Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas vérnyomás a 3. trimeszterben fórum

Magas vérnyomás a 3. trimeszterben (beszélgetős fórum)


24. kiskacske (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 11. 17:57

Most voltam kórházban közel 3 hetet, ebből 2.5 volt szülés előtt. Magas vérnyomással kerültem be (160 +)

Nem játék.. lehet neked nincs tüneted, de a babádra veszélyes lehet, hiszen ott már a méhlepényed áramlása is romolhat.

3 féle gyógyszerrel tudták lenn tartani 130 körül a vérnyomásom..

23. liliom10 (válaszként erre: 22. - Birebora)
dec. 9. 13:36
Jaj, ezt rosszul jegyeztem meg ! 37 évesen 27 hetes terhes az első babával ! Akkor pláne máris irány a kórház !!!
dec. 9. 13:29
27 hetes vagy 37 hetes vagy?
21. liliom10 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 9. 13:24

Akiről én írtam, neki semmilyen tünete nem volt, csak nagyon fájt a háta aznap este ! A terhességi toxikózis minden tünete másnap délelőtt jött egyszerre !

Neked már nem is számít az a 3 hét, már nem veszik koraszülésnek, ha megszületik a baba. Ne kockáztass ! Menj a kórházba !

dec. 9. 12:11
Köszönöm mindenkinek.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Semleges)
dec. 9. 12:06
Tudom,azért nézzük mindig a fehérjét a vizeletben. Vizesedve nem vagyok,a dagadt lábomra azt mondta a belgyógyász,h háj.sokat híztam a terhesség alatt
dec. 9. 11:22
Bárhol is vagy, én azt csinálnám a helyedben, hogy bemennék valamilyen ügyeletre. Elmondanám, hogy otthon mit mértem, és kicsit még lódítanék is hozzá. Szédülök, fejem fáj, rosszul érzem magam, stb... A várandósakra picit nagyobb gondot fordítanak mindenhol.
dec. 9. 11:20

Menj orvoshoz minél hamarabb!!!

Ez lehet toxémia, ahogy előttem is írják, nagyon veszélyes.

Nem szeretnék rosszat írni, nálam is ez volt a probléma, annak ellenére hogy kórházban voltam.:-(

Sajnos iker babáim nem élték túl, én életemet mentették.

16. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 9. 10:39

Ez nagyon veszélyes ! Egyik ismerősünket erős hátfájás miatt vitte hétvégén éjjel a kórházba a férje. Ő 7 hónapos terhes volt. Haza akarták küldeni, de nem volt hajlandó hazavinni a férje. Másnap délelőtt elkapta terhességi rángógörcs, azonnal vitték a műtőbe. Megcsászározták, de majdnem rámentek mindketten. Mondták neki a kórházban, hogy ha ez otthon éri, biztos nem élik túl !!! Ez régen volt, felnevelték a gyereküket, de az anyánál maradandó károsodás lett, olyan, ami miatt rokkant nyugdíjas lett fiatalon.

Én azonnal mennék a szülészeti ügyeletre !!! Inkább menj potyára, mint hogy baj legyen !

15. Enissa (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 9. 10:34

Rágcsálhatsz, nem lesz bajod, max, égni fog a gyomrod, de az hét szentség,hogy nem fogja levinni.

'A terhességi magas vérnyomás ronthatja a méhlepény vérkeringését, így a magzat oxigén- és tápanyagellátása csökkenhet, melynek következtében éretlenül vagy alacsony súllyal jöhet világra. A kezeletlen betegség továbbá növeli a terhességi cukorbetegség, a méhlepényleválás, a koraszülés és a halvaszületés kockázatát.'

Dönts 37 évesen érdemes-e az elsős babáddal szórakozni. Tuti a vajdaságban is komolyan veszik ezt.

Legalább annyit tegyél meg, hogy hívj fel egy szülészetet jó-e ez az eredmény. Nagyon nem vagyok egy vészmadár, de ez nem játék.

14. Enissa (válaszként erre: 9. - Birebora)
dec. 9. 10:28
Nekem az OMRON pl. pontosan mért. Higanyoshoz mértem hozzá az orvosnál.
13. Enissa (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 9. 10:26

Ha eddig mondjuk mért 130/80-at és most 160-170 a felső, az lényeges kiugrás ua. vérnyomásmérővel.

Közel ua. a mérés , mint a felkarosnál.

Ülve, és szívmagasságban kell tartani a csuklót.

dec. 9. 09:58

Szülészet, nőgyógyászat van?

Lehet, hogy meglehet várni a hétfőt, de ezt senki nem tudja megmondani. Valószinű nem lesz baj. Mondanám, hogy olvasd el a terhességi toxémia tüneteit, veszélyeit de jobban beparázol, ami érthető.

11. Ghost👻 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 9. 09:32

Ügyelet biztos van,vagy akármilye eü szolgáltatás ahol mèrnek vèrnyomást!

Ne hisztizz hanem keress megoldást!

dec. 9. 09:30
Ne haragudj,de hétfőn voltam orvosnál,mondtan a dokinak,azt mondta szedjek 3x1 gyógyszert és találkozunk 2 hét múlva.ez a privát orvos,amaz 18 tud fogadni.mit tegyek akkor én,nem vagyok orvos,csak egy kétségbeeset nő aki 37 évesen az első gyerekét várja,szedjek magamtól 2x3 orvosságot vagy hova menjek balhézni.vajdasági vagyok különben,nincs is "minden sarkon"szülészet,nem àllithatok be a kórházba
9. birebora (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 9. 09:25
Rágcsálhatsz. Vegyél egy felkaros vérnyomás mérőt. A csuklós valóban nem ideális, inkább tájékoztató jellegű.
8. Ghost👻 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 9. 09:16
Ha a babám lenne a tèt biztos nem szórakoznèk alternatív dolgokkal.
dec. 9. 09:07
Azis viszi le a vérnyomást,nagyon sok alternatíva is van,csak terhesség melett nem tudom mit szabad mit nem. De most olvasom,h a csuklós vérnyomasmérő nem is olyan pontos
6. Ghost👻 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 9. 09:03
Minek akarsz fokhagymát rágcsálni?
dec. 9. 08:52
Szerdán adtam le vizeletet,nem volt fehérje. Kedden megyek terheléses cukorra meg megint vizelet. Nem tudom foghagymát rágcsálhatok?
dec. 9. 08:51
Ha ilyen magas az veszélyes, menj be a szülészetre, készülj úgy, hogy bent is tarthatna, a babád, és a magad érdekében!
3. Ghost👻 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 9. 08:43

160, 170 iszonyú magas!

Veszèlyesen!

Lehet,hogy emelni kellene a gyógyszer adagot.

Ha most hétvégén is ilyet mèrsz irány az ügyelet!

2. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 9. 08:40

Szia!


Menj orvoshoz. Megnézi a fehérjét a vizeletedből. Könnyen lehetsz toxémiás. Nem játék.

dec. 9. 08:35
Sziasztok. Olyan anyukák,kismamák tapasztalatai érdekelnének akiknek terhesség alatt volt magas a vérnyomása.130 volt jó ideig,aztán 2 hete 140,de pár napja 160,170 3/1 db gyógyszer melett. 27 hetes vagyok. Nagyon félek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook