Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas a tesztoszteronom... Hogyan lehet csökkenteni? fórum

Magas a tesztoszteronom... Hogyan lehet csökkenteni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
24. T.Orsa
2009. okt. 9. 10:50

Konkrétan itt a Hoxán van egy csaj(melinda17),akiknek nem jött össze a baba,és az első barátcserjés ciklusban kismama lett:-)

Jó olvasni ilyen sztorikat,erőt ad:-)


Ti mióta próbálkoztok a kistesóval?

23. Nitka (válaszként erre: 22. - T.Orsa)
2009. okt. 9. 10:48
Fogjuk ;) Biztosan van köze hozzá... meg az életmódváltásnak is... Meglátjuk! Tovább szedem, aztán kérek egy újabb hormonvizsgálatot! :)
22. T.Orsa
2009. okt. 9. 10:40

Az Lh/Fsh arány úgy jó,ha 1/1.

Az első eredményed nekem se tetszik,arra azt mondanám én is,hogy Pco gyanús lehetsz,de a 2.eredmény már szimpatikusabb!:)

Tényleg javultak az eredményeid,fogjuk rá a barátcserjére,jó?:-))

21. Nitka (válaszként erre: 19. - T.Orsa)
2009. okt. 9. 10:36
Igen, én is Zafír-ost szedek... mondjuk nem is nagyon kapható más a környéken :) Én azt gondolom, volt némi haszna a szedésének... Ártani nem ártok vele, havi 2000 Ft meg belefér... még... :)
20. Nitka
2009. okt. 9. 10:35

Ja, és még annyi, hogy néztem az LH/FSH arányt a 2 vérvételnél, és azok is sokkal jobbak lettek... bár nem tudom, mi az "egészséges arány", de az első alkalommal:

FSH 7,1 (Normális érték: 3,5-12,5)

LH 23,5 (Normális érték: 2,4-12,6) -> nagyon magas...az arány is gáz: 3,3!!

Tesztoszteron: 4,0 (normális: 0,2 2,9) -> gázul magas


2. vérvétel barátcserje + cr. + halolaj + sport + diéta után:


FSH 6,64

LH 10,8

LH/FS ARÁNY: 1,6

TESZTOSZTERON: 2,6 (0 - 2,1)


Úgyhogy sztem mindezek együttes hatására javultak az eredményeim :)


Mondjuk nem tudom, mi az egészséges LH/FSH arány... de a javulás szembetűnő :)

19. T.Orsa (válaszként erre: 18. - Nitka)
2009. okt. 9. 10:30

Te is a Zafír-os fajtát szeded?

Én is azért hagytam abba,mert nem vettem észre semmi javulást..:)

Persze,ha visszaemlékszem,akkor 2 egymástól távoli ciklusban szedtem,ez nem mondható rendszeresnek:-))

18. Nitka (válaszként erre: 17. - T.Orsa)
2009. okt. 9. 10:21

Szia! :) Én szedtem egy ideig (1-2 hónap) de aztán az annyira várt látványos változás nem jött össze... legalábbis én azt hittem. Aztán összehasonlítottam a vérvételeim eredményét és azt tapasztaltam, hogy a tesztoszteronom pl sokkal alacsonyabb lett. Nem tudom, hogy ennek köszönhető-e, de azt gondolom, hogy igenis van szerepe benne. Én rendszeresen ezt használom (napi 2 kapszula) + króm (szénhidrátok lebontására) + egy kis halolaj kapszula (koleszterinra tök jó). A króm + a halolaj csak amolyan plusz adalék a diéta mellé... :)

Remélem segíteni fog. Minden esetre ma veszek egy újabb doboz barátcserjét ;)

17. T.Orsa (válaszként erre: 16. - Nitka)
2009. okt. 9. 10:17

Szia!

Köszi,hogy bemásoltad,nem is tudtam ezekről a hatásokról!

Azt hiszem,újra elkezdem szedni,és nem fogom abbahagyni,csak ha kismami leszek:-))


Te is szedni fogod?(hülye kérdés,tudom:-D)

16. Nitka
2009. okt. 9. 09:07

Szia T.Orsa! Ezt találtam, hátha Neked is hasznos:


Kifejezetten nöi bajokra van, kapszula vagy tabletta formájában lehet kapni. Ez rendbeteszi a hormonháztartást, föleg a ciklus második felében segíti a sárgatest müködését (a kilöködött petesejt helyén képzödik a sárgatest, aminek az elegendö müködése vagy mennyisége segít megtartani a babát, ha megfogant, vagyis segíti a beágyazódást). Van még egy jótékony hatása: leviszi a magas prolaktin szintet, amely szintén felelös lehet a tüszörepedés elmaradásáért. Alapvetően a hipotalamuszra és a hipofízis tevékenységére hat. Ennek eredményeképpen képes normalizálni más hormonok működését, például csökkenti a prolaktin termelést és az ösztrogén-progeszteron arányt. A barátcserje kivonat hasznos lehet menstruáció elmaradása esetén is, aminek az egyik leggyakoribb oka a prolaktin túltermelése. DE ne várjon azonnali eredményt, a barátcserjének legalább három hónapra van szüksége, hogy csökkenteni tudja a prolaktin szintet.Kapszula: serkenti a női szervezetet a több progeszteron termelésére.

15. T.Orsa
2009. okt. 8. 18:53

Én is szedtem a barátcserjét többször is,de úgy tudom,az a prolaktint emeli.

Holnap ha tudok,benézek én is:-)

14. Nitka
2009. okt. 8. 15:55
Most megyek, lejárt a munkaidőm, remélem még holnap tudunk beszélgetni! Köszönöm Orsa és Judyt, hogy reagáltatok! Szép napot Nektek!!
13. Nitka
2009. okt. 8. 15:53
Mondjuk több helyen itt a hoxán azt olvastam, hogy talán a barátcserje kapszula is segíthet... én is szedtem egy ideig, és 2 hormonvizsgálathoz képest a másodiknál sokkal jobb lett az eredmény... Bár a ciklus különböző szakában végezték, de talán van realitás alapja :) Remélem egyszer nekünk is összejön (újra) :)
12. T.Orsa (válaszként erre: 10. - Judyt640)
2009. okt. 8. 15:50
Köszi a segítséget!:-)
11. Nitka (válaszként erre: 10. - Judyt640)
2009. okt. 8. 15:17
Köszi szépen a segítséged! Minden ötlet, tipp, tapasztalat nagyon sokat számít... :) Köszi!
2009. okt. 8. 15:11
Sziasztok remélem tudok egy kicsit segiteni van itt a hoxan egy fórum ,,Beszélgessünk az akupunkturárol,,ott azthiszem Eránakis ilyen probléma volt cseppeket kapott egy term gyogyásztol meg akupunkturával kezelték és most babát vár.Beszéljetek vele
9. Nitka (válaszként erre: 8. - T.Orsa)
2009. okt. 8. 14:00

Hát, kezdem azt hinni, hogy Gergő szeplőtelen fogant :) De tényleg... ő viszonylag hamar (6-7 hónap alatt) "összejött"... szerintem nálam a szülés váltott ki valami "traumát" a hormonháztartásomban... :(

Ettől félek én is, hogy évekig kell szednem valamit, ami nem hat... már 1 éve szedek mindenféle hormonkészítményt és semmi :(

8. T.Orsa (válaszként erre: 7. - Nitka)
2009. okt. 8. 13:56

Értem..

Pedig biztosan van már megoldás is,mint ez a fogigátlós módszer.

Szedtem én is 3ciklusban Clostit,de nem lett peteérés.Sőt,még stimu injekciót is kaptam párszor,de semmi.Amíg nincs rendben a hormon,nem is várhatok eredményt.

Szedem majdnem 2éve a magas tesztoszteronra a bogyót minden ciklusban,de nem akar a normál értékre beállni.Úgy gondolom tehát,nem sok értelme van szedni..:-/


Látom van már egy gyerkőcöd.Milyen fura,hogy egyszer már sikerült,és most nem akar..Nem?

7. Nitka (válaszként erre: 6. - T.Orsa)
2009. okt. 8. 12:34

Endokrinológusnál voltam már... járok is még hozzá...csinált teljes hormonvizsgálatot. Petefészekben cisztákat nem találtak, cukor rendben, terheléses cukor rendben, inzulin oké, egyedül a tesztoszteron magas és a progreszteron alacsony. LH/FSH arány is hajazott asszem a PCO-ra.

Ezért is váltottam nőgyógyászt, mert az abszolut nem foglalkozott velem. Most egy magánnőgyógyászhoz járok, aki azt javasolta, hogy ha nem jön be ebben a hónapban a closty, akkor szedjek egy "fogigátlószerű" gyógyszert... de ezt hosszú távon nem szeretném, hiszen ugye babát tervezünk :(

6. T.Orsa (válaszként erre: 5. - Nitka)
2009. okt. 8. 12:06

Dokiváltás?Cak egy ötlet..

Vagy endokrinológust próbáltál már?

Hormonoknál az Lh-t és Fsh-t nézték?Azokból is lehet következtetni Pco-ra.

Hüvelyi uh-t csináltak?Nem voltak kis ciszták?

5. Nitka (válaszként erre: 4. - T.Orsa)
2009. okt. 8. 12:02
Hát dettó... már ami a ciklus rendszertelenségét illeti... hol 54, hol 48 napra jön meg... az utóbbi időben már szinte csak gyógyszerrel jött meg... a PCO gyanú nálam is fenn áll e miatt... de semmivel nem kezelnek... Kicsit már besokalltam... tanácstalan vagyok, és elegem van a sok hiábavaló kezelésből :( Nem látom a fényt az alagút végén :(
4. T.Orsa (válaszként erre: 3. - Nitka)
2009. okt. 8. 11:59

Dehogy titok!:-)

Másfél éve kb nekem is 2,6volt.

Most augusztusban más mértékegységben adták meg:

0,90ng/ml (norm:0,06-0,82)


Mi is szeretnénk kisbabát már több mint 2éve.

Nekem még az ösztrogén alacsony,arra szedek valami "fogamzásgátlót" Angeliqe a neve,de ezt is csak 7napig kell szednem egy ciklusban,így nem fogigátló.

Én egyébként PCO-s is vagyok,ennek köszönhetően rendszertelen a mensim,utóbbi 2hónapban 79,majd 66 napra jött meg.

1hónapja szedem a Metformint(ez a pco csodaszere),és most 33napra végre megjött.

Kezdek besokalni,hogy ennyi gyógyszert szedek,ezért felkerestem egy természetgyógyászt.

Csinált egy szintfelmérőt(vagy mit:-D) ,és kiderült,hogy a mellékvesém,és az agyalapi mirigyemben van valami zavar,Ezért van a sok hormonprobléma,és a pajzsmirigygond.

Ajánlott valami bogyót,ami nem gyógyszer,nem is táplálékkiegészító,tehát nem mérgezem vele magam(Tiens cég termékei).

Most ezt fogom kipróbálni,és minden gyógyszert abbahagyok.

Úgy érzem,veszteni valóm nincs:-)

3. Nitka (válaszként erre: 2. - T.Orsa)
2009. okt. 8. 11:47

Szia! Köszi, hogy válaszoltál! Elvileg a többi hormon rendben lenne, kivéve a progreszteront, mert az legutóbb is alacsony volt... ergo: nincs rendszeres peteérésem. Most clostilbegytet szedek, de úgy tűnik tök feleslegesen, mert a tesztoszteron szintem gátolja a megtermékenyülést... Ollé... remek... :(

Babát szeretnénk, de elég gáz a teszto szint...

Amit nekem is javasoltak, az egy fogamzásgátló szerű készítmény, ami elvileg csökkenti... de hát hogy szedhetném, ha babát szeretnénk... :(


Neked hat a szer? Mennyi a teszto értéked, ha nem titok?

2009. okt. 8. 11:13

Szia!


Nekem is magas sajnos..Én gyógyszert szedek rá,Androcur a neve.Ezt minden ciklusban 7napig kell.

Homeopátiás,vagy gyógynövényes szert sajnos nem tudok..

A többi hormonod rendben van?

2009. okt. 8. 10:53

Sziasztok! Tudom, hogy van már 2 hasonló fórumtéma is, de kihalt... 1 éve szeretnénk kisbabát, és az egyik gátló tényező a magas tesztoszteron szintem. 2,1 a max. értékhatár, és nekem 2,6 volt legutóbb... van valami tippetek, ötletetek, tapasztalatotok, hogy milyen homeopátiás szerrel, teával, életmóddal (bármivel) csökkenteni ezt az értéket?

Minden ötletet, hozzászólást szeretettel várok :)

Jöjjenek azok is, akiknek hasonló a problémájuk és nincs kivel megbeszélniük! Gyertek csajok!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook