Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehet, hogy mellrákja van a férjemnek? fórum

Lehet, hogy mellrákja van a férjemnek? (tudásbázis kérdés)


20. Guruljka (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 20. 21:00
Nem azért fáj már, mert ketten tapogatjátok-nyomkodjátok napok óta?
2020. jún. 20. 18:50
Nekem volt ilyen gondom régebben,sokat fájt a mellem. Voltam mell ultrahangon,de nem találtak semmit.Ott azt mondták ez a jó "ha fáj"mert nem valószínű hogy daganat lenne.Később állapították meg a pajzsmirigy betegséget.Azt hogy van-e a kettő közt összefüggés nem tudom.Nyirokcsomó gyulladás is okozhat még ilyen tüneteket.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Channa*)
2020. jún. 20. 16:00
Szerdán meglesz az uh, bízom benne, hogy semmi komoly. Eddig nem idegeskedett, csak most, hogy fájni kezdett.
2020. jún. 20. 15:56

A mellrák férfiaknál is lehet, és sajnos azért alattomos, mert amikor fáj, na az már gond!Nekem volt, és bizony, nehezen volt kitapintható, de a mammográfia, és a mell uh pontos diagnózist ad, és persze a mintavétel.

A tumor marker, akár egy gyulladástól is megemelkedhet, de a fogyás sem biztos tünet!

A mell bimbó befordulása, jelezhet pagett kór lehet, de ezt nem írtad!

Végig kell járni a vizsgálatokat, nem érdemes találgatni, és bízni kell abban, hogy csak egy zsír csomó, ami nyomhat egy izmot, vagy ideget. A sok idegeskedés, és találgatás is okozhat fogyást!

16. Channa* (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 20. 15:55

Lehet egy zsírcsomó is, lehet egy izomcsomó is.

Az ultrahangon már tudnak valamit mondani!!!


Szerintem időpontokat most kérjetek már mindenhová!

Most hamar adnak még, de lehet, hogy 1-2 hét múlva újra csak hónapok után lesz időpont.

15. Guruljka (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 20. 15:36

Állítólag.

Legyen a mai mérés a kiindulópont, és pár nap múlva ugyanazon a mérlegen mérjétek meg újra.

2020. jún. 20. 15:03
Nem szed gyógyszert, nem is kondizik, nem borogattuk, eleinte nem érezte, csak tapintotta, pár napja érzi, és ma megméretkőzött és állítólag fogyott 2-3kilót.
13. 55Judit (válaszként erre: 12. - 55Judit)
2020. jún. 20. 14:42
Még annyit, hogy ha a háziorvos rákra gyanakodna, mammográfiára küldte volna nem ultrahangra. Én már voltam mellrákos. Mikor nagy a csomó, akkor sem lehet érezni, csak kitapintható. Semmi fájdalom, vagy feszülő érzés nincsen.
12. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 20. 14:40
Én annyit tudok, hogy a kialakuló rákos daganat nem fáj.
11. Channa* (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 20. 14:31

A korát azért kérdezem, mert ez fontos ennél a tünetnél.


Elképzelhető, hogy a túlsúly miatt, vagy begyulladt egyszerűen.

Borogatást nem próbáltatok?


Ja, ezt a fiamnak is ajánlotta a doki.


Nem szed semmit?

Minden doki ezt kérdezte a fiamtól. Jár esetleg kondizni? Nem szed mellé valami étrend kiegészítőt? Fehérjét? Szteroidot?

Gyógyszert szed?


Mert ezek is fel tudják borítani a hormonháztartást!

2020. jún. 20. 13:55
Nem v@ladékozik,nem emlékszik hogy negütötte volna, csak egyre kellemetlenebb érzés azt mondta.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Channa*)
2020. jún. 20. 13:49
Nem jelentkezett semmi más tünet, sem herékben sehol, 44 éves van egy kis pocakja, kB 10 kg max a túlsúlya. Nyilalló fájdalmakat érez, a háziorvos így írta a beutalóra, kissé tömöttebb a bal mell. Szolnok megyében lakunk. Másik melle teljesen ok.
2020. jún. 20. 13:42

Tehát, azért kérdezek ennyi mindent, mert a fiamnak pont ilyen gondja volt, ami januárban kezdődött és bár nehéz volt eljutni dokikhoz, de sikerül. Január végén voltunk mell UH-n (magán dokinál), és kértünk a többi vizsgálatra időpontokat, de az összes helyre nyárra tudtak adni....


A mell UH mellett csináltak röntgent is, és azon látszott, hogy mindkét mellében van (1 cm körüli), és ott rögtön megmondták, hogy Gynecomastia. Nem, nincs a fiamnak nőies melle, sőt! elég férfias termete van.


Volt urológusnál, kapott időpontot egy csomó helyre, de aztán jött a karantén.

Ekkor viszont felhívtam a férjem onkológusát és ő 1-2 napon belül fogadott minket. Tumormarkereket nézett, fizikális vizsgálatot végzett és kizárta a here daganatot, de javasolt egy biopsziát, ha úgy gondoljuk, de azt mondta, hogy nem életbe vágó. De ekkor már ugye elég gáz volt bárhová menni, és mivel a leletei alapján a rák ki lett zárva, várakoztunk az endokrinológusra.

És bár még mindig karantén volt áprilisban, de felhívta a fiamat az endokrinológus, és telefonos konzultációt tartottunk. És mivel az én férjem rákos volt, így rögtön értette, hogy miért mentünk az UH után tovább.

Mehetett vérvételre, ahol ismét tumormarkerek, hormonszintek, és a vérvétel után pár nappal mehettünk a dokihoz, aki azt mondta, hogy jelenleg semmi gond nincs, ő a kicsit emelkedett ösztrogén miatt nem adna még hormonkezelést, és műtétet sem javasol, mert egy kicsit sem nőies a fiam mellkasa/melle, így kontrollt javasolt. Azt mondta, hogy könnyen meg lehet, hogy ez mindig ott volt neki.

7. Channa* (válaszként erre: 6. - Globus)
2020. jún. 20. 13:27

Jaaa!


És ezt felejtettem el még megkérdezni!


Nem ütötte be? Nem nyomta meg?


Annyi minden lehet.

6. globus (válaszként erre: 4. - Channa*)
2020. jún. 20. 13:25

Nekem egyszer úgy fájt az oldalam, biztos voltam benne, komoly belgyógyászati bajom van. Pár nap múlva lett ott egy kék folt. Beütöttem valamikor, nem vettem észre.

Banális ok is lehet, mivel viszonylag ritka tünet, jó kivizsgáltatni.

2020. jún. 20. 13:11
Lipóma is lehet. Kívánom a legjobbakat.
4. Channa* (válaszként erre: 3. - Channa*)
2020. jún. 20. 13:06

Elfelejtettem még valamit...


Nem váladékozik a melle?

3. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 20. 13:05

Azt hiszem, ha fájdogál, akkor jó jel.


Az is lehet, de hormonális probléma is!

Bocs a kérdéseim miatt!

Heréi? Nem fájnak? Nem nagyobbak? Nem piros?


És ahová már foglalhatsz is időpontot: Urológia, Endokrinológia. Merre laktok?


Mennyi túlsúlya van? Milyen fájdalmat érez?

Másik mellében nem érez semmit?

Nem ártana egy mellkas röntgen sem.


Vérvételre majd küld az endokrinológus. Hormonszinteket kell nézni, illetve tumormarkereket.

Nem nőtt mostanában a keze vagy lába?


Hány éves?

2. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 20. 12:59
Férfiaknál is lehetséges. Jól teszitek, hogy utánajártok.
2020. jún. 20. 12:51
44 éves a férjem, 2-3hete vett észre a bal mellében egy csomót. Háziorvoshoz ment, aki ultrahangra küldte, ahová pár nap múlva megyünk. Tegnap este óta, viszont fájdogál kellemetlen érzés neki. Az egyik oldalon kissé tömöttebb is a mellé, már amannyire egy férfinak lehet. Elég kemény húsú így pontosan nem tudom kitapintani de 2-3 cm lehet, a mellbimbó fölött. Ismétlem, nem az orvost szeretném helyettesíteni, csak tapasztalatra lennék kíváncsi, ha esetleg valaki volt már hasonló helyzetben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook