Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lyukas szívvel született babák, gyerekek fórum

Lyukas szívvel született babák, gyerekek (beszélgetős fórum)


2011. nov. 18. 11:02

Sziasztok!

Én 35 éves vagyok.1,5 hónapja kaptam egy agy infarktust,most jöttek rá,hogy én is úgy születtem a szívem jobb oldalán van egy lyuk,sajnos onnan ment föl a vér rög az agyba,ezáltal lett egy 2,5 cm-es agy lágyulásom.Előtte mindig jártam folyamatosan cardiológiára és sosem vették észre csak írták a szív blokkolókat mert nyugalmi állapotban is jócskán 100-on felül vert a szívem.És miután meg kaptam az agy infarktust most már csodák csodájára 35 évesen meg találták a bajt.Sajnos altatni műtét során nem lehet,de az agy meg még nem bírja ki,így jelenleg 2 féle vér higítót meg notropilt szedek.Katételes stoppolást fognak végezni altatás nélkül de már az idén nem mert az agynak renbe kell jönni de leg később áprilisig.Sajnálom,hogy ezt meg kellett írnom mert

más is tanulhat belőle.Még sajnos nehezen tudok írni és sokáig tart mert nehéz a gondolkodás,nehezen találom a szavakat és nehezen beszélek,ugyanis az agy lágyulás a beszéd központot érte.Kedves aggódó anyukák csak azt tudom monbdani,ha a kicsi szíve nem forik össze ne hagyják,még pici korában jobb a műtét,ne nyugodjanak bele!Sok orvos felelőtlen!Itt vagyok példának nekem most már az agyamnak is baja lett,nem szabad hagyni!

2011. júl. 8. 09:06

Nekem most született a keresztfiam, 4 napos, és neki is tegnap fedezték fel, szintén szívzörejjel.

Nagyon reménykedünk, hogy minden oké lesz, de olvasgatva itt titeket és úgy a netet általában, megnyugodtam.

2011. febr. 4. 13:31

Sziasztok!

Mi hétfőn voltunk a szívUH-on. A dokinő már nem látta a lyukat. :D

Valami áramlást nem tudott megnézni, mert nagyon sírt a kislányom, ezért javasolta, hogy 6 hónap múlva menjünk még vissza. Remélem az lesz az utolsó, bár szerintünk minden oké!


Igazgyöngy, nálatok mi volt,??????

2011. jan. 18. 17:15

Az En picim is igy szuletett,tavaly juliusban.Nala is a szivzorej volt az indulopont.Oktoberben voltunk kontroll vizsgalaton,az ultrahang azt mutatta,hogy a lyuk nem zarodott ugyan,de nem is nott.Azt mondta a kardiologus,hogy nagyon fontos,hogy gyarapodjon a sulya.Meg meg azt,hogy igazan az eletet nem fogja befolyasolni,de,ha 2 eves korara a lyuk nem zarodik,muteti uton kell azt bezarni.

Jovo heten megyunk az ujabb kontrollra,ha valakit erdekel szivesen megirom,hogy mi volt!!!!


Nagyon szep napot kivanok minden kedves anyukanak innen a messzi Kanadabol!

2010. okt. 28. 10:27

Sziasztok!

Zsuzsa, mi újság veletek? Hogy van a babád?


Én egy hete szültem, kislányom szívén 1,5 mm-es lyukat találtak. Javasoltak 3 hónap múlva kontrollt, de semmi egyebet. Nyugodjak meg, kinőheti, ha szépen fejlődik, akkor még a kontroll se fontos...

Szerintetek ekkora méretű lyuk tényleg nem vészes????

2010. máj. 5. 09:32
Tegnap előtt voltunk kontrollon, és semmi változást nem láttak,de a doktornő szerint ez még nem is várható, majd csak ha a gyerek is látványosan nő. Szerinte annak is örülni kell, hogy nagyobb nem lett, és visszarendelt minket egy hónap múlva. Akkor kell hamarabb menni, ha nem fejlődik súlyra, vagy nagyon fáradékony lesz szopi közben. Egyelőre örülünk ennek is,mert szépen fejlődik,talán nem kell hamarabb mennünk!
2010. ápr. 27. 18:18
A lányom is így született fél éves korára összeforrt neki. A húgom is így született, őt öt évesen megműtötték. Ma 33 éves, és van egy hároméves gyönyörű kisfia. Úgyhogy nem szabad aggódni.
2010. ápr. 27. 17:08

Barátnőm kislánya is így született. A legrosszabb az egészben a folyamatos ellenőrzések meg vizsgálatok. Neki kicsit súlyosabb, 6hósan meg kellett műteni, mert nem gyarapodott. Most azt mondják kell még egy műtét kicsit később. Egyébként gyönyörű kislány, abszolút nem látszik, h gond van a kis szívével, ja és most 14hónapos. :D

Szurkolok, h magától összeforrjon!!!

2010. ápr. 27. 16:11
98-ban született fiam, nála is 3 naposan közölték, hogy lyukas szívvel született. Nagyon megijedtem. A Madarász kórházba nézték meg, azt mondták, idővel kiderül, kell-e műteni, vagy sem, de ált.-ban magától összeforr 1-2 évesen.Arra kellett figyelnünk, hogy a lehető legkevesebb időt sírjon, mert ilyenkor látható volt a szája körül lila színű elváltozás (cianotikus). Hál istennek nagyon nyugis volt.6 hónaposan már ment, a gyerekorvos legnagyobb döbbenetére, ma sportiskolába jár, hihetetlenül imád mozogni,sikeres emberke.. kb:1 évesen mondták, hogy összeforrt magától.Úgyhogy kitartás!!!
2010. ápr. 27. 08:11

Az én lányom is ezzel született,de már kinőtte.

Soha semmi baj nem volt.

2010. ápr. 25. 19:41

Május 3-án kell menjünk kontrollra, EKG meg szívultrahang lesz, és azt ígérték, hogy akkor már talán meg tudják mondani, mennyire komoly a dolog, vagyis hogy kinövi-e idővel,vagy sem...

De megnyugtat, hogy elég sokan vannak, akiket érint a probléma, és hogy a sport használ neki. Mindíg is azt szerettem volna, ha sportol valamit, de mostmár biztosan fog!

2010. ápr. 25. 14:29
Én is így születtem, azóta is van néhány pár mm-es lyuk rajta. Évente kell dokihoz mennem ellenőrzésre és ennyi. Tavaly nézték meg jobban nyelőcsövön keresztül ultrahangozva. Az aztán élmény volt!
4. pink sunrise (válaszként erre: 1. - Tothzsuzska)
2010. ápr. 25. 14:09

Szia

Az én kisfiamnál is ugyanez a helyzet.Szivzörejt hallott doktornő,elküldött tovább szivultrahagra stb.

Minden évben kell menjünk vizsgálatra,most már 3 éves.Azt mondták szépen alakul,nem fogja befolyásolni semmiben ugyhogy nyugodjak meg.

2010. ápr. 25. 14:08

nekem 9 naposan vették észre, szívzörejjel szintén. nem sokat jósolt a gyerekorvos. sokat kellett járni kontrollra, vizsgálatokra. akkor lett nagy változás, amikor elkezdtem 11 évesen versenyszerűen sportolni. következő évben már nem látták a lyukat. azt hitték rossz a gép:) nekem sok úszást javasoltak. pedig általánosban könnyített testnevelést végezhettem csak. utána meg már napi 6 órás edzéseket végeztem.

azóta sincs bajom. 18 éves koromig kellett járnom orvoshoz. most már csak panasz esetén kell.

2010. ápr. 25. 14:01

én így születtem.

mára 29 éves vagyok, és összefort.

2010. ápr. 25. 14:00

A kislányom 2010.04.06-án született, 3 naposan szívzörejt hallott nála a neonatológus, a szívultrahangon vették észre, hogy két helyen is (a kamrák és a pitvarok között is) 4, ill. 6 mm-es lyuk van a gyerek szívén. Panaszai nincsenek, nem fáradékony, sőt, nagyon is éber, eleven, jól szopizik.

Ha valakinek van hasonló problémája, tapasztalata, szívesen meghallgatnám, esetleg tanács, hogy mivel tudunk neki segíteni erősíteni a tüdejét, szívét, Vagy sorstárs anyukákkal beszélgetnék!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook