Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lenmag, chia mag, kinoa... - vélemények/tapasztalatok? fórum

Lenmag, chia mag, kinoa... - vélemények/tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


8. Lévai Ildi (válaszként erre: 7. - Moncs83)
2019. ápr. 9. 22:01
Igen, az egyik kollegám, akivel elég jó viszonyban vagyok, szintén fogyasztja a lenmagot, ill. a chiát. Ő nagyon szomjas lesz utána, és azt mondta, annyira eltelíti, hogy fél napig elvan vele. Rengeteget fogyott (ez is volt az egyik célja, másrészt ő a változó kori problémáira keresett vmi természetes megoldást). Nekem nem célom feltétlenül a fogyás, de a gyógyszerek miatt oda kell figyelnem, miket fogyasztok, egy időben pl olyan gyógyszert kaptam, ami alapvetően használt ugyan, de mellékhatásként egy hónap alatt kb 10 kg-t (!) híztam. Szerencsére ez lement rólam. És, bár jelenleg nem tapasztalok ilyesmit, inkább biztosra megyek. Olyan étrendet próbálok összeállítani, ami hosszútávon tartható, tehát nem extrém fogyókúra, viszont megőrzöm a súlyomat, esetleg fogyok is még egy kicsit.
7. Moncs83 (válaszként erre: 1. - Lévai Ildi)
2019. ápr. 9. 12:42
Szia!:) Én pl pont ilyen cégnél dolgozom ami ezeket a termékeket árusítja és igazat megvallva előtte talán nem is hallottam róluk,de kíváncsiság képen a chia magot kipróbáltam.Elvileg nagyon jó bél tisztító hatása van mert a szervezet ugyan úgy mint a kukoricát nem emészti meg,így csak átmegy a beleken.Csak a kukoricával ellentétben ez meg is dagad így ha nem iszol elég folyadékot mellég igen csúnya székrekedést tud okozni :( Sajnos én ezt megtapasztaltam :(
6. Lévai Ildi (válaszként erre: 5. - Scherlock)
2019. ápr. 9. 11:38

Köszi Mindenkinek :)


Kicsit pontosítva; állítólag a magnézium, B6, omega-3 és a vas stresszoldó hatásúak. Nem csak, a hétköznapi stressz esetén, hanem olyan pszichés zavaroknál is, amiknek az egyik tünete az erős szorongás. Ezért érdekelt, ki mit tapasztalt ezeknek a fogyasztásakor.

2019. ápr. 6. 08:42

Ebben így konkrétan nem hiszek.


A felsorolt betegséges pszichések, szóval ha javulni/gyógyulni akarsz, első sorban a gondolataidat programozd át. Semmi nem használ, ha nem hiszel benne. Még a gyógyszer sem, ha melléteszed azt a gondolatot, hogy úgyse....


Azt javaslom, ha van rá lehetőséged, sétálj a szabadban, a legjobb naponta 1 óra vagy több. Élvezd az élet apró örömeit: nyíló virágok, madarak éneke, virágzó gyümölcsfák illata, mosolygó arcok....


Ne nézz erőszakos filmeket, ajánlom a hírek kihagyását is. Azt csak halkan említem: meditálj!


Ezeknek nincs mellékhatásuk, ingyenesek, és garantáltan használnak.


Állítólag 21 nap után szokássá válnak.


Én szívesen veszek fel a lelkemnek kedvező új szokásokat. :)

2019. ápr. 3. 08:28
A kuszkusz, a barna rizs, vagy az árpa (gersli)- mind tökéletesebb, mint a fehér rizs, vagy burgonya. Ezeket is lehet használni. Lassú szénhidrát felszívódás és valóban a legjobb a belekre. Kímél, és a vastagbélrák biztos, hogy nem tőlük alakul ki.
3. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Lévai Ildi)
2019. ápr. 3. 08:25
Lenmagot szoktam napi egy kiskanállal enni, hogy könnyebben induljon a reggel. Erre használ, de más jótékony hatást nem tapasztaltam.
2019. ápr. 3. 06:13

Szia!

Mindig voltak/lesznek trendek, de a búzakorpa jótékony hatása évezredek óta ismert és kedvelt.

Kiváló ballaszt, segíti a vastagbelek munkáját, része van a vastagbélrák megelőzésében, vércukorszint csökkentésében, zsír-anyagcsere normalizálásában, kiváló magnézium forrás.

Célszerű egy-egy kanál búzakorpát joghurtba keverve fogyasztani.

2019. ápr. 3. 04:16

Sziasztok,


Már nyitottam nem sokkal ezelőtt egy fórumot, amiben az étrend stresszre, szorongásra, pszichés betegségre való hatásával kapcsolatban szerettem volna kikérni a véleményeteket. Már ott is sok hasznos hozzászólás érkezett, még egyszer köszi :)

De igazság szerint konkretizálni szeretném a kérdésemet. Sok helyütt olvastam a lenmag, chia mag illetve a kinoa pozitív hatásairól. Érdekelne, hogy akik rendszeresen fogyasztanak ilyesmit, vagy hasonló élelmiszereket, esetleg rendszeresen vásárolnak gyógynövényesnél/bioboltban, tapasztaltak-e bármilyen pozitív hatást. (Akármilyen szempontból.)


Előre is köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook