Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ma KFC-s csirkét csináltam, itt a hoxán olvastam pár hete a... fórum

Ma KFC-s csirkét csináltam, itt a hoxán olvastam pár hete a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

22. Mimóza07 (válaszként erre: 20. - Vigyefene)
2022. nov. 7. 18:21
Sült krumplit könnyű elrontani. Pláne ha olajban sütöd. Én se tudok finomat csinálni. Nagyanyámé viszont olyan finom volt mindig, ő zsírban sütötte, karikakra vágva, mint a rósejbnit. Faltuk, jobban mint a hurka-kolbaszt ami jart mellé. A jó kis disznótorost meg se közelíti ez a kfc-s csirke. Nem tudjak az amcsik mi a jó.
21. vigyefene (válaszként erre: 19. - Pencil)
2022. nov. 7. 18:19
Értem. Előfordul. Talán szerencsés voltam eddig, mert nekem ilyet mág nem adtak, pedig nagyon sokat eszek. Thighs are my favorit.
20. vigyefene (válaszként erre: 18. - Mimóza07)
2022. nov. 7. 18:17

Ellehet basaválni bármikor/bárhol akármit. Lehet h valaki kezdő volt, lehet h nem elégitették ki utoljára, szóval car napja volt.

Nyújtsa fel a kezét aki még nem basavált el valamiféle kaját.

Én nem nyújtom, mert nem midig sikerűl úgy ahogy szeretném, pedig imádok főzni, 9-éves koromban kezdtem.

19. pencil (válaszként erre: 17. - Vigyefene)
2022. nov. 7. 18:15
Íztelen, száraz.
18. Mimóza07 (válaszként erre: 16. - Pencil)
2022. nov. 7. 18:12
Hogy mondhatsz ilyet? Hiszen a virágzó nyugaton etted, ahol még a kerítés is bécsi szalámiból van. :) Én ha ott ehetnék egyszer életemben legalább, tudod ki panaszkodna a kajára. :)
17. vigyefene (válaszként erre: 16. - Pencil)
2022. nov. 7. 15:20

Milyen volt?

Sületlen, túlsült, ízetlen, vagy?

Syeretném tudni.

16. pencil
2022. nov. 7. 15:09
Életem legszörnyűbb sült krumpliját Minneapolisban ettem, egy KFC-ben.
2022. nov. 6. 17:37

4-5 darab combja tövével, jól lehet lakni. Ez csont nélküli.


[link]

14. globus (válaszként erre: 5. - Timycat)
2022. nov. 6. 17:26

Harsányan felröhögtem, milyen igaz!

Olvasom a süti receptjét: 20 dkg cukor a tésztában, 25 a krémben, és akkor még rátesz egy 30 dekás cukormázt, el nem hiszem, hogy ezt megsütötte.

Vagy az elkészítésnél olyan anyaggal dolgozik, ami a hozzávalók között meg sincs említve.

FB csoportban hencegnek nagy büszkeséggel, hogy feltalálták a spanyolviaszt, tojáshab helyettesítése, amikor felteszek rá konkrét kérdést, síri csend.

Mondjuk arra jó internetről tanulni, hamar mély víz.

13. vigyefene (válaszként erre: 12. - Timycat)
2022. nov. 6. 17:12

Mint minden más, ez is ízlés dolga. Nekem pl. az eredeti ízlik a legjobban. Ha válogatok akkor a sötét hús, tehát nem melle. Ha csak külön veszek, akkor combja töve. A krumpli hasábok pedig ugyanabban a kenyér morzsában vannak rántva, majdnem olyan az íze, mint a húsnak.


[link]

12. timycat (válaszként erre: 11. - Vigyefene)
2022. nov. 6. 17:04
Szerintem nálunk Mo-on egyetlen egyféle van, picit csípős, étteremtől függően ropogós. Nem vagyok nagy gyorsétel fogyasztó, de ha egyszer eljutok egy "eredeti" KFC-be én tuti végigkóstolom a kínálatot.
11. vigyefene (válaszként erre: 10. - Vigyefene)
2022. nov. 6. 16:59
Nem 12-féle, azok a képen 12 darab.
10. vigyefene (válaszként erre: 8. - Timycat)
2022. nov. 6. 16:58

Csak a szárnyból 12-féle van.

[link]

9. vigyefene (válaszként erre: 8. - Timycat)
2022. nov. 6. 16:54
Igen lehet, meg az eredetit is, meg ropogósan is, meg csipősen is, sőt csont nélkülit is. Nálam a helyieknél az a helyzet.
8. timycat (válaszként erre: 6. - Vigyefene)
2022. nov. 6. 16:51

Ezt nem tudtam, hogy lehet kérni csípősen is.


Haverék macskajancsik, ha nem kérték így is meg úgy is ha már ott voltak.

2022. nov. 6. 16:50

Van többféle.

[link]

6. vigyefene (válaszként erre: 5. - Timycat)
2022. nov. 6. 16:48

Igen. Amerikában más, nagyon finom, nem véletlenűl lett világhírű. Sok helyen utánozzák.

Van csípős is, ki mit szeret. Aki otthon maguknak készíti el, az ne a Kócos Manci receptjét használja, hanem az erededit.

5. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 6. 16:43

Előfordul. A baj az, hogy manapság már mindenki Michelin csillagos séfnek hiszi magát aki életében megfőzött már egy 6 perces tojást és ezen felindulva írogatja a netre a barom receptjeit, amiknek jó részük semmire való. Rutin kell hozzá, hogy ha elolvasod a receptet kiszúrd, hogy ez tuti nem lehet jó.


Én néhány szerző receptjeit olvasom, fogadom meg, bennük még sosem csalódtam.


A KFC-s csirkének már én is nekiugrottam párszor, de sosem lett "igazi", a receptje kb. akkora titok mint a Coca-Colaé. És erre is igaz, hogy globalizáció ide vagy oda a világon sem egyforma.

Haverházaspárék voltak idén Amerikában az első KFC-ben, azt mondták teljesen más, pl egyáltalán nem csíp de sokkal ropogósabb.

2022. nov. 6. 11:37
Nekem az eredeti kfc sem izlett soha. Mindenuk rohadtul csip, sokszor mocsimgos a hus es a burgereik is csak csirkebol vannak.
2022. nov. 6. 10:51

Mindenkinek más az ízlése, ami másnak jó és finom, nem biztos nekünk is jól esik.


Hogy elkészítetted, valószínű érzed, mi hiányzott belőle, javíts az ízlésed szerint a fűszereken.

2022. nov. 6. 06:06
Majd a legközelebbi jó lesz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook