Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik és táppénz fórum

Lombik és táppénz (beszélgetős fórum)


1 2
25. Celine1 (válaszként erre: 7. - VFanni01)
2012. márc. 26. 15:34
Attól még a tv rájuk is vonatkozik, de tudod mi a helyzet pontosan.
24. Bcicus
2012. márc. 26. 15:27
Lombik itnézettől kell papír, hogy lombikban veszel részt és így nem rúghatnak ki egyébként a táppénzhez is ő írhat papírt így a házidokidnak kötelessége kiírni ha magától nem hajlandó.
2012. márc. 26. 15:12
Pesti Kaáliba.
2012. márc. 26. 15:11

Igen, ez igaz, de utána már nem kerülnék pénzbe a cégnek.

A Kaáliba járok. Igen, az első lombik, volt 4 inszeminációm, de egyik sem sikerült.

2012. márc. 26. 15:10

Érdekes, pedig nekik többe kerül a táppénz. Az első 15 napot a munkáltató fizeti, és azután is a táppénzed bizonyos százalékát.

Hová fogsz járni lombikra ha szabad kérdezni? Ez lesz az első? :)

2012. márc. 26. 15:07
A nődokimhoz jövő héten megyek, az ő hozzáállását még nem ismerem. Remélem ad egy javaslatot, és a háziorvos sem fog problémázni.
2012. márc. 26. 15:06

Ja vagy az orvost kérdezed?

A háziorvosom olyan megoldást keres, hogy ne táppénzre menjek, hanem vegyem ki a szabikat, stb. De az nem lesz elég...

18. VFanni01 (válaszként erre: 17. - Mirjam27)
2012. márc. 26. 15:05
Azt mondták, hogy ha elmegyek táppénzre, akkor nem kell, hogy elküldjenek. Ezért lenne nagyon fontos.
2012. márc. 26. 15:04
Semmilyen formában nem akarnak nektek ebben a dologban segíteni?
16. VFanni01 (válaszként erre: 14. - Kiscsibe kicsibe)
2012. márc. 26. 14:47
Annyira igazad van! Így is fogok tenni, ha nem írnak ki táppénzre, akkor megyek máshoz, bár azt nem tudom, hogy melyik orvos lenne itt az, akinél nem ütközök falakba:/
2012. márc. 26. 14:46
Engem a háziorvosom írt ki. Vinni kellett hozzá a Kaális papírokat. Ennyi.
2012. márc. 26. 14:43

Táppénzre csak a háziorvos írhat ki. A Nőgyógyász adhat igazolást, ami alapján a háziorvos kiírhat. Ha nem hajlandó, válts orvost, mert akiben ennyi empátia sincs, az nem érdemli meg,hogy hozzá járj!

Az lombiknál a beültetés után adnak egy igazolást, amiben benne van, hogy In Vitro fertilizásűciós eljárás történt. Ennek is elégnek kell lennie a háziorvos számára! Legalábbis a miénk elfogadta annak idején.

13. VFanni01 (válaszként erre: 11. - Mirjam27)
2012. márc. 26. 14:42
Olyan drága vagy, hogy megkerested nekem, de nem érdekli a vezetőséget ez a dolog, lobogtathatom a jogaimat, de nagyon kiszúrnának velem is meg a férjemmel is:S
2012. márc. 26. 14:41

és még ezt is:


"Indokolt az is, hogy a reprodukciós eljárásban való részvétellel összefüggő orvosi vizsgálat is az Mt. 107. § alapján a munkavégzési kötelezettség alóli - fizetetlen, ám a munkáltató á1tal kötelezően biztosítandó - mentesülés esetkörébe tartozzon. A felek együttműködési kötelezettségéből levezethetően a munkaidő-kedvezményben való részesülés feltétele a lombikbébi programban való részvétellel összefüggő orvosi vizsgálat igazolása a munkavállaló részéről, azonban - tekintettel az ezzel összefüggő információ érzékeny voltára - a munkavállaló mérlegelési körébe tartozik, hogy a lombikbébi programban való részvételét a munkáltató tudomására hozza-e, és igénybe veszi-e a munkaidő-kedvezményt, vagy a távollétet más módon, pl. szabadság kivételével oldja meg. "

2012. márc. 26. 14:39

Kimásoltam ezt neked egy másik fórumról, remélem segít:


+ Törvény: lombikosokat védi a törvény(2005. évi LVII. )

Az Mt. 90. § (1) bek. d) pontja szerint nem szüntetheti meg a munkáltató annak a közalkalmazotti jogviszonyát felmentéssel, aki emberi reprodukciós eljárásban (lombikbébi programban) vesz részt. Nem kötelező, de tanácsos tájékozatni a munkáltatót.

0. § (1) A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:

d) a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés, a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság

Elég durva megfogalmazás, de az a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárás a lombik!!

Továbbá:

107. § Mentesül a munkavállaló a munkavégzési kötelezettsége alól

d) a kötelező orvosi vizsgálat (ideértve a terhességgel összefüggő orvosi vizsgálatot is) teljes időtartamára;

i) a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés teljes időtartamára.


TEHÁT NEM MONDHATNAK FEL NEKED ÉS NEM KELL KIVENNI SZABIT, NEM KELL TÁPPÉNZRE MENNI, KÖTELESEK ELENGEDNI!

2012. márc. 26. 14:38
A betegállomány és a táppénz ugye ugyan az? Vagy van különbség?
9. zebracsikó (válaszként erre: 8. - VFanni01)
2012. márc. 26. 14:35
betegállományba csak háziorvos írhat ki-én úgy tudom
2012. márc. 26. 14:34
szóval mindenképp csak a háziorvosom tud kiírni? a nődokim nem?
7. VFanni01 (válaszként erre: 3. - Celine1)
2012. márc. 26. 14:32
A munkahelyemet ez nem érdekli, és mivel önkormányzati cégnél vagyok, nem mehetek bele egy jogi csatározásba, mert el tudnak lehetetleníteni, és a férjemet is, ugyan is ő is önkormányzati cégnél van:( Ez a szomorú helyzet:S
2012. márc. 26. 14:30
Én a progi elejétől kezdve táppénzen voltam. De Celine1-nek igaza van. :)
2012. márc. 26. 14:27
Hát ez a kérdés engem is érdekel? Mert lehet h érintett leszek. Nekem az egyik kolleganőm volt lombikon 3szor is, abból 2szer elment táppénzre arra az egy hónapra és nem volt semmi gond! Fizettek neki táppénzt! Úgyhogy menj el nyugodtan a házi dokihoz és beszéld meg vele, ki fog írni!
2012. márc. 26. 14:19
Hát nem nagyon akar...:(
3. Celine1 (válaszként erre: 1. - VFanni01)
2012. márc. 26. 14:19
Az is megoldás, de jelenleg még az a szabály van érvényben, hogy aki emberi reprodukciós kezelésben vesz rész, azt nem lehet kirúgni. Sem a nőt sem a férfit. Kell egy papír az intézettől, hogy kezelés alatt állsz és kész.
2. zebracsikó (válaszként erre: 1. - VFanni01)
2012. márc. 26. 14:16
a háziorvosod kiír betegállományba és kész.
2012. márc. 26. 14:15

Sziasztok!

2 hét múlva kezdődik a stimulációm a lombikhoz. Úgy tudom, hogy sem a stimuláció ideje alatt sem pedig a beültetés utáni 2 hetes kötelező fekvésre nem jár táppénz:S Szerintetek van arra lehetőség, hogy akár a nőgyógyászom, akár a háziorvosom valamilyen módon kiírjon? Sajnos munkahelyi problémák miatt lenne ez nagyon szükséges.

Aki tud segíteni, köszönöm!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook