Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magassarkú és az autóvezetés fórum

Magassarkú és az autóvezetés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
104. 07c4794583 (válaszként erre: 99. - Sonysony)
2011. dec. 31. 05:29
Hogy is tartanám, mikor direkt beszereltettem egy multikormányról vezérelhető kihangósítót a kocsimba, hogy még csak véletlenül se kelljen a telefonhoz nyúlni :)
103. Hófehérke 1 (válaszként erre: 69. - Ami.)
2011. dec. 24. 11:51

Én is ilyen mezítláb vezetős vagyok ,bár a kevésbé magassarkúban azért tudok vezetni. A nagyon magassarkúban semennyire sem megy vezetés.

Sokat vagyok magassarkúban ,lehet bármi bármilyen sarokkal ,még a tűsarkút is szeretem ,csak ezekbe nem vezetek ,nem tudok :( .

Első alkalom mikor kiderült hogy nem tok vezetni magassarkúban : Plázáztam a barinömmel ,telefon ,szervíz ,az autóm elkészült mehetek érte. Ok ,itt vagyok a közelbe :). Beültem és éreztem hogy nem úgy tudom nyomni a pedált mint eddig. Hát vagy 3-szor lefullsztottam mire nagynehezen sikerült elinduljak :(. Olyan szokatlan ,nehéz volt benne vezetni. A piros lámpáknál szintén mindig lefulladtam vele ,na akkor döntöttem hogy a magassarkú le aztán go mezítláb :D . Sokszor vezetek mezítláb az említett magassarkú/tűsarkú mániám miatt.

2011. dec. 23. 18:46
Tudok magassarkúban vezetni ,de szinte mindig mezítláb szoktam . Egyszerübb csak kibújni a magassarkúból ,mint váltócipőzni legalább is szerintem . Eleinte nekem is volt a kocsiban sportcipő ,de olyan macerás volt mindig cserélgetni. Megpróbáltam a sportcipő helyett a flip-flop papucsot is ,egyszerübb a csere ,de abban meg nem ment a vezetés . A lábamról volt hogy lecsúszott , félrecsúszott miközben nyomtam a pedálokat ,így inkább mellőztem azt is. A másik ,ha épp harisnyában vagy nem is lehet belebújni . Maradtam a mezítlábas vezetésnél ,tavasztól őszig szinte mindig így vezetek .
101. timycat (válaszként erre: 99. - Sonysony)
2011. dec. 22. 23:41
a mobilt tartva és a magassarkúban vezetést nem említeném egy lapon; az előbbi tényleg hátráltat. De ennyi erővel a dohányzást is meg lehetne tiltani vezetés közben (bár tapasztalatom nincs benne, nem dohányzom; de kb a mobilozva vezetéssel érzem azonosnak; aztán lehet nem érzem jól)
100. timycat (válaszként erre: 97. - F305bea9c3)
2011. dec. 22. 23:36
Szerintem egyáltalán nem ciki mezítláb vezetni; legalábbis én még sosem éreztem annak. Nyáron szinte csak mezítláb vezetek; nyaranta a gumiszőnyeget nem is használom így nem lesz fekete a sarkam; tényleg csak esős napokon pakolom vissza.
99. sonysony (válaszként erre: 96. - 07c4794583)
2011. dec. 22. 21:20

:) ♥♥♥


Kellene egy "Hogyan tartod mobilodat vezetés közben?" című topik!!!!

2011. dec. 22. 16:42
Én tudok, nekem mázlim volt. Nagyon régóta szinte csak magassarkúban járok és nagyon hozzászoktam már, úgyhogy nem jelentett gondot. Nekem az a természetes, ha magassarkú van rajtam. És nálam a magas sarok 15 centinél kezdődik. :D
2011. dec. 22. 16:39
Eleinte csak lapossarkúban vagy 3-4 centis sarkúban tudtam. Ha magassabb sarkú volt rajtam levettem és mezítláb nyomtam a pedálokat . Egyszer viszont elmentem egy kietlen helyre elvittem egy jó magas sarkú cipőmet és elkezdtem gyakorolni. Sokszor lefullasztottam a kocsit mire ráéreztem . Most már elvezetek ha kell akár 10cenis magassarkúban is ,de nagyon nem szeretek inkább maradok a cipő le és mezítláb vezetek megoldásnál. Ezt a módszert csak akkor alkalmazom ha nincs más velem az autóban ,mert olyan égő lenne ha látja hogy leveszem a magassarkút a veztéshez. Elöszőr nekem fura érzés volt mezítláb vezetni ,de szerintem nem rossz . Viszont amibe még soha ,sehogy sem sikerült vezetnem az az én alkalmi kis magassarkú papucsom . [link] Néhányszor megpróbáltam ,de mivel hátul semmi nem fogja a lábhoz a sarka nagyon könnyen beakad . Olyan eset is történt hogy egyszerűen kicsúszott belőle a lábam ,igaz harisya volt rajtam és lehet hogy azért. A lényeg hogy ilyenbe szeritem nem is nagyon lehet vezetni. Ezt mindig leveszem ha vezetnem kell , eléggé cikis helyzetnek érzem ha van még más is velem az a kocsiban ,de hát ez van.
2011. dec. 21. 23:31
pláne, hogy pasi vagy, és lövésed sincs
95. 07c4794583 (válaszként erre: 94. - Sonysony)
2011. dec. 21. 23:30
nettó demagóg hülyeség
2011. dec. 19. 23:28

FELELŐTLENSÉG magassarkú cípőben (főleg papucsban) vezetni. Sajnos sokan megszerzik a vezetői engedélyt és azután azt hiszik övék a világ.

30 éve vezetek (havonta 2500-3000 kmt). Mivel céges kocsival járok így minden évben le kell vizsgáznom KRESZ-ből. Ugyanúgy mint az első alkalommal mikor a jogosítványért ment a dolog. Azóta sok változás történt a KRESZ-ben. Minden változás után is vizsgáznunk kell .... (Az én munkámban a vezetés annyira tized rangú feladat mint a számítógép kezelése vagy az ajtó becsukása mégsem zavar, hogy a közlekedésben naprakészen kell lennem.)

Sok (sajnos nagyon sok) embernek fogalma sincs mennyi minden megváltozott az elmúlt 10-15 évben. Ők is az utakon vannak ... A magassarkúban közlekedők is .... Az alkohol vagy egyéb szer hatása alatt lévők is ..... Azok is akik azt hiszik, hogy "jól" vezetnek ......

Csoda hát hogy ezrek (!!!!) halnak meg évente csak kishazánkban az utakon!?

2011. dec. 19. 18:43

Minden viccet félre téve, én mindig kitámasztom a cipő sarkát a gumiszőnyegbe.

Nekem megy...

92. badonyimariaeva (válaszként erre: 71. - B235ac96d5)
2011. dec. 19. 18:37

Nem kell mindig nyomni a kocsiban, legfeljebb az ágyban!!!

Na az a GÁZ, ha már ott nem megy!!

91. simple (válaszként erre: 90. - 07c4794583)
2011. dec. 18. 20:47
Na pont erre gondoltam.
90. 07c4794583 (válaszként erre: 88. - Simple)
2011. dec. 18. 20:31
Vele a sok hülye mind szembemegy az autópályán. :)
2011. dec. 18. 20:29
Aki jol tud vezetni, annak nem számit az, ha magassarkuban van! De aki még járni sem tud rendesen benne....az persze ne üljön autoba ( maximum csak utasként)
88. simple (válaszként erre: 85. - 07c4794583)
2011. dec. 18. 20:19
Biztos nincs jogsija.
87. 14d5e9b9a1 (válaszként erre: 65. - B235ac96d5)
2011. dec. 18. 19:54
Aki nem tud, vagy nem érzi Magát biztosnak magassarkúban, az ne is vezessen benne, Én is évek óta vezetek magassarkúban, olyanokban amiben más menni se tudna, Én már észre se veszem, már nehezebb lenne lapos talpúban vezetni! A mezítláb vezetést meg némelyik országban úgy tudom büntetik is, egy kamionos ismerősöm mesélte!
86. 07c4794583 (válaszként erre: 79. - Timycat)
2011. dec. 18. 18:25
tilcsuk be az időjárást! :)))
2011. dec. 18. 18:22

Ehh, feladom, annyira fárasztó, mikor valaki ilyen szinten tud megvitatni bármit is, hogy "de a fű az kék", és ha bármit felhoznak, akkor "de a fű az kék, értsd már meg" szinten képes reagálni.


Óvoda :)


zsebibabuska, szerintem kezdj el ismerkedni az autókkal, a forgalommal meg a közlekedéstechnikával, elméletek gyártása helyett. rád férne.

84. 07c4794583 (válaszként erre: 83. - B235ac96d5)
2011. dec. 18. 18:20

Csak hajtogatod, hogy veszélyezted, de mivel tudod alátámasztani?

Semmivel!


A kreszben nincs róla szó, az oktató is mást mond, te meg mivel érvelsz? Hülyeségekkel :)


"Ha a betámasztott sarkaddal hirtelen fékezned kell, mit csinálsz? "


Szerinted az elmúlt 18 évben úgy hányszor kellett hirtelen fékezzek? Évi 40 000 km-t vezetek, könyörgöm, miről beszélsz? Van egyáltalán jogosíványod?


Képzeld, 190-nel meg tudtam állni egy előttem keresztbeforduló és oldalra boruló kamion előtt is, nahát magassarkúban. 190-nel, ismétlem :)

És ez egy a százmillióból, amikor lefékeztem az autómmal életem során. :)))


"ezt kellene felfogni" - ezek az érveid? ez nulla, nem érv. inkább csak bunkó módon való beszólogatás.

83. b235ac96d5 (válaszként erre: 80. - 07c4794583)
2011. dec. 18. 18:15

Tudod, én meg sem próbáltam úgy vezetni, mert eszement dolognak tartom.

Ismétlem, nem az a kérdés, hogy ti mit tudtok, hanem az, hogy a közúti közlekedésben ez, másokat is veszélyeztet!

Ezt kellene felfogni.

Sajnálom, hogy nem megy!

2011. dec. 18. 18:12

A cipőnek köze nincs a morálhoz. A közlekedési morál ilyeneket jelent, hogy nem tolsz másokat előzésnél, kiengeded a buszt az öbölből, átengeded a gyalogost, nem kényszerítesz hirtelen fékezésre másokat, nem gyorshajtasz, sőt, adott esetben lemondasz az elsőbbségedről.


Nekem az oktatóm azt mondta, semmi gond nincs a magassarkúval, sok nő abban tud jobban. Mint ahogy én is.


Fejedbe vettél valamit, aztán mondhat akárki akármit, az már a te kis világodban úgy van.

Azt azért sajnálom, hogy ennyit tudsz a közlekedési morálról... megnéznélek egyszer egy utadon, hogy hány táblát tudsz felsorolni az utolsó 1 km-ről például. Merthogy ez sokkal fontosabb lenne, minthogy azt nézegesd, ki van magassarkúban meg ki nincs.

2011. dec. 18. 18:09

Van egy bizonyos közlekedési morál. Amit vagy betart valaki, vagy nem.

Tovább ragozni nem akarom. Azt hiszem elég érthetően leírtam az ezzel kapcsolatos véleményem.

80. 07c4794583 (válaszként erre: 78. - B235ac96d5)
2011. dec. 18. 18:07

Az a baj az érveléseddel, hogy abból indulsz ki, mert te nem tudsz magassarkúban vezetni, más se.


18 éve (!!) magassarkúban vezetek, sokkal jobban megy benne, mint laposban (mert abban túl nagy ívben kell mozgatni a lábfejet), nem értem, honnan veszed, hogy mindenkinek olyannak kell lenni, mint neked...

79. timycat (válaszként erre: 78. - B235ac96d5)
2011. dec. 18. 18:02

de nem kell a sarkat sehova beakasztani; én legalábbis nem szoktam


de ha már ezt nézzük, baromi veszélyes vezetés közben tüsszenteni; szóval csóri allergiásoktól vegyük el a jogsit; a cigizés úgyszintén; zavaró lehet a zenehallgatás és más utas beszéde is; valamint az alkonyat és a pirkadat; a vaksötét; a hóesés, a ködről már ne is beszéljünk


Ezek csökkentéséhez/kiküszöböléséhez rutin kell; én megszoktam a magassarkúban/mezítláb/lapos cipőben vezetést. Szóval ne minősítgessél szerintem ez alapján senkit! Én életkoromnál fogva csak 11 éve vezetek balesetmentesen

78. b235ac96d5 (válaszként erre: 77. - Timycat)
2011. dec. 18. 17:56

Nem csak egyszerűen drámai, ez tragikus!

Ha holnap az eladó a pult mögött koszos kézzel szolgál ki és azt mondja neked, hogy ő bizony még soha nem betegedett meg, mert ő otthon is így eszik, attól még nem leszel nyugodt és el fogod várni, hogy tiszta kézzel álljon ott. Igaz?

Hát a közlekedésben is van egy olyan szabály, hogy :Ha én betartom a szabályokat, ezt elvárhatom másoktól is! De aki beakasztott sarokkal nyomja a gázt, hogy vigyáz a másik emberre? Sehogy!

77. timycat (válaszként erre: 76. - B235ac96d5)
2011. dec. 18. 17:41
Na ne dramatizáljuk túl; még nem láttam statisztikát a magassarkú miatti balesetekről; nem hinném, hogy vezető ok lenne.
2011. dec. 18. 17:21

A legjobb lesz, ha közlitek időnként, hogy merre kóvályogtok a magassarkúban, hogy véletlenül se közlekedjek arra! Nekem van felelősségérzetem a családom hazavár és gondolom vagyunk még egy páran, akik így gondoljuk!

Tudjátok, nagyon elöl álltatok, amikor a felelőtlenséget osztogatták!

Nagyon leragadtatok annál, hogy ti tudtok-e, akartok-e magassarkúban vezetni. Az meg sem fordult a fejetekben, hogy szabályos-e, hogy a többi közlekedőre nézve mit jelent, milyen veszélyei vannak az ilyen magatartásnak! A közlekedési morállal teljesen szembe megy!

75. timycat (válaszként erre: 73. - B235ac96d5)
2011. dec. 18. 17:01

A magassarkút nem emelik ki, a rendőr sem büntet érte, miért is tenné; annyi volt anno, hogy 3 ponton rögzített cipellő, azaz papucs nem, de a 3 pontnak már a flip-flop is megfelel. Egyszer kötött belém rendőr, mert mezítláb vezettem, szerinte azt nem szabad (mert ugye hol a 3ponton rögzített cipő) aztán megmutattam neki a magastalpú papucsomat és belátta, hogy inkább mezítláb.


Én biztonságosabban/ügyesebben vezetek magassarkúban, mint némelyik edzőcipőmben; mert utóbbinak ha nagyon kemény a talpa akkor nem érzem a pedált.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook