Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas a tesztoszteronom... Hogyan lehet csökkenteni? fórum

Magas a tesztoszteronom... Hogyan lehet csökkenteni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
54. Nitka (válaszként erre: 53. - S.Nikolett1980)
2010. máj. 26. 09:36

Szia! Van egy tök jó fórum itt: "Ma derült ki, hogy PCOS-om van, lehet még gyerekem?" fórumra...sok sorstárs van ott :)


Nekem a PCOS miatt volt magas a tesztoszteronom. Október óta metformint szedek. Azóta 17 kilót fogytam, rendszeresen sportolok, diétázom és végre sikerült a fogyás is... Most ha 5

2010. máj. 21. 17:43

Sziasztok!


Remélem még visszanéztek, mert csak most jártam a dokinál. Inzulinrezisztencia igazolódott és ezért magas a tesztoszteronom és ezért nincs menceszem. Most belgyógyászatra, meg nőgyógyira kell mennem, de már két hete elkezdtem diétázni és már 5 kg lement. Azt mondta a doki, hogy ha lefogyok meg fog jönni a menceszem. Gyógyszert még nem kaptam, de a Metformint említette. PCOS nem igazolódott.

Jó lenne, ha még valaki visszanézne ide.

2009. dec. 4. 21:51

azért mert ugyan volt peteérésem,de nem tudott megérni 2cm es re a tüszőm.

és a cloti meg megvékonyitotta a méhnyálkahártyám, és azt azért nem használtam. most 10mm es a méhnyálkám volt a 12. napomon.

51. Nitka
2009. dec. 4. 19:48
tyű... és ezt miért kellett használnod? Nem semmi az ára! De remélem sikerrel jársz!
2009. dec. 4. 19:22
puregon pennel8 napig, 2 dobozal kelett, és hát 1 doboz 25 .000ft, hát elég drága főleg 2 , de ha sikerült megérte:)
49. Nitka
2009. dec. 4. 17:08

1 éve.

Hát grat, ha sikerült!:)

Mivel "szútad" magad?

2009. dec. 4. 16:44
ÉRTEM:) MIÓTA PRÓBÁLKOZTOK? MI 3 ÉVE MOST VALÓSZÍNŰ HOGY SIKERÜLT:)
47. Nitka
2009. dec. 4. 16:14
Babát szeretnénk és nem jött eddig össz... + rendszertelen menzesz... ezért kért a nőgyógyászom hormonvizsgálatot.
2009. dec. 4. 14:42
igen de babát akartok ti is? vagy volt valami tüneted?
45. Nitka
2009. dec. 4. 13:29
Hát... ahogyan ez ki szokott derülni... Vérvétel, hormonvizsgálat :)
2009. dec. 3. 21:33
nekem sincs se hizás, mert elég vékonyka vagyok, se pattanás, se hajhullás, szóval semmi nincsen ,csak az hogy szörösebb lettem de a doki szerint semmi!meg szerinte nem kellene foglalkoznom vele, mert mondjuk nem veszi észre senki, de hát azért én ésrevettem magamon.
2009. dec. 3. 21:31
akkor hogyan derült ki hogy magas?
42. Nitka
2009. dec. 3. 17:15
Nem, nálam sem szőrösödés, sem pattanások, sem zsíros bőr, semmi ilyesmi.
2009. dec. 3. 17:01

én csak bromocriptint szedek. a dokim adott rá még egy bogyot se azt nem birtam szedni.


nekem szurnom kellett magam hogy legyen peteérésem, és most 5 petém lett, remélem sikerült a baba. ti probálkoztok a babával?és szörösödés nálad van?

40. Nitka
2009. dec. 3. 15:12
És Neked javasoltak valamit a tesztoszteron szint csökkentésére? Amúgy nekem sem vészesen magas, legutóbb 2,6 volt... Azzem 2 körül van a felső határ. Te szedsz valamilyen gyógyszert?
2009. dec. 3. 00:10

és 1 dokim szerint nincsen pcos 2 dokim szerint igen, bár 1 ével ez előtt 1.8 volt a szintem:((


amugy elhizva sem vagyok,vékony vagyok,és pattanásom sincsen, csak ugye nem volt peteérésem,de minden hónapban megjött rendesen szóval jól becsapott,és szörösödést vettem észre, bár a dokim szerint semmi, de nekem azért rosszúl esett:(

2009. dec. 3. 00:00

sziasztok!


nekem 2.7 a tesztoszteron. hááát PCOS em van nekem is, 3 éve várunk a babára, most talán sikerült.



De nagyon rossz érzés hogy a lábam a kezem szörösebb,és még az államon is van kb 10db szőr!!!!!

37. Nitka
2009. dec. 1. 13:21

Szia Nikolett! Hasonló az én helyzetem is... én is endokrinológushoz járok jópár hónapja, nálam PCOS is fenn áll, valószínüleg ez is a magas tesztoszteron következménye, vagy a tesztoszteron miatt van a PCOS... ki tudja...

Remélem hamarosan kiderül, hogy nálad mi a helyzet, és milyen gyógymódot talál a doki...


Nekem is van egy 3,5 éves fiam, de már kezdem azt hinni, hogy szeplőtelen fogant :)... ő fél év alatt összejött, de most már több mint 1 éve próbálkozunk kistesón, mindhiába...


Írj, hogy mi volt endokirin. dokinál :)

2009. nov. 30. 18:26

Sziasztok!


Remélem erre téved még valaki. Holnap megyek endokrinológushoz, mert január 14-én volt meg utoljára a menceszem. Már van egy 5 éves fiam, de mióta serdülök rendszertelen a menceszem. Azt sem akartam elhinni, mikor terhes lettem. MOst szeretnénk még egy babát, de hát nem jön meg. A tesztoszteronom tuti magas mert mindig is így volt, de ilyen még nem volt, hogy ilyen sokáig kimarad volna. PCO-t nem állapítottak meg nálam, viszont most a hajam is nagyon hullik. Volt már ilyen, de akkor terhes lettem és szépen visszasűrűsödött.Szóval holnap megyek. Majd megírom mi lett az eredmény. Chlostilbegyt, Norculut, meg még valami, ami most nem jut eszembe nem segített, egy halovány mencesz sem lett belőle. Megettem az Aviva könyvet is, de nincsen se időm sem energiám ugrabugrálni. Szóval röviden ennyi. Remélem végre kitalálnak valamit.

35. Nitka
2009. okt. 13. 18:44

Szia! Bizony-bizony... szedem :)

Még benézek a "Másik" fórumra is :) Szép estét!!

34. T.Orsa
2009. okt. 13. 16:14

Itt vagyok én is:-)


De a másik fórumon mindig vagyok:-) a Barátcserjét szeded továbbra is?

33. Nitka
2009. okt. 13. 12:41

Csak hogy kicsit felfrissítsem itt az életet, továbbra is írjatok bizonyított vagy akár csak vélt praktikákat, gyógymódokat, tanácsot, bármit a tesztoszteron szint csökkentésére...


Sport, életmódváltás, teák, füvek, bogyók?? Minden tippet szeretettel várunk :)

32. Nitka (válaszként erre: 31. - T.Orsa)
2009. okt. 11. 14:28
Nektek is szép hétvégét... (ááá, mindjárt hétfő).... Hétfőn doki után jelentkezem...
31. T.Orsa (válaszként erre: 30. - Nitka)
2009. okt. 11. 09:59

Szia!


Itt sajna tegnap óta esik,így nem nagyon tudunk itthonról kimozdulni,de legalább pihizünk:-)


Na azt elhiszem,hogy ekkora lakásban nehezen oldod meg a tornát,főleg,hogy ott a kisfiad:-) de majd megoldod valahogy:-) én csak jókat hallottam a tornáról.


Színes uh?Nem is hallottam még ilyenről..Nekem olyat csinált egyzser a doki uh közben,hogy egy gombot megnyomott,és akkor ott voltak a piros vérerek a petefészkeimben.De nem hiszem,hogy ez a színes uh:-D

Majd mesélj,hogy mi volt a dokinál!


További szép hétvégét!:-)

30. Nitka (válaszként erre: 29. - T.Orsa)
2009. okt. 10. 10:16

Sziasztok! Én is olvastam erről. Utána is néztem neten, hol van Bp-en ilyen, de időben és helyben tökre kiesik :( Én is a videón gondolkodom... Bár kicsit szkeptikus vagyok, hogy egy torna segíthet... Vesztenivaló viszont nem nagyon van... Lehet, hogy rendelek egy dvd-t. :)


... mondjuk vicces lesz a kis 44 m2-es lakásunkba berendezkedni a tornára, körülöttem a fiam és a párom :))


Képzeld Orsa, hétfőn megyek dokihoz... valami színes uh-t csinál... a jó ég tudja mi az, de elvileg ezzel nagyon sokminden kiderülhet... Most dől el, hogy closty, vagy valami más, ami leviszi a tesztorszteront.


Hogy alakul a hétvégétek?

29. T.Orsa (válaszként erre: 28. - Judyt640)
2009. okt. 10. 08:38

Nagyon sokat olvastam és hallottam már róla,köszönöm!

Ki is akarom próbálni,csak éppen arra várok,hogy legyen a városunkban is egy Arwen torna..

Tavaly volt,de lecsúsztam róla.

Az is lehet,hogy csak simán megrendelem a dvd-t.De jó lenne,ha valaki "élőben" mutatja meg, a gyakorlatokat:-)

2009. okt. 9. 16:25
arwen torna googleban olvassatok utána ezis segithet
27. Nitka (válaszként erre: 26. - T.Orsa)
2009. okt. 9. 12:23

Tudom, miről beszéltsz... én már a folyamatos kivizsgálásokat, kontrollokat gyűlölöm... Mindig van valami reménysugár, ami szép lassan szertefoszlik. Legutóbb a closty volt ilyen... annyira bíztam benne... az első ciklus tök kudarc...semmi érett tüsző...


Strummám nekem is van... pco gyanú szintén, bár inzulin rendben...hormonok megy úgy sz**ok, ahogy vannak :(


Jobb híján én is kűzdök... nincs más alternatívánk... nagyon szeretnénk kistestvért. De el sem tudom képzelni, hogy évekig kezelnek és nincs eredmény... Kell,hogy legyen megoldás.

26. T.Orsa
2009. okt. 9. 12:07

Mi több mint 27hónapja..Van pár diagnózisom,pl a Pco,inzulinrezisztencia,diffúz strumma,magas tesztoszteron,alacson ösztrogén..


Kezdek belefáradni,főleg,hogy úgy érzem,rajtam kívül mindenki kismami.De nem adom fel,mert tudom,hogy előbb,vagy utóbb úgyis lesz kisbabánk:-)

25. Nitka
2009. okt. 9. 11:54

Hát, már nem is számolom :) Egyébként nagyjából 1 éve... már van egy 3 éves kisfiam... bár ő egyre biztosabb vagyok benne, hogy szeplőtelen fogant... amilyenek a hormoneredményeim... :) Gondolom előtte sem volt jobb :)


Millió vizsgálat, minden dokinál más vélemény... én meg csak kapkodom a fejem, hogy valaki segítsen már végre rajtunk.


Ti?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook