Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hazi keszitesu leveles teszta fórum

Hazi keszitesu leveles teszta (beszélgetős fórum)


1 2
36. Camay (válaszként erre: 35. - Hereng jozsef)
2009. aug. 9. 12:10

Pedig olyan is van, amit egy ejszakan at a hutoben kell keleszteni, aztan reggel sutni. :)))


Sot, a kefires langost kimondottan a hutoben kell keleszteni. Az ember mindig tanul1 :)))

35. hereng jozsef (válaszként erre: 10. - Blueberry)
2009. júl. 5. 13:21
no ezt még nem hallottam hogy a keleszto tésztát soha ne,m tettem hidegre mert a keléshez a konyha melege kell . Mert hidegen a tészta megáll a kelésben. Van sok féletészta recept de még ilyet nem is hallottam pedig megértem a 65-évet és a nagymamáim aszuleim nem is hallottak olyt hogy hidegre tenni a kelesztett tésztát .a hajtogatás az rendbe van mindig négyfelé hajtogatjuk és midig befelé egymásra,.
34. salabakter (válaszként erre: 31. - Themail)
2009. júl. 5. 04:41
Úgy tudom,csak félkész,illetve friss élesztős leveles tésztát lehet kapni.
33. rózsakő (válaszként erre: 31. - Themail)
2009. febr. 15. 14:09
Sajnos ilyet még én se találtam sehol.Csak sima vajas tésztát.:(
2009. febr. 15. 13:13
Ja, azt mondjátok meg, pontosan hol, hol tudtatok venni, mert azt már olvastam, hogy "bármelyik bevásárlóközpontban", meg "pékáruboltban", de én nem találtam eddig egyet sem konrétan : pl. Tesco-ban nincs, Lidl, Penny-ben sem. Akkor hol bárhol ?
2009. febr. 15. 13:11

hello!


Szeretném tudni, hol lehet kapni fagyasztott ÉLESZTŐS leveles tésztát. Mindenhol csak kelesztés nélkülit találok, de az nem ugyanaz.


A kelesztés nélküliből lehet sajtos rudat, krémes alját stb-t, az ÉLESZTŐSből pedig túrós batyut, búrkiflit, olyat, mint a F******i (nem reklámozhatom). Na ?

30. blueberry (válaszként erre: 29. - Radica947)
2009. febr. 3. 22:40

igen, ez a bejgli feltekeros modszer jutott nekem is az eszembe. Mert minidg az a bajom, h miutan megvajazom es hajtogatom, a kovetkezo hajtogataskor ugyebar megint nyujtani kell, es osszenyomodnak olyankor a retegek! Igy mosz en is a vekonyra nyujtas es ugy hajtogatas mellett voksolok, legkozelebb igy probalom :)

jo ejt! es koszonom :)

2009. febr. 1. 22:38
Gratulálok, ügyes vagy! Eszembe jutott még egy trükk, ha azt írja a recept, hogy hajtogatni kell, én úgy szoktam, hogy vékonyra nyújtom a tésztát, és feltekerem mint a beiglit, sodrófával kicsit ellapítom, háromba hajtom, letakarom és úgy pihentetem. Mindig bejön. Ez is nagyon jó ötlet, hogy nyújtás után vajat tenni bele, vagy simán megkenni egy kis olajjal. Jó éjszakát!
2009. febr. 1. 12:10
tegnap megtortent a csoda: sikerult levelesnek lennie a tesztamnak! sima kelt tesztat csinaltam es minden hajtogataskor vekony szelet margarint darabokat tettem a hajtasok koze - pogacsa lett belole es nagyon finom volt. Koszonok minden segitseget :)
27. blueberry (válaszként erre: 26. - Radica947)
2009. jan. 26. 18:34

meg probalkozom - csak kisebb adaggal :)

koszi

2009. jan. 26. 13:42
Nem tudom mi lehet a baj, nekem elektromos sütőm van, 200 fokon szoktam sütni és mindig leveles, lehet, hogy több ecetet kell beletenni, mert úgy tudom, hogy a gyümölcs ecetek csak 6%-os-ak. Sok sikert!
25. blueberry (válaszként erre: 18. - Radica947)
2009. jan. 25. 10:25

Kedves Icamama,

megcsinaltam ezt a tutti sajtost. Nekem sajnos nem lett leveles, viszont omlos lett :( Igy is finom, de nincsenek levelei - pedig mindent betartottam! :( Lehet, h a sutom nem jo?????

ma a masodik receptnek adok eselyt :) - de a fejem azt mondta, h ezt mar O csinalja :) Remelem sikerul neki, s akkor mindig O fogja! ;)

24. salabakter (válaszként erre: 23. - Blueberry)
2009. jan. 24. 22:01
A borecet tuti,hogy jó hozzá!
2009. jan. 24. 20:52

itt nem lehet kpni sima ecetet! az almaecet szerinted jo bele?

van millio fele gyumolcs ecet, borecet, stb... de simat nem kaptam ma! elvileg letezik, lattam mar, de mostn em tudtam venni :(

2009. jan. 22. 14:18
Könnyű leveles tészta: 50dkg liszt, 5 dkg szobahőhérsékletű vaj,1 kk. só, 2 ek. ecet kb.4 dl víz, 50 dkg lehűtött vaj. Ha igazán finomat akarsz, akkor ehhez a margarin nem jó, /bár én már csináltam/ A lisztet szitáld egy tálba, hozzá a sót, és az 5 dkg vajat, összemorzsolod, rálocsolod az ecetet, apránként a vizet, kemény tésztának összedolgozod, hideg helyen lagalább fél órát pihenteted. Vékonyra kinyújtod és a hideg vajat rászeleteled, összehajtod, kinyújtod, összehajtod és vissza a hűtőbe, fél órára, ezt még kétszer, utána lehet nyújtani, formázni. Nagyon jó és mutatós sajtost lehet csinálni, ha vékonyra nyújtod, felére reszelt sajtot, vagy sonkát, vagy mindkettőt szórsz, meghinted pirospaprikával, ráhajtod a másik felét, kb. 1 cm szélesen felvágod, /nagyon jó a görgős pizzavágó/ 15cm hosszú rudakat megcsavarsz, úgy rakod a tepsire, nagyon jól mutat a csavarás. Na azt hiszem, mire mindegyiket kipróbálnod eltelik egy kis idő, sok sikert!
21. blueberry (válaszként erre: 20. - Radica947)
2009. jan. 22. 13:36
szuper! koszi, ezt is ki fogom probalni :) s irok beszamlolot! :))
2009. jan. 21. 14:57
Élesztős leveles tészta: 50 dkg liszt, 1/4 l tej 4dkg élesztő, 2 dkg cukor, csipet só, 2 tojás 25 dkg vaj, vagy margarin. A lisztet 5 dkg vajjal,elmorzsoljuk, a cukorral felfuttatjuk az élesztőt, bele a lisztbe, a tojásokkal jól kidolgozzuk, letakarva dupláájára kelesztjük, kb. 1 óra lisztezett deszkán vékonyra nyújtjuk, egyik felére rászeleteljük a vajat, másik felét ráhajtjuk, kinyújtjuk, feltekerjük mint a beiglit, egymásra hajtjuk, pihentetjük, 20 perces közökkel 3x ismételjük, közben nedves konyharuhával takarjuk. utoljára vékonyra nyújtjuk, fomázzuk, nedves konyharuha alatt még a tepdiben 30 percig kel, előmelegített forró sütőben 20 perc alatt megsül. Ebből van a croasson, sonkás, almás, csokis kifli, de kosárkának is jó, túróval vagy gyümölccsel töltve.
19. blueberry (válaszként erre: 18. - Radica947)
2009. jan. 20. 20:59
ezer koszonet, feltetlenul ki fogom probalni! :) - megirom majd az eredmenyt is :)
2009. jan. 20. 15:48
Nekem van egy nagyon jó sajtos receptem. 60 dkg liszt, 40 dkg margarin, 2 kávéskanál só, 5-6 evőkanál víz, 2 ek. 10 %os ecet. A lisztet a margarinnal összemorzsolod lassanként bele az ecetes vizet, amennyit felvesz, viszonylag kemény tésztát kell kapnod. Legalább 12 órára hűtőbe teszed, utána 2-3- mm-re kinyújtod, megkened azzal, ami otthon van /tojás, tejföl, tej mindegy/ utána megszórod sajttal, szezámmaggal, egész mákkal, hámozott napraforgóval, vagy amivel épp kedved tartja. 1 cm széles csíkokra vágod, lehet szorosan egymás mellé tenni a tepsiben, mert felefelé jön, 200 fokon 5-6 perc alatt megsül. ha kevesebb sóval készíted, 10x10 cm-s kockákra vágod, lekvárt teszel a közepébe, olyan mint a szerelmes levél. Sülés után szép leveles. Egyszer érdemes kipróbálni, nagyon jól tűri a mélyhűtést is, ha van időd egyszerre nagyobb adagot is készíthetsz, nagyon jól jön vendégség esetén. 1-2 óra alatt kienged és lehet sütni. Légyszi írd meg ha megcsináltad és izlett. Sok szerencsét Icamama
17. blueberry (válaszként erre: 16. - Salabakter)
2009. jan. 18. 23:56
koszi, azokat kiprobaltam mar, amiket itt lehet kapni! De sajat keszitesurol abrandozunk :D
16. salabakter (válaszként erre: 13. - Blueberry)
2009. jan. 18. 12:36
Nem tudom(nem néztem)hol élsz,de kiváló osztrák,német leveles tésztákat lehet kapni az Interspar,CBA,LIDL boltokban,itt nálunk is,akkor gondolom külföldön még inkább.De igazad van,a saját készítésnél nincs jobb,és még jó adag sikerélményt is nyújt!:)
15. blueberry (válaszként erre: 14. - Katinkaboszi)
2009. jan. 18. 00:17
igyekszem - koszi :) es minden jo tanacsra szuksegem van! mindenkinek megegyszer koszonom!
2009. jan. 18. 00:00
ja, ez mindjárt más, akkor tényleg próbálkozz és fejlődj minél hamarabb, sok sikert :)
13. blueberry (válaszként erre: 12. - Katinkaboszi)
2009. jan. 17. 23:51
igen, koszi, azt a variaciot ismerem :) szivesen kinlodom en, fejlodni sosem art - ez kihivas most! Tudnom kell jo leveles tesztat kesziteni! Es ha sikerul, akkor majd tudom varialni is - pl "update"-esiteni, stb. De elobb alap allapotban kellene osszehoznom. A masik dolog, h nem elek Magyarorszagon, s amit itt kapni lehet, az nem ugyanaz, mint az otthoni bolti leveles!
2009. jan. 17. 23:46

hA NEM AKARSZ KÍNLÓDNI, VEGYÉL KÉSZEN BOLTBÓL, VAGY PÉKÁRÚ BOLTBÓL

bocs így maradt véletlenül :(

és akkor már csak a többivel kell maszatolni, és a forró sütővel.

11. blueberry (válaszként erre: 8. - Katinkaboszi)
2009. jan. 17. 23:42
en elsosorban pogacsaal probalkozom - a ferjem meg van orulve a pagacsaert! izre nagyon jok szoktak lenni, de ugy a fincsi, ha reteges... A masik amit muszaj lenne sutnom nei, az a turos taska - lekvaros level tipusu.
10. blueberry (válaszként erre: 9. - Salabakter)
2009. jan. 17. 23:39
na latjatok ezek maradnak ki a sutis koynvekbol - legalabbis az enyembol :( Szoval hideg kell neki ! en siman hagytam kelni, a konyhaban. Es ugyanigy hajtogassam a leveles pogacsa tesztajat is?
2009. jan. 17. 23:13
Van olyan is,hogy élesztős vajastészta(leveles).Ez a blundel,ebből csinálják a túrós batyut,búrkiflit.A leveles tészta lényege,hogy 2x kell hajtogatni,egyszer szimplán,ez olyan,hogy a víszintes téglalapot 3 ba osztod,az első részt ráhajtod a másodikra,ezekre meg a harmadik részt.Most megfordítod megint vizszintes téglalapra,jól kinyújtod.Ez a hajtás már a dupla,itt 4be osztod,az első részt rá a másodikra,a negyedik részt vissza a harmadikra,,és ezt becsukod,mint egy könyvet.Jó hidegre teszed,és félóra múlva megismétled,még egy jó félóra múlva használhatod.Az a lényeg,hogy a tészta mindig nagyon hideg legyen,sütés előtt se melegedjen fel,és nagyon forró sütőben kell sütni.
2009. jan. 17. 22:58

Várj, várj, a pogácsát is érdemes hajtogatni negyed-fél óránként, sőőőt, úgy a finomabb.

Van hajtogatott leveles pogácsa is! Miért ne lenne :)

A hajtogatott leveles tészta, a hájashoz hasonlít!

2009. jan. 17. 22:51
te jo eg!!!!!!! amit eddig csinaltam, az akkor sehogy sem jo! na figyeljetek - bocs a tegezesert, nem tudom a korotokat :( szoval, azert tettem bele elesztot, mert pogacsat szerettem volna, es azt irja a reept, h kell bele es hajtogatni is kell! Szoval, akkor ezek szerint leveles teszta receptre is szuksegem lenne :) Esetleg ha vki komplett videot is fel tudna tenni, talan ugy meg tudnam csinalni :D:D na nem vagyok total antitalentum a konyhaban, de ez kifogott rajtam :( Szoval figyeljem hogy merre hajtogatom, s hogy minden iranyba nyujtsam! eddig nyujtottam minden fele, es hajtogattam ossze-vissza :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook