Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lesz valaha saját otthonom? Kilátástalannak látom a helyzetem. :-( fórum

Lesz valaha saját otthonom? Kilátástalannak látom a helyzetem. :-( (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
68. .Babec. (válaszként erre: 65. - Kira88)
2011. febr. 17. 20:32
HA vkinek van felesleges 40e ft-ja AKKOR MÁR INKÁBB A SAJÁTJÁT TÖRLESZTGESSE MINT EGY IDEGENT GAZDAGÍTSON. Ez az én véleményem.
67. 4b138bec0c (válaszként erre: 64. - .Babec.)
2011. febr. 17. 20:28
Hát, az biz' jó lenne:)
66. 4b138bec0c (válaszként erre: 63. - Mamcili)
2011. febr. 17. 20:28

Ezt én nem tudom, még nem hallottam erről semmi infót. Mit tudsz? Én erről semmit...

Valóban érdekelne, ha valami okosságot tudsz, mert a MÁV-nál erről semmit nem mondtak...

65. Kira88
2011. febr. 17. 20:27

Agis, tökéletesen egyetértek veled. A véleményemet egy másik témában(albérlet v saját lakás kölcsönből?)már kifejtettem.

Azt kéne megérteni, hogy a saját ingatlan az nem egy alapjog, ami mindenkinek JÁR. Ha ki tudod fizetni, vegyél. Ha nem, akkor bérelj. Ennyi.

64. .Babec. (válaszként erre: 62. - 4b138bec0c)
2011. febr. 17. 20:27
Kedves agis-nak biztos van otthona azért ilyen laza. Nem tudja el képzelni h milyen az ha NINCS. Amúgy már kínlódásból írtam h tetecc, legyen 1kis jó kedv & mosolygás. REMÉLEM MAJD A SAJÁTODBA 1X MAJD TETETSZ. KÍVÁNOM H LEGYEN.:-)
63. mamcili (válaszként erre: 15. - 4b138bec0c)
2011. febr. 17. 20:24

de a szolgálati lakást általában cserealappal megy tovább...

nekem majdnem így lett munkám...

az én önkori lakásom adtam volna a munkahelyi azaz szolgálati lakásért...

62. 4b138bec0c (válaszként erre: 60. - .Babec.)
2011. febr. 17. 20:22
Nem tetecc, nem hát, pedig milyen jó lenne egy fárasztó nap után: de sajna, elég kicsi a lakás, és a fürdőbe is csak egy kád van. Miután műemlék épület, nagyon átalakítani sem lehet...
61. 4b138bec0c (válaszként erre: 60. - .Babec.)
2011. febr. 17. 20:20
Apróbb csiszolások még beleférnek: de a gázt nem fogom bevezettetni nekik...
60. .Babec. (válaszként erre: 58. - 4b138bec0c)
2011. febr. 17. 20:19
Gondolom van egy alap amit szinten tartasz, de sarokkádat nem tetecc be. :-D
59. 4b138bec0c (válaszként erre: 57. - .Babec.)
2011. febr. 17. 20:18
Hagyd! Veszett fejsze nyele: amit az ember nem AKAR megérteni, azt nem is fog...
58. 4b138bec0c (válaszként erre: 56. - Agis)
2011. febr. 17. 20:17

Jó, akkor idéznélek:

"Sajnos rengeteg olyan berlo van, mint Bence1020 aki tobb kart okoz az ingatlanban mint amennyit az berleti dij hoz."

Mi ez, ha nem rosszindulatú megjegyzés?!


Nem igénytelenségből nem csinálok a szolgálati lakásból palotát!


Sajnálom, ha ilyen gyenge a felfogásod.


A lakás, mint írtam, rendben van: és, nem azt írtam, hogy nem érdekel, hanem azt, hogy nem látom értelmét: más tulajdonát, miért tegyem luxus lakássá, amikor akár holnap is kitehetnek.

57. .Babec. (válaszként erre: 50. - Agis)
2011. febr. 17. 20:15
Látom nem érted mit mondok/ írok. HA LENNE PÉNZEM BÉRLEMÉNYT FIZETNI AZAZ ALBÉRLETET (HAVI 40-ET) AKKOR MÁR INKÁBB A SAJÁTOMAT FIZETNÉM A BANKNAK. De mivel hónaprol hónapra élünk így nincs felesleges pénzünk amit ide v oda fizessünk. Az h mért költöztem ide mert a férjeméknél 2szóba van, egyikbe mi másikba anyós. Vagy a híd alatt kellene élnünk??????????
56. agis (válaszként erre: 55. - 4b138bec0c)
2011. febr. 17. 20:00

Nem volt a hozzaszolasomban semmi rosszindulat, csak azt irtam le, amit te is, hogy nem erdekel mert nem a tied.


Engem az nem erdekel, hoyg az emberek mire fogjak az igenytelenseguket. Penz, ido, satobbi.

55. 4b138bec0c (válaszként erre: 46. - Agis)
2011. febr. 17. 19:53

Kedves Agis!!

Azért ezt én a helyedben így nem jelenteném ki...

Nem állunk bokáig a koszban, a lakás rendben van, nem süvít be az ablakon a szél, nem a parkettát szedtük fel, hogy abból rakjunk tüzet a szoba közepén...

Egyszerűen csak nem tudok olyan felújítást végezni a lakáson, amilyet, ha a sajátom lenne, esetleg megtennék...

Ennek egyelőre anyagi okai vannak, és az is, hogy, a szolgálati lakásban csak addig lakhatunk, amíg a férjem azon a munkahelyen dolgozik. De miután ott is válság van, bármikor kirúghatják...

Nem kéne rosszindulatú feltételezésekbe bocsátkozni, amikor nem is ismersz:(

54. c1e9612cd3 (válaszként erre: 11. - Cumma1)
2011. febr. 17. 19:50

én főiskolai diplomával, kézhez kapok 107ezret.... ebből most 82-t kifizetek albira, és telefonszámlát, stb-t még nem fizettem, nem ettem, nem ruházkodtam.... Másodállásban amit keresek, az arra jó, h a heti pénzem meglegyen (mármint, ha tudok menni dolgozni, mert most még a másodállásom is "megszünt")

Tanulni????? Basszus! Akinek nálam alacsonyabb végzettsége van, az többet keres nálam, ráadásul, nem cseszett el éveket a fősulira, egyetemre, vagyis évekkel előrébb jár a lakásravaló összetételében.....

Nem azt mondom, h ha újra ott állnék, uúgy bevállalnám a fősulit, de már csak levelezőn. Tanulni kell, ma is azt mondom, de még az sem elég ahhoz, h olyan életet élhessen az ember, amiről álmodik.

53. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 51. - Agis)
2011. febr. 17. 19:24
Így is lehet. De ha mindenre cseszik az ember, ne várjon sokat.
52. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 48. - .Babec.)
2011. febr. 17. 19:23

Bocs, de végül az jött ki, hogy azért nem költ rá, mert nem is tudna. Mondjuk mindegy, mert a hozzáállás u.a.

Magán bérleményből ált. sokkal egyszerűbben tesznek ki, mint cég/állami tudlajdonban lévőből, csak az pluszban még drággább is.

51. agis (válaszként erre: 49. - 4aeed0a8dd)
2011. febr. 17. 19:23
Az en berleti dijam ket eve valtozatlan, es meg alacsonyabb osszgben is egyeztunk meg a jo referenciam miatt (hoztam az elozo berelt lakas tulajdonosatol), mint amennyit a lakasert szeretett volna kapni.
50. agis (válaszként erre: 48. - .Babec.)
2011. febr. 17. 19:21

Lehet berelni is lakast, nem kell harmincevre elkotelezni magad. Pluszban meg a csladtol is megszabadulsz. Ha ennyire nem tetszik, miert koltoztel oda?


Azert, mert egy lakas szolgalati, meg le kell lakni????


En nem onkormanyzatiban lakom, azt sem tudom az milyen. EN mganszemelytol berelek ingatlant.

49. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 46. - Agis)
2011. febr. 17. 19:20

Én azt gondolom, hogy ez lenne a normál hozzáállás. Mert olyasmit sem látnak át sokan, hogy pl. azért is magas aránytalanul M.o.-on a bérleti díj, mert így csesznek mindenre nagy átlagban. Ha kiköltözés után a bevétel nagy részét elviszi a helyreállítás, akkor persze, hogy sokat kell kérni, mert ugye azt már mégsem lehet elvárni, hogy amiért voltam olyan jó fej, hogy kölcsönadtam a lakást, majd én fogok még amortizációra költeni.


Pl. ahol lakom, ott a tulaj, aki előttem lakott, már hasraesett, hogy mennyi mindent megcsináltam/csináltattam. És nem nagy összeg volt, inkább utánajárás meg energia.


Most pl. szigetelést fogok cseréltetni az egyik szobában, mert süvít a szél. Max pár ezer forint. Ha nagyon akarnám, kifizettethetném, de nekem a fűtés számlám lesz olcsódd, és az én fejemre zúdulna amúgy a hideg.

Ismerősöméknek iszonyat magas a rezsije, ami nem csoda, mert folyton süvít a szél. Kérdeztem, hogy megadjam-e az ablakosok számát. Erre azt mondta, hogy nem, mert a tulaj évek óta NEM CSINÁLTATTA MEG. Még arra sem képes, hogy most annyit megkérdezzen, hogy X összeg lenne a szigetelés csere, megcsináltatom, de annyival kevesebbet szereték fizetni.

48. .Babec. (válaszként erre: 46. - Agis)
2011. febr. 17. 19:14
BENCE AZT ÍRTA H A SZOLG. LAKÁSRA AZÉRT NEM KÖLT MERT BÁRMIKOR KITEHETIK. IGAZA VAN. Az más ha valaki önkormányzatiba lakik azt bérli. Azt szépitgeti az ember, mert csak úgy nem tehetik ki. Amúgy nem azért fontos h legyen a nevemen lakás, hanem h önálló életet éljek & ne kelljen más retkességét, hanyagságát elviselnem. (anyós)
47. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 42. - .Babec.)
2011. febr. 17. 19:11

Nincs, és baromira nem tudom, mikor lesz, ha lesz. A félretett pénzem tavaj elment, azóta szarul mentek a dolgok, úgyhogy most sincs. Van egy szép összegű tartozásom, és semmit nem fognak a seggem alá tenni a szüleim, most én szeretném kisegíteni őket. Hurrá!!

A férjem nem keres rosszul, de ebbe a részébe már nem megyek bele.

46. agis
2011. febr. 17. 19:07

Elkepedve olvastam a hozzaszolasokat. azert otthon egy lakas, mert a neveden van? Nem hinnem.


Ahol lakom, nem az enyem (berlem) de tokeletesen az otthonomnak erzem, pont olyan, amilyenre szuksegem volt/van (hamarosan egy nagyobba koltozom) egy sajat lakassal ezt mikor teheted meg?


Jobban vigyazok ra, mintha a sajatom lenne, (3 havonta szoktam festeni-a kutyam nekidol vagy eppen osszekeni a falat).


Nem bankodom, ugyan minek? Veszel egy hazat videken, aztan kapsz egy nagyon jo munkalehetoseget mashol, nem vallalod el mert nem tudsz mit kezdeni a hazzal.


Sajnos rengeteg olyan berlo van, mint Bence1020 aki tobb kart okoz az ingatlanban mint amennyit az berleti dij hoz.

45. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 40. - 4b138bec0c)
2011. febr. 17. 19:06

Tudod, ez rendben is van.

Csak valahogy fura, a magy. mentalitás. Mert pl. egy dolog, hogy nem akar költeni vki bérleményre, de hogy lehet olyan igénytelen paraszt, hogy nem is szól, még akkor sem, ha a hiba javítása nélkül még nagyobb lesz a kár. Meg azért meg lehet nézni sok ország bérlőit a mieinkhez képest. És nem arról van, hogy itt nem fudja rá, hanem puszta nem törődömség.


Vagy pl. a panelek halmozott problémája. Évtizedekig nem volt saját lakás, ezért tettek mindenre, lelakták a francba (bérleti díj, ha fizették akkor minimális), aztán sz.ér-h.ér vették meg az államtól, és végül ők kapnak támogatást manapság az államtól a felújításra. Ez pl. nem áll arányban azzal, hogy más gürizett, hogy a sajátot építse (mert máshoz nem jutott), egész életében rendben tartottam, és most korszerűsítésre egy lyukas fityinget nem kap.

2011. febr. 17. 19:04
javitás kincs az h kinyitjuk
2011. febr. 17. 19:01
Akkor tudjuk meg h mekkora kincsa h lazán kinyitjuik a csapot & folyik a víz, ha elzárják órákra. ugyan ez a villanynál.Addi olyan természetes....bezzeg ha nincs!!!!!??????
42. .Babec. (válaszként erre: 39. - 4aeed0a8dd)
2011. febr. 17. 19:00
Igensokféleképp látjuk a dolgokat. mindenkinek van 1 fontossági sorrendje. Amúgy neked van saját otthonod?
41. 6f731e9185 (válaszként erre: 15. - 4b138bec0c)
2011. febr. 17. 18:58
Még 25 évig lakhatunk itt. Ugyh mi teljesen felujítottuk kiv a fürdöt... de ha lesz pénzünk azt is megcsinaljuk... mi hosszútávon gondolkodunk...
40. 4b138bec0c (válaszként erre: 39. - 4aeed0a8dd)
2011. febr. 17. 18:56

Nem is, hogy alap a saját lakás: csak szerintem, minden jóérzésű ember vágyik valahol arra, hogy saját lakása legyen!

'Az én házam, az én váram:)"

39. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 37. - .Babec.)
2011. febr. 17. 18:54
Én nyugottabb lennék, ha olyan országban élnék, ahol kevésbé alap a saját lakás, de biztosabb lenne, hogy nem halok éhen.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook