Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lelkileg elviselni hogy nehezen jön a baba. fórum

Lelkileg elviselni hogy nehezen jön a baba. (beszélgetős fórum)


1 2 3
33. pethoevi (válaszként erre: 30. - Pymary)
2011. márc. 30. 19:28

Szia!

Akkor egy cipőben járunk,mármint ami az időt illeti.

Laparr-ra mész majd,vagy hsg-re?

2011. márc. 30. 18:30

Megtaláltam a törvényt a felmondással kapcsolatban:

A kismamát felmondási védelem illeti meg a gyermek 3 éves koráig. A Munka törvénykönyve úgy rendelkezik, hogy a munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkavállaló jogviszonyát

- a gyermek ápolása illetve gondozása céljából kapott fizetés nélküli szabadság időtartama alatt,

- illetve - fizetés nélküli szabadság igénybevétele nélkül is - a gyermek 3 éves koráig.


(Hogy egészen pontosak legyünk: a felmondási védelem azt a szülőt illeti meg, amelyikük a gyermek gondozása céljából utoljára fizetés nélküli szabadságot vett igénybe.)


Kismamatitkok.husok jó dolog van ezen az oldalon..


Lombikosoknak meg fiz.nélküli szabit is köteles adni a munkáltató, és onnantól nem küldhetik el, ahogy a meddőségi központba betette a lábát.Utóbbi az inszemesekre is érvényes..na meg a táppénz....

31. lhoney
2011. márc. 30. 16:58
Hogy pmjuditot idezzem NE ADD FEL nem adhatjuk fel , ma mar nem erzek semmit nincs hasszurka se semmi de hatha hatha ..... tortenik valami csoda :)
30. pymary
2011. márc. 30. 15:12
sziasztok! 15 hónapja próbálkozunk. nekem volt már 2 hormonvizsgálatom, Férjem is volt vizsgálaton, 2 hónap Closty, de mindhiába.Az eredményeink pedig aggodalomra nem adnak okot. Én megvagyok győződve, h a rövid, de hosszú vérzésel járó ciklusom miatt nem jön össze. Peteérésem pedig van.Nemsoká megyek petevezeték átjárhatóságira. Türelemmel várom h mi legyünk a következő Babavárók!
29. pethoevi (válaszként erre: 28. - Pmjudit)
2011. márc. 30. 10:24

de jó ezt olvasni.:-)

Mindig reménnyel tölt el.:-)

2011. márc. 30. 09:06

Nekünk is nehezen jött a lányunk.

Tudom mit érzel, tudom milyen rossz látni másokat, pláne ismerősöket babával.

De! Ne add fel. Én évekig jártam orvostól-orvosig, rengeteget sírtam, végül meddőségi központba mentünk, ahol kiderült, hogy fertőzésem van, egy doboz gyógyszer segített - a lányom 8 éves.

Nagyon megérint még ma is, mikor olyanokról hallok, akik azt élik át, amin mi is keresztül mentünk.

Utána, szintén nem azonnal, mikor szerettük volna megszületett a kisfiam.

NE ADD FEL!

27. pethoevi (válaszként erre: 26. - Lhoney)
2011. márc. 30. 08:55

drukkdrukk!

+++++++++++++

26. lhoney
2011. márc. 29. 21:34
Na halli most vagyok tul az elso clostin ( a tavaly mar szedtem 4 honapot de eredmenytelenul ) 5 nappal vagyok az allitolagos peteeres utan csupa remennyel :) a tegnap este es ma is szurkal a hasam ugyanott lehetseges h tobb napon at szurkal nem csak 1 este ? persze kitudja mi lesz ebbol lehet h semmi csak azert megis remenykedem
2011. márc. 29. 21:16
Esetleg munkaügyes vagy???
2011. márc. 29. 21:16
Ha megtalálom, bemásolom , hogy hol láttam...
23. Cipike75 (válaszként erre: 22. - Katus73)
2011. márc. 29. 21:15
Én azt olvastam, hogy a csemete 3 éves koráig nem rúghatnak ki, és visszavenni is kötelesek....
22. Katus73 (válaszként erre: 14. - Cipike75)
2011. márc. 29. 17:44

Sziasztok!


Bocsi, hogy beleszólok, de csak a terhesség ideje alatt vagy védett. Szülés után kirughatnak.:( Persze a gyed jár.

Katus

21. Cipike75 (válaszként erre: 20. - Pethoevi)
2011. márc. 29. 13:34
sok sikert neked!!!!
2011. márc. 29. 13:13

Sziasztok lányok!

Ha megjön rendesen,elkezdek heti 3szor aviva tornázni.Majd beszámolok,oksi?Én szedem a clostit,Párom pedig a Fer-t.Bízunk.:-)))

Addig is,babásodjatok!

2011. márc. 15. 22:34

Sziasztok!:-)

Mi több,mint egy éve próbálkozunk.novemberben volt pozi tesztem,de a baba decemberben,mielőtt a doki rábólinthatott volna,meggondolta magát.:-(((

Most kezdtem a 2. clostis periódust,a párom szedi a fer14-t és nagyon reménykedünk.a napokban lesz Pé.:-)))

Én ez alatt az idő alatt 3szor borultam ki,ebben benne volt a vetélés is.A doki annyira optimista és annyira biztat,h nagyon nagy erőt adott most.És tudom,ha spontán nem,majd segítséggel jön a baba.Már nem görcsölök.:-)

18. Cipike75 (válaszként erre: 17. - Incifinci77)
2011. márc. 13. 09:23
Na, hát reméljük a legjobbakat! A Győri Kaáliban ráadásul a várakozási idő sem kevés , ha jól tudom. Több hónap is lehet....
2011. márc. 12. 23:23

Mindenképpen utánajárok mindennek,hozzám a győri Kaáli intézet van legközelebb nem hallottam róla rosszakat.Köszi mindent,jó valakivel megbeszélni a dolgokat,már a szüleim sem élnek,tesom sincs.

Barátaim vannak tündériek de nekik pik-pakk összejöttek a gyerkőcök más olyan emberekkel beszélni aki hasonló cipőben jár.Most egyébként huszadikára nem várom hátha...

16. Cipike75 (válaszként erre: 15. - Incifinci77)
2011. márc. 12. 22:15

Remélem segíthettem neked! Sajnálom ami veled történt!!! Jó, hogy van egy társad, akivel továbbléphetsz!!

Szívesen írok még, ha érdekel valami..

Egy dolog még, ami szintén fontos, kellenek az inszemhez különböző vizsgálatok, és az egy ciklusnyi időt biztosan elvesz, de ha laparoszkópia is kell, akkor még többet, tehát érdemes ezt az időt rászámolni, persze addíg spontán is sikerülhet...

2011. márc. 12. 22:08

Köszi hasznos infókat adtál,nem félek az inszemtől

csak nem tudtam hogy működik.Egyépként már van egy gyönyörű fiam 11 éves az első házasságomból az ő apukája sajnos elhunyt.A második férjemmel várjuk nagyon a babát és a fiam is megörül már egy tesóért.

14. Cipike75 (válaszként erre: 13. - Incifinci77)
2011. márc. 12. 21:43

Nem utolsó szempont ebben a témában, amivel én is most szembesülök igazán, hogy egyből mehetsz táppénzre, és ha megszületett a babó, akkor a 3 éves koráig nem rúghatnak ki. Meg köteles a munkáltató fiz. nélküli szabira is elengedni...


Ezek abban az esetben állnak, ha véglegesítve vagy, határozatlan idejű a munkaszerződésed. Ha próbaidős vagy, vagy határozott a munk. szerződés, akkor ez nem áll. Érdemes végiggondolni, és aztán lépni.


Még az inszemről, hogy egy sima nőgyógy. vizsgálatnak felel meg, nem fáj semmi, és rövid ideig tart.


Annó az én csemetém első inszemmel sikerült.

13. incifinci77 (válaszként erre: 12. - Cipike75)
2011. márc. 12. 21:06
Köszönöm szépen az információt.
12. Cipike75 (válaszként erre: 9. - Incifinci77)
2011. márc. 12. 20:32

Korodat nézve, nincs mire várnotok! Az inszem nagyon egyszerű, kapsz peteérést serkentő gyógyszert, majd uh-gal megnézi a doki, hogy mikor kell megrepeszteni az érett tüszőket, és megmodja ez alapján, hogy mikor kell beadni a tüszőrepesztő injekciót. Ez után 2 nappal van kb. az inszem. Ez úgy zajlik, hogy a spermiumot megtisztítják, és egy katéter segítségével a méhbe juttatják. Ez azért jó módszer, mert így a spermiumok teljes egésze a méhbe kerül, ez által lesz nagyobb az esély a babóra, mert spontán próbálkozásnál a spermiumok csak egy kis része jut be a méhbe.


Ha ez megvan, progeszteron kúppal segítik a megtapadást.

11. incifinci77 (válaszként erre: 6. - Hnol86)
2011. márc. 12. 16:23
Köszi aranyos vagy!
10. incifinci77 (válaszként erre: 8. - Lhoney)
2011. márc. 12. 16:22
Szia sok sikert kívánok neked! Néha írj légyszi mi újság veled,én huszadikára nem várom.
9. incifinci77 (válaszként erre: 7. - Cipike75)
2011. márc. 12. 16:16
Már gondoltunk rá.Majd írd meg légyszi hogy zajlik az inszem. köszi.
2011. márc. 12. 15:00
sziasztok en is csatlakoznek neha komolyan padlora tesz az erzes 3 eve varom a csodat :( pcos om van kezeles is volt de meg semmi neha azt erzem nincs tovabb de fel kell allni es menni kell tovabb de nem adom fel hiszem h egyszer rank mosolyog a szerencse ezt kivanom nektek is
7. Cipike75 (válaszként erre: 4. - Incifinci77)
2011. márc. 12. 14:23

Voltatok a pároddal már meddőségi központba? Lehet, hogy az inszemináció, vagy a lombik segítene...


Mi az első csemetére 3,5 évet vártunk, aztán inszemmel lett, most a tesóért lombikra megyünk.Ráadásul egyikőnknek sincsen semmi baja....


A meddőségiben biztosan kezelni tudnák a problémád, én nagyon sajnálom, hogy nem indultunk el előbb...

2011. márc. 12. 07:57
Szia. Nekem a sógornőmék 6 évig próbálkoztak sikertelenül. Nagyon görcsösen akarták. MJad mikor feladták már terhes is lett. 2 hónapja szülte meg 3. kislányát. Sok sikert kívánok.
5. incifinci77 (válaszként erre: 2. - Funny.suzie)
2011. márc. 12. 00:32
Köszönöm szépen a biztató szavakat! Mennyi ideig vártatok a babára és végül hogy sikerült?
4. incifinci77 (válaszként erre: 3. - 5239d91094)
2011. márc. 12. 00:28

Szia összesen hat éve két éve sikerült teherbe esnem de bárányhimlős lettem el kellet vetetnem sajnos. Azóta volt két vetélésem a férjemet egyébként műtötték hereviszér tágulattal nálam nem találtak problémát a ciklusaim is rendben.

Most teákkal próbálkozom.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook