Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009- ben született későn beszélő gyerekek. fórum

2009- ben született későn beszélő gyerekek. (beszélgetős fórum)


26. Anita770 (válaszként erre: 25. - Giovannina)
2012. febr. 19. 15:33

Szia!

Néztem a képeket. Nagyon szép a kisfiad. Biztos,hogy nincs baja, mivel az én fiam csak pár szót mond és nem küldi a doktornő vizsgálatra. Nekem megváltozott a véleményem. Aggódtam,hogy nem beszél, most pedig beindult. Rendezett a mozgása, mindent megért és teljesíti amit kérek tőle. A Te fiad sokkal több szót mond, Így nincs okod aggódni szerintem.

25. Giovannina (válaszként erre: 1. - Anita770)
2012. febr. 16. 14:03

Szia!

Az én kisfiam is pont két és fél éves. Kb 20 szót mond, persze ha kedve tartja :) Ha kérem, hogy mondjon egy bizonyos szót, azt megismétli, ha nem túl bonyolult, ezért gondolom, hogy nincs nagy baj.

24. zebracsikó (válaszként erre: 23. - Anita770)
2012. febr. 15. 19:52

:)) örülök!


Hajrá! :))

2012. febr. 15. 07:42

Tegnap megszületett az első szó.

Kérdeztem tőle menjünk sétálni?

Ő pedig mondta: tátá :)

Még aznap délután kutyát látott a mesébe és mondta,

hogy vúvú :) Gondolom így csinál a kutya, vagy így fogja hívni a kutyát.

Ma reggel mondta,hogy cica :))

Beindult a gyerekem!! Nagyon örülök.

2012. febr. 13. 17:16
Sajnos az én fiam ebbe a kategóriába tartozik. :( Nagyon félős. Tanácsadáson is fél. Nem lehet súlyt mérni, se hosszt se semmit. Mire végzünk teljesen leizzadok. Ő meg kikészíti magát. A védőnő volt nálunk a napokban. A gyerek úgy rám tapadt mint a pióca,pedig már járt nálunk. El se tudom képzelni hogy fogják megnézni. Ő meg az idegen helyen való játszás két külön fogalom. Sok idő kell,hogy feloldódjon.
21. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Anita770)
2012. febr. 13. 16:09

Ne aggódj a pedagógiai szakszolgálat miatt! Ott majd megnézi logopédus, de csak játszanak vele, nem fogják stresszelni. Persze, van olyan, hogy a gyerek nem működik együtt semmilyen szinten, csak sír vagy nem hajlandó bemenni idegen szobába, helyre. De reméljük, a Te fiad nem ebbe a kategóriába tartozik :) Szóval játék lesz, meg figyelnek arra, mit ért, mire figyel jobban, mivel szeret és tud már játszani, stb.

Nem fog kellemetlen emléket hagyni benne, ez biztos!

20. tündér74 (válaszként erre: 1. - Anita770)
2012. febr. 13. 10:26

Szia!:) Kisfiam is elmúlt már 2 és fél éves, amikor beszélni kezdett. Addig megértette magát, elmagyarázott, elmutogatott mindent. Utána viszont elég rohamtempóban fejlődött.:)

Ha viszont Te úgy érzed, hogy a kisfiad beszédfejlődésével gondok vannak akkor vidd szakemberhez. (kisfiúknál egyébként nem ritka, hogy kicsit később kezdenek el beszélni, mint a lányok)

19. andi2379 (válaszként erre: 18. - Anita770)
2012. febr. 13. 10:25

Szia


Az én kislányom októberben volt 2 éves és januárig nemigazán beszélt, de megértette magát. Január elején elkezdett szavakat mondani és kb 3 hét alatt nagyon sokat fejlödött. Én is paráztam rajta sokat.

Várj még egy kicsit.

18. Anita770 (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2012. febr. 13. 08:15

Miskolcra, valami Pedagógiai szakszolgálatra akar küldeni, de hogy ezen belül milyen vizsgálat azt még nem tudom. Nekem nem ismerős a hely, még nem voltam ilyen intézményben. Nem szeretném, ha lelkileg megviselné. Tart az idegenektől és nagyon anyás.

A kutya és az autó hangját utánozza ügyesen.

Mindig és sokat beszélünk neki. Filmet,mesét is úgy nézünk,hogy Ő mindig a maga módján kérdez. Én pedig mondom,hogy mit csinálnak a tv-ben. Amúgy mindent megért.

2012. febr. 12. 22:09
Én nem vagyok szakértő, de nekem az a véleményem, ha egy anya látja, hogy a gyermek gondolkodik, és akár mutogatva próbál kommunikálni, kifejezi érzéseit, akaratát, az ember szemébe néz, érti amit a szülei mondanak neki, nem szabad megijedni. Vannak gyerekek, akik később tanulnak meg beszélni. Ez ennyi. Ellenkező esetben minnél hamarabb megvizsgálni a hátterét.
16. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Anita770)
2012. febr. 12. 18:46

Csókoltatom a védőnőt!!! Végre valaki, aki nem a "majd kinövi" szlogent énekli az anyukának!!


Hova akar Benneteket a védőnő küldeni? Logopédushoz? hallásvizsgálatra?

Szerintem menjetek el, tanácsot biztosan tud adni a logopédus otthoni, "szakszerű" gyakorláshoz. Aztán majd kiderül, mozdul-e a szó...


Énekelj neki sokat és mondókázz!

Egyszerű, rövid mondókákat mondj, sokat ismételj. Utánozzatok állathangokat, járműhangokat.

Képeskönyvnézegetés, képmegnevezés: állatok, gyümölcsök, tevékenységek, stb.

Minden tevékenységet kísérj beszéddel, egyszerű mondatokkal, és lehetőleg lassan beszélj.

15. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Timi1979)
2012. febr. 12. 18:40
nem így van, már 2,5 éves kortól.
2012. febr. 12. 18:20

Több fórum is van ebben a témában, rá kell keresni, lehet tanácsokat olvasgatni.

"zebracsikó" logopédus, érdemes rá hallgatni. Amúgy az én unokám októberben töltötte a 3. születésnapját, addig szinte nem mondott semmit. Most be nem áll a szája, igaz az óvodát is elkezdte, gondolom az is hozzájárult. Vélemény az, hogy igenis el kell vinni megfelelő orvoshoz, ha 2 éves korában egyáltalán nem beszél a gyerek.

2012. febr. 12. 18:12
Jó kérdés. Épp egy ilyen fórum alkalmas arra, hogy elmondja mindenki, náluk hogy indult el a beszéd fejlődése, vagy mindenki elgondolkozzon, hogy jé, én egyetlen mondókát, dalocskát sem tudok.Mert lehet, hogy annyi is elég, hogy Én elmentem a vásárba.. Kakas mondja...liba mondja...malac mondja..s várjuk, hogy a gyerek ennyit "beszéljen: kukurikú, gá,gá,gá...röf,röf,röf. Ez egy példa. Más meg esetleg azt mondja: kérlek szépen, étkezés előtt mossuk meg a kezed. Mi készteti megszólalásra a gyereket? Ezzel nem tagadom, hogy van elmaradt beszédfejlődés. Ennek okait fel lehet, és kell deríteni.
12. Mandula71 (válaszként erre: 11. - Klarika5)
2012. febr. 12. 18:05

Ugye most mindez nem komoly? Szerinted akinek beszédproblémája van, azzal nem beszélgettek, nem ismételték ez ezredszer is ugyanazt, nem meséltek, nem mondókáztak neki?

Annyira szeretném, ha mindenki csak annyit mondana, amennyire valóban ért az adott problémához.

11. klarika5 (válaszként erre: 7. - 72542cb970)
2012. febr. 12. 18:01

Viccnek szántad, de egyik írónk megírt egy történetet: Bübüke 9 éves koráig nem szólt egy szót sem. Majd 9 évesen az ebédlő aztalnál szép, érthető kiejtéssel megszólalt: kérem szépen a sót!

A család hüledezett: de Bübüke, te tudsz beszélni? Hát eddig miért nem szóltál egy szót sem?

-Mert eddig nem volt sótlan a leves.:)


Sokszor mondják, hogy dolgozni, építeni hozott anyagból lehet. Hallgatni, hallani, elraktározni - s aztán ebből az elraktározott kincsből építkezni. Szabika /3/ képes 5-8x is kérni: mondd el mégegyszer! Én pedig elmondom nyolcadszor is ugyanazt, s kilencedjére már velem mondja a mondókát.

Egyébként a felnőttek is különbözőek a beszédkészségben-szándékban. Egyik locsifecsi, másik hallgatag. Lényeg, hogy értse, mit mondanak neki.

Légy türelmes, és mondókázz, énekelj neki egyszerű kis versikéket!Akár ki is találhatsz. Szabikának máig ez a kedvence, bár sok mondókát tud:

Autóbusz, autóbusz, kék-fehér autóbusz,

rajta ül a Szabika, meg a kicsi anyuka,

meg a kicsi Lili cica....és felsorolja az egész kompániát.

2012. febr. 12. 18:00

A hajam újra és újra égnek áll. De komolyan kérdezem a kedves hozzászólókat (tisztelet a kivételnek): honnan a fenéből tudjátok, hogy nincs gond?????

Anita770: jelentkezz a klubba, amit zebracsikó írt. Ott talán többre mész a tanácsokkal.

2012. febr. 12. 17:53
Mondja a mama szót tisztán. Bárki csenget kiabálva szalad az ajtóhoz, hogy mama, mama! Az anyát is próbálja mondani,de sokszor inkább nyanyát mond :) A doktornő szerint értelmes és nincs gond, viszont a védőnő küldene minket vizsgálatra. A vizsgálattal csak annyi a gond,hogy nagyon anyás és félős. Úgyhogy nem tudom hogyan vizsgálják meg.
2012. febr. 12. 17:51
Csak 3 éves kortól számít megkésettnek a beszéd.Szóval addig illik elkezdeni.Addig még van idő!:)
7. 72542cb970 (válaszként erre: 1. - Anita770)
2012. febr. 12. 17:40

Szia! Az en kisfiam 2 eves koraig kb 3 szot mondott..Az ikertesoja lany,neki be sem allt a szaja 1 eves koratol..En is ketsegbe voltam esve,aztan szinte egyik naprol a masikra 2,5 evesen elkezdett mondatokban beszelni..Az elso mondata igy hangzott:En nem akarok urhajos lenni mert nem tetszik a ruhajuk..Inkabb leszek pilota..Mindez ekes angolsaggal poszen..:-)Mert posze is..Es selypit is egy kicsit,valamint enekelve beszel..

Ne aggodj a Te kisfiad is beszelni fog..Majd ha lesz mondanivaloja..Sajat nyelven gagyaraszik?Ha igen akkor nincs gond..

6. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Jozsi.38)
2012. febr. 12. 17:39
ez még élettani pöszeség! felesleges logopédushoz menned még
5. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Anita770)
2012. febr. 12. 17:38

most már fontos lenne odafigyelni erre, kicsit tényleg megkésett a beszédfejlődése.


Semmit nem mond? Vagy csak halandzsa?

2012. febr. 12. 17:38
szia! az én kisfiam 2009 szeptemberi és most kezd beszélni, de nagyon selypes. tervezem hogy logopédusnak megmutatom
2012. febr. 12. 17:37

[link]


jelentkezz be ebbe a klubba!

2012. febr. 12. 17:37
Nincs még késő... Néhány hónap, és be sem áll a szája késő estig, csak győzz válaszolni és meghallgatni.
2012. febr. 12. 17:34
Sziasztok! Két és fél évesen még nem beszél a kisfiam. Van még így valaki? Írjatok és beszéljünk róla, hátha tudunkegymásnaktanácsot adni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook