Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magánynyugdíjpénztár megszüntetése fórum

Magánynyugdíjpénztár megszüntetése (beszélgetős fórum)

22. Jk
2010. okt. 26. 09:05
szerintem ha megszavazzák az új magánynugdíjrendszert akkor sehonnan semmit nem vehetsz ki. bár olvastam, hogy végre észbekaptak néhányan és feljelentik a kormányt sikkasztás miatt ha ez a szavazás megtörténik.
21. stokimagdi (válaszként erre: 2. - Macilány)
2010. okt. 19. 11:13
Igy igaz
20. stokimagdi (válaszként erre: 18. - Vikibene)
2010. okt. 19. 11:10

Ez igy van. Az önkéntes nyugdíjpénztárnál.

A magánnyugdijpénztár megint más. Abból nem vehetsz ki, és ha jól emlékszem a fórumindító a magánnyugdijpénztárt kérdezte

19. stokimagdi (válaszként erre: 10. - Bared)
2010. okt. 19. 11:07

Igen, két külön dolog, nem azt írtam, hogy ugyanaz !

Ehhez nem kell pénzügyesnek lenni, valóban.

Nem tudom a Te esetedben mit lépnek majd, de kilépni biztos hogy nem lehet.

2010. okt. 18. 18:33
Úgy van ahogy ti írtátok, 10 évnek el kell telnie és utána kb. a felét viszi el az adó. Igen ezt én is úgy tudom, hogy a hozamot lehet adómentesen felvenni!
2010. okt. 18. 17:39
Igen, keményen megadóztatják. Az elért hozamot lehet 10 év után adómentesen kivenni
16. 9ee282a420 (válaszként erre: 15. - Vikibene)
2010. okt. 18. 17:21
Bármikor meg lehet szüntetni? Olyat hallottam, hogy 10 év elteltével lehet csak, de akkor is annyit levonnak, hogy alig marad valami. Ami mégis, az után meg adót kell fizetni. Az nem megy a buta fejembe bele, hogy az amit megadóztatott jövedelemből fizetgetek be, az után miért kell ismét adózni, ha kiveszem. Miért????
2010. okt. 18. 10:06
Az önkéntes magánnyugdíj-pénztárba való befizetést meg lehet szüntetni, mi is jövő nyáron fogjuk kivenni a pénzt! Van az állam felé fizetett, van amit már szintén kötelező megkötni, amit szintén a fizuból vonnak le, ezt fizeti az ember pl. az Otp-be, ING-be, stb. és ezeken felül van az önkéntes magán amit az fizet aki akarja, nem kötelező. Ezt az utóbbit lehet megszüntetni!
14. zsanci79 (válaszként erre: 12. - Bared)
2010. okt. 17. 21:38
A tervezet 2/3-nál=megszvazás
13. bared (válaszként erre: 11. - -magnólia-)
2010. okt. 17. 21:32

várd ki a végét... láttunk már karón varjút..:-///

volt már itt padlás sepregetés:-((

12. bared
2010. okt. 17. 21:31

én sem, de úgy tudom ez még csak tervezet..

a helyzet a következő, kib@szott nagy szívatás..

a férjem nem magyar állampolgár, de itt dolgozott 6 évet... most külföldre megy dolgozni, és szerettük volna ezt megkapni,mert nem szándékozunk visszajönni magyarországra... minek?:-((

abban bízom külföldiekre vonatkozik valami visszafizetés ha nem itt akarja igénybe venni...

kötni sem akartunk, de akkor 22 éves volt, és kötelezték rá:-////

2010. okt. 17. 21:29
Megszavazták, hogy a magánnyugdíjra befizetett pénz az államé, mert szükségük van rá. Úgyhogy erről ennyit. Ezzel az erővel be is csöngethetnének mindenhova, hogy akkor a tv-t, hűtőt, mosógépet elviszik, mert állam bácsinak szüksége van rá. Nem értem, hogy van joguk ilyet megtenni??!!!
10. bared (válaszként erre: 9. - Stokimagdi)
2010. okt. 17. 21:24
a magánnyugdíjpénztár és a tb két külön dolog, ezt még én is tudom, pedig nem vagyok pénzügyes:-)
9. stokimagdi (válaszként erre: 1. - Bared)
2010. okt. 17. 20:03

Ne haragudj de milyen pénzt szeretnél megkapni.?

A magánnyugdijpénztár a tb helyett van, megszüntetni elvileg nem lehet. Lehet a nyugdijat kiegésziteni belőle, lehet járadékot igényelni, vagy esetleg előre nem várt baj esetén örökölni.

Amig nem megy rá tagdij, addig nem megy.

Talán érdeklődd meg a magánnyugdijpénztáradnál, hogy a Ti esetetekben mi a helyzet, de szerintem most nem fogod megkapni.

2010. okt. 17. 14:16
3.000 akart lenni. :)
7. 9ee282a420 (válaszként erre: 6. - Zsanci79)
2010. okt. 17. 14:16
Akkor biztos csak az önkéntesnél van így. Ennél nem számít dolgozol-e vagy nem, a minimum havi 3.00 ft, azt fizetni kell. Én csak ezt ismerem, bocs.
6. zsanci79 (válaszként erre: 5. - 9ee282a420)
2010. okt. 17. 14:05
Ezt nem értem. Mert pl. aki kimerítette már a munkanélküli ellátást is, nem dolgozik, nincs semmi jövedelme, annak sem kell nyugdíjjárulékot fizetni. TB-t igen. Az az 5 vagy 6 ezer Ft havonta
2010. okt. 17. 13:58

A kötelezettségvállalást teljesíteni kell hónapról-hónapra. Ha nem lesztek itthon, akkor is fizetni kell, különben hátralékosak lesztek. Ez adósságnak számít. A legtisztább, ha bementek a bankba oda ahol "lehúznak" titeket, és ott beszélitek ezt meg.

Legyen szerencsétek!

4. vikibene (válaszként erre: 1. - Bared)
2010. okt. 17. 13:55
Ha önkéntes magánnyugdíjpénztárról van szó azt megszüntetheted, de mivel nem várjátok meg a nyugdíjkorhatárt, így fizetnetek kell adót utána, pontos százalékot nem tudok, de kb. a felét viszi el az összes levonás!
2010. okt. 17. 13:51
Csak az önkéntes nyugdjpénztári tagság szüntethető meg és ebben az esetben kapod meg az eddig befizetett pénzedet, de ez adóköteles jövedelem.
2010. okt. 17. 13:48

Szia!

Ezt találtam a neten: "A magán-nyugdíjpénztári tagság megszüntetésére nincs mód, mivel a magán-nyugdíjpénztár a TB nyugdíjjal együtt alkotja a nyugdíjpénztári rendszert, amelyben a részvétel törvény által kötelező." Gondolom ha nem vagytok itthon, nem rendelkeztek itthon jövedelemmel, nem utalódik semmi a számlára, de az eddig befizetett összeg ott vár rátok, illetve az örökösötökre.

2010. okt. 17. 13:38

a kérdésem a következő lenne:

4 hét múlva a férjem külföldre költözik, Mi is követjük pár hónapon belül...

28 éves, 6 éve dolgozik, azóta fizeti a magánnyugdíjpénztárat...

jó néhány évig nem akarunk haza jönni, szeretnénk megszüntetni...

érdekelne, lehet-e, mivel nincs még 30 éves, mi a módja, mennyi időn belül kapjuk meg a pénzt, és egyszer valahol olvastam, hogy horribilis amit levonnak, bár már ez sem számít már, de érdekelne, hogy pontosan mennyi?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook