Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lehet szerelem nélkül házasodni? fórum

Lehet szerelem nélkül házasodni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
183. 39694c0c70 (válaszként erre: 174. - Sly7105)
2012. jan. 18. 13:26

Igazad van! Valóban röghöz kötött a magyar.

De elgondolkodtál azon is, hogy miért?

A hozzászólásodból az jön le, hogy rajtunk kívül mindenki okos, csak mi magyarok vagyunk annyira ostobák, hogy: "Kell a jó? NEM!! Kell a rossz? IGEEEEN!"

Ha kíváncsi vagy, miért is alakult ki ez a röghöz kötöttség (ami elárulhatom, hogy nem tipikusan magyar unikum, vagy mentalitás) szívesen kifejtem bővebben.

És elárulhatom, hogy köze nincsen a SZÉGYENHEZ!!!

182. eda2332104 (válaszként erre: 180. - Szoszatyar)
2012. jan. 18. 13:24
Gyerek nélkül meg vegyek az államnak egy lakást? Vagy hogy is van ez?
181. szoszatyar (válaszként erre: 175. - 342402de6d)
2012. jan. 18. 13:09
És neked bevált?
2012. jan. 18. 13:08
Ludwig, az albérletes véleményedet érteném, ha most lennél mondjuk 25. De már tíz éve kereső felnőtt vagy, szóval számolj... Amúgy a nyugati fizetés/albérleti díj arány egész más, mint ugyanez itthon. Itthon jobban megéri sajátban lakni, és azt aztán örökíteni a gyerekekre.
2012. jan. 18. 13:06
Azért ha nem lenne társadalmi elvárás a családalapítás, én akkor is akartam volna gyereket. Engem nem érdekel a társadalmi elvárás. A házasság is az, de házasságpárti mégsem vagyok. A gyerek a lényeg. Nekem. Ludwig, ahogy elnézem, neked meg a saját majdnem totális szabadságod a lényeg. Ha ehhez nem találsz partnert, vagy találnál, de nem tetszik, akkor vagy törődj bele, vagy gondolkodj el, ahogy már javasoltam előzőekben. Az, hogy hőzöngsz, amiért a világ nem olyan, mint szeretnéd, az nem nagyon fog rajtad segíteni. Ha különc vagy, nehezebb a dolgod, ez van. A világ nem fog a kedvedért megváltozni. Nem muszáj alkalmazkodnod, nem muszáj kompromisszumot kötnöd, senki nem várja tőled. De te se várd a világtól, hogy a kedvedért megváltozik.
178. 39694c0c70 (válaszként erre: 173. - Eda2332104)
2012. jan. 18. 13:05

Egy picit talán szélsőségesen látod a dolgokat.

De ez nem baj. Nem kell, hogy mindenkinek, mindenben egyezzen a véleménye.

A mostani állapot nem tekinthető mértékadónak. Bízzunk benne és bízunk is benne, hogy helyére kerülnek a dolgok.

A világért se szeretnék politizálni, de nem lehet senkinek a célja, hogy mindent elvegyen az emberektől és minden az övé legyen. A bankároknak se jó az, ha minden erőforrás az ő kezükben van. Az csak további gondokkal járna. Egyszerűbb nekik, ha valaki működteti helyettük, ők meg beszedik a haszon egy tetemes részét kamat formájában.

Az albérlettel kapcsolatban, MOST valóban igazad lehet, de ez csak átmeneti állapot.

Megnyugodnak a kedélyek és pár év alatt helyükre kerülnek a dolgok.

Aztán ismét érvényes lesz az, hogy ha valakinek sikerül így, vagy úgy összespórolni pár millió forintot, akkor inkább azt felhasználva kölcsönt vesz fel rá, és azzal az összeggel törleszti a hitelét, amit esetleg albérletre fordítana. Így előbb-utóbb tényleg az ő tulajdonába kerül a lakás.

Ha nyugdíjas korára lefogy a hitel, akkor a nyugdíjából (ha lesz valamennyi) már nem kell albérleti díjat fizetnie.

Most valóban "keményebbek" a hitelek, de ezek is megpuhulnak majd, meglátod. A bankrendszernek lételeme a hitelkihelyezés. Anélkül nem működhet!

Abból egyetlen bank se élne meg, hogy őrizgeti a pénzed és vigyáz rá (nem kis költséggel) és a végén még kamatot is fizet érte neked!

Óhatatlanul meg kell, hogy változzanak a körülmények.

Szó nincsen vágyálomról, csupán reális célokról.

177. Sly7105 (válaszként erre: 173. - Eda2332104)
2012. jan. 18. 12:54
Csak, hogy a másik részére is válaszoljak: és igen, valóban kicsit társadalmi elvárás is, hogy megházasodj, legyenek gyerekeid, hiteled, lakásod/házad. Ha nem ilyen vagy, ha mást akarsz, akkor különc vagy :) De tényleg, gyerek sem kell?
176. Sly7105 (válaszként erre: 172. - 39694c0c70)
2012. jan. 18. 12:52
Sokszor a domináns fél nem gondol arra, hogy ez neki előjoga, vagy joga, vagy kötelessége, egyszerűen csak úgy alakul, az egyéniségekből adódóan, hogy van aki bizonyos dolgokat jobban tud, jobban intéz el, stb. így az valóban az ő dolga is marad mindig... És bizony, ez általában semmivel nem változtatható meg. Mondjuk apámat soha nem tudná anyukám rászedni arra, hogy menjen el egy bankba ügyintézni. Még nem is volt soha... Csak egy egyszerű példa volt.
2012. jan. 18. 12:50
én is azt tettem
174. Sly7105 (válaszként erre: 173. - Eda2332104)
2012. jan. 18. 12:49
Ebben Neked teljesen igazad van. Csak a magyar nép a tulajdonmániás. Mi vagyunk röghöz kötöttek. Nyugati társadalmakban teljesen rendben van és nem szégyen, ha bérelt lakásban laknak. Sőt ! Valóban sokkal több előnye van. Olyan lakást veszel ki, válogathatsz, ami neked tetszik, vagy akár házat is, mert meg tudod fizetni. Ha másik városban/megyében/tartományban kapsz jobb állást, nem köt oda semmi, egyszerűen arrébb cuccolsz és bérelsz ott. Ez nekem is sokkal szimpatikusabb. De mi saját csapdában akarunk vergődni, mert az a miénk! :) :)
173. eda2332104 (válaszként erre: 168. - Szoszatyar)
2012. jan. 18. 12:39

S vajon miért kerül sokszor egy kalap alá az egyén boldogsága a társadalmi elvárással?

Mert ők mást akarnak mint én, ilyenegyszerű. Ha bejövök külsőleg, nem egyeznek a terveink. Ha hasonlóan gondolkodik (nagy ritkán), akkor nem tetszik (szubjektív).

A lakáshitellel kapcsolatban. Most vonjuk ki hogy nálunk van szolgálati lakás. Ha kitesznek az albiból, keresel másikat. Ha bedől a hiteled kitesznek a lakásból, s még mindig milliókkal lógsz a banknak. Persze jön az érv hogy az a tiéd lesz. Aha, ha megéred 25-35 év múlva. Nem beszélve hogy egy keményebb hitelnél gyerekkel kombinálva gyakorlatilag megszűnsz élni. Hacsak nem kaszálsz extra pénzt semmire sem marad ezeken kívül, örülsz ha tudsz enni.

Ez lenne akkora vágyálom a következő évekre?

172. 39694c0c70 (válaszként erre: 171. - Sly7105)
2012. jan. 18. 12:38

Igen így van! Mi már nem gondolkozunk ezen, hanem éljük az életünket. Elég nekünk a CHF-hitelből adódó rabság is!

Egyébként érdekes, hogy a kialakult szerepek szinte soha nem cserélődnek fel. Azaz hiába is kísérelné meg a domináns fél, hogy az előjogairól lemondjon. Nem tehetné meg, mert nem venné át tőle senki.

Ez amolyan "falkavezér" szerep, vagy a baromfiudvarban a "csípésrend"

Ezek soha és semmivel nem változtathatók meg!

171. Sly7105 (válaszként erre: 170. - 39694c0c70)
2012. jan. 18. 12:34

Megint csak azt mondom, hogy ha ez áldozat, akkor inább neee. Akkor éljen egyedül és sóvárogjon annyi szinglivel együtt a családért, amennyien azt teszik.

Minden kapcsolatban van domináns fél, nyilvánvaló. De ha az egyik felül tud/képes kerekedni a másikon, akkor nyilván az úgy harmónikus, mert a másikból hiányzik a dominancia képessége, kvázi tökéletes az összhang...

170. 39694c0c70 (válaszként erre: 169. - Sly7105)
2012. jan. 18. 12:31

Tudod vannak, akik a szabadságukat szívesen áldozzák fel a biztonságért, vagy annak érzetéért.

Soha nem éreztem (talán a nejem se) hogy rabok lennénk.

Viszont, ha abból indulunk ki, hogy minden házasságban van egy domináns fél, egy vezető, aki dönt a legtöbb dologban, akkor mégis csak el kell, fogadjam azt, hogy bizonyos korlátozások a másik félre igazak.


Azt mondom otthon, hogy szeretném, ha a legtöbb dologban döntenének helyettem, de ezt senki nem akarja átvállalni tőlem. Pedig nekem nap, mint nap éppen elég az, hogy a munkahelyemen a döntések sorozatát kell meghoznom.

Cserébe még a szabadság érzéséről is képes lennék lemondani... :)

169. Sly7105 (válaszként erre: 166. - 39694c0c70)
2012. jan. 18. 12:25
Aki ezt rabságnak érzi, az tényleg ne házasodjon.
168. szoszatyar (válaszként erre: 162. - Eda2332104)
2012. jan. 18. 12:21

Ludwig, gondolkozz már el, hogy vajon miért nem téged akarnak a nem gáz nők... Nem kell válaszolnod erre, csak magadban gondolkozz el!

Amúgy meg nem értem, hogy lehet egy lapon emlegetni a külsőségeket (esküvő, felhajtás, ruha, dínomdánom) a gyerekkel??? Két nagyon más téma... A külsőségek engem pl sosem vonzottak, de a gyerek - hát, az nem csak egy sima "szokás"... Ne vedd már egy kalap alá ezt mind. A lakáshitel meg olyan, hogy valahol lakni kell ugye... Lehet kp-ból is venni, de nem mindenki tudja megtenni. Amúgy a net teli van olyan cikkekkel, ami megmagyarázza, hogy a felnőni nem akaró, felelősséget vállalni nem akaró embereknek miért rosszak az esélyeik a boldogságra. Ha egyszer kínodban majd el találsz töprengeni e kérdésen úgy is, hogy kész vagy tükörbe nézni (és nem csak a nőket szidni), akkor majd keress rá ezekre. Persze nem muszáj. Csak érdemes.

2012. jan. 18. 11:36
Bocs! Nem az 57. hanem az 5-7. perc környékén. (Ha valakit érdekelne)
2012. jan. 18. 11:35

Tegnap hallgattam egy előadást (yout...-on bárki megteheti)

A házasságról is beszélt az előadó. (Igaz a címe a Gyermekvállalás, nevelés volt)

Kb. a 57. perc környékén fejtette ki, egyébként nagyon logikusan, hogy az emberek nagyrésze (rájöttem, hogy köztük én is) abba a hibába esünk, hogy megházasodunk.

Hogy miért hiba ez?

Egyszerű. Elvesszük egy embertársunktól a legnagyobb kincsét a SZABADSÁGÁT! Ráadásul attól, akit úgy érezzük, hogy legeslegjobban szeretünk.

Amint valakivel összekötjük az életünket, attól a pillanattól kezdve - akaratunkon kívül is - rabságban tartjuk. Jó esetben megkérdezzük tőle, rosszabb esetben megszabjuk számára, hogy hova megy, kivel megy, mit csinál, mit vesz meg, mit néz meg, mit vesz fel, stb.

Tudom jól, hogy ezt magunkban megkíséreljük védeni, hogy csupán aggódunk érte, jót akarunk számára.

De!

Ahogy tudjuk: "A pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve!"

165. Sly7105 (válaszként erre: 164. - Eda2332104)
2012. jan. 18. 08:16
Hát igen, a nők sokszor itt rontják el... Először meg kellene elégedni egy megértő társsal (nagyon is meg kellene, hiszen olyan nehéz megtalálni ) és ha minden szép és jó, még az is lehet, hogy a pasi egyszercsak meggondolja magát...
164. eda2332104 (válaszként erre: 163. - Sly7105)
2012. jan. 18. 08:11
Viszont a társtalálásban lehet akadály, legalábbis nekem mindenképpen. Egy megértő társ nem elég,legalábbis másoknak. Papír meg őrület, ruha, felhajtás, gyerek, lakáshitel, ezek kellenek. Ha ezt nem akarod, mész a levesbe, tapasztalataim szerint.
163. Sly7105 (válaszként erre: 162. - Eda2332104)
2012. jan. 18. 08:01
Korábbi hozzászólásaid között olvastam, hogy számodra a házasság egy elavult, szükségtelen intézmény. Ezzel még egyet is tudnék érteni, mert lehet boldog az ember a társával papír nélkül is. Csak tudod a legtöbb nőben ott van belül, ott munkálkodik az érzés, a gondolat, hogy egyszer menyasszony, feleség legyen... A mai lányokban egyébként egyre később, de szerintem megvan. De ez csak én véleményem. És attól még tényleg lehet boldogan élni, hogy nincs házasság, nem ezen múlnak a dolgok...
162. eda2332104 (válaszként erre: 159. - Szoszatyar)
2012. jan. 18. 07:50

Már írtam. A karrierista nagy lábon élők nem a magamfajta társaságát keresik. De egy 105 kg-os "hölgyel" sem tudok mit kezdeni.

A másik verzió 45-50 között elvált, s már nem akar gyereket. Hát kösz de nem.

2012. jan. 17. 23:32
Lehet ..... de mi értelme?
2012. jan. 17. 23:23
Mindent lehet.
159. szoszatyar (válaszként erre: 152. - Eda2332104)
2012. jan. 17. 16:41
Nem vet ki senkit. Csak mindenki a saját értékrendjéhez passzoló társat keresi, ha lehet. Aki nem akar gyereket, az is fog párt találni. Azon lányok közül, akik szintén nem akarnak. Hidd el, sokan vannak! Hogy neked pont ők nem tetszenek, az más kérdés... (de lehet, el kéne gondolkodnod rajta, hogy mi az a közös vonásuk, ami miatt nem tetszenek neked...)
158. szoszatyar (válaszként erre: 155. - Eda2332104)
2012. jan. 17. 16:39
Én nagyon szerelmes huszon- és tizenéves lányokat ismerek. Olyat nem, aki szerelem nélkül, fűvel-fával. Egyet sem. Biztos nem hasonló embereket ismerünk.
157. c33bd8536b (válaszként erre: 147. - Szoszatyar)
2012. jan. 17. 16:29

Nézd, én ismertem olyan nőt, aki csak a férje kedvéért szült gyereket. Igazán szerette a férjét, úgy gondolta, nincs joga megfosztani az apaságtól.

Aztán meg bíztatták is, hogy majd megjönnek az anyai ösztönök is. Mit mondjak? nem jöttek meg. Ő volt a legjobban kiakadva miatta.

2012. jan. 17. 16:10
...struccot
155. eda2332104 (válaszként erre: 154. - E16fe97baf)
2012. jan. 17. 16:09

Nem haragszom. Lányokról volt szó, az nálam 25 vagy alatta. Onnantól nő. (Jó esetben.)

Az említett korosztályoknál meg csak az nem látja mi folyik aki stuccot játszik.

154. e16fe97baf (válaszként erre: 153. - Eda2332104)
2012. jan. 17. 16:03
ez azért durva általánosítás...ennyire ne haragudj a női nemre...hogy az igennel bántasz minket :D
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook