Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lelki társ fórum

Lelki társ (beszélgetős fórum)


1 2
40. 7cb5512f0e (válaszként erre: 38. - D7ba7bf7ff)
2015. szept. 5. 07:47
Elolvastad a cikkeket? Mit gondolsz róluk?
39. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 38. - D7ba7bf7ff)
2015. szept. 4. 21:53
37-re ment.
38. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 36. - D7ba7bf7ff)
2015. szept. 4. 21:52
Annál több szerintem. Egy lélektárs bármikor otthagy, ha lejárt a mandátum. Vagy te hagyod ott.
37. 7cb5512f0e (válaszként erre: 36. - D7ba7bf7ff)
2015. szept. 4. 11:53

Sorstársak? Nem lelki társak?


Az általam belinkelt cikkeket elolvastad?

2015. aug. 29. 12:28

Na ilyenek a sorstársak:


[link]

2015. aug. 23. 22:52
Mindegy, már törölt felhasználó. Azért még elkaptam egy hsz-ét, hogy mellműtétre készül. Nem akarok rosszindulatú lenni, vagy következtetést levonni, amikor már nincs is itt, de ezek után nekem úgy tűnik, hogy bár tetszik neki a másik srác, azért csak a párjával marad, amíg meg nem csináltatja a ciciket (ki tudja, talán mert ő fizeti?), és ez van, nem fogja otthagyni a pasiját a műtét előtt, tuti. Lelkitárs, ja...
2015. aug. 23. 10:02
Egyébként nagy erőfeszítés lenne eftike elolvasni az általam belinkelt RÖVID cikkeket? Mert szerintem elég érdekesek. És kábé arról szólnak, hogy a most meglevő párkapcsolatodon lehetne elmélázni-elmélkedni.
33. 7cb5512f0e (válaszként erre: 29. - Edd0752c1e)
2015. aug. 23. 10:00

"Nem tudom, mi ez, de nem szerelem."

Miééééért kell mindjárt szerelemről beszélni? Olyan, hogy puszta szexuális vonzódás, nem létezik? Az angyalok világában élünk?

32. 7cb5512f0e (válaszként erre: 28. - Kisj)
2015. aug. 23. 09:59
Nálad a pont, bár a srác nem hálótárs (még), de a topiknyitó elég alaposan elgondolkozott ezen a lehetőségen. :)
31. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 27. - Gribedli***)
2015. aug. 22. 20:28
Én is így gondolom, hogy nem érdemes vergődni meg belemagyarázni, ha valaki már érzékenyebb, érettebb az fogja gyanítani, de a többség nem foglalkozik ezzel, vagy nagyon is túldimenzionálja.
2015. aug. 22. 18:01
Hagyjukmá..
29. edd0752c1e (válaszként erre: 28. - Kisj)
2015. aug. 22. 17:45

Ok. Nem tudom, mi ez, de nem szerelem.

Sot hogy tovabbmenjek, aludtunk mar parszor egyutt, pl satorozaskor, sot buli utan meg a sajat szobankban is ott aludt. A parom hajnalban ott is hagyott minket kb 4 orahosszan at, megsem eszunkbe se jutott volna egymasra maszni.

Szoval ne arra gondoljatok mar csak.

Ez valami kapocs, de tudom egesz eletre szol, ami osszekot vele, baratsagnak sem tudnam igazan nevezni, mert pl. meg sose mondta, hogy mi baratok vagyunk.

Azt hogy csak en erzem, mit fog tenni, mikor jon at, meg nem jelenti azt, hogy o semmit sem.

28. kisj (válaszként erre: 1. - Edd0752c1e)
2015. aug. 22. 17:01

Ez nem lelki társ, hanem hálótárs. (legalábbis te ezt szeretnéd)


idézet tőled:

"eszebe se jutna, hogy en vonzodom hozza. Az esete sem vagyok, tehat o lehet, eszre se venne mas helyzetben.

Szoval az o reszerol a szerelem teljesen kizart, ebben biztos vagyok."

27. gribedli*** (válaszként erre: 25. - D7ba7bf7ff)
2015. aug. 22. 13:13

Szerintem ez hülyeség. Ha nincsenek egy szinten, vagy AMÍG nincsenek egy szinten, nem is fognak találkozni. Nem hiszek abban, hogy csak az egyik ismeri fel, hogy van valami.


Ha nem ismerik fel mindketten, hogy van valami, az csak egy viszonzatlan szerelem, nincs is értelme belemagyarázni, hogy az ikerlángja csak "nem ismerte fel". Persze...


Másrészt meg rengeteg emberpár, akik nem is ikerlángok, nagyon is tanítják egymást, segítik egymást és kölcsönös vonzalom is van, szóval annyira hülyeség vergődni azon, hogy konkrétan most láng vagy sem, ha a másik annyira nem veszi a lapot.

26. gribedli*** (válaszként erre: 17. - Edd0752c1e)
2015. aug. 22. 13:05
Látod, pont amit írtam, ez az idegesítő (nem nekem, mert nem én vagyok a párod, de kétlem, hogy őt ennyire nem érdekli): máris úgy beszélsz a haverról, hogy MI, a barátod meg egy külön személy. Szerintem elég gáz, ha nem a barátoddal kapcsolatban használod, hogy MI.
25. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 22. - Edd0752c1e)
2015. aug. 22. 12:21
Valamit mindenképpen érezni fogtok, ha egy ilyen kapcsolatról van szó, csak mindegyikőtők egy más szinten, egy más síkon. Lehet hogy ami neked fontos, neki már nem olyan fontos, így nem is fecsérel rá különösebb energiát, stb... Vagy például valamit úgy érzel, hogy valami nagy dolog, neki meg magától értetődő. De ezek már komolyabb viszonyok, mint a hétköznapi "nyaljunk egy fagyit" vagy "ugorjunk be a moziba" kapcsolatok. Minél fejlettebb a lélek, annál komolyabbak a viszonyok, annál keményebb a lecke, annál intenzívebb a megélés, a tudás, a tanulás, stb. Ez már nem csak az összebújásról szól, főként nem arról. A szeretet itt már sokkal inkább a bölcsesség, a szabadság és a figyelem témakörében zajlik. Tehát egy bizonyos pont után már spirituális kapcsolatokról, viszonyrendszerekről beszélhetünk. Ezek jócskán kinövik a hétköznapi viszonyrendszereket, bár benne élhetnek, nem kerülhetik ki őket (csak ügyesen). :)
2015. aug. 22. 09:20
2015. aug. 22. 09:20
22. edd0752c1e (válaszként erre: 19. - D7ba7bf7ff)
2015. aug. 21. 16:29

Letezik olyan, hogy nem erzi ezt mindket fel, csak az egyik?

Teljesen ki tudom szamitani, mit csinal, miert teszi eppen azt es eppen ugy. Azt is megerzem, ha talalkozni fogunk.

21. moonlight13 (válaszként erre: 19. - D7ba7bf7ff)
2015. aug. 20. 17:39
Furcsa amit írsz, hogy valami mindig meggátolja, hogy összejöjjenek. Nálunk ez volt. Amikor komolyan összejöttünk volna, mindig történt valami, amitől mégsem... Mintha a sors nem engedte volna...
20. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 9. - Moonlight13)
2015. aug. 20. 17:20
Az "ikrek" is tölthetnek be olyan funkciókat mint a lélektársak, de itt inkább olyan lelkekről van szó, akik nagyon különböznek egymástól, mégis szükségük van egymásra, mert úgy érzik hogy ketté vannak szakadva. Egyfajta függőség van jelen. Mintha egyik csak a Napot látná, a másik csak a Holdat, és egymás szemeivel meg tudják nézni őket. Így egyfajta EGY-ségesség van jelen, még ha a nagy különbségek feszültségeket, konfliktusokat is generálnak. A mélyben azonban nagyon fontosak egymás számára. Egymás komplementerei. A "szíámi ikrek" a tökéletes példája ennek a működésnek, csak az már egy elég durva jelenség. Az ikreknek meg kell tanulni EGY irányba menni, lehetőleg a jó irányba, így egymás nagyon komoly tanítói.
19. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Edd0752c1e)
2015. aug. 20. 17:03

A lelki társ az nem az "Igazi", a "nagy Ő", a "Másik Feled", hanem a lelki vezetőd, aki gyakran többet tud rólad, mint te saját magadról. Lehet hogy csak te érzed hogy a lelki társad, de az akkor úgy is van. Ő mindenképpen a "tükör" funkcióját tölti be az életedben, egy erősebb formában, ezért vonzódsz hozzá. Mert valahol vágysz rá, hogy többet tudj meg a dolgokról, önmagadról. Lehet hogy egy nagyon erős baráti vonzalom lesz belőle, ami majdnem olyan intenzív mint a szerelem, de nem lehet összekeverni.


Ha nem lesz ott a lehetőség, akkor nem fogtok klasszikusan "összejönni", mert azt mindig valami megakadályozza, egy házasság, egy másik kapcsolat, maga a sors.


De nem szeretnék semmit skatulyába húzni, csak leírtam az észrevételeimet.

18. 342402de6d (válaszként erre: 14. - Edd0752c1e)
2015. aug. 20. 08:40
Hagyd,hogy körülötte forogjanak a gondolataid,hamarabb tisztázódik mit akarsz.
17. edd0752c1e (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2015. aug. 20. 08:37
Ezt a bosszantast arra ertem, hogy pl. bugyuta dalocskakat enekelunk a kutyamnak, amitol a parom hatan felall a szőr. Vagy sokszor szerencsetlenkedunk, leejtunk ezt-azt. A paromra ez nem jellemzo, o ugyes mindenben.
16. edd0752c1e (válaszként erre: 15. - F4a38a0605)
2015. aug. 20. 08:33

Hat nem tudom, de nekem gyerekkorom ota tobb fiubaratom volt, mint lany es egyikkel sem akartunk felnove sem tobbet a masiktol.

A baratsag sokszor amugy is erdeklodesi kor kerdese.

Osszekothet pl. egy hobbi is.

Mert pl. ha en horgaszni jarok, akkor szerinted melyik lannyal pakoljuk fel magunkat ket napos pecaturara?

Tehat vannak fiubarataim.

Hogy felejthetnem el, amikor szinte napi kapcsolatban all velunk...

2015. aug. 20. 08:25

Sürgősen felejtsd el!

Nem hiszek a férfi nő barátságban!


ne magyarázd bele, hogy a lelki társad

14. edd0752c1e (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2015. aug. 19. 23:30

Pedig hidd el, a parom nem feltekeny ra, es ez a srac nem ugy erdekel engem, masfel eve ismerem, de egyaltalan nem neztem ra ferfikent. Csak mint egy emberre.

Most is csak azt latom benne, es eszembe se jutna masmilyen kapcsolatba lepni vele.

Egy igaz barat sokkal tobbet er, mint egy szerelem, foleg ha masokat meg is bantanek vele.

Csak hat valahogy le kellene gyoznom magamban, hogy korulotte forogjanak a gondolataim. O egyedul el, nagyon maganyos es problemai is vannak, szeretnek neki segiteni valahogy.

13. gribedli*** (válaszként erre: 6. - Edd0752c1e)
2015. aug. 19. 22:14
Felnéz rá, de bosszantja? Hö? Komolyan, nem tudom nem elképzelni, ha én lennék a párod, hazaviszem egy barátomat és szép fokozatosan elkezdenek sutymorogni, meg tekintetekkel kommunikálni, meg befejezni egymás után a mondatot... Hát, nem lennék a helyében, kicsit gusztustalannak tartanám a szitut. De lehet, hogy én vagyok rosszul összerakva. Pedig hiszek a lelkitárs fogalomban, de nem így, ahogy te.
12. gribedli*** (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2015. aug. 19. 22:08
:DDD
11. moonlight13 (válaszként erre: 10. - Gribedli***)
2015. aug. 19. 21:56
Nem hiszem, hogy ne szeretné a párját, csak most egy olyan emberrel találkozott, aki hozzá hasonló. Az én életemben is csak egy ilyen ember volt, de mi nem is tudnánk együtt élni, mert egy csomó olyan tulajdonságunk van, amit a másik nem tud elviselni. Mégis valami láthatatlan szál összeköt. És az a furcsa, hogy a másik fél is ugyanezt érzi.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook