Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Létezhet az, hogy ilyenfokú, enyhíthetetlen szenvedés az idegzsába vagy az orvos téved? fórum

Létezhet az, hogy ilyenfokú, enyhíthetetlen szenvedés az idegzsába vagy az orvos téved? (tudásbázis kérdés)


1 2
12. jujujo (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2015. aug. 25. 17:14

Ezt még nem, köszi a linket.

Mondjuk itt is írják, hogy radiológiai vizsgálatot is hozzátartozik a diagnózishoz.

2015. aug. 25. 16:40

Lehet, hogy ezt már olvastad.


[link]

2015. aug. 25. 16:37

Nála más volt a helyzet, arcidegzsábája volt. A csillapítóktól leginkább csak feküdt.


Sajnos nem láthattam gyakran, nem tudok közelebbit.

9. jujujo (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2015. aug. 25. 16:27
Meddig tartott Nagymamádnál? Mert eddig kb-ra 1 hónapot mondtak ismerősök is, meg a doki is, de az már letelt. :/
8. jujujo (válaszként erre: 6. - 0c7adf8ee7)
2015. aug. 25. 16:25

Mamámnak vannak korabeli ismerősei, akik szintén megtapasztalták, de ők azt mesélték, hogy baromi fájdalmas, de ha lefeküdtek, akkor enyhült. Mamámnál ez sincs meg.

Azt is mondták, hogy nagyon erős fájdalomcsillapító is közel elviselhetővé tette, de Mamámnál ezek sem használnak a legelejétől, sőt a gerincbe (vagy mellé) adott lidokain hatására se történik semmi. Ha látnák némi javulást, nem aggódnánk, de mikor egy olyan embernek a fájdalomtól eltorzult arcát látjuk már hetek óta, aki brutális fájdalomküszöbbel rendelkezik, akkor aggódunk. Mindig kérdezzük, hogy 10-es skálán mennyit mondana most rá, és mindig 10-es fölöttieket mond.

2015. aug. 25. 16:21

Én azt tudom, hogy Nsgymamám a sok csillapító ellenére is nagy fájdalmaktól szenvedett.

Azt mondták, az ideg maga fáj, és az nem csillapítható lényegesen.

2015. aug. 25. 16:21

Sajnos ilyen az isiász/hexensussz.

Ilyenkor se kép, se hang, se mozgás, se semmi.

2015. aug. 25. 16:19
Ha valaki, aki szenvedett már ettől, vagy ismer olyan embert, aki megtapasztalta, azt mondja, hogy teljesen normális, hogy 3,5 heti, injekciós (lidokain + gyull.csökkentő) kezelés is teljesen hatástalan, és a fájdalom 1 hónap alatt nem enyhült, akkor megnyugszunk kicsit. De valami azt súgja nekünk, hogy ez így nem oké.
4. jujujo (válaszként erre: 3. - 0c7adf8ee7)
2015. aug. 25. 16:16

Nem, arra lennék kíváncsi, hogy volt-e már valaki hasonló helyzetben? És ha igen, akkor volt-e arra példa, hogy a doki tévedett a diagnózist illetően, illetve mi lett a végső diagnózis?

És az is érdekelne, hogy ilyen esetben nem kötelező valami képalkotó vizsgálat? Mindenhol azt olvastam, hogy ez vele jár, de a dokik ezt kihagyták.

2015. aug. 25. 16:12
Távdiagnózis??
2015. aug. 25. 16:10

Mamám problémája 1 hónapja kezdődött, amikor a bal combja elkezdett fájni, még a bőr is érintésre (innen tudtuk, hogy ideg lesz). Aztán pár nap múlva már az egész lába nagyon fájt, de úgy, hogy semmilyen fájdalomcsillapító nem segített. Mikor már látszódott rajta, hogy ájulni készül a fájdalomtól, bevitték a kórházba. Előtte is látta orvos, de nem tartotta fontosnak, hogy bármi radikálisat alkalmazzon. A kórházban az osztályvezető főorvos csak kézivizsgálatot csinált, semmiféle CT vagy bármi. Ő is rámondta, hogy idegzsába, és hogy 10 alkalmas injekciókúra kell a gerincébe vagy mellé, nem tudom pontosan. Már 4-en túl van, de ez is furcsa, hogy néha 1 hetet vár a 2 időpont között a doki. Kap gyulladáscsökkentőt és lidokaint, de egyik sem használ, egyik injekciózásnál sem enyhült semmi panasz. Egyszóval amióta elkezdődött, enyhíthetetlen a fájdalma, és a család ezt nem tartja normálisnak.


Valaki volt már hasonló helyzetben? Két orvos, köztük most a szakorvos (osztályvezető) is azt mondja, hogy ez így rendben van, de nem kellett volna valami CT-félét is csinálni? Nem szokás ilyenkor? Csak nem érnek semmit az injekciók, ha még a fájdalom sem enyhül semennyire sem.

Mamám nagyon aktív életet él, biciklizik, kertet művel, állatokat tart, tornázik, stb. Most se fekszik, erőlteti azért a tevékenyebb életmódot, doki is ezt mondta, hogy erőltesse, viszont az 1 hónapja tartó, iszonyatos fájdalom nem akar csökkenni. Aludni nem tud esténként, csak 1,5-2 órát, mert a fekvés sem enyhíti a fájdalmat (holott azt olvastam, hogy elvileg akkor enyhülnie kéne), és örülünk, ha napközben is sikerül 2-3-at aludnia mellé. El vagyunk keseredve, és már azon gondolkozunk, hogy saját pénzre megcsináltatunk egy CT-t, és kielemeztetjük. Mit tehetnénk?

2015. aug. 25. 16:10
Létezhet az, hogy ilyenfokú, enyhíthetetlen szenvedés az idegzsába vagy az orvos téved?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook