Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magántanuló legyen a gyermekem? fórum

Magántanuló legyen a gyermekem? (beszélgetős fórum)


26. megi04
2014. nov. 29. 18:50

A fiam hetedik osztály második félévében magántanuló volt.Nyolcadikban visszament,hogy az utolsó év élményeiből ne maradjon ki.Magán tanulóként jobb jegyeket kapott.A saját ütemében tanult,akkor pihent amikor akart.Mellette sokat tanult úgy is,hogy észre sem vette...(Nem vagyok sem tanár,sem pszichológus)

De szerintem ebben nem lehet tanácsot adni,mert minden gyerek más.Biztosan van olyan,akinek nem jön be.Nekünk bejött.Ha előbb jön a törvény,miszerint egy gyerek nem ISKOLA,hanem TANKÖTELES,elsőtől magántanuló lett volna.Persze nem akarták engedni,csakhogy elmondtam,nem vagyok hülye,TUDOM,hogy jogom van hozzá,megkerestem a megfelelő jogszabályt,és az orruk alá nyomtam.Szóval,olyan,hogy NEM ENGEDÉLYEZIK,olyan nincs.Csakis abban az esetben,ha látják,bizonyatható,hogy a gyereknek árt ha magántanuló.Ilyenkor keresni kell egy sulit,amelyik elfogadóbb,oda átiratni,és kérni a magán tanulói státuszt.

25. Ditta67 (válaszként erre: 1. - Bea0824)
2014. nov. 29. 18:27
Az a kérdés, csak a magaviselet miatt akarod-e, vagy szorong a gyerek?
2014. nov. 29. 18:25

Költözés??


Mi is a spec gyerekünk miatt vagyunk ott, ahol vagyunk.


De nagyon sok munkával kerestünk neki egy olyan intézményt, ahol elfogadják, ilyen gyerekekkel foglalkoznak. Nagyon sokat fejlődik.


Nálunk is lebegett egy darabig a magántanulóság.


De ahhoz azért nem semminek kell lenni az anyukának. Én komolyan el nem tudnám ezt képzelni. Nekem nagyon fontosak más dolgok is az életben, lelkileg roppannék abba bele, hogy nem tudok dolgozni, és akként is hasznosnak érezni magam.


Nagy teher és felelősség az, vigyázz, azt vállald, amit tudsz.


Én mégis vagy a tanárok felrázásában, vagy a megfelelő intézmény keresésében látnám a megoldást. Mi is messzire hordjuk a gyereket, mert neki is és nekünk is ez a jó.

23. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Bea0824)
2014. nov. 29. 18:16
A diszkalkuliás tanuló felmentethető a matematika osztályozása, vagy a matematika alól. Ha fel volt mentve, akkor nem kell matematikából érettségiznie; választhat helyette egy másik tárgyat.(wikipédia)
22. Kilimcs (válaszként erre: 18. - Virgilius)
2014. nov. 28. 20:50
iskolája válogatja.. mindenhol van suli, ahol simán engedik. És bejáratott rendszer van a vizsgáztatásra. Egyszerűen ilyen suliba kell beiratni papiron és kész.
2014. nov. 28. 20:49
20. csinszka24 (válaszként erre: 15. - Bea0824)
2014. nov. 28. 20:39

Gyógyszereztesd be azt aki mondta!!!!!!!!!! Van annak gyereke?!?!

Valamilyen dinamikus sport nem segít? Foci, karate, bármilyen küzdősport?

19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Bea0824)
2014. nov. 28. 20:29
Csak annyit, hogy elkeserítő a hozzáállásuk. :(
18. virgilius (válaszként erre: 15. - Bea0824)
2014. nov. 28. 20:21

Hogy sajnos tényleg csomóan ezt csinálják... :(((


Amúgy Zebi, lehet, hogy ELVBEN simán lehet kérvényezni, de a gyakorlatban nem szívesen engedik meg, csak az élsportolóknak.

17. MILKA7 (válaszként erre: 15. - Bea0824)
2014. nov. 28. 20:20
...de durva...
16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Alfoldi13)
2014. nov. 28. 20:17
Köszönöm! :) Köszönjük!
15. bea0824 (válaszként erre: 13. - Csinszka24)
2014. nov. 28. 19:58

Persze hogy van, felmentése is van matekból. A pedagógusok nem partnerek egy "ilyen" gyerek nevelésében, itt legalább is nem.

Nevelési tanácsadóban voltunk, fejlesztő pedagógushoz és pszichológushoz is jár.

Akivel ma beszéltem, és ő azt mondta, hogy ne vegyem ki az iskolából, csak gyógyszereztessem be. Na ehhez mit szóltok????

14. MILKA7
2014. nov. 28. 14:34

A barátnőm fia is diszkalkuliás.

Hiába van orvosi papírja, vannak tanárok akiket egyáltalán nem érdekel.

Most 10.-es a fiú és még minden este munka, háztartás stb. után tanulni kell vele + még tanárokhoz is járnia kell.

Így nem bukik meg.

Egyébként vele nincs zűr, nyugodt gyerek.


Többen "mondták" már azt, hogy akkor jó a magántanulóság, ha megfelelő emberek (tanárok?) következetesen, szintjének megfelelő követelmény elvárással foglalkoznak a gyerekkel.

Én is így gondolom.

A közösségi élményt adhatná neki vmi jó sport, ahol az aktívitását is kiélhetné.

Én támogatom, hogy magántanuló legyen, biztos, hogy több sikerélménye lehetne...

Határozott férfi tanárokat is választanék...

Mármint a fiú mellé :-)

13. csinszka24 (válaszként erre: 1. - Bea0824)
2014. nov. 28. 10:22

Kedves bea0824:)


Van olyan dokumentumotok a diszkalkuliáról, ami alapján másképp kérik számon a Gyerektől a tananyagot? Hiperaktivitást elég jól lehet kezelni, ha partner a pedagógus.

Iskolaváltásról lehet szó Nálatok, mielőtt magántanuló lenne? Esetleg jártatok már nevelési tanácsadóban azzal kapcsolatban, hogy könnyebben tudjon alkalmazkodni az iskolai szabályokhoz? Fejlesztő pedagógus van a suliban?

14 éves lányom, abból a szempontból van hasonló helyzetben, hogy Ő is nagyon nehezen illeszkedik be a közösségbe. "Más", mint a többiek :)

Remélem sikerül a Csemete érdekében jól dönteni:)

Puszi: Csinszka

12. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Finom23)
2014. nov. 28. 10:03

A magántanulóságról még mindig az él az emberek fejében, hogy azt erős indokkal....meg nehéz keresztülvinni...meg nem szeretik engedélyezni...stb. De ez balgaság!

Magyarországon nincs iskolába járási kötelezettség! Csak tankötelezettség van. S ezt- a szülő belátás szerint - a gyermek teljesítheti otthon vagy iskolában is. Nincs olyan, hogy a szülőnek megtiltják, hogy otthon nevelje-tanítsa a gyermekét. Természetesen elbírálás van, de gyermekvédelmi szempontok dominálnak benne!


SZóval simán kérelmezhető, ha semmi oylan aggály nem merül fel, hogy a gyerek emiatt hátrányos helyzetbe kerülne.


Persze jelen esetben speciális a gyermek igénye, hiszen -valószínűleg SNI (sajátos nevelési igényű)

, s ehhez azért általában kevés egy szülő tudása a felkészülésben, a diszkalkulia terápiájához speciális tudás szükséges (logopédiai, gyógypedagógiai fejlesztés).

Ha ezt is meg tudja oldani az Anyuka , akkor szerintem jobban jár a gyerek a magántanulósággal, mint a megnyomorító iskolarendszerrel, fásult tanárokkal, kiközösítő közösséggel

[link]

2014. nov. 28. 09:55

Szerintem jó ötlet a magántanulóság abban az esetben ha otthon rendszeresen tanul.

De én úgy tudom ezt csak erős indokkal kérvényezhető.

Ha az osztálytársai folyamatosan piszkálják akkor egy terrorban él ami a figyelmét is elvonhatja a tanulásról, feszélyezett körülmény.

Ebben az esetben jobb megoldás a magántanulónak lennie.

2014. nov. 28. 09:54

A Polgár-lányok is magántanulók voltak egy nagy cél érdekében, és a nagy üresjáratot, ami az iskolai életben azért benne rejlik, hasznosabban töltötték naponta.De gyakran megjegyzik a lányok, hogy nem volt könnyű életük.

A magántanulónak is haladnia kell a tananyaggal, és ha a fiadnak nem biztosítasz szakértő segítséget, felügyeletet,rendszert, szigort.... akkor nincs, ami kényszerítse a kitartó munkára, a magánvizsgán megszégyenítik, még több kudarcot szenved el, ami már a felnőtt életét is meghatározza. Esetleg iskolát váltanék, ahol más közösségben, a fiad is átgonolva eddigi tapasztalatait - másképp viselkedne, s ez hozna javulást.

2014. nov. 28. 09:52

Ok, hogy kiveszed. Aztán a középiskolaból is, meg netalán a fôiskolára is levelezôre fog járni... és aztán? Szocializálódni, alkalmazkodni mikor fog? Amikorra 40 éves lesz? Hogy lesznek barátai, ismerôsei lányok-fiúk egyaránt? Aztán majd otthon fog dolgozni a négy fal között? Atmenetileg talán jó megoldás, de nem véglegesen. Elszigetelôdik.

"Nem mondom, hogy angyal"... melyikünk volt az??

2014. nov. 28. 09:13
Önmagában az nem elég szerintem sem ha magántanuló, de ha ez párosul azzal hogy a neki megfelelő segítséget is kap, akkor nagyon jól is kijöhet belőle. Nekem van ismerősöm már felnőtt ill. gimnazista-egyetemista gyerekei vannak, a 8 gyerekből 6 magántanuló volt az utolsó kettőnél már nem bírták anyagilag végig. Ő azt mondja sokkal jobb volt azoknak akik nem jártak iskolába. Igaz ott az anya pszichológus, elég jól tudta mit csinál... pl. minden gyerek egy csomó plusz dologgal foglalkozott ami a suli mellett nem ment volna. Mindegyik egyetemre került, pedig autista és diszes is van köztük.
7. alfoldi13 (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2014. nov. 28. 09:04
gratulálok legalább annyi rossz példát is látok,láttam
2014. nov. 28. 09:03
Ha meg tudjátok oldani azt hogy hozzáértő segítsége legyen a tanulásban és legyen azért olyan közösség ahová eljár pl. sportolni akkor szerintem megoldás lehet a magántanulóság
2014. nov. 28. 08:58

A lányom magántanuló lett, és sosem bántam meg, nagyon ügyes talpraesett emberré vált a középiskolában.

Ő hálás, hogy nem kellett naponta gyomorgörccsel menni az iskolába.

2014. nov. 28. 08:47
sajnos nem lenne megoldás a burok,mert az életben se lesz neki,meg kell tanulnia megküzdenie a nehézségekkel
2014. nov. 28. 08:32
Nem rendes általánosba, környékünkön nincs ilyen iskola 50 km-en belül.
2014. nov. 28. 08:16
Speciális iskolába jár?
2014. nov. 28. 08:10
Mostanában nagyon sokat gondolkodom ezen, hogy mi lenne a legjobb neki, 12,5 éves fiú, diszkalkuliás, és enyhe hiperaktivitása is van neki. Mindig ő a bűnbak az iskolában, nem mondom, hogy egy angyal, de azért vannak dolgok amikhez tényleg semmi köze, de meg van bélyegezve. Van egy húga, akivel semmi baj nincs.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook