Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lyme kór tünetek kutyáknál fórum

Lyme kór tünetek kutyáknál (beszélgetős fórum)


14. nadine81 (válaszként erre: 13. - *ForróCsoki*)
2012. nov. 7. 08:38
Szegény,sajnálom és köszi a választ.Az enyémnek jo étvágya van-egyenlőre,vizelet sem véres.A kullancsok helyén búb van,vakarja.Sajna azt sem engedi megnézni,de amennyire láttam,piros.Este elmegyünk a dokihoz,de félek h nem hagyja vizsgálni magát vagy nem vesznek tőle vért és később igazolodik be a gyanum.Vagy h vmi rossz derül ki.Akkor nálatok is elég gyorsan jöttek a tünetek.Mondjuk,nem értem e téren a dokinkat,miért kéne megvárni mig nem tud felkelni és h miért mond mást mint amit itt net olvastam doki véleményeket.Nem akarok okoskodni s bár ne lyme kór lenne de elötte soha nem volt ilyen baja és nem ránditotta meg szerintem,lakotelepen lakunk nemis tudjuk futtatni.
13. *ForróCsoki* (válaszként erre: 1. - Nadine81)
2012. nov. 7. 07:35

Nekünk még az első kutyusunk lett Lyme kóros annak idején mikor kisgyerek voltam.

Nála egyetlen egy tünet volt.

Egyik nap megcsípte a kullancs, kivettük.

Másnap reggel már össze-össze csuklott, nagyon gyorsan romlott az állapota. Felkelt, összeesett, utána fel sem állt.

Ez pár óra leforgása alatt.

Szerencsére sikerült megmenteni, bár azóta nincs köztünk. :(


Tünet lehet még a hányás, ha mindent visszahány, még a vizet is. Az étvágytalanság, a véres pisi.

12. nadine81 (válaszként erre: 9. - Nicole.)
2012. nov. 6. 20:50
Igen,ez nagyon nagy gond,most is a telóban is inkább szinte lehurrogva lettem,holott én csak azért hívtam fel h mekkora a valószínűsége a gyanúmnak nem azért h bevigyem-e vizsgálatra-e vagy sem,én is tudom ha beteg akkor oka van.Tudom,van sok állatorvos a városunkban is,de én már tényleg nem tudom,ki lenne a jó.
11. nadine81 (válaszként erre: 10. - E6a7b0c7f5)
2012. nov. 6. 20:48
Köszi,kipróbálom majd a Forestet is akkor.Most is van rajt,a márkájára sajnos nem emlékszem.Cseppet neki sajnos nem tudok adni,mert ő nagyon hisztis,azt sem engedi.De az előzőnél a Frontline csepp bevált.Igaz,amint írtam,1-2x,de ritkán így is volt benne.Úgyis az a másik gondunk is a jelenlegi kutyussal,hogy nagyon vérmes,nem hagyja vizsgálni magát,vérvételt meg egyszerűen elképzelni sem tudok,esetleg csak hogy vmi nyugtatót ad szegénynek.Tudom,nevelés kérdése,de sajnos ő ilyen,4éves és már nemis akarjuk megváltoztatni mert így szeretjük,úgy mintha gyerekünk lenne:)
2012. nov. 6. 20:37
Voltam már párszor ez miatt az orvosnál vele,mert a csepegtetős kullancsirtó semmit nem használt,belementek így is.Aztán vettem Forest nyakörvet(azt hiszem ez a neve),azóta egy se volt benne.Minden alkalommal kapott injekciót,meg valami gyógyszert,és azt mondta a doki,hogy ha hányást,vagy véres székletet tapasztalok,egyből vigyem vissza.A sántítást egy se említette eddig.Valami dokit mindenképp keresni kell valahogy.
9. nicole. (válaszként erre: 8. - Nadine81)
2012. nov. 6. 20:30
jajj! szörnyű ha nincs olyan doki akiben meglehet bízni...
8. nadine81 (válaszként erre: 5. - Nicole.)
2012. nov. 6. 20:19
Hát sajnos felénk az van,hogy a mi dokink csak 7köznap és csak este 6-fél8 rendel,a non stop állatkórházban pedig az állatok 70%-át félrekezelik.
7. nadine81 (válaszként erre: 4. - Regina.)
2012. nov. 6. 20:17
Spánielem van.Igen,én is azt olvastam hogy a sántulás elsősorban azt az izületet támadja meg ahol a legközelebb voltak a csípések.Kb.3hete vettem ki belőle az egyiket,rá 1hétre kicsivel odébb a másikat.Azt mondta a doki vigyem el holnap-mondanom se kell csak este rendel-és majd ő eldönti kell-e vérvétel.Persze ,ez természetes,én nemsi akartam okoskodni meg semmi én csak aggódok és meg se fordult a fejembe h nem viszem el vizsgálatra,csak már péntek este amikor elöször sántított is nagyon megijedtem,7végén a doki elérhetetlen,tegnap 7főn hívtam,akkor megnyugtatott ugymond h akkor meg se bírna mozdulni,erre ma ujra sántított a kutyus és míg nem volt elérhető a doki telon ismét olvasgattam itt a neten és olvatsam h visszatérő sántaság.Hasonló tapasztalat a rokonságban annyi h az 1.kutyámba is volt kullancs,kivettük,utána néha rá is rájött közben múló sántaság ami hamar el is múlt,de sajnos 10éves vesebetegségben meghalt.Igy utolag elképzelhetőnek tartom a lyme kórt.Nem vittem dokihoz,mert semmi egyéb tünet nem volt nála sem ,evett stb.Nővéremék vizslájában is volt kullancs,ő is sántított utána 1-2x rövidebb időkre,ő 7évesen tüdőbajban halt meg.Akkor őt is ugy vitték dokihoz h sántított,de sajnos nála már késő volt.Tartok tőle h elviszem holnap a dokihoz és majd még csak vért sem vesz majd tőle,mondván h csak 1 lábra sánta és biztos megrándította:(
2012. nov. 6. 20:12
Egy másik orvos, de sürgősen!
5. nicole. (válaszként erre: 2. - Puszitolvaj)
2012. nov. 6. 20:10
másik városban tartózkodtunk éppen, nem a mi állatorvosunkhoz vittem a kutyusunkat...kapott szurit, rossz helyre... kutya leesett a lábáról...lábon vittem be, ölbe vittem haza, nem tudták mi baja lett...hívtam a saját dokinkat van e ötlete egyre rosszabbul lett a kutyus, telefonon diktáltam be számláról, hogy milyen gyógyszereket kapott...azonnal mondta a megoldást, mi történt mit adjak neki...napok alatt rendbe jött, sajnos sok doki személyesen is csak találgat, persze vinni kell a dokihoz de nem mindegy hová, és nem baj ha ismeri a kutyust kiskorától kezdve
2012. nov. 6. 20:04
Sajnálom szegény kutyuskát nagyon, lehet keresned kéne egy másik orvost. Nekem az a fura pont, hogy a bal első lába ahol a két kullancs megcsípte, pont azt fájlalja. Szerintem lehet a kullancstól akkor pedig. Nekem a fiamnak volt lyme kór, három hónapos erős antibiotikum kúrát kapott. Szerintem ne nyugodjál bele amit az orvos mondott, a megérzésed lehet most jobb diagnózis, mint amit az orvos mondott. Mindenképpen megnézetném orvossal, és lehet nem nagy a baj, de ha mégis az amire gyanakszol minél előbb kell neki kapnia rá gyógyszert. Tudom más kell a kutyának, mit az embernek gyógyszer, de ő nem tudja elmondani mi fáj, ezért az a doki megnézhette volna. Milyen fajta kutyád van?
2012. nov. 6. 19:57
jah es talan meg annyi, hogy tobb mint 15 eve "gazdi" vagyok... es tudom, hogy sokszor akar par ora is eletmento lehet.
2012. nov. 6. 19:56

hello, tapasztalatom nincs sajnos, viszont egy dolgot tudok : barmi baj van (ahogy olvasom napok ota) akkor doki!

Mar boccs, de mifele doki az aki igy telefonon keresztul "konzultal"? Neki kotelessege volna nem igy a semmibe eldonteni, hogy mi van...En rogton dokihoz vinnem es nem ahoz aki telefonon keresztul elmondja, hogy az a tunet nem arra a betegsegre utal...

A kutya santit, ejsze nem szimulal. doki.

2012. nov. 6. 19:41
Sziasztok.Akinek-sajnos-van már tapasztalata a kullancsos betegséggel kapcsolatban,kérem írjon.Tudom,ha tünet van,menjünk állatorvoshoz,mennék is,ott is lennék már,de 2x beszéltem vele telefonon és azt mondta,hogy a péntek óta mára-keddre-visszatérő sántaság nem a lyme kór jele,mert akkor fel sem tudna kelni,nem csak a bal első lábára-ahol a két kullancs megcsípte 3hete-lenne sánta.Itt neten viszont azt olvastam több helyen,hogy a visszatérő sántaság igenis a lyme kór kezdeti tünete.Ha tüske vagy valami ment volna a tappancsába,rágná,de semmi ilyesmi,megnyomkodtam,nem fáj neki tehát nem rándulás vagy iylesmi.Aki tud,írjon valami tapasztalatot,véleményt,köszi előre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook