak azt hallja.

52. massalhangzo (válaszként erre: 47. - Guruljka)
2017. aug. 3. 17:53
mert alapbol a normal emberek nem gondoltak extrem zajokra, zavarasra. de mint ebbol a forumbol is lathato, valakinek mar az is problema, es mas sara, hogy cipoben jarnak napkozben a lepcsohazban. egy csomo hasonlo eset van, mikor valaki azt gondolja, o a vilag kozepe, es ha neki ugy esik jol, mindenki masnak kussolnia kell korulotte
51. gribedli*** (válaszként erre: 49. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 3. 17:18
Igen, ezekre gondoltam én is.
50. gribedli*** (válaszként erre: 47. - Guruljka)
2017. aug. 3. 17:15
A mindennapi tevékenységek nem arra hivatottak, hogy mások nyugalmát zavarjuk, hanem hát élünk, mosás, porszívózás, ajtócsukás, stb. Nem hiszem, hogy valaki direkt csinàlja, hogy zavarja a másikat de egyszerűen joga van mindenkinek élni az életét, ezért 8-22 között a kutya nem szólhat rá valakire, hogy van 2 lába és cipőt is hord.
49. 4c1a787e8f (válaszként erre: 47. - Guruljka)
2017. aug. 3. 17:08

Nem.


De mondjuk ahol én eddig laktam a zene és ének gyakorlása hétköznap reggel 7- megengedett este 8-ig, hétvégén meg szombaton 8-14-ig.. Sőt, kutyát se tilos tartani sehol, márpedig az se ki zajjal jár, legalábbis a legtöbb.


Ez a legtöbb helyen így van.


Tehát akkor azért az a "nem zavarom mások nyugalmát" azért egész más, mint az éjszakai "nem zavarom mások nyugalmát".


A nappali mondjuk azt jelenti, hogy nem állhatok az ajtaja elé maxra tekert hangfalat bömböltetve, és nem rugdoshatjuk az ajtaját kakát kenve rá.. Ezt nem, de ami ennél kevesebb, azt majdhogynem igen.. (Felhívom a figyelmet, hogy az idióta példa nyilvánvalóan sarkított...)

48. 124637ff9b (válaszként erre: 47. - Guruljka)
2017. aug. 3. 17:03

Nem bizony.

A mi "kedves" szomszédaink ultimátumot adtak: vagy kivagatjuk a csodaszép fenyofankat (mert athullik hozzájuk a toboz👆és gerlepar fészkel rajta 👆), vagy polgári pert inditanak.

Természetesen nem vagatjuk ki.

Cserébe 2 hétvégén keresztül bömbölő Ismerős Arcokat és Bocellit hallhattunk, kivitték a kertbe a kerítés mellé a hangszorokat. A harmadik szombaton délelőtt 11-kor kihivtuk a rendőröket.

Keszsegesek voltak, kérdezték, miért tűrtük eddig.

Na, azóta csak rigofutty van hétvégenként.

47. Guruljka (válaszként erre: 7. - Gribedli***)
2017. aug. 3. 16:53

Érdekes, mennyire él ez a tévhit évtizedek óta.


Nappal sem lehet zavarni mások nyugalmát.

46. globus
2017. aug. 3. 16:33

Lófrál (ige)


Cél nélkül jár-kel az utcán; különösebb cél, irány, terv nélkül, rendszerint erre-arra járkál; csavarog; kószál.


Irigykedés nem szép tulajdonság.

2017. aug. 3. 16:31
vicces fórumocska :)
2017. aug. 3. 15:43

Ugye nem a Zimanyi irodaja mellett laksz?

A lepcsohaz osztatlan kozos tulajdon, igy ott mindenki olyan cipoben jarkal, amilyen eppen van neki.

Javaslom egy cipeszmuhely megnyittatasat az alagsorban!

Vagy rossz helyen laksz, vagy rossz helyen dolgozol.

A porszivozas, a mosogep, a fozes, a tv, a radio, a gyereksiras, a funyiras, a kukas auto, a mento, az autok fekezese, dudalasa, az ajtok nyitasa-csukogatasa nem zavar?

Marad a fuldugo...

43. andi6020 (válaszként erre: 30. - Renyh)
2017. aug. 3. 15:28
Elfelejtettél nevet váltani :DDDDDDDDD
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook