Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ma megtudtam az internet bugyraiból, hogy a technikumok... fórum

Ma megtudtam az internet bugyraiból, hogy a technikumok... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

nov. 30. 19:48
Én is technikumba szeretném küldeni majd a gyerkőcöt. Aztán majd kiderül ő mit szeretne, mert az sem mindegy. A jelenlegi sulijához is ragaszkodott, igaz, nekem számít a véleménye, ezért meg is kérdeztem. És úgy lett, pedig így nehezebb.
nov. 30. 19:41
ez butaság. Ha olyan főiskolai/egyetemi képzést választ, ami miatt a technikumot végezte, az +30 pontot jelent a felvételinél. De nem csak a pontok miatt jó a technikum, hanem kap olyan alapokat, amit egy átlagos gimnáziumban nem. Az érettségi feladatsorok pedig ugyanazok, akár technikumban, akár gimnáziumban tanul valaki. Sőt, aki estin vagy levelezőn tanul, az is ugyanazt a feladatsort kapja, vagyis teljesen egyenértékű, mindegy milyen presztizsű intézményben tanult négy évet
15. etr4 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 30. 09:04
Én technikumba jártam, majd onnan mentem fősulira még régen, nem volt könnyű, de nekem munka mellett kellett. De igen, jó alapokat adott hozzá.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Unom)
nov. 29. 20:37

nem azt vitattam hogy el lehet. ugyanúgy bármelyik szakot technikumi alapokkal is ellehet. ugyanis a főtárgyak 100% ban azonosak.


:)


nem szólom le a gimit, ha figyeltél point arról szól az egész, hogy a technikumokat szólják le :P

13. unom (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 29. 10:06

Bármelyik szakot el lehet végezni gimnáziumi alapokkal.

Te csak úgy tudsz valamit védeni, hogy valami mást leszólsz? Másképp nem megy?

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Unom)
nov. 29. 09:47

mondjuk az energetiaki közel sem olyan gyakorlati alapu képzés mint az általam emlitettek, infót is teljesen jól lehet abszolválni gimivel, vagy a környezetmérnökit, biomérnökit...


semmit nem mondtál evvel (van energetikai diploma is a családban. )

11. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 28. 17:19

rÉGEN NEM VOLT SZAKKÖZÉP, CSAK ÁLTALÁNOSBÓL VAGY GIMI, VAGY TECHNIKUM ESETLEG SZAKMUNKÁSKÁPZŐ +technikum

éS BIZA A VILLAMOSMÉRNÖKIT KÖNNYEBB VOLT VILLAMOSIPAI TECHNIKUM UTÁN ABSZOLVÁLNI MINT GIMI UTÁN

10. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 28. 16:51
Sok hülyeséget ir az internet. Jól kell felvételizni és jól kell elvégezni az egyetemet. Ennyi a lényege.
9. unom (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 28. 16:46

Tudom, a lányom energetikai mérnökit végzett, gimnáziumból. Minden szükséges alaptudása megvolt hozzá, ha te nem is hiszed.

(. ezzel nem azt mondom, hogy technikumból ez lehetetlen)

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Unom)
nov. 28. 16:28

a gépész, villamosmérnök meg közlekedésmérnök, építőmérnök cseppet több mint matek fizika ;) és elárulom ezeket a műszaki technikumokban ugyanúgy lehet emeltszinten tanulni.


nem matematikus, vagy fizikuslépzés. műszaki. nagyon más

7. unom (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 28. 16:19
A fizikát, matekot gimiben lehet emelt szinten tanulni, nem kell az egyetemen kezdeni.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Unom)
nov. 28. 16:15
mert bizony úgy tekintik tudod az alapokat. ha ott kell megtanulni az kemény jópár képzésben.
5. unom (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 28. 16:05
Gimiből miért lenne nehéz a műszaki kar?
nov. 28. 16:04
Tökmindegy hova jár a gyerek. Itt legalább kap ösztöndíjat. De ha tudja mit akar úgy is azt fogja tanilno6es úgy készül az érettségire is
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Apeeng)
nov. 28. 15:19

pontosan, nyilván egy műszaki technikumból egy jgi kar elég nagy váltás. de gimiből meg egy műszaki kar lesz az.

viszoont mondjuk rendészetről a jogi kar meg reális továbbtanulási cél.


nem értem az emebreket miért hiszik azt, hogy egy kettessel végikinlódott gimi jobb, mint egy érdeklődés szerint választott technikum.


mondjuk én annó technikumba szerettem volna menni, csak nem engedtek :( muszáj volt gimibe, nem is szerettem

nov. 28. 14:59
minden szürkeállomány kérdése...mindegy honnan jön..na persze az sem mindegy, melyik egyetem, milyen szakára jelentkezett.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook