Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ma lett már nagyon elegem anyósom gyereknevelési... fórum

Ma lett már nagyon elegem anyósom gyereknevelési... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

12. 23f06ac886 (válaszként erre: 11. - PöttyösPanka)
2022. máj. 17. 13:09

Jogos a felvetés.

Ha bővebb ismeretségi körömet nézem, talán azért mertem általánosítani a nagyszülői táncsdömping elengedését. Mert nagyon minimális a tartós kontaktus a nagyszülőkkel a távolság, vagy idő rövidsége miatt, ahol konfliktust tudna okozni a nagyszülői pesztráció.


Ha gyakoriak és hosszúak a nagyszülökkel töltött idő, akkor a konfliktus megoldásához valóban az általd leírt erényesség lehet a célra vezető.

11. PöttyösPanka (válaszként erre: 8. - 23f06ac886)
2022. máj. 17. 12:22
Nálunk nem vált be, hogy elengedem a fülem mellett, mert addig hajtogatta, amíg meg nem csináltam, amit mondott. Vagy amíg erélyesebben nem mondtam, hogy inkább nem, köszi.
2022. máj. 16. 13:30
Az én anyósom is dirigálni akart az én konyhámban, ezt ne úgy, azt ne úgy... megcsináltam 1-1 alkalommal, ahogyan ő mondta, és közöltem vele: az is jó, amit ő mond, és az is ugyanazt az eredményt adja, amit én tanultam az édesanyámtól. Inkább maradok a már begyakorlott módszerem szerint. :))
9. Bichi (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 16. 12:58
Szerintem egyszer mondhatnád erélyesebben, hogy nem vagy vevő a tippjeire, és ha majd kérdésed lesz, akkor majd szólsz...
8. 23f06ac886 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 16. 12:08

Fontosnak akarja magát érezni. Ha nem akarsz konfliktust, helyeseljél és enged el a füled mellett.

Ilyen emberek a munkahelyeken, illetve máshol is vannak, akik fontosabbnak és okosabbnak is akarnak tűnni.

2022. máj. 16. 08:02
Mondd neki: köszönöm anyuka, valóban jók amit mond, majd ha nagyobb lesz, akkor valószínű meg is próbálom, amennyiben szükséges lesz.
6. Érdekes73 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 16. 06:27
Citromot én se adnék és a kamillás borogatás is lehet ártalmas még felnőttnek is.Ruhát meg magamra se veszek fel kimosás nélkül újonnan. Tényleg addig jó amíg elég a tejed szóval ne idegeskedj h.ülyeségek miatt :)Pihenj mikor lehet és aludj sokat inkább.
5. Piroska52 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 15. 18:25
Jól csinálod, ne aggódj, hagy mondja, te meg úgy csináld ahogy a babának jó. Ha sok tejed van, az nagyon jó.
2022. máj. 15. 18:07

Mindig mindent tud, hogyan kell csinálni. Mindig elismétel mindent ami szerinte jó, hiába mondom neki többször is hogy nem úgy csinálom.

Csuklás: adjak neki citromot, én inkább megciciztetem

Melegben: itassam vízzel vagy teával, én szoptatom van tejem az neki elég folyadék

Mózes: cseréljem le hagy nézelődjön a gyerek a sportkocsiban, még alszik ha mózeses kocsiba teszem, ha sétálunk vagy csak ha levegőre kiteszem

Néha bekönnyezik a szeme: borogassam kamillával, csak hűtött forralt vízzel mosom és masszírozom a könnycsatornát.

Új babaruhát vásárol: felpróbáltam rá, jó lesz, volt már rajta, ezt kb 1 óra múlva kérdezi ahogy átadta. Hiába mondom hogy jó a méret és csak mosás után fogom ráadni.

És még sok sok tanács, etetéssel hogy nyugodtan adjak neki mindent amit eszünk, de még nincs ott h elkezdjük a kajával az ismerkedést, még anyatejes. tudom csak jót akarhat, mint mama átadni a tudását, de sok dolog már változott ahogy ő csinálta. Meg igen ő már nevelt gyereket az enyémet nem kell. Az a baj nem olyan kedves tippként tanácsként mondja amit mond, hanem majdnem utasításként.

3. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 15. 17:55

7 unokám van, soha nem szóltam bele hogy nevelik őket.

Ne hagyd te sem.

A te gyereked, a te felelősséget.

2022. máj. 15. 17:46
Mivel akasztott ki ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook