Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lehet haragudni egy életen át a szülő anyádra? fórum

Lehet haragudni egy életen át a szülő anyádra? (beszélgetős fórum)


1 2 3
45. d3bb59819c (válaszként erre: 44. - Cickány64)
2009. máj. 4. 12:24

Még csak fogok.

19 hetes kismama vagyok, és a pároméknak van egy házuk, ott el fogunk férni, nyugink lesz, és ez miatt költözünk oda. A párom mamája ott lakik, csak egy udvarban van a két ház.

44. cickány64 (válaszként erre: 43. - D3bb59819c)
2009. máj. 4. 12:23
milyen körülmények közt kerültél ki?
43. d3bb59819c (válaszként erre: 42. - Cickány64)
2009. máj. 4. 12:21
Főleg, hogy a páromékat itt ismerik, én meg új csodabogár leszek. :D
42. cickány64 (válaszként erre: 40. - D3bb59819c)
2009. máj. 4. 12:20
mi 6 éve költöztünk ki városból,mert mindketten elváltak vagyunk és annyi pénzünk volt,hogy itt tudtunk házat venni.meg álataink is vannak/kutya,macska/nekik is jobb mint panelban.de nagyon fura,az biztos.mindig te vagy a téma,és nem mindig pozitív értelemben.de majd meglátod,minden falu más!
41. ramoona (válaszként erre: 39. - Cickány64)
2009. máj. 4. 12:18
Etetek és én is bekapcsolódok... látod, nem tűntem el :-)
40. d3bb59819c (válaszként erre: 39. - Cickány64)
2009. máj. 4. 12:02
Valakibe/valakikbe mindig a legkönnyebb belekötni. Én még csak most tapasztalom majd meg a "falusi" életet. Kíváncsi vagyok milyen, az emebrek jóindulatáról már hallottam! :D
39. cickány64 (válaszként erre: 38. - D3bb59819c)
2009. máj. 4. 11:59
köszönöm,örülök,hogy valaki értékeli.itt a faluban kimondottan utálnak érte.meg amúgyis kirívunk a többiektől!a nagyfiam franciaországban dolgozik,"tele van pénzel".a kicsi rendőrsuliba jár,van saját kocsija,"miből",igaz,hogy az összes hétvégét végig dolgozza,meg a nyáriszünetet is,de azt nem látják.plussz az egész család cigi és pia mentes.hát ennyi
38. d3bb59819c (válaszként erre: 37. - Cickány64)
2009. máj. 4. 11:52
Látszódik, hogy jól érzitek magatokat, de az mellett nekem a vagányságotok nagyon bejön még! :)
2009. máj. 4. 11:46
hát igen,de mi bennünk a szép?ez nézőpont kérdése.szerintem az látszik rajtunk,hogy jól érezzük magunkat.a fiaim is nagyon okék,főleg a kisebbik/20 éves/ő testépítő.a nagy meg /veszélyes bicajos"tudod hegyeken-sziklákon sisakba páncélba!
36. d3bb59819c (válaszként erre: 35. - Cickány64)
2009. máj. 4. 11:43
Irigylésre méltó! :) Tényleg nagyon jól néztek ki mind a ketten! :)
35. cickány64 (válaszként erre: 34. - D3bb59819c)
2009. máj. 4. 11:42
ja
2009. máj. 4. 11:41
No hallod-e cickány64 , nagyon jól néztek ki!!! :)))) Ő a párod, akinek fent van a képe?
33. cickány64 (válaszként erre: 32. - Diderke)
2009. máj. 4. 11:38
ez hüjeség,ird le itt most tiszta őszintén,esküszöm nem ítéllek el,hogy a lányoddal hogy vezetett idáig az út.lehet,hogy én mint kivülálló,meglátom az ő sérelmét,amit te nem.ne érts félre,nem azért nem látod,mert nem akarod,hanem mert más a rálátásod a dolgokra,mint anya!
32. diderke (válaszként erre: 31. - Cickány64)
2009. máj. 4. 11:28
Én is 45 vagyok,de a sok keserűgtől 70-nek érzem magam.Ezért is írtam biztos én rontottam el sok-sok mindent azt életben és kapom a büntetést.
31. cickány64 (válaszként erre: 30. - Diderke)
2009. máj. 4. 11:23
én most 45 éves vagyok,első házasságom pokol volt/mert nem ment a szex,vajon mért?/a férjemtől több verést kaptam,mint levegőt vettem,évekig megcsalt,alázott,12 év után elváltunk.úgy kellett megszöknöm tőle,mert egy álat volt!4 év múlva lett egy új kaocsolatom,mostmár a férjem,ő nagyon szeret,a két nagyfiamnak meg én vagyok az isten.talán ennyivel engem kárpótolt az élet.a sors fintora,hogy apám hajléktalan lett évek óta,anyám meg itt lakik az udvarunkba,mert ő is elvert mindenét,a faszik meg kisemmizték.így mindig eszembe jut a szemétsége,de még soha az életben nem kértem számon!
2009. máj. 4. 11:05

Az én esetem.

Első lánygyermekként születtem a szüleim házasságába,szüleim szinte napirenden veszekedtek apu ivott anyám féltékeny.Volt,hogy olyan dolgokért kaptam amit meg sem érdemeltem.16 éves voltam mikor bejelentették lesz egy testvérem,megszületett az öcsém aki a család mindene lett.Persze én háttérbe szorultam.Teltek az évek megismerkedtem egy férfival terhes maradtam összeházasodtunk,megszületett a lányom ,elváltam.Ottmaradtam a szüleimnél segítettek a lányom felnevelésében,én közben lebetegedtem kórházból ki-be.Az öcsém nött iskolás lett én hordtam én jártam szülöire,mindenki abban a tudatban volt én vagyok az anyja.Az öcsém továbbra is maradt a legkedvesebb,bár mit tett minden jó volt.Belekeveredett dolgokba én tartottam a hátam,hogy az anyámék szívbajt ne kapjanak.Több kocsi a sejhaja alá,amit rendre módra tört össze,vagy aprópénzért tovább adott szegény szülök gyereke kiént meg játszotta a milliomosok fiát.Problémák alakultak ki köztünk én idegileg kikészültem.A lányom nőtt és szintén menekült haveri társaságokba,a jó kapcsolat elrepült.Az öcsémmel csak romlott a kapcsolat míg egy nap meg vert,és az anyámék az ő pártjára áltak.Zsákokba szedtem egypár dolgot és menekültem a szülöi házból már 40 éves fejjel.Más nap mikor mentem volna a többi cucomért lelakatolva a kapu előttem amit azelőtt nem zártak.Én voltam a világon a legrosszabb és azóta alig beszélek a szüleimmel,testvérem nem is láttam.Az akkori barátomhoz menekültem a lányommal akivel idöközben vettünk egy közös házat egy faluban.A sors,a lányom összeismerkedett egy nála 12 évvel idősebb férfival és elfordult tőlem.A lányom a mamájáékkal tartja a kapcsolatot,holott volt hogy a papa a sarlót az ő nyaka előtt is elrántotta és kijelentette nem szereti.Ma a fiuk felköltözött pestre ritkán megy hozzájuk én nem.Maradt a lányom akit most azzal biztatnak ráhagynak mindent.A lányom most ezt komolyan veszi mivert albérletben laknak a párjával.Rájöttem az életben én nagyon rossz időpontban születtem,biztos elviselhetettlen,kiálhatatlan vagyok.Akiket szerettem és mindent megtettem értük mindenki ellenem fordult,igy nincs senkim a férjemen kívül.Ez a büntetésem!Rossz anya,rossz gyerek,rossz testvér vagyok!Meg buktam az életben!

29. 99279bb06f (válaszként erre: 27. - Cickány64)
2009. máj. 4. 10:50

Szegény! :(


Ne hidd, hogy egyedül vagy, akivel ilyesmi történt.

Összeismerkedtem valakivel itt a portálon, és ő a bizalmába fogadott, és elmesélte a gyermekkorát. Azt, hogy miken ment keresztül, mi lett belőle.

Egy ilyen dolog az egész életét tönkre teszi annak, aki elszenvedte!

Míg él, addig elő-elő fog jönni, és ott lesz a gondolataival egyedül, mert más nem élte át azt, amit ő.

Nyugodj meg, elmúlt, vége!

2009. máj. 4. 10:36
ha olyant tett lehet
2009. máj. 4. 10:22
esküszöm,ahogy ezt most leírtam,elkapott a hányinger,és nagyon szarul érzem most magam,ennyi év távlatából is...
2009. máj. 4. 10:22

Szomorúan olvastam az írásaitokat. :(

Nekem Anyukám 4,5 éve halt meg, és azóta is magamba vagyok zuhanva teljesen. :( Volt, hogy veszekedtünk, de akkor is hülyeségeken. Nagyon jó Anya volt, iszonyatosan hiányzik. Fel sem tudom fogni, hogy egy anya hogy tudja eldobni a gyermekét, hogy tud elfordulni tőle. Hogy tudja tönkretenni a gyermeke életét?!!

Ezt soha nem fogom emgérteni! :(

2009. máj. 4. 10:18
ez borzalmas!leírom én is az enyémet!3 évesen apám elkezdett molesztálni!anyukám erős felindulásában amikor észrevette,feljelentette.eddig oké.aztán megbocsájtott neki,mert "mit csinálnék egyedül"szindróma!aztán picit később folytatódott minden:amikor szóltam neki,hogy félek apuval lenni kettesben,az igazat nem mertem megmondani,mert apám mindig odatette a kést az asztalra,annyit mondott,hogy ne maradjak vele egyedül!3 müszakban dolgoztak,felváltva,kicsit nehéz lett volna megoldani.7 évesen!!!aztán tetek múltak a "boldog"gyermekéveim,már lett 3 öcsém is.én meg tűrtem,mert kinek szóljak?mama egysem volt a közelemben,és aki esetleg átélt ilyet,az tudja,hogy rz iszonyú szégyen,ilyet egy gyerek nem mer bevállalni! 12 évesen azt mondtam anyámnak,ha nem segít megölöm magam!azt mondta én vagyok a hibás,minek mutogatom magam!olyan lapos voltam mint egy deszka!aztán megtettem,nem sikerült.akkor aztmondtam,ha nem segít,megmondom a tanáraimnak!ez sem hatotta meg.aztán apám megcsalta egy nővel,ezt nem bírta elviselni,és akkor feljelentette az én ügyemben.hát azt a tortúrát nem kívánom senkinek!!bíróságon beszélni részletesen ilyenről,mégha zárt is,borzalom.nem is mer az ember mindent elmondani.csak izelítő burkoltan:nagy tükör előtt,ruha nélkül,hátúlrol,állva!ÉRTITEK????!!!!kapott 3 és fél évet!aztán jöttek a mostoha apukák,elmondom mind bepróbálkozott!13 éves voltam!14 évesen elköltöztem otthonról egy barátnőmhöz,otthagytam a sulit,elmentem melózni,és albérletbe.azóta is alig győzöm bepótolni a tanulmányaimat.na erre varjatok gombot kétkedők!van olyan dolog,amit nem lehet megbocsájtani!
2009. máj. 4. 10:07
most viszont én leviszem a kisfiamat sétálni,így nem lelépek :-), csak később jövök, kb 2,5 óra múlva :-)
23. ramoona (válaszként erre: 20. - Cickány64)
2009. máj. 4. 10:05
semmi baj :-)
2009. máj. 4. 10:00
Igen, lehet .... csak nem érdemes .... saját magunk miatt ....
2009. máj. 4. 09:59
bocsi-bocsi-bocsi!!!!fáziskésésem van!!!
2009. máj. 4. 09:59
imádom ha valaki nyit egy fórumot,aztán sitty-sutty kiszáll!!!
2009. máj. 4. 09:58

Leírom, persze nagyvonalakban... én nem szégyellem, sőt! Szeretném, ha megértenék a tetteinket azok az emberek, akiknek tökéletes a családjuk, és nem ítélnének el minket:

Nekünk egy igazi "családfenntartó" volt az Apukánk, imádott minket és anyámat is... bármit kért anyám, egyet csettintett, a se..e att volt minden. Azért élt, és dozott, h nekünk mindenünk meg legyen. 26 évig voltak házasok, a 25. évfordulóra anyám erőltette, h legyen templomi esküvőjük...gyönyörű volt!

Aztán 1 évvel később anyám bedilizett, összeszedett egy faszit, elhagyott minket, Aput is, hazudott nekünk, stb. Ne értsd félre! Ha egy ykapcsolat nem működik, vessenek véget neki... de emberek módjára! És ezt anyám nem egészen így vitte véghez. Csak egy-két apró részlet: Aput megloptam, mikor sunyiban elkölözött otthonról 500 ezer forinttal, és elvitte magával az életbiztosításos papírt, így Apu nem tudta átiratni a nevünkre. Aztán: Apu összeomlott, bekerült a pszichiátriára öngyilkossági kísérlet miatt, erre a nagysasszony fogta magát, és bement a fa...val kézenfogva hozzá. Mikor hónapokon át éjszakákig keresstük Aput, h ne csináljon hülyeséget, őt nem az érdekelte, h velünk mi van, hanem szó szerintz az, h: "a macskának és a kutyának nincs valami lelki bajuk?" Apu végül megtette... mi találtuk meg a bátyámmal! Egyszer nem érdeklődött, h hogy yunk, h viseljük... én akkor még főiskolás voltam, azt se kérdezte, h miből élek... És az egyik legdurvább: Apu még el se lett temetve, mikor anyám már telefonált a rendőrségre, h neki kell a halotti bizonytívány ahho, h saz életbiztosítást felveye.

És most tudtam meg, h kivárta az egy évet, felvette Apu után a nem kecés özvegyi nyugdíjat (pedig akkorra ő már beadta a válókeresetet), meg a még több életbiztosítást, majd 1 hónappal az egy év lejárta után összeházasodott a fa...val, és elmentek Francaiországba nászútra. Persze nagyrészt Apu utáni pénzből...


Nos, nagyvonalakban ezért nem tartjuk a akpcsolatot vele... remélem nem értetek félre! Nekem a család egész életemben szent dolgo volt...Egyet tudok: az életemet adnám, ha még egyzsre megölelhetném, beszélhetnék Vele, és elmondhatnám Neki, h nem haragszom Ráá"

18. manó33 (válaszként erre: 16. - Bared)
2009. máj. 4. 09:58
Nálunk is a párom fia velünk van,én is elfogadtam ő is engem ,szeretem mind a sajátom volna.Az anya nem igen foglalkozik vele.Mikor abban az időben megmondták neki hogy formáza a nagynénjét,azután nem foglalkozot már vele.Nem értem meg őt ,de a gyerek sem keresi az anya társaságát.Se névnap,se szülinapra nem kap semmit,láttam rajta hogy elöbb még bántota most már nem foglalkozik vele.Az ilyen szülő azt fogja elérni előbb utobb,nem lesz aki öregkorára egy pohár vizet adjon neki.
2009. máj. 4. 09:53
szerintem mindent lehet,de ez nagyon nagy bun !!!
16. bared (válaszként erre: 15. - Manó33)
2009. máj. 4. 09:49
van egy lányom..és nem az édesapja neveli immár 7 éve, de a férjem sajátjaként szereti, úgy is neveli, soha az életben nem hangzott el nálunk az "én gyerekem, te gyereked mondat" pedig fiatalabb is a férjem nálam... nemhogy le nem mondanák pasiért a gyerekemről, de olyat még a küszöbön sem engedtem volna be az első percben sem, akin nem érzem a teljes elfogadását a gyerekemnek...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook