Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Leveles begónia panelben fórum

Leveles begónia panelben (beszélgetős fórum)


2013. szept. 24. 17:03
Nem gumós. Köszönöm szépen, akkor átviszem ismerős pincéjébe ablak mellé, ami szigetelve van.
4. Kertember (válaszként erre: 3. - Sunshine girl)
2013. szept. 24. 16:40
Amennyire a képen látom ez nem gumós begónia, hanem olyan, amit a népnyelv szőlővirág begóniának nevez. Ez valóban túléli a lakásban jól megvilágított helyen. Én a pincében teleltetem tök sötét helyen, tavaszra alig marad levele, de nyáron csodaszép lesz. Hatalmas virágzatokat hoz, és csodaszép zöldes-bordó színű lesz a levele.
2013. szept. 24. 15:49
A piacon azt mondták, hogy kibírja a telet. Persze ez netről leszedett kép (albumomban), mert nem találom az adatkábelem.
2013. szept. 23. 21:21

Szia!


Jó lenen tudni milyen begónia.

Általánosságban elmondható, hogy a begónia nem szeret benti körülmények között. Van egy két fajtája (szőlőlevél begónia, rex begónia),melyek világos lakásban elvannak. Többsége azonban csak nagyon világos és hűvös helységben él meg úgy ahogy. Én inkább azt javasolnám, hogy valahol máshol (pl. fűtetlen, de fagymentes garázsban, vagy pincében) teleltesd át. Ha gumós begónia, akkor nagyon könnyű dolgod van, mert csak fel kell szedni a gumóját és száraz homokban, vagy fűrészporban 3-5 fokban áttelel.

Ha tudnál képet feltenni róla, akkor közelebb kerülnék a dologhoz.

2013. szept. 23. 17:18

Sziasztok


Gyönyörű volt az erkélyen a begóniám, de be kellett hoznom a hideg miatt. Tárolónk nincs. Hova tudnám tenni, hogy ismét szép és bokros legyen? Mennyiszer kell öntöznöm?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook