Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rehabilitációs terapeuta technikumban mit tanulnak? fórum

Rehabilitációs terapeuta technikumban mit tanulnak? (tudásbázis kérdés)


8. Dina2 (válaszként erre: 5. - Globus)
2020. nov. 25. 07:56
Igen, ez teljesen logikusnak hangzik.
7. Dina2 (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2020. nov. 25. 07:56

Idéntől van érvényben az új szakképzési rendszer :)

Ez szerint a technikumok 5 évesek.

2020. nov. 24. 22:03

Nahát! Teljesen azt hittem, technikumok már nincsenek.

Bocsánat! Senkit nem akartam félrevezetni. Én is köszönöm az infót!

5. globus (válaszként erre: 1. - Dina2)
2020. nov. 24. 21:40

Szerintem egy terapeutának szüksége van az alapokra is, hogy egyáltalán mit, miért kell rehabilitálni. Mármint azokon a szakterületeken, ahol erre lehetőség adódik, neurológia, belgyógyászat, onkológia, mozgásszervi betegségek stb. Kell, hogy értse, milyen változások mentek végbe a páciensben. Ahogy a fizioterápiás asszisztensnek kell tudnia az anatómiát, ugyanúgy fontos rehabosnak egy betegség lefolyása, annak végkimenete,eredménye.

Nem tudom, csak feltételezés.

4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Dina2)
2020. nov. 24. 21:33

Szia Dina!


Szerintem emailben keress meg iskolákat, ahol ilyen képzés folyik. Biztosan van valamilyen bemutató anyaguk amivel a nyílt napokat kiváltották, amivel az iskolát bemutatják az érdeklődőknek.


Ennek az iskolának szakgimnáziumi részén van hasonló szak és azon belül még fizioterápiás asszisztens és gyógymasszőr alábontás

[link]

3. Dina2 (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2020. nov. 24. 21:19

A linken a felnőttképzésről ír.

De köszönöm a válaszod 😊

2020. nov. 24. 18:45

Én úgy látom, újfajta képzés.

[link]


Nem technikumban, mert olyan iskolatípus már nincs.

2020. nov. 24. 14:46

Mivel a nyílt napok hiányában igen kevés információ jut el hozzánk, az érdekelne, tudja-e valaki, hogy a rehabilitációs terapeuta milyen tanrend szerint tanul?

Általános szaknak számít-e, vagy esetleg csak célirányosan a szakma ezen részével foglalkoznak? A gyakorlati oktatás általános egészségügyben zajlik, vagy csak ezen a területen?

Lányom szeretne ezen a területen továbbtanulni, de kicsit tart attól, hogy a gyakorlat során esetleg beledobják őket a "mélyvízbe", hogy egy kis sebészetet, egy kis belgyógyászatot is lássanak...

Maga a rehabilitáció terület viszont vonzza.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook